• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Zacalo sa to tak,ze pred skoro dvoma tyzdnami som zacala krvacat,tak ma hospitalizovali a dovecera sa mi to spustilo viac,tak som bola na porodnej sale a rozhodovali sa co so mnou.lBola som tam napojena na pasoch 30 hodin a kedze sa mi krvacanie zastavilo tak ma napichali kortikoidmi,aby sa malemu zacali rychlo dovyvijavat plucka a nakoniec sa rozhodli,ze to este nechaju tak. Lebo doktor uz v ten den panikaril so sekciou. Potom som tam lezala 8 dni a to som mohla len na wc a spat.No krvacanie sa mi spustilo znova a prisli aj kontrakcie,tak to museli ukoncit,lebo sa bali,ze vykrvacam. Inak tato diagnoza sa vola placenta previa totalna. A ide tu o to,ze placenta je priamo v porodnych cestach a hrozi,ze ked sa dieta zacne tlacit tak ju pretrhne a kedze je neskutocne prekrvena,tak hrozi vykrvacanie matky aj dietata do 5 minut.Tak musela som mat nachystane 4 konzervy krvy inak ma nechceli robit.Takze som tam bola ako casovana bomba a kazdy doktor sa bal na koho to padne.Este nastastie,ze to kvazi dobre dopadlo,lebo mi este hrozilo,ze mi budu musiet zobrat maternicu,ak to bude nevyhnutne. Ale mam ju :wink: Aspon budem mat kde ubytovat nase dalsie embrya co cakaju v mraziaciku.
Vsetkym dakujem za gratulacie. Budem vas chodit pozerat a podavat informacie. papa
3. pro 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Ahoj, no nám teď doktorka řekla na poslední prohlídce, že se nám zkracuje čípek, tak musíme ležet :unamused: ale jinak to docela ubíhá, už pomalu ale jistě ženem do finiše co :slight_smile: Já se už ani nebojím porodu, jak se těším na mrňouska. Jinak koukám, že jsme skoro stejně "staré". Mě je dvacet...Taky se ti každej tak divil proč chceš miminko tak brzo? Za ty nechápavý pohledy jsem občas byla schopná vraždit :angry:
4. pro 2010 v 01:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

@alienocka to je zprávička :wink: přeju malému hodně zdraví, žádné komplikace, at ti přibírá a jste brzy spolu doma :slight_smile:
4. pro 2010 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 :wink: dakujem....uvidime co vymyslime ked sa malá narodí a ake meno jej dáme :slight_smile:
@alienocka pripajam sa....gratulka k babatku nech je len zdravucke a rastie... :wink:
4. pro 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,
@alienocka až mi zimomriavky idu, ked to citam - ale kazdopadne - dobre to dopadlo a blahozelame ku chlapcekovi, nech pekne rastiete a ste cim skor domka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: muselo to byt narocne. kto Ti nakoniec robil sekciu? drzime moc moc palce a este raz blahozelame :slight_smile:
@alexis13 Marko je velmi pekne meno :wink:

Kočky u nás je strašná zima, som pred chvíľou naobliekala Jakubka a muz ho isiel zaviezt ku svokrovcom, az mi to prislo luto, ze cele dni s nim nie som a aj v sobotu ho davam prec - len si potrebujem lahnut ........ a muz ma pohotovost, tak furt lieta niekam a ja nevladzem okolo Kubka behat ......... Sice mi je uz lepsie, zacala som kaslat a riadne soplit, takze sa mi ulavuje - poradte mi prosim - mam ist pre istotu k doktorovi, ci to nie je na ATB alebo co mam robit? teploty som nemala a mavam ich malokedy.......... len sa bojim, aby to nemalo nejaky vplyv na babatko. .......... poradte.............. :frowning2:
4. pro 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dakujem :wink: .......

ani nehovor aj u nas nasnezilo, vsetko je biele a do rana dost mrzlo a je riadna kosa vonku brrrrr :confounded: neviem si predstavit vo februari ked bude mraz to malilinke babatko hlavne co mu obliect aby mu zima nebolo alebo aby som ho nenaobliekala velmi aby mu zas teplo nebolo...jaaaj to bude dilemma

prajem ti skore uzdravenie, myslim ze dokým nemas teplotu nedavala by som zbytocne antibiotika....ja by som sa hodila do posteli potila..pila vela caju ....a dala si liecivy cibulovy cajik mne ten vzdy pomoze, alebo mlieko teple s medom :slight_smile:
4. pro 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky chcem do vianoc kupit autosedačku to vajičko.....poradte je lepsie asi to s tou konstrukciou co sa dava do auta a to sa tam zacvakne alebo bez toho??
4. pro 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ajoj, ináč je to krásne počasie, typické vianočné, všetko je biele, zamrznuté, u nás kopec snehu ...... minulý rok sme takto chodili s Jakubkom na prechádzky aj s tatinom a nosili sme si so sebou v termoske punč a popíjali, aby nám bolo teplejšie - bola sranda. Domov som chodila pripitá, lebo mne stačí momentálne málo .....
Teraz už ani nevládzem chodiť -akonáhle prejdem trošku viac, hneď ma pichá v pravom boku - neviem, či je to normálne......
Neboj, postupne nato prídeš, čo maličkej obliecť, vo februári bude ešte určite chladno, tak rozhodne pančušky, body s dlhým rukávom, na vrch nejakú mikinku + čiapky, rukavičky a teplučký overalček, zabalíš do fusaka a dáš ešte deku - ak by bola moc zima ...........
Ináč je to super, že máme termín vo februári - kým sa dáme dokopy, to bude tak marec-apríl, to začína jar a potom už naplno budeme môcť kočíkovať na jar, keď začne byť teplučko .... :slight_smile:
Včera som bola po dlhom čase v Tescu, lebo dieťa nám chodí spať až o 21,30 a kúpila som mužovi na Mikuláša mažiar - chcel to na korenie, tak mu Mikuláš donesie mažiar + ponožky ........ Pre Kubka mám také maličké lego so zvieratkami, sladkosťami ho moc nechcem napchávať :wink:
4. pro 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule. Aj vam zvykne tvrdnut brusko? A ako casto? A co na to vasi doktori?? Mna ten moj naplasil, ze je to velmi zle, ked tvrdne. Ale na stastie to nie je az tak casto ,a su to kratulinke intervali a bezbolestne, tak neviem...... :confused: :fearful:
4. pro 2010 ve 12:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 podľa mňa je lepšie, keď to môžeš nacvaknúť na konštrukciu - už más kúpený kočík? je to super, keď Ti maličká zaspinká v autosedačke a nemusíš ju prekladať z auta do vaničky, aby sa nezobudila, ale len jednoducho naklikneš a ideš. My sme vajíčko využívali do 1 roka. Mali sme Maxi Cosi /ku kočíku Quinny Speedy SX/. Napr. kamoškina dcéra nechcela spávať vo vaničke, len v autosedačke, potom zistili, že má reflux, tak preto jej bolo lepšie vo vajíčku, lebo tam bola v takej vyvýšenej polohe.
Teraz mám autosedačku Concord Ion a jednu mám dokonca na predaj - béžovú, lebo máme dve :grinning:
4. pro 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka ahoj, mne netvrdne, ale sú tu kočky, ktorým tvrdne aj niekoľkokrát za deň, tak myslím, že berú magnézium a oddychujú - poväčšine...... Záleží, čo Ti povie doktor ........
4. pro 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no dufam ze budem vediet co a ako....to pocasie je krasne vianocne...ved o 20 dni su tu Vianoce....a ja fakt nic nestiham.......konci mi skola, do Vianoc chcem stihnut 4 skusky aby mi zostala v januari uz len jedna tak mam co robit, nemam ani jeden darcek na Vianoce, nic prichystane ci uz do porodnice alebo pre malinku keby nieco.....mala som to tak naplanovane ze po Vianociach vsetko operem, pozehlim dokupim....ach jaaaj.... ja som manzelovi kupila jeho oblubene sladkosti na Mikuláša... :wink:
4. pro 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dal aj mne magnezive tabletky, 3 krat denne, ale nevidim tam nejaky rozdiel. :cry: . A musim vela lezat, ze nech sa dobre roztiahne maternica, tak uvidim....
4. pro 2010 ve 12:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka ahoj....no tak to tvrdnutie je uplne normalne, pytala som sa to aj svojho dokiho...su to stahy maternice, alebo proste babo sa tak otoci ze na par sekun, pol minutky brucho stvrdne, vobec nemusis mas strach.....mne tvrdne niekolko krat za den, vzdy sa vystrem, lahnem predýcham pohladkam brusko a o chvilocku je to opat OK :wink:
4. pro 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 bože nestraš, že Vianoce......... Ja už si pomaly dávam dokopy darčeky, lebo všetko kupujem cez net ..... Manželovi síce neviem, čo kúpim, ale pre neterky už mám lego, pre synovca knihu, ktorú si sám vybral, pre našich drobnosti do bytu a kabelku pre mamu, svokrovcom nejdeme kupovať nič veľké, lebo nevedia prijímať dary, tak len nejakú drobnosť a Kubkovi chcem jeden veľký darček - buď šľapací traktor alebo elektrické autíčko ...... Ešte z mužovej strany synovcovi a neterke a to je všetko - my dospelí si nekupujeme medzi sebou, len deckám ....
A čo študuješ? :slight_smile: Už sa učíš?
4. pro 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka tak pekne oddychuj, to je dôležité a bude to dobré, neboj, držíme palce. :wink:
4. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies kočik nekupujeme, svagrina nam pozicala taky starši typ, ale myslim ze cez tu zimu ho aj tak malo vyuzijeme kedze sabudem bat chodit po tej zime s babom von....a potom ked bude vacsia kupime novy taky sportovy uz :wink: videla som ze je to vyodne mat konstrukciu s kocika a tam das autosedacku...ale ja som myslela tu konstrukciu co je pod vajickom samotnym, co sa da do auta a tam sa zacvakne vajicko aby bola lepsia stabilita, alebo mam kupit bez toho ze sa vajicko len da do auta ....neviem ci vies co myslim :wink:
4. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 to si ma ukludnila, lebo mne to tiez tak robi. Niekedy mam tvrdu len polovicku bruska, asi kde je drobec. A ty beries magnezium, alebo si davas len obcas ten sumivy?
4. pro 2010 ve 12:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 jaj, ty myslíš isofix? neviem, ako sa to píše, ale viem čo myslíš....... my to nemáme, lebo nemáme také auto........ záleží, aké máš auto ....... niektoré nové autá to už majú myslím aj zabudované ..............
a nechceš kúpiť odomnňa vajíčko? predávam v béžovej farbe, cenu by som Ti spravila :slight_smile: kukni do môjho bazárika :wink:
4. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no inokedy mam uz polovicku darcekov pokupenych ale teraz ani jeden a mam z toho nervy :grinning: a este ani neviem co komu to je ten vacsi problem...ale tak hadam sa nieco do vianoc podari nakupit :grinning: studujem 4 ročnik bezpečnost a kontrola potravin....v utorok mam este jednu zapoctovu pisomku na ktoru sa uz pomaly ucim, ale na skusky som sa ucit este nezacala to mi zacinaju od 13.12 to este stiham :grinning:
4. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dufam teda, ze to bude dobre, lebo este by som veru nechcela ist rodit.... :confused: To budem radsej cele dni lezat. :slight_smile:
4. pro 2010 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka obcas si davam ten sumivy doki mi nedal tabletky ze netreba :wink:
4. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies aha to musime mat este aj auto natu konstrukciu :grinning: tak to teda kupime vajicko len bez tej konstrukcie do auta...pozerala som ceny tak oplati sa kupit z druhej ruky kedze v tom babo aj tak dlho nebude...a nove stoja dost teda
4. pro 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka neboj, pokiaľ je to len tvrdnutie bruška, tak je to ok. myslim, že pomaly každá druhá holka tu na MK to má .... len sa musíš šetriť
@pepies sekciu mi robil Dokus. Bol zlaty a ocividne aj sikovny - nastastie :sweat_smile:
Vsetkym dakujem za gratulacie :slight_smile:
@alexis13 ja predavam z druhej ruky, poslem Ti link cez IP :wink:
4. pro 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies a dakujem za ponuku ale hladam take vajicko ktore ma striežku, nanožnik a vypln pre novorodenca.....a tiez nejaka ziva farba :wink:
4. pro 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alienocka toho nepoznám ...... Ale hlavne, že všetko dobre dopadlo... Ako sa držíte? máš mliečko? Ešte si v nemocnici, či len maličký je tam?
4. pro 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 jasné, v pohode.... aj naše vajíčko má striešku ........ ale nánožník väčšinou vajíčka nemávajú, preto sme kúpilil fusak do vajíčka .........
4. pro 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies to je ta konštrukcia čo som myslela, myslis ze to treba mat auto aj nato ci sadne do každeho?
http://deti.bazos.sk/inzerat/5318657/MaxiCosi-CabrioFix-2009--EasyFix-podstavec.php
4. pro 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek