• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
... baby upokojím Vás, ja mám obvod brucha 102 cm, pribrala som 15 kg. Dúfam, že do konca nebudem ako slonica :unamused:
5. pro 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 ahoj, vidim, ze mame rovnaky termina a tiez aj meno sme vybrali rovnake :slight_smile:
5. pro 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som to teda pomerala a obvod mam 115cm..ale ukludnujem sa tym,ze ja som vzdy bola typ: chuducke ruky, nohy, ziaden zadok a do toho brusko :wink:
5. pro 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta @zebra41 dievcata dobre ste ma pobavili,aj ja som to merala ako sharlotta :grinning: :grinning: :grinning:
5. pro 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 no mě už jse taky 20 :slight_smile: nedávno jsem měla narozky a ty pohledy většiny lidí...jako to je hrůza, už sem se tolikrát tak vytočila, že jsem jim řekla, jesi jako vidět těhetnou poprvé nebo na co jako čuměj :D a ulevilo se mi :D já se porodu jako trošku bojim, protože nevím, co mě čeká, vzhledem k tomu, že tohle je mé první miminko, ale jsem si jistá, že jak malého budu držet na sobě, že na všechnu tu bolest zapomenu
5. pro 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Já si to myslím úplně stejně. Teďka jsme byli i s přítelem na předporodním kurzu na lekci o porodu a paní porodní asistentka nám to tak krásně vysvětlila, jakej má vlastně ta bolest význam, že už to prostě beru jako něco samozřejmého, ale je jasné, že budu určitě zaskočená, že to sakra fakt bolí :slight_smile: Nám říkala, že musíme překročit nějakou bolest, abychom to miminko vytlačily, abychom do toho daly fakt všechno, protože jinak by nás k tomu nic nenutilo opravdu do toho dát maximum...asi na tom něco bude :slight_smile: Já spíš mám trochu obavy z manipulace s miminkem, protože jsem jedináček a v rodině jsme žádné malé děti neměli a teď když jsem držela měsíčního chlapečka od známé, tak jsem byla hrozně křečovitá a neohrabaná a celkově nervozní. Ale to asi příjde samo s vlastním miminkem :slight_smile:

Jinak reakce některých lidí už mě opravdu nepřekvapují. Před rokem jsem o miminko přišla, bohužel, v 9. týdnu, zamlklé těhotenství..No a samozřejmě jsem se za nějaký čas dozvěděla, že nějaké chytré hlavičky rozhlašovaly, že jsme miminko dali pryč, protože mělo downův syndrom. To bysme samozřejmě tak brzo ani nemohli vědět, že...prostě někteří lidi, a to hlavně ženské jsou fakt hloupé, do takových věcí jim jednak nic není a jednak jako ženské by to sakra trochu měly chápat, ale to už se zas trošku rozčiluju :angry: Taky reaguju na civění tak jako ty, a taky se uleví :wink:
6. pro 2010 v 01:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ráno Bosorky
taak koľko zemiacikov a cibulku ste dnes dostali? Haaaa? Priznajte sa:grinning: :grinning: :grinning:
Prajem Vam krásny mikulassky deň. Poteste svoje bruska a dajte si trosku viac cokoladky:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. pro 2010 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 @neelaa proboha co je komu do toho, ze je vam dvacet a cekate mimco??? dnesni doba je fakt ulitla.. lidi zavistivy a nejhorsi jsou zakomplexovany zensky.. :angry: Zavidi vam vas vek.. :sunglasses:
Me muj gynekolog "premlouval" od 18ti, jestli si nechci udelat s pritelem miminko, protoze telo je na vrcholu co se tyce zralosti a zdravi a miminko by tak dostalo to nejlepsi co by mohlo.. :wink: od 18ti dal uz telo fyziologicky a zdravotne starne..
Ja otehotnela s prvnim synem, kdyz mi bylo 25.. a taky se nekteri divili a tukali si na celo, ze jsem na to MOC MLADA!!! :confused:
Kdyz jsem jeste nebyla tehotna, rikaly babicky zname.. Nojo.. vsak je jeste mlada, ona ma casu dost... a za mesic kdyz uz jsem tehotna byla, pokyvovaly hlavou a rikaly.. Vsak uz na to ma vek, aby mela deti!!! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Clovek se nikdy nezavdeci.. :grinning:
6. pro 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Ja jsem si vcera vecer dala tak moc cokoladky, ze jsem az dostala vycitky svedomi.. :sweat_smile:
6. pro 2010 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, sledujte jak se mi vymodil ten nas budulinek dneska rano na cestu do skolky.. musim rict, ze pri vybirani obleceni ma dobrej vkus a doplnky si taky umi nandat.. tu ksiltovku si proste nenasadi jinak, nez ksiltem dozadu :slight_smile: :grinning:
6. pro 2010 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko bruska....=D
@medunka1 krásny chlapček a dobre zladený =D
@arrett no ja som ziadnu cibulku ani zemiacky nedostala plnu tasku sladkosti tak neviem co skor =D =D
6. pro 2010 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:
@medunka1 no fešák je :wink:

@arrett malá dostala jednu brambůrku a hafo sladkostí :wink: já dostala penízky :wink: Tak si dojdu na pedikůru a koupím si nějaký krém.
@neelaa prd na lidi, je to tvoje mimčo :slight_smile: a já bych ten tvůj věk brala hned :grinning:

6. pro 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som nedostala nič:frowning2: Simonko piskotky a mm sladkosti a zemiacik. Kedže on Ma jehovovi rodinu, tak ho nikdy k tomu neviedli, takze mi len poďakoval a vravel ach jaj:grinning: No som rada, že aspoň rešpektuje moju výchovu v tomto smere. Preto ho nenutim:slight_smile:

@alexis13 Niekto tu cely rok počúval:slight_smile:
@medunka1 Malicky je úžasný!!! Krásny chlapček a veľký fesak.
6. pro 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá, gratulujem k Mikulášskym prekvapeniam. :slight_smile: Chcem sa vás opýtať, kedy sa chystáte zbaliť tašku do pôrodnice? Alebo už máte? Ja ešte nemám nič moc nakúpené.
6. pro 2010 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 no ja este nemam nic nachystane...ale v piatok nam dala teta na tej predporodnej priprave zoznam,co treba do nemocnice v NR. tak sa uz na to pomaly chystam...len ako sa poznam,tak to bude az po Novom roku :wink:
6. pro 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehotníčkovia,
konečne sa oteplilo.......... Ja som zasa v praci - som nepolepšiteľná, ale ešte tento týždeň ........ Dnes sa chystám po 100rokoch ku kaderníčke do Ziliny, tak nech vyzerám k svetu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja som musela byť veľmi dobrá, lebo som si dnes ráno našla v čižme elektrickú zubnú kefku a nejaké ovocie. Jakubko má už toľko sladkostí, že sme raňajkovali čokoládového Mikuláša.
@medunka1 krásny chlapček, taký smejko :wink:
@silvika18 ja sa chystám na balenie, no stále nemám čas, tak budúci týždeň sa chystám pokúpiť nejaké veci a pomaly si to nachystať, aby som bola do konca decembra zbalená
@el267 si musela byť veľmi veľmi dobrá :slight_smile:
6. pro 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a hlavne poslúchal =D =D
@zebra41 mohla by si ten zoznam poslat aj mne....kedze idem rodit do NR porodnice dakujem
6. pro 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 však je ešte čas, a v Tvojom prípade vyše dvoch mesiacov :slight_smile:
6. pro 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 takze pre mamicku: preukaz pre tehotne, sobasny list (staci fotokopia), obciansky preukaz, preukaz poistenca + 1 fotokopia, osobne hygienicke potreby, osobny teplomer, zupan, vlozky, 2 platenne plienky, nocna kosela na zapinanie (2ks), nove papuce (+zabky do sprchy). pre dietatko: jedno razove plienky (aspon 30ks), ortopedicke nohavicky, mala deka (na zakrytie v postielke), ciapocka (tenka bavlnena), vatove tycinky (cistit nostek a uska), cisty lieh 60%, krem na osetrenie zadocka. a vybavicka pre oblecenie babatka po prepusteni: dupacky, koseilka, kabatik (v zime aj svetrik), ciapocka, jednorazova plienka, zavinovacka, deka - toto je doslovny prepis zoznamu :slight_smile:
6. pro 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja viem,ze mam este cas. ja len musim byt rychlejsia ako pride svokra s otazkou, ci nepotrebujem nocnu koselu do nemocnice :slight_smile: nahodou by mi ju chcela kupit :stuck_out_tongue_closed_eyes: samozrejme bez toho,ze by som si ju mohla vybrat a to sa ja teda radsej poponahlam :wink:
6. pro 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 dakujem velmi pekne :slight_smile: a ja tiez nemam nic nachystane, ako z toho zoznamu co si sem dala mam par veci =D....ved je este cas
6. pro 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby nepoculi ste niektora ktora studujete na VŠ o socialnom štipendiu??? kedy je narok? kedze budeme vlastne v domacnosti traja a jeden zarabajuci :slight_smile:
6. pro 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 nz. ved aj ja mam tehotensku knizku a obciansky :slight_smile: ale je este cas..ved ja sa chystam do 15.januara este chodit do roboty a nie do porodnice :wink:
6. pro 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 :grinning: :grinning: :grinning: no ja mam este par veci k tomu ale komplet vsetko nemam :grinning: a nemam ani cas, skola mi konci, skusky, neviem kde mi hlava stoji.....zacnem intenzivne slubujem si to teda po Vianociach alebo po Novom roku :grinning: :grinning:
6. pro 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja som tiez na tom podobne.. nemam zatial nic.. ale ani sa tak skoro do porodnice nechystam.. mam takeho tusaka, ze to bude aj tak po termine.. a zase nechcem zbytocne cakat cely mesiac, to cakanie je na tom najhorsie. Ale chystame sa este pred Vianocami do Ciech na nakup, tak chcem aspon nejake tie kozmeticke a hygienicke veci pokupit.
6. pro 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja už mám veci do porodnice ako tak pripravené, už len ich zbalit. Zajtra zacinam 34:slight_smile:Baby, nezabudnite glycerinove cipky, krém na bradavky, prsne vlozky, slapky do sprchy a laktacny čaj.
6. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak som hned dopisala k zoznamu...na co su vsak tie glycerinove cipky :sweat_smile: ?
6. pro 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 woooow.. takovy seznam!!! a ja myslela, ze se do porodnice jezdi bez niceho a vsechno ti tam daj! :confused:
ja teda poprve jela jen s kabelkou.. a z porodnice jsem si vezla oblecene miminko :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. pro 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Na kakanie:grinning: Po pôrode sa veľa žien boji ísť na wc, najmä ak ju zapecie. Cipky sú super na prvú stolicu. V nemocke sa ta každý deň budú pýtať, či bola stolica. Je to pre ne dôležité.
6. pro 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Rukavicky pre babo, aby sa neposkrabalo, stvorcekovana gaza na pupcek
6. pro 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek