• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@natalca v nedelu som nechcela ist prave kvoli tomu mikulasovi, som ratala s tym, ze bude veeela ludi a este aj otrasna zima bola...boli sme vcera doobeda a to bolo fajn, sneh a este aj super pocasie, par ludi a vyskusala som skoro vsetky druhy detskych punčov :grinning: a dnes som chcela pokracovat
7. pro 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ja fľašky nejdem kupovať zatiaľ a žiaľ, tú značku nepoznám. čo sa cumlíkov týka, kúp si najmenšiu veľkosť. podľa mňa Ti stačí jedna fľaška - ak chceš kojiť ..... potom sa zariadiš podľa toho, či budeš kojiť alebo nie :slight_smile:
@marhulka13 hej minule to tu niekto spomínal, že tam prispieva Mafynka, tak som rada,že sa držia :slight_smile:
@minnehaha2005 ahoj, poviem Ti, dobre si urobila, že si ostala. neboj, nejako to zvládnete a určite by to bol risk pre bábätko aj pre Teba - obzvlášť, keď máš problémy.... Maličký má krásnu váhu, takže bude min. 4kilový :wink: Tak veľa oddychuj, držíme palce. Berieš aj ATB na ten zápal?
7. pro 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ty máš toho doktora, čo kandidoval, či nie?
7. pro 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja by som včera mohla ísť len sama a to by nebolo ono, aj ti nejaký chutil špeciálne? Daj nejaký tip. Ja som si nedala žiadny, ale drahý vyskúšal pravý punč aj s alkoholom v stánku s medovinou a ten mu chutil, vraj nebol až tak riedený. V nedeľu tam rozdávali aj čaj s rumom zadarmo, pekne voňal, ale odolala som :grinning:
7. pro 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jasne, esteze vyhral, aspon by mohol mat lepsiu naladu
@natalca mne chutil v stanku ako vojdes do toho mestecka, tak po pravej strane asi stvrty stanok, mali tam vypisane, ze k napoju muffynka zdarma :grinning: a bol riadne husty a so strasnou kopou ovocia
7. pro 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 vďaka, tak vyskúšam aj ja, dala si si aj muffynku :grinning:
7. pro 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. pro 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak vyhral? no teda .... tak je taky nazhaveny, ze bude pracovat asi aj cez sviatky, len nech mu to vydrzi, hehehe :grinning:
7. pro 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca nedali mi ju, vraj im dosli :confounded: ale punc mali super, lebo zvycajne tam davaju pomaranc a jablka, no tu boli este aj ceresne, visne, ribezle a nieco, co som nevedela identifikovat....
7. pro 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies on je primarom v nemocnici, tak asi preto, vycerpal si dovolenku pred kampanou :grinning:
7. pro 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babyyyy... nič sa mi dnes nechce:frowning2: Hladam motiváciu a nikde nič:-/ Ach jaj
7. pro 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no, beriem, na pohotovosti mi povedala gynekologicka, ze to tvrdnutie je z casti ovplyvnene tym zapalom... tak to su uz 3 antibiotika pocas tehu....
7. pro 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a čo by si chcela robiť? ty trdlo :wink:
to ja zasa neviem, čo skôr - či práca, či Jakubko, či upratovať, či rodiť :slight_smile:
7. pro 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 tak dúfam, že budete ok, držte sa. :slight_smile:
7. pro 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby. U nás sa naštastie este sneh drží,včera zase snezilo.Kazdy skor skončil v prácach,pozotvárili aj obchody,aj angličtinu nám zrušili,ako by bol koniec sveta,ale myslím,ze tu koli tym kopcom a letnym gumám.Ja mám poradnu každé dva tyzdne. My sme boli v sobotu v Belfaste na Vianočnych trhoch,šli sme 8 kamarati,dobre bolo.Tak sme sa najedli a potom sme ešte zašli do slovenského obchodu a kupili si maškrty a kofoluuu origoš,mnam.Mne sa este stále najlepšie spí na pravom boku.Tamarka sa už často hlási cez den,žihadlo jedno.Mne sa tiez nič nechce,ale dnes sa chcem donutit k uprataniu kuchynskej linky..Este aj varit by som mala.
7. pro 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 Teda to je krasna váha. Ja som mala v 27.tt 1200 a doki povedal,že sme skoro o dva týždne vpredu.V pondelok ideme znovu tak som zvedavá o kolko sme narástli :wink:
7. pro 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confounded: :confounded: :confounded: som taká chorá... zapalene hrdlo a uplne upchaty nos...čo si mozem dovoliť ? v takomto stave aby som malej neublizila... ??? asi ma vsetky poslete k doktorovi ale tam az na porod akurat ...nemam ich rada..
7. pro 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 ja som tiež prechorená už druhý týždeň a u doktora som nebola :unamused: do nosa si striekam nosový sprej s eukalyptom PanthenNose + muž mi kúpil na hrdlo nejaký sprej zo šalvie .... pokiaľ nemáš teploty, tak by to podľa môjho názoru nemalo bábätku uškodiť a k doktorovi pôjdeš zbytočne - ešte tam viac ochorieš.
skús nejaké domáce recepty - veľa čaju, medík, cibuľa .......
ja už len smrknem sem-tam ... ten sprej mi dosť pomohol do nosa, mala som úplne zelené sople
7. pro 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ja som mala 27.tt 1.100g a tiež mi doktor povedal, že je to krásna váha ..... ale ako vidím, budú sa tu rodiť onedlho riadni mackovia a medvedice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 Ahoj, ja som si kupila tú štartovaciu sadu + cumlíky na 0-3 mes od tej istej značky... tá sada je super, kuk na http://www.elinka.eu/detail.php?zbozi=2267963
máš tam všetko, čo potrebuješ, mám od TP objednanú aj elektrickú odsávačku, tak sa teším:slight_smile:
7. pro 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. pro 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no ten panthen nose musim vyskušať...med ma drazdi , nemozem ani prehlatat...teploty nemam..ved prave preto sa mi v tomto necase nechce trepat este k doktorovy kde su miliony inych bacilov... :angry:
7. pro 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 ja som uz dvakrat pocas tehu bola takto chora a len som to doma prelezala, vele vela tekutin treba pit a maximalne paralen.

@pepies ja budem mat potom asi nejake malinke babo. som v 31tt a este len 1200g ma mala a to ste vy mali pred mesiacom. v piatok idem na ultrazvuk a budu malej merat tu panvicku, tak som zvedava, co povedia.
7. pro 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca Ahojky, tak jsem dopsala své údaje do komentáře k té tabulce, nevím jak to tu chodí, jestli jsem postupovala správně :slight_smile:
7. pro 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 ved to, že ani mne sa nechcelo, teraz je strasne vela chorych ..... skus sa takto domacky preliečiť ..... :slight_smile: a ozaj, Paralen si daj vecer pred spanim, ak Ta bude boliet hlava alebo Ti bude zle ....
@kwetinka1 bud len rada, ze nemas obra, najlahsie porody maju zeny, ktorych deticky vazia do 3000g. Ja by som bola na Tvojom mieste len rada ......... A nezabudni, ze posledne 2 mesiace sa dietatko zacne obalovat tukom a moze pribrat aj 2kg, takze to mas idealnu vahu do porodu...... Hlavne, aby ste boli zdravi, to je dolezite, neboj :wink:
7. pro 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Navarene mám, aj upratane, simonko sa hra, v telke nič, vonku prší... Ja iba sedim, kukam jak syn bije psa.. Idem poliat kvety:grinning:
7. pro 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja som bola chora aj na zaciatku tehu - mala som teploty a dala som si Paralen, tak dufam, ze to nezanechalo nieco na malickej ... Ale co uz ma clovek robit, ked ochorie, zabit sa nemozem :confounded: A to sa hovori, ze prve tri mesiace si ma davat zena pozor, no co uz
7. pro 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 aj moja mala 1250 g ked som bola tak okolo 31 tyzdna. enboj sa dorastieme.....alebo aspon sa lahsie vytlači krpaňa :slight_smile:))) :grinning: :grinning:
7. pro 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett nechceš prísť k nám? potrebujem poupratovať, navariť, ožehliť a chlapci by sa spolu prehrali..........
ja ešte tento týždeň v robote a potom ende :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@stella231
@kwetinka1 podľa mňa pokiaľ je mamina aj bábätko ok, je len dobre, keď nemá veľkú váhu, ak je to samozrejme všetko v norme. ja som ako prvorodička rodila vyše štvrokilové dieťa a mala som veľmi náročný pôrod - takže fakt kočky, buďte len radi ....... a po 13hodinach mi hrozila sekcia, ale našťastie sa mi podarilo Jakubka behom polhodky vytlacit
7. pro 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies prvy trimester som brala silne lienky na migrenu a to som este nevedala, ze som tehu. potom som mala si tak 3 dni horucky okolo 40 a to som brala paralen 4krat denne. a v tretom mesiaci zapal mocovych ciet a drt v oblickach a to som mala antibiotika. a lekar sa vyjadril, ze to je v pohode, zeby to nemalo nejako posobit na plod.
no a teraz uz tretie antibiotika. uz aj moja doktorka je zo mna zufala,ale co so mnou narobi.

@stella231 ja som len rada tiezm, ale ked tu baby napisu, ze taku vahu mali ich babatka v 27 tt, tak no neviem, ci je oki. ale viem, ze je trend, ze sa rodia velke deti. mozno je to tym, ze som len mesiac brala vitaminy (femibion). kolko si pribrala?
7. pro 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bože, ešte 49 dni do predpokladaneho termínu pôrodu:-/ ach jaj, to je ešte vecnost
7. pro 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek