• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pepies ja vas obidvujem, takych mackov vytlacit. kamoska prirodzene porodila 4850g babo. nechapem ako. vraj neodhadli dobre :frowning2:
7. pro 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ty by si to už mala najradšej za sebou? to ja práve naopak .........
bože, ale to uteká - ja som len nedávno zistila, ze som tehu a o 2 mesiace idem rodiť
7. pro 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 my to máme v rodine - ja som bola veľká, segrine deti veľké - čiže niečo je dané aj geneticky, avšak ako píšeš, rodia sa teraz veľké deti ..... preto sa ja bojím, aby nemala 4500g, zatiaľ to nevyzeralo ......
no obdivujem kamošku .... to musel byť malý obrík :wink: ináč veľa naberie dieťa aj z vitamínov, preto ja posledný mesiac už tie tehu vitamíny nebudem brať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 môj prvy syn mal 3900g a trapila som sa 12 hodín.Vtedy som brala Maternu tak som si myslela, že to preto je veľký. Teraz som brala femibion jedno balenie, ale doki povedal, že to je genetická záležitosť.Druhé dieťa býva väčšinou väčšie tak už sa "teším" :sweat_smile:
7. pro 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky minule sme sa tu bavili o tých zahraničných menách a niekto mi posielal link na meno Jasmine, ja som si to vytlačila - len sa chcem opýtať, neviete mi poradiť, či mi stačí len takýto vytlačený list papiera akože dokument, že meno existuje alebo čo ešte k tomu potrebujem?
na MK som to nenašla, napísala som do jednej témy, no ešte mi nikto neodpísal.
poraďte prosím :wink:
7. pro 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui
@pepies juj baby nezavidim vam, takych mackov tlacit. uf, ale som rada, ze mam take male babo. len nech to pekne dobojujeme a infekcia nech nenarobi nejaku sarapatu, lebo takto neskoro by som uz neprezila keby sa malej daco stane. som zvedava, ci aj bolesti ustupia, ked sa to prelieci a zas budem v poriadku.
7. pro 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 pribrala som asi 6kg zatial :slight_smile: :grinning: tak dufam ze uz moc nebudem priberať :slight_smile: ale s mojimi nočnymi naletmi na chladničku sa mi to az tak nezda ze sa udrzim :slight_smile:)) ja som tie vitaminy nebrala vobec...
@arrett no veru najdlhsie su tie posledne dni ....ked nevies či sa pripravit , tasku mas uz zbalenu ? a vsetko nachystane..uz len čakať a čakať :slight_smile:))) :grinning: a ja sa este zbaliť nemozem ..lebo nočnu košielku dostanem az od jeziska ...tak musim čakať :slight_smile:)) aby som bola fesanda v nemocnici ....
7. pro 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui veď to, že druhé dieťa má byť väčšie, preto sa bojím :pensive:
@kwetinka1 neboj, preliečiš sa a budete ok :wink:
7. pro 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 ja si myslim, ze to moze bat aj vitaminmy, samozrejme aj genetickou predispoziciou. ja mavam teraz riadn nalety na chladnicku a stale by osm len jedla a jedla :slight_smile:

inak, ked sme sa bavili o odobrati pupocnikovej krvy, tak mi vcera doktorka povedala, ze mne sa uz neda odobrat kvoli tomu (neviem ako sa to vola) infekcnemu ochoreniu. takze ani darovat nemozem, co bol moj zamer :frowning2:
7. pro 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 ja sa trošku krotím s jedlom hlavne večer, lebo pri prvom som pribrala nočnými náletmi na horalky, čokolády a zmrzilinu 25kg..... Teraz zatiaľ len 6kg...... Len mi vôbec nechutí jesť .... Mäso nemôžem ani vidieť...... Varené tiež nemusím .......... Len sladké mi ide na chuť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. pro 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky objavila som takéto sady do kočíkov za dobrú cenu, čo poviete?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3663769&tab=0
7. pro 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies sladke sa hovori ze dievčatko a aj ti to vyslo .... ja tak striedavo ..raz sladke raz slane..ale tiez mi povedali ze dievčatko tak dufam ze to vyjde :slight_smile:
7. pro 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stella231 len ja som aj pri Kubkovi len to sladké :slight_smile: tak asi to nebude podľa toho .....
my sme nechceli vedieť pohlavie, no máme to z plodovej vody .....
tak držím palce, nech to bude dievčatko. a čo - zo sona ešte nebolo vidno, alebo? :wink:
7. pro 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby :slight_smile:
...ako sa mate? my sme uz v 26tt mali 1200g ...takze tiez sa chystam porodit riadneho macka :grinning:
V pondelok ideme na dalsie sono tak som zvedava kolko budeme mat :slight_smile: ...a doki mi inak vravel, ze je to iba genetikou,
ze ani tie vitaminove tabletky, alebo strava na to nemaju vplyv...ze aj keby som nic nezrala az do porodu, tak bude babo velke...jedine ze ho porodim skor by ma asi zachranilo :grinning:

7. pro 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Tu u nás na matrike majú zoznam zahraničných mien.Jedna známa chcela tiež Jasminku, tak si to zisťovala a to meno tam bolo. Nakoniec sa jej nar. chlapec. Jej povedali, že len pri takých exotických menách potrebuje potvrdenie, ale neviem ako to chodí u Vás na matrike.
7. pro 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak baby, neviete ako je to s tou materskou? ...este som to neriesila, ale chcem si uz vypytat papier od dokiho a tych 6 tyzdnov pred porodom mi vychadza na 6.1.2011, myslite, ze ma doki moze vypisat aj od 1.1.?
Sa mi nechce po sviatkoch ist na 3 dni do prace :( ...a neviem ze ako to funguje, lebo da sa ist aj 8 tyzdnov pred porodom, ale ze ci sa da aj tak ze 7 napr.? ...neviete mi poradit?
7. pro 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui takže do pôrodnice nepotrebujem nič, nevieš? len na matriku?
7. pro 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jeeej,tie su krasne,len vybrat je tazko :grinning:
7. pro 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku ano da sa, urcite sa dohodnes s lekarkou,mne tiez vychdza az v januari ale da mi uz v decembri a nemas uz dovolenku,ze si ju vycerpas?
7. pro 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 no dovolenku mam 6 dni este...ale tie si chcem vybrat uz teraz aby som bola medzi sviatkami doma, lebo ja som zo ZA a pracujem v BA, cize aj preto sa mi nechce na tych par dni cestovat hore dole po slovensku :confounded:
...som chcela skoncit tak pred vianocami v praci aby som uz bola potom doma
7. pro 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku tak to je jasne, cestovat v tomto pocasi a este s takym brusinom :slight_smile: tak jej zober pre istotu cokoladu, moze ti posunut termin porodu a tym padom aj termin nastupu na matersku,urcite sa dohodnete :wink:
7. pro 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Tak to neviem. Budúci utorok idem na poradňu do nemocky tak sa môžem opýtať ak si to dovtedy nezistíš.
7. pro 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 no ved prave :slight_smile: ...asi to tak spravim...snad nebude mat levie srdce :slight_smile: diki
7. pro 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui prosím Ťa opýtaj sa. dakujem. však hádam to bude platné všeobecne pre všetky pôrodnice na Slovensku.
Ďakujem.
Volala som na matriku, no nikto mi to tam už neberie, skúsim zajtra.....
@cinamon7 že sú krásne? asi objednám tie béžové s mackami :wink:
7. pro 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku ja viem, ze su len dva varianty 6tt alebo 8tt (zo zdravotných dovodov, ale to ta da bezproblemov aj ked ziadnenemas). vraj medzitym nic nie je. Tak chod 8tt pred TP a mas to v suchu.
7. pro 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no len to by bolo zase strasne skoro :slight_smile: to by mi vychadzalo na 23.12. + ta dovolenka co mam od 16.12. a ak mi vypise 13. kedy mam poradnu papier, ktory zanesiem zamestnavatelovi 14.12. ze koncim 16.teho tak ma v praci asi ukamenuju :grinning: ...ale skusim to dako u dokiho vybavit aby mi to dal od 1.1. snad sa to bude dat.
7. pro 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidím že sa tu zmieňujete aj o nástupe na materskú. Tak len by som sa chcela spýtať, že ak by som išla na materskú k 1.1.2011 tak by sa mi materská počítala z DVZ za rok 2009 alebo 2010. Alebo ako to vlastne je, ja som už z toho pako, toľko o tom čítam až som úplne zamotaná. Normálne mi vychádza materská od 16.1. ale ak by som sa dohodla že by som robila iba do konca roka, tak ako by to bolo....hmmm.....dúfam že som to nezamotala veeeeeľmi....
7. pro 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 ja som z toho tiez debil :stuck_out_tongue_closed_eyes: a cim viac ludi sa mi to snazi vysvetlit, tak tym sa viac motam
7. pro 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku no neviem ci to pojde, lebo socialka kontroluje termin porodu a to vraj musi sediet. jedine, zeby ti napisala skorci, ale potom mozes skodit sama sebe lebo od toho sa odvija aj pripadne prenasanie a pod.
@fialka12 ak by si sla 1.1.2011 tak tusim za predchadzajuci kalendarny rok, teda 2010.
7. pro 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ja sa chystám kupovať tieto fľašky,chcem si kúpiť celú sadu.Podľa mňa využiješ aj tú malú fľašku,zo začiatku aspoň na vodu alebo čaj,alebo aj keby si z nejakého dôvodu nemohla kojiť.bábo vypije zo začiatku len nejakých 50ml,takže určite využiješ.cumlíky bývajú väčšinou 0-3,potom 3-6,od69mes,od 12mes.len neviem,či má táto značka aj rozdiel medzi cumlíkmi na mlieko,čaj a kašu,ako to majú iné značky.
7. pro 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek