• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@minnehaha2005 - to mi je ľúto, že si nemohla odletieť - ale zase radšej zostať tu ako by sa malo niečo stať. :wink:

Písali ste o zajednávaní si doktorov, tu v BB sa dá oficiálne zajednať aj doktor aj pôrodná asistentka. Ja si nebudem zajednávať nikoho - lebo ak budem rodiť rovnako dlho ako prvé tak je to úplne zbytočné - sa vystriedalo viac doktorov a sestier, kým som porodila. Akurát by som chcela manžela pri pôrode.
8. pro 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja vas len pozdravim a hned vypinam pocitac. V piatok mam este 2 skusky a poslednu mam az 11.1., tak ak Boh da, budem to mat uz z krku.

Ja som akurat vcera dobrala antibiotika na zapal moc. ciest, tak dufam, ze je to uz ok, len ma akosi pre zmenu pobolieva hrdlo. Aj nasa mala je zrejme mensia, lebo ja som bola na utz v 29tt a doktorka povedala, ze vazi 1095g ...No ved uvidime. Dalsiu poradnu mam 21.12. Dnes v noci sa mi snivalo, ze som rodila a drzala som malu na rukach, taka som bola stastna :dizzy_face: No, este 2 mesiace....
8. pro 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 hej cislo mam...dakujem :slight_smile: Ja som tam este nevolala, chcem pockat do tej poradne co mam 13.12. a porozpravat sa najprv s lekarom, ze co mi odporuci, lebo babo sa javi zatial ako moc velke, tak sa bojim ze to bude musiet ist sekciou a to by som asi radsej bola potom v ZA. Mam vtedy aj sono, tak uvidime ako narastlo :slight_smile: ...ale radsej by som isla do BS, o porodnici v ZA som sa uz napocuvala vselico :confounded:
8. pro 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky
@kikaku čo sa doktorov týka, v MT chodím až do pôrodu k svojmu gynekológovi, posledný mesiac chodíš už každý týždeň. A keď to na Teba príde, utekáš do pôrodnice na príjem ....... Pokiaľ si dohodneš doktora, je to iné, ale záleží to samozrejme aj od doktora ...... Ale ešte som nepočula o tom, že by si chodila mesiac pred pôrodom ku niekomu do nemocnice, pokiaľ ho nemáš "objednaného" - čiže zaplateného - aspoň v našom regióne nie.....
Však v MT je výborná nemocnica - nechceš rodiť tu? Tiež som o žilinskej kadečo počula ... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no...MT je tiez super, ale chcela som nadstandard a ten je tam strasne drahy :frowning2: ...a zase BS je vraj co sa tyka baby friendly najlepsia, tak preto by som radsej isla tam.
8. pro 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca u ktorej doktorke si bola? v nr niekde??? ja neviem kam :wink:
co sa tyka porodnika mne gynekolog povedal ze pred porodom sa bude chodit do nemocky a tam sa mozes dohodnut ak teda chces mat nejake vybaveneho.... :wink: ale tak myslim ze vsetci doki su spolahlivy....ak budes mat cas pozri temu nitrianska porodnica tam chodi pokukat co nove a tak :wink:
8. pro 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ty si teda šikula...mne začinaju skusky na buduci tyžden a v jeden den hned dve...tak zajtra sa chcem uz začat učit :grinning: vela stastia a rychle uzdravenie prajem
8. pro 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
cafte baby pridavam sa termin porodu mam 22.2.2011 :wink: ako sa citite?ja som celkom ok len mam stale problemy s kvasinkou infekciou. :frowning2: idete rodit normalne alebo na cisarak?
8. pro 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku BS je Banska Stiavnica? vies mi povedat prosim, kolko to tam vyjde?
lebo nadstandard v MT maly apartman stoji 100 EUR na noc, velky apartman 134 EUR / noc + ak chces lekara 167 EUR + epidural 100 EUR + otec pri porode 33 EUR. ja som pri prvom porode mala ten velky apartman, ale zdalo sa mi to zbytocne ... asi najvacsou vyhodou bolo, ze tam bolo WC a sprcha, ze som nemusela chodit na chodbu ......... tentokrat uvazujem asi iba o samostatnej izbe, ta myslim vychadza 67 EUR na noc
8. pro 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku pozerala som tú Banskú Štiavnicu, síce tam majú ceny ešte v Sk, ale v porovnaní s MT sú fakt smiešne nízke. Kamoška tam rodila a bola veľmi spokojná. Jedine čo ma odrádza je tá kilometrová vzdialenosť z MT, ešte keby som nemala doma malé dieťa, tak by sa to dalo, no neviem si predstaviť, že by som Jakubka 4 dni nevidela. Ty si už rozhodnutá pre Štiavnicu? už si si to nejako dohadovala?
8. pro 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tanja61 ahoj, ja dúfam, že to bude prirodzene, pokiaľ nebudem mať slonicu :wink:
8. pro 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
kurnik sospa
cely den tu nejaky debiol vrta, simon pricapeny na rukach, ani jest, ani spat, ani nic... ma id eporazit uz..
este ze som si stihla aspon zuby umyt. A rychlo aspon flacky s kapustou navarit
8. pro 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett si mi chute spravila...mnamka ja spravim zapecene brokolicou so zemiakmi a syrom ak sa mi bude chcet
8. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 a so slaninkou:slight_smile:
8. pro 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. pro 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies a to som si myslela ze TN je drahy tu stoji otec pri porode 20 a tolko isto aj noc na nadstandarde iba ak chces mat niekoho so sebou aj v noci tak to je potom 33. ale ked som pozerala nemocky v okoli tak sa to ozaj lisi. ja som vzdy chcela stiavnicu ale je to pridaleko
8. pro 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, tak dnes v noci som mala zasa taky vodovy vytok az som sa na to zobudila, ale ked sa pri poslednom nepotvrdila plodovka a ja som zrovna vcera zacala zasa brat cipky, tak akosi nepanikarim, zrejme to s tym suvisi, lebo vtedy som tiez cipky brala a ako som ich dobrala uz sa to neopakovalo, okrem toho, zajtra idem na sono, tak snad to dr bude verdiet skontrolovat ci je vsetko ok a ako som bola vcera u svojej dr. tak mi povedala, ze mala ma asi celkom dost plodovej vody, ked sa tak svizne este otaca... tak to som zvedava, ci to do porodu stihne tak ako ma :grinning:
8. pro 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin v MT bola pôvodne cena apartmánu 1500 sk na noc, no potom to takto zvýšili, tiež sa mi to zdá dosť .... preto si hovorím, že asi tie 4 dni nejako vydržím ....
8. pro 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drbne Ma, som s nervami v koncoch, oni od rana v kuse vrtaju!!! A dole oznam že budú robiť stavebné úpravy cely december. Ja sa asi odstahujem. Nepocujem si ani vlastne slovo.
8. pro 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett uf, toto nemam rada, ale zas stale nebudu vrtat, neboj. ja mam zas pod sebou susedu, ktorej uplne hrave a stale jej hulaka tv, ze normalne pocujem, co ma pustene, ale jej sibe, lebo mi pride aj o tretej rano zazvonit, ze mam vypnut ten stroj na vyrabanie drog, ktory je zabudovany v stene a podobne veci si vymysla.
a ked jej idem zazvonit po 22:00, nech si stisi tv, tak samozrejme zvonceknepocuje.

baby tie nadstandardy su tak nenormlane drahe, ze ja odmietam podporovat taketo zderstvo....
8. pro 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 nahlásila som sa Kuzmovej na poliklinike Chrenová, je tam veľa detských lekárok a najlepšia je vraj Miškejeová Zuzana. Aj k jednej aj druhej chodí veľa detí :unamused:
čo sa týka tých vyšetrení v nemocnici, mne doki urobí všetky, takže tam sa ani nedostanem, až rovno na príjem a šup hore rodiť
@tanja61 ahoj, vitaj medzi nami, rada by som ťa pridala aj do tabuľky, ak chceš, pošli mi údaje do IP :wink: takto vyzerá naša tabuľka
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/natalca/album/februar-unor-2011/5796204/
8. pro 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca o Kuzmovej som pocula ze je dobra, o tej druhej nie..este nejaka Čaplova ze je dobra...popytam a pojdem k niektorej aj ja....a to si len povedala ze budes mat babo ci mozes k nej chodit???
chodis do nr k dokimu?
8. pro 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ano BS je Banska Stiavnica...este som si to nijako nedohadovala, prave preto to teraz riesim, lebo neviem ci uz to teraz treba alebo staci az tesne pred porodom. S cenami su na tom neporovnatelne oproti MT alebo ZA.
Ja som v podstate rozhodnuta ist tam...ani ta vzdialenost mi nevadi, len v pripade komplikacii nie su tak dobre vybaveni ako ZA alebo MT a prevazaju pacientky do BB...teda co som pocula. No a to ma trosku odradza, lebo sa bojim, ze maly pojde koli velkosti von sekciou...ale tak zase to uz robia vsade, tak snad nebude problem :slight_smile:
MT je asi najdrahsi co som kukala, v ZA je cena za 1. izbu 33,19 a + partner 66,39 ...no...dost :slight_smile:
8. pro 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku jasné, pokiaľ čakáš prvé dieťatko, tak si môžeš dovoliť cestovať, v tomto prípade by som aj ja zvažovala... ceny majú fakt super a počula som samé chvály......... ja v MT ostanem asi aj kvôli tomu, že niektorých lekárov poznáme, tak sa bude rodiť hádam ľahšie :slight_smile: a koľko váži maličký, keď hovoríš, že bude sloník? My sme mali 28.tt 1100g....... Tak uvidíme, čo ukáže sono začiatkom januára....
8. pro 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heh:grinning: :grinning: chcela som s mm surne rozprávať a on mi nebral telefón. Tak som mu napísala Sms že mi odtiekla plodova a ideme rodiť... Za 3 sekundy už volal :grinning: :grinning:v:grinning: :grinning: Hehehe... Aký bol zlatý. Aspoň som mu pripomenula, že musí byt na telefone tento posledný mesiac:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: jak sme sa nasmiali :grinning: :grinning: :grinning:
8. pro 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett si mu spravila sok cooo =D =D.....

chcem sa opytat ohladom kojenia.....v teme nitr.porodnica kde chcem rodit som citala ze babo davaju hned po porode ked ta siju na prsnik aby sa prisalo......a ze su tam nejake neprijemne sestricky ktore nevedia poradit co a ako s kojenim...nenapisala by si mi nejak v skratke ako spravne prikladat babo, alebo nejaky system?? DAKUJEM
8. pro 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky, oblečte svoje ratolesti za polovičnú cenu - na Dnešnom Tipe - www.dnesnytip.sk/?src=konik - si teraz môžete kúpiť poukážku v hodnote 50 Eur len za 25 Eur. Poukážka platí na nákup v Doubless Kids v Rozadole (Bratislava - Ružinov).
TO SOM NASLA JEDNA KOCKA TO SEM DALA... =D
8. pro 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ono sa to nedá takto opísať... Najlepšie je pozrieť nejaké videá. Dôležité je, aby babo otvorilo dokoran ustocka. Takze prsnikom mu prejsť po hornej pere, aby si ho nabudila. Drazdit až pokial poriadne neotvori pusinku. A potom mu tam "narvat" prsnik:slight_smile: Nie len bradavku, ale aj spodok dvorca. Bradavka by mala smerovať na horne dasienko. Neboj sa toho. Hovorí sa, že prvé prilozenie je dôležité. Ja som zasa nechcela. Pre mna bolo lepšie, keď ti ho prilozis na hrudník, bruško a potom ho vezmu na ošetrenie. Nohy budeš mat ešte hore, budeš ubolena, bude ti treba ešte placentu porodit, pozasivat. Ja som si to potom užila zo syncekom keď mi ho už dali na izbu. Predsa len som bola oddýchnuta, on osetreny, ľahli sme si spolu na posteľ, predstavili sa, pohladkali, pobozkali a potom som začala s kojenim. Najprv tá pera, potom sa prisal, potom som vymenila prsniky asi po 10 minutach jeden, potom druhý a potom sme tak spolu pri sebe lezali, držali sa za rucku...
Aj teraz nechcem hneď na prso. Chcem aby mu ošetrili pupcek, potom jeho pomerali a tak, dali do perinky, potom do narucia, pár fotiek tatinko urobí a sup na teplu podlizku nech si oddychne aj on aj ja. Veď budeme spolu cely život, takze tot môj názor:slight_smile:
8. pro 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 A ešte nastuduj : http://dojcenie.wordpress.com/
a kuk videá
8. pro 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujem.....no ale ja si asi nebudem moct vybrat ze doneste mi babo az potom....ked mi ho daju do narucia aby som vedela aspon co a ako sa ma spravit......zacinam mat nejaky stres...ved ja nic nestiham nemam nic nachystane, nakupene ani polovicu veci......ach jaj a este aj ta skola.....vianoce a ja ziadne darceky....dnes mam zly zly den =/
8. pro 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek