• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 Kluuud:slight_smile:) neboj, všetko postihas. Máš ešte kopec času. Ono to samo príde, keď ho budeš držať v náručí:slight_smile: Mne tiež položili babo na posteľ a sestricka odišla. Ja som naň kukla jak bager na tvrdú zem a v duchu som si povedala - čo teraz??? Potom som sa rozplakala - od šťastia:slight_smile: A potom som sa ho "pokúšala" nakojit. Ja som ho z perinky nechcela ani vybrať, som sa bala, kvôli hlavičke a tak. Sestricka mi ukázala, ako sa prebaluje a osetruje pupik. No keď som ho išla ja potom prebalit, tak som sa tak bala, že som znova zavolala sestricku, nech to ide ona urobiť:grinning: :grinning:v:grinning: že si ešte netrufam. No a na druhý deň som už bola taká smela, že sme vo veľkom kojili, nosili sa bez perinky, prebalovali ako by nič a tak:slight_smile:))) Prides do toho, neboj
8. pro 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett to musim aj ja na mojho vyskusat, ked mi nebude brat telefon, lebo u neho je to bezna vec. minuly tyzden nebral 4 hodiny, skoro ma trafilo, tak ma musela zobrat kamaratka na pohotovost.

@arrett :slight_smile: a ked ti ho dala na postel a odisla a ty si sa pokusala o kojenie...darilo sa? co potom si s nim robila? ja tam budem ako riadne nemehlo. ja sa porodu nebojim, ale prave toho co bude potom. z toho mam panicky strach....
8. pro 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 jednoznačne ak chceš kojiť, musíš nástojiť, aby Ti maličké doniesli po pôrode ešte na sálu, aby sa prisalo - na tom musíš trvať !!!!! je to veľmi dôležité !!!! mne Jakubka ked poutierali, vyšetrili a obliekli doniesli na sálu, setrička mu chytila hlavičku a čakali sme, či sa prisaje. ja som nerobila nič, len som ležala a kukala, setrička mu držala hlavičku pri prsníku a muž fotil....... malý mal otvorené očká, najprv olizoval bradavku a potom sa prisal. bolo to úžasné, mám nádherné fotky z prvého prisatia, ešte teraz sa mi tisnú slzy do očí, keď si nato spomeniem - je to nezabudnuteľný zážitok :slight_smile:
@arrett to vážne mali takýto prístup? za mnou stále chodili sestričky - nepotrebujete niečo? viete, ako prebaliť? máte mliečko? neviete? - ukážte, pozrieme sa. viete ako sa kúpe bábätko? poďte, ideme Vám ukázať, ako sa kúpe . Boli tak ochotné, až mi to liezlo na nervy - ale boli fakt úžasnééééééé :wink:
8. pro 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky tak ja sa dnes vytesujem vcera som objednala z uk kosik na spanie pre nasu malicku a co sa nestalo dnes mi ho uz doviezli :grinning: . normalne som bola v soku cakala som ze ak dojde bud. tyzden budem rada.
@arrett vdaka za link ohladne kojenia aj ja zacinam mat z toho akosi strach ale dufam ze budem zvladat :slight_smile:
8. pro 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies V Ružinove? 10 porodov za deň, 4 ženy na izbe s babatkami, ani pes o nás nezakopol:slight_smile: Este aj prvý krát som išla sama cez celu chodbu na wc. No mne to nevadilo. Aspoň nás nik neotravoval a keď som niečo potrebovala, tak som si vypytala, opýtala. Ja by som kľudne išla aj domov:slight_smile:
8. pro 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky. Mate niektora skusenosť s kozmetikou Welleda, alebo Seba Med? Rozhodujem sa medzi tymito dvoma značkami pre babatko a neviem sa rozhodnuť.
8. pro 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Ved som pisala, že Co teraz??? Ešte ani postielku nemal, takze sme 2 hodky boli spolu na posteli. Som ho bozkala, hrala sa s prstekami, hladkala, rozpravala, kojila a tak...
8. pro 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui Obe čo som počula sú dobre. Ja som chcela dávať aviril... No simonko nezniesol a mal suchu pokozku. Teraz používame Johnson baby a max. spokojnosť. Takze nekupuj na začiatku veľa. Skús si zohnať iba vzorky a uvidis ako bábätko zareaguje. Keď bude fajn, tak kupis, ak nie, budeš skúšať ďalej.
8. pro 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin hod fotku kosa, som zvedava, aj ja chcem tento mesiac objednat, no este som neni rozhodnuta, ze ktory ...
@arrett no vidíš, aká si šikulka, lebo si to zvládla a kojila si :slight_smile:
@adui Seba Med je dobrý ..... No ak myslíš napr. mydlo na umývanie, tak také maličké bábätká sa odporúčajú zo začiatku len v čistej vode + na ritku Sudocrem + na telíčko olivový olej + na tváričku modrá indulona ......
8. pro 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sudokrem na ritku aj ja odporúčam. Ten krém je zázrak. Ale tiež by som nekupovala, dávali ho v tím baby vaku v porodnici.
8. pro 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett presne tak, treba otestovať, čo komu vyhovuje, nám napr. nevyhovoval olej Johnson, len olivový na telíčko. Ináč aj Bubchen je dobrá kozmetika a na Aviril som tiez citala dobre recenzie .... :wink:
Vlhčené obrúsky budeme mať na začiatok Nivea, tie sa mi najlepšie osvedčili, potom už budem kupovať aj tie lacnejšie ...
@arrett Diky, asi to tak spravím. Nám Johnson nesadol tak sme mali Nela batole, ale to ani neviem či sa ešte vyraba. :grinning:
@arrett bez Sudocremu ani na krok, sme na ňom závislí, aj ja ho používam na vyrážky, je super, Rybilka strašne smrdí, ale stará škola odporúča Rybilku, lebo Sudocrem nepoznajú :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. pro 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Minule som niekde čitala, že vlhčené obrusky sa nemaju používať často ale len priležitostne, lebo sú parfem.+veľa chemie. Najlepšie je umyvať čistou vodou. Asi prestanem toľko čítať, lebo čo bolo dobré včera, dnes škodí :grinning:
8. pro 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ja vlhcene obrusky nemám rada. Skoro vôbec som ich nepouzivala. Iba v nemocnici a sem tam na ceste. Ináč furt pod vodu ho dávam. Aj teraz aj predtým. No už som začala uvažovať, že zacnem mu supy utierat do toaletaku nech sa už učí. Má redukciu na wc, tak tam mu asi vytriem ritku a hotovo. Či poradia nejaký iný spôsob?
8. pro 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies snad ho bude dobre vidiet. ja som ho objednavala cez amazon. najlepsia cena :slight_smile: a doruceny este lepsie ako z svk. sudocrem poznam aj ja. ho pouzivam na suchu pokozku a tak ozaj super zabera:slight_smile:
8. pro 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Jeeej, ten je krásny:slight_smile: :slight_smile: je k nemu aj nejaký podstavec?

K nám o chvíľku prídu elektrikari, zasa vrtat a neviem čo ešte. Ach jaj
8. pro 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.vidím,že riešite kozmetiku a kojenie.ja som si pri malom nakúpila Bubchen a potom som to musela predať kamarátke,lebo malý má po mne dosť suchú pokožku a keďže Bubchen obsahuje harmanček,nemohli sme ho používať.Prešli sme na Johnson Baby,také tmavozelené,s olivovým olejom a ten mu vyhovuje,používame ho doteraz.

čo sa prikladania a kojenia v pôrodnici týka,ja som bola sklamaná.Aj preto som sa rozhodla tentokrát rodiť inde.Malého mi po pôrode vôbec nepriložili,len mi ho umytého a zabaleného na chvíľu pridržala,aby som sa pokochala,potom ho zobrali preč a mňa tam nechali 2hodiny samú na sále držať si brucho.keĎ ma previezli na izbu,sestrička mi ho hneď doniesla,za 5minut si prišla preňho,lebo sa striedali služby a doniesli mi ho až o nejaké dve hodiny na kojenie.Nemala som ani tušenia,čo mám s ním robiť,mám veľmi veľké prsia,malý ma dotrhal jak rešeto,bola som ubolená,vyčerpaná,reval o dušu,nechcel sa prisať.Každé "kojenie" bolo pre mňa utrpenie,lebo malý sa nechcel prisať a ja som nevedela,čo robiť.keĎ som poprosila sestričku,aby mi pomohla,povedala,že načo,že však mám veľké prsia,ja jej na to,ale málo rúk.Mlieko mi pristúpilo až na 5ty deň,to už som bola zrelá tak na psychiatriu,až spolubývajúca povedala jednej sestričke,ktorá prišla po dovolenke,nech nám pomôže,že malý sa mi vôbec nechce prisať,tak až tá bola ochotná.Vyliezla za mnou na posteľ a trvalo jej hodinu,než ho donútila chytiť cicík.aj to s klobúčikom,lebo inak to nešlo.Našťastie chytil aspoň ten,kojili sme sa teda s ním a keď sa po niekoľkých týždňoch uráčil chytiť aj bez klobúčika,mlieko mi skončilo :frowning2: to moja skúsenosť.a mám podobné pocity ako @kwetinka, pôrodu sa nebojím,viem,do čoho idem,zvládla som to raz,zvládnem aj druhý,ale z kojenia mám paniku už teraz,čo ak to bude zase tak,čo ak sa zase nebude chcieť prisať,čo ak mi zas neskoro pristúpi mlieko a ja si s ním nebudem vedieť rady a napadá ma ešte asi milión čo ak... :cry:
8. pro 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no vy to máte dneska veselé.Ja síce používam vlhčené obrúsky,ale od asi 1,5r. používam po kakaní toaletný papier.je dostať aj destký,je jemne parfumovaný a obrázkový a je aj jemný.Malý si naň už zvykol a keď sedí na záchode,už si ho chystá,že sa utrie.

@potokin krásny je ten košík.a je na kolieskach alebo na čom?
8. pro 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ja si bez vlhčených neviem predstaviť život :slight_smile: keby som mala tie kakanice zakaždým umývať vodou, tak neviem neviem ...... :grinning:
@potokin krásny košík

kočky, utekám s Jakubkom k urologovi, drže mi palce, hlavne, nech nám nesťahujú predkožku, bože, bojím sa.
pekný večer všetkým
8. pro 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett
@janette4 este nema podstavec ale moj tatino slubil ze mi ho da vyrobit, tak som ho objednala bez neho. ale ten kocik je vnutri krasne makkucky tak snad sa v nom bude dobre malickej spinkat. :slight_smile:
8. pro 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 prosim ta a kde si rodila predtym a kde sa chystas teraz? ja budem v trencine a neviem co si mam mysliet lebo raz citam tak a potom inak
8. pro 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies drzim palce,viem co teraz prezivas :confused:
@potokin je ozaj nadherny :wink:
@pepies no tak my sme uz v 26tt mali 1200g takze sme doost velky :slight_smile: ...doki povedal, ze pod 4 kg sa asi ani nedostaneme :( ...ale tak uvidime...este sa moze vsetko zmenit...akurat v pondelok idem na sono, tak som zvedava, ze ako nam malicky podrastol :slight_smile:
8. pro 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies držím palce,my ideme o týždeň a tiež sa bojím toho,čo ty.

@potokin rodila som na MY,teraz idem do TN.Na TN som zatiaľ počula väčšinou dobré,tak som zvedavá.
8. pro 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Krásny košík. Koľko to má cm na dĺžku?
8. pro 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a to vám automaticky povedia,aké je bábo veľké?lebo mne to ešte ani raz nepovedal,len tie miery,čo oni merajú a ktorému tt to zodpovedá :unamused:

@potokin Možno sa v TN aj stretneme :grinning:
8. pro 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kozmetiku som kupila niveu,s plienkami aj vlhcenymi obruskami pampers som bola spokojna, takze pouzijem urcite aj teraz, ale s cim som nebola v porodnici spokojna, boli sestry ktore sa starali o babetka, tiez menim porodnicu, nikto nam neporadil ako prilozit babetko,ze prsia treba masirovat aby nestvrdli, este sa nam vysmievali ze mame obe ruky lave, prvorodicke to fakt "dobre" padne, jedna sestra ma tak silno potiahla za bradavku ze som zvyskla od bolesti, boli strasne necitlive,az jedna starsia sestra z gynekologie ked videla ze uz placem od bolesti a neviem co mam robit, prisla za mnou a vsetko mi vysvetlila,bola naozaj mila. Mala som stastie ze maly sa hned vedel prisat a uz nepustil :grinning:
8. pro 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 mne lekar nepovedal nic ale co mi dava papiere k materskej knizke je napisane ze kolko mala vazi a v 29+4 mala 1241gramov tak snad je to v norme
8. pro 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek