• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
baby, lucim sa s vami, ideme s mojim zubarovi, tak papa zatiam :wink:
24. čer 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 @Isabella_fly zatial sme to riesili tak, ze kazdy si svoje vydavky za byt platil. a strava, tak to bolo tak, ze raz jeden siel do obchodu a nakupil potom druhy a take bezproblemove striedanie sa.
vcera vecer hovoril len o tom, ze kto ma ake vydavky (hypoteka, poistky a tak) a ze si to budeme musiet spocitat, ze ci kupime domcek. este podotkol, ze sa kamarata spyta, ze co ich mesacne stoji to dieta. ale nejako na tu fazu tehotenstva zabudol :frowning2:
24. čer 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame spoločný účet. Sme manželia. Ja som pracovala v banke. Mame každy svoju kartu. Takze vyplata a materská chodí na spoločný účet a všetky výdavky z neho odchádzajú. Nehadame sa moje, tvoje, naše. Mne chodia SMS o obrate, takze mám kontrolu nad účtom. Keď veľa miname, tak poviem manželovi že mame toľko a toľko, treba menej míňať. Alebo že mame nulu:slight_smile:)) xixi. Výhodou je, že mame obaja kartu. On nepyta odomna, ja od neho. Mne by to bolo čudné povedať Das mi 20€ potrbuhem kúpiť vitamíny. Aj keď prispieva viac do domácnosti nikdy mi to mevycital, alebo niečo podobne. Mame aj sporive účty a čo sa zvýši ide tam.
24. čer 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
arett - my to máme s manželom tiež tak ako Ty. Máme síce každý svoj účet - ale peniaze máme spoločné a to manžel zarába omnoho lepšie ako ja. Je to úplne super, neviem si to ani ináč predstaviť.

24. čer 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
lubinka26 ....tak ja som uplne zdrava a nevyslo mi to prave v 6.tyzdni som stratila babatko. :cry: Myslela som, ze umriem od zialu. Je to sice mesiac, ale uz som sa ako tak pozbierala a kedze doktor potvrdil, ze som uplne v poriadku, dovolil mi snazilkovat uz po prvej mrche. :wink: Treba len pozitivne mysliet. Mne povedal, ze bud bola vadna spermia alebo mozno vajicko, samozrejme v pripade opakovanych potratov sa robia aj nejake speci vysetrenia, ale ja som mala aj stres v praci a jedno s druhym. Chodim si ku vam citat prispevky, sice som povodne patrila k januarovkam, ale mna to tak nabija pozitivnou energiou, ked citam, ako sa tesite, ked najdete // a ked zacinate mat tehu priznaky a tak. hrozne mi to pomaha to cele prekonat.
24. čer 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majloo velmi ma mrzi, co sa ti stalo :frowning2: a ako sa to prejavilo ten tvoj potrat? si krvacala? alebo nejakymi bolestami? dufam ze rychlo sa ti podari splodit dalsie babatko. ty si ho budes o to viacej vazit kedze si presla tym cim si presla. drzim palce :slight_smile:
24. čer 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majloo, je to smutné, ale neboj, brzy se určitě dočkáš dalšího miminka :wink:
Takže žádný stres, ju? :confused:
24. čer 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem:slight_smile: Přeji příjemný den
24. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem baby. Tak ja som si nasla slabe // este 4 dni pred menzesom, ale uz som vedela, boleli ma prsia a dost sa mi zvacsili a celkovo som sa inak citila. Stale ma bolelo brusko ako pred menzesom, ale do toho take pichanie a tahanie a hlavne jeden vajecik. Kazdy den, niekedy som len lezala skrutena. Sim si myslela, ze to tak ma byt, tak som sa k doktorovi chystala az na konci 6. tyzdna, aby bola vidiet uz akcia srdiecka. A ked som bola 5+3, tak som zacala spinit v praci a hodinu na to uz poriadne krvacat, ale v ten den ma bolelo brucho uplne ako prvy den mrchy. Letela som k dokimu a ten mi potvrdil potrat. Nastastie bez cistenia. Ziadne extra bolesti. Teraz mam prvu mrchu, takze ked skonci, ideme na to. :wink: Tak sa tesim. Doktor mi povedal, ze si mam gratulovat, ze viem otehotniet na prvy sup a ze keby som necakala a nerobil testy, tak ani nezistim, ze som tehu, takychto mikropotratov je velmi vela.
...ale nie ze sa budete teraz bat, ked vas niekde nieco pichne alebo tak. :fearful: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja vam drzim palce, aby to vyslo
24. čer 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majloo je dobře, že tahle vm doktor dovolil další snažení, většinou se čeká dýl. Tak držím pěsti, ať se brzy zadaří.

No, nesmím na to myslet, ale aj mě bolí břicho jako před menses, říkám si, že to tak má být. Doktor mě právě říkal, že ty první 3 měsíce se ukáže, jak je těhotenství založeno, a pokud špatně, tak odejde. Příroda má to tak zařízené. No, upřímně mám strach, jak ta kontrola přístí týden dopadne. Začínám si pomalu hrát s představou mimíska v bříšku :wink:
24. čer 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mna tiez boli ako pred kramami, ale zas nie nejake krce, ze by som nemohla nic robit. ale pri tom spineni je asi ozaj dobre ist co najskor k doktorovi..... ja uz sa velmi tesim, ked ho porodim, neviem sa dockat. vcera som bola u kamaratky, ona vie, ze som tehotna a vravela ze na mne stale vidno ako sa usmievam niekam do blba :slight_smile:
24. čer 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majloo to je mi lúto,moc držím palce aby sa čím skôr ,,zadarilo ,,a mala si v brušku aj ty bublinku :dizzy_face: a aby si to dotiahla do šťasného konca :dizzy_face: viem ako ti bolo sama som tým prešla o to viac si vážim že bude zo mňa mamina :dizzy_face:
24. čer 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako som si precitala o tom potrate, hned som zostala nervoznejsia :frowning2: moooc sa bojim
24. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehulky.... :slight_smile:
24. čer 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziadne vysetrenie sa nekonalo :angry: taka som nasrata :angry: zevraj tyzden je malo, co mi meska M. mam prist o tyzdne. povedala, co nemam jest, robit a odisla som. az potom to namna dolahlo. kokos, vsak potom, co sa ma v pondelok neopytala sestricka, kolko dni mi meska? na co ma objednavala na teraz? a este sa tvarila pohorsujuco, ze kolkokrat ma vysvetlovat, ze je zbytocne tak skoro chodit. dpd, tak ma vytocila. :frowning2:
24. čer 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 to ti verim, ze ta to naserie, aj mna by to nasralo. ja som bola prvykrat pred tyzdnom a tiez doktorka tak na mna pozerala, ze som prisla skoro, ale spravila sono. a dnes zas hovorila, ze som tam bolo skoro, ale uz bola mila.
kam chodis na gynekologiu? ja si platim sukrmnu kliniku a ta, si to nedovolia, asi by si neudrzali klientky (tak nam hovoria)
24. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 netrap sa nad tym a nepohorsuj. mne prvykrat ani nic nepovedala.

neberiem ziadne vitaminy, kyselinu listovu... Myslite, ze to nevadi? Co mi lekarka predpisala je duphaston na udrzanie polodu
24. čer 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ale aspon ti spravila sono a potvrdila tehu a vylucila mimo. no mala by si brat. no a to bolo jej, aby som si kupila femoru 800 ci tak nejak a ze to viem kupit aj u sestricky. jaaaaaj, a tak som sa tesila...
24. čer 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 neboj, klud. si tehotna a vsetko bude dobre. mimomaternicove to nemas, to by si mala velke bolesti, to je akokeby cudzi parazit v tvojom bruchu. neboj sa o par mesiacov bude z teba stastna mamina.
a o tyzden ked tam pojdes sa bude ovela lepsie spravat. aj u mna to tak bolo. uz sa na mna aj usmievala :slight_smile:

myslite, ze si mam kupit tie vitaminy?
24. čer 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 si velmi zlata, ale mne je normalne do placu.

urcite si kup. ja beriem len obycajnu kyselinu listovu.
24. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby kyselinu listovu beriete 1x denne???
24. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
já beru vitamíny Gravital + kyselinu listovou mi doktor předepsal ob den
24. čer 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. čer 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apoloma co to je???
24. čer 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja tomu nerozumiem, to si mam kupit nejake vitaminy a este aj kyselinu listovu? ako casto to uzivat? nie je to vela?
24. čer 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
moniciak vitaminy na posilnenie organizmu a takisto na posilnenie plodu v zaciatku tehotenstva!!
24. čer 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 v tychto vitaminoch je aj ta kyselina listova. ja beriem len ju - cistu.
24. čer 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 len neplaaac. pockas tyzden a vsetko bude fajn. a si tehotna, ved aj testy ti vysli a tie neklamu. neplac a tes sa na babo. to, ze ci ti to potvrdi lekarka alebo nie, neovplyvni nic. si skoro mamina a tyzden ubehne ako voda a mozno ti hned aj tehu knizku da.
24. čer 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 prave mi volal priatel, ze mi kupil femibion. odporucili mi to kamaratky. neviete co je to zac?
24. čer 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, ta kyselina listova je naozaj velmi dolezita! Prave vcera som volala so svojou doktorkou na SK a povedala, ze moju trombofiliu/mutaciu ma cca. 40% populacie a uzivanie kyseliny listovej by malo stacit na odvratenie potratu. A verim, ze tych pripadov kedy ju treba je este omnoho viac. Ja uzivam na jej radu Femibion 800 1krat denne (s tym je dobre zacat este pred otehotnenim).

A este som si nasadila magnesium, ze vraj tiez ako prevencia proti potratu, no to som sa docitala iba na nete a nemam to schvalene od lekarky, takze to negarantujem.

A pijem tehotensky caj, ten ma tiez kyselinu listovu.
24. čer 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek