• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ako tak citam, tym babencom sa nece moc otacat dolu, asi sa im paci vnutri :slight_smile:
10. pro 2010 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies dakujem pekne,,,inak co hovorite na puder? mne sa nepaci, predsa len prach z neho ide maly to moze dychat...staci mi krem na zadocek?,,,nebude z neho mat zaparenu ritku??...mozno hlupa otazka
10. pro 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
a neviete mi poradit nejake dobre znacky,alebo vone??...ja by som vsetko pokukala, povonala,,vybrala este co ma napadne,ked uvidim,,ale takto ked nemozem nikam ist,,musim to presne napisat zoznam co treba,,,lebo navyse nekupi nic,,a sotva ten tam bude nieco vyberat,,ako ho poznam, da len zoznam predavacke,,
10. pro 2010 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka Myslím, že puder sa už nepoužíva. Veľa žien tu chvali sudokrem, aj ja sa ho chystam kúpiť :slight_smile:
10. pro 2010 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
no, sa musim pochvalit, akoze oficialne podla tp 33tt, ale neoficialne podla velkosti 37tt :sweat_smile:
10. pro 2010 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka puder sa ani nema pouzivat najnovsie. Dobry je sudokrem, ja som pouzivala aj bepanthen. Ten je dobry aj na bradavky aj na ritku. Neboj pri pouzivani kremov na babo nezapari. A ak by sa nahodou zaparilo ja mam rada aj od nivei SOS, ten je na zapareniny.
10. pro 2010 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka a co sa tyka drogerie pre babo. Na zaciatku by si mala pouzivat iba klasicke to tvrde detske mydlo. Ziadne kremy ani oleje. Aspon mne tak doktorka povedala. Ja mam este nechystany krem na tvar od nivei do nepriazniveho pocasia.
10. pro 2010 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly krasne brusko :slight_smile: tebe sa nepytaju vsetci doktori na tetovanie? Ja mam tiez a aj pri prvom aj pri druhom tehu si ziadny doktor neusetril niaku poznamku... :sweat_smile:
10. pro 2010 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 vsetci nie, ale moja dr sa pytala, ale zdalo sa, ze sa jej to pacilo a este sestricky v podornici ked mi robili ctg, ked som mala podozrenie na unik plodovej vody sa pytali :grinning: aspon som pre nich v niecom zaujimava :grinning:
10. pro 2010 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 si o mne mozu potom hovorit, ze to ta potetovana :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 ahoj, diky za rady. nam odporucili praveze teplu vodu a repikovy alebo kamilkovy odvar, len Kubka sme sa nemohli ani dotknut, nieto este vytiahnut pipika a macat ho vo vode ....... Ale ATB asi zabrali, lebo dnes uz neplakal, no vecer mu to budeme musite precitstit, ci bude chciet alebo nie .......
10. pro 2010 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, neskor docitam...:slight_smile:
@mafynka super, ze si doma :slight_smile: puder som najprv vobec nepouzivala, pretoze sa to zevraj neodporuca, ale ked bol Fili vacsi, tak pod bradou sa mu zaparovala koza, a ked som mu to vecer napudrovala, tak do rana to bolo prec :slight_smile:

inac mam taky zoznam veci, ktore treba (alebo ja som vyuzila pre babo :slight_smile:), skusim to sem vecer hodit, ze co sa mi osvedcilo, tak sa pripadne mozete inspirovat :slight_smile: a samozrejme druhorodicky nech podoplnaju co treba :slight_smile:))
a sudocrem je perfis, ten je na zadok eno nuno :slight_smile: ja som dostala v porodnici jeho vzorku, tusim v tom baby boxe ci jak sa to vola, je malicky kelimok...a inac dost sa oplati objednat z docsimon.sk, ja tam objednavam aj mlieka pre krpca :slight_smile:
10. pro 2010 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly Teeeda to je pekne bruško. Ja mám z neho asi len polovicu, tak som zvedavá aká je tá moja velká. Musím ešte vydržať do pondelka :slight_smile:
10. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies chudatko malicke :frowning2: tohto sa aj ja priserne bojim, hrozne starosti su s chlapcami...:frowning2: dufam, ze mu to rychlo prejde...
10. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka vone asi nie, lebo babatko budes zo zaciatku kupat v cistej vode bez mydla a budes ho natierat olivovym olejcekom, ktory je taktiez bez vone, nic parfumovane sa neodporuca pre pokozku dietatka .... Puder rozhodne nie, to sa uz nepouziva. Prip. zacat pouzivat tvrde mydlo, tak ako pise isabella, my sme mali myslim Sebamed.
@matiniki5 nam sa osvedcila na tvar modra indulona a na telicko od narodenia treba davat olivovy olejcek .....
10. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@sunny1112 dakujeme :wink:
10. pro 2010 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@sunny1112 ahoj,budem vdačná za ten zoznam,zajtra sa totiž chystáme s manželom na veeeelky nakup pred drobca a pre mna do nemocnice
10. pro 2010 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
a este aku velkost plienok jednorazovych idete kupovat do porodnice,,moj je prave v metre a kuka,,maju nejake do 5kg,,to som mu kazala vziat,,ale rozmyslam,ze su aj nejake do 2.5kg,,,ze aspon jedny,,,bo ak sa naozaj narodime predcasne,,ci hlupost??
10. pro 2010 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies Nám sa olivovy olej vôbec nedal používať, malý bol celý vyhádzaný a červený, tak sme prešli rovno na telové mliečko. Každé babatko je iné, ale do porodky asi ten olej treba, čo?
10. pro 2010 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly mna si podla tetovania zapamatal aj jeden doktor. Kedze som bola 2 v nemocnici na rizikovom a ked som dosla rodit, tak ze to tetovanie uz videl :grinning:
10. pro 2010 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies ja som nedavala nic a Matko ma super pokozku nema ani suchu ani nic. Mne to povedala aj detska aj v nemocnici, ze nedavat nic... Ale asi kazdy doktor ma iny nazor...
10. pro 2010 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka plienky sú myslím aj také od 2-4 kg a tie sú asi na začiatok tak akurát a potom uvidíš aj podľa toho aké veľké sa narodí :wink:
10. pro 2010 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 ak Ti to pomôže, tak ja mám zatiaľ napísané toto:
zdravotnícke potreby:
látkové plienky, plienky Pampers Newborn, vlhčené obrúsky Nivea neparfumované, jednorázové fixačné podložky min. 5ks, digitálny teplomer, teplomer do vody, elektrická odsávačka hlienov, manuálna odsávačka hlienov, elektrická odsávačka mlieka Medela Minielectric, umelohmotné nádobky Avent na uskladnenie mliečka, modrá Indulona na tvár, telový olivový olej, morská soľ - kvapky Libenar do nosa na prečistenie, gél proti nadúvaniu na bruško Pupík, sprchový gél zn. Just mlieko, med, ryža, detské vatové tyčinky, Sudocrem na zadoček, lieh na natieranie pupčeka, sterilné štvorce, destilovaná voda z lekárne na očká, gél na bradavky Multimam alebo Bepanthen, náplaste na bradavky Multimam, 2 balenia malé popôrodné vložky, 10ks veľké vatové vložky, čaj pre kojace matky, intímny sprchový gél, vatové vankúšiky do podprdy, jednorázové nohavičky 5ks, 2ks podprdy na kojenie, vlhčené obrúsky Chicco na utieranie bradaviek, 2ks ortopedické nohavičky
10. pro 2010 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@adui no ak tebe sedia tyzdne tak ako si myslis ty, tak budes mat urcite mensie, bo ja som si od zaciatku myslela, ze urobil dr zle ked mi to posunul az na 2.2. a teraz sa moje slova potvrdzuju, lebo velkostne naozaj 37tt je dost, aj ked ma byt trocha vacsia, ale nie az tak, takze typujem, ze by som mala byt nejak asi 35tt podla normalneho terminu
10. pro 2010 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 mna si asi tiez budu pamatat, bo tetovanie na brusku u tehotnej je stale akosi kuriozita :grinning:
10. pro 2010 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 určite že každý doktor má iný názor...... náš Kubko bol dosť vyhádzaný, ked sa narodil a jediné, po čom mal hebučkú pokožku bol olivový olejček ....... odporučila nám ho práveže detská doktorka a aj moja mama je detská sestra a tá tiež odporúča olejovať, olejovať, olejovať :wink:
10. pro 2010 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly sa mi zdalo, že sa tam črtá nejaké tetovanie :wink: :wink: :wink:
10. pro 2010 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies jj, mam tam laliu :slight_smile:
10. pro 2010 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies @matiniki5 my sme pouzivali len mydlo Nivea (ale nie tekute) a ziadny olej... lekarka mi tvrdila, ze to netreba a maly mal zo zaciatku vyhadzanu plet, lebo som ho prenasala, takze najprv som aj tak nic nemohla davat...a ma uplne v pohode pokozku...naozaj je vsetko indi vindi, ako je kazda mamina ina, tak aj kazda lekarka je ina a nakoniec je najlepsie zvycajne to, preco sa kazda z nas rozhodne :slight_smile:
10. pro 2010 ve 12:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly len na brušku alebo aj inde? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@sunny1112 aj ja som prenášala, týždeň :stuck_out_tongue_closed_eyes: my sme mali tiež tvrdé mydlo, Sebamed ...... a ešte na predpis od pediatricky nejaku olejovu esenciu, ktoru sme pridavali potom do kupela, lebo maly bol vyhadzany.......... Zalezi to aj od dietatka - ze co komu robi dobre .......... Napr. nam nerobil dobre olej Johnnsons
10. pro 2010 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek