• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
12. pro 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca :slight_smile: ....my sa sa rozhodli pre iny kocik na poslednu chvilku, uz-uz sme isli kupovat baby smile, ale nastastie kamoskinej mamy kamaratka nam odkzala, ze nad nim nemame ani uvazovat ze je strasne nekvalitny,ona robi v obchode s kocikmi a, ze reklamacie na baby smile sa jej hrnu z kazdej strany, vacsinou su to veci typu odkotulane kolecka len tak a pod., neviem si predstavit ze by som isla po ulici a zrazu kolecko by bolo fuc, a ze dokonca par razy mala aj to ze cela konstrukcia sa zlomila - tiez nic prijemne....tak baby smile nechce vo svojom obchode uz ani videt, necudujem sa jej :D
...a to brusko, mam pocit ze mi padne az do gati :grinning:
12. pro 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dvojcatka ceka i Majka07 :wink:

@janette4 taky chodim jako zabak, jak je malej nizko:(
12. pro 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi aha, áno, v tabuľke je prekvapko :grinning:
12. pro 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 ahoj.Ja kočíky obzerám každý deň a stále sa neviem rozhodnúť. Páči sa mi aj TAKO, len som nevedela ako je to u nich s kvalitou. Takže odporúčaš??
12. pro 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja sem tak obcas nakukuju, protoze mame termin jako vy, ale na me je tato diskuze prilis hekticka, tak nepisu :sweat_smile: Vidim, ze se bavite o kacarkach - nahodou jsem narazila na tuto diskuzi na eMiminu o kocarcich baby smile a hodne ho tam chvali. http://www.emimino.cz/diskuse/kocarky-baby-smile-defender-8980/ Mela ho i moje sestra (proto me toto tema zaujalo) a odvozila v nem dve deti a co ja vim, nikdy s nim zadny problem nemela.
To jen pro zajimavost, ze neni vse jen bile a cerne :wink:
12. pro 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kirkee ahoj, vitaj medzi nami, vďaka za info o baby smile, ja som sa stretla skôr s tými opačnými názormi :zipper_mouth:
a nechceš k nám do tabuľky?
12. pro 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky :slight_smile: Do tabulky klidne rada pribudu, jestli me tam nekdo pridate, akorat vam tam teda zvysim pocet chlapecku, kteri uz tak prevazuji. Je tech panacku nejak moc :fearful:
12. pro 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ktory presne tyzdnen a den zacina kalendarny 8. mesiac tehotenstva, nemozem najst tu tabulku.
12. pro 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ja mam taketo stavy kazdy den, uz sa to trosku ukludnilo, ale kvoli tomu ma hospitalizovali s diagnozou hroziaci predcasny porod pred 37. tyzdnom. Moj lekar mi naordinoval uplny klud, t.j. ziadne prechadzky, schody, max. pol hodinu sediet a lezat... uz lezim skoro mesiac ... samozrejme ze beriem 4 krat denne magnezium a k tomu este aj lieky, aby maternica netvrdla. Mala som aj zapal mocovych ciest a vtedy som mala bolesti a tlaky vacsie, presne ako hovoris, ako keby mal maly kazdu chvilu vypadnut.
12. pro 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 stále si na Slovensku? Držím palce aby ste s bábätkom vydržali čo najdlhšie :dizzy_face:
tu je tabuľka :wink:
12. pro 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 mne pise tabulka, ze 31plus1.... :slight_smile:
aj ty lezis?? ja uz od 21 tt a poriadne mi z toho sibe...teraz to tak uz nedodrziavam a chodim casto, no potom presne ako pisete, mam pocit, ze mi spodok rozdrapi a pravy bok, o tom uz ani nehovorim, boli jak stado divych svin :confounded:
12. pro 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 vdaka
no, ja uz lezim druhykrat, prvy krat lebo som krvacala a teraz kvoli tvrdnutiu... staci 10 minut nelezat a zase v tom letiam, mne uz z toho sibe tiez, ale si hovorim, ze uz iba 7 tyzdnov, potom ked dosiahnem 37 tak to budem chodit, len sa bude zelenat... sice vladat nebudem, ale ked mi tvrdne brucho a hrozi predcasny porod, tak nech to stoji za to a nech rodim v 38, 39... kto vie, nakoniec budem prenasat :wink:
12. pro 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 budem aj ja asi opatrnejsia, no blbe este je, ze mm robi 12 hodin denne a ja som tak cele dni zatvorena sama jak v base :stuck_out_tongue_closed_eyes: jooj, do 37 tt mi ostavaju 4 tyzdne a 2 dni, to ma fakt tesi :unamused:
12. pro 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca stale sme a zostaneme, uz to nejdem riskovat ... aj som si poplakala, manzel teraz pride o to najkrajsie obdobie... strasne chce byt pri porode, ale moze prist na Slovensko len na tyzden, vrchol by bol keby prisiel na SVK na termin a ja by som prenasala, tak by videl len moje velke brucho... a potom tiez s malym hned letiet nemozeme, minimalne 3 mesiace, tak aj o to pride... je mi smutno z toho, ale uz nic na tom nezmenime... lutujeme to teraz, ze som letela ale nic sa neda robit...
12. pro 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 4 tyzdne nie su vela, ja nakupujem cez internet, teda aspon si pozeram co chcem, citam si co a ako s babatkom kedy sa narodi, aspon budem viac pripravena... a kedy si este tak polezim? uz asi nikdy :slight_smile:
12. pro 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13
@minnehaha2005 aj ja ležím, nie sústavne ale ležím, už od 14.7. už som si na to aj zvykla, ako náhle mám väčšiu záťaž momentálne musí nasledovať oddych, ja sa na to už ani nesťažujem, lebo ako čítam čo tu píšu tehulky čo sú už maminami, ešte budeme spomínať v dobrom ako sme si mohli ležať, nikto nás nerušil, mali sme pokoj a aj tak sa nám to nepáčilo :grinning:
12. pro 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ja ležím od 13 tt a je to presne ako hovoríš, už mi bolo trochu lepšie tak som si viac pochodila a už som bola v nemocke. Ja to už rátam na dni, kedy bude ten 39 tt :grinning: :grinning:
12. pro 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ale ved 37 tyzden staci, nie? vtedy sa porod berie ako v termine, ja som takto naladena... sesternica tiez musela lezat a nik jej nepovedal, ze v deviatom mesiaci uz nemusi...tak lezala a potom este aj prenasala... ja som si to takto povedala, 37 a chodime... predsa tie svaly co teraz vobec nepouzivam, musim znova rozcvicit, aby ten porod bol ako tak trosku lahsi... ked som bola v nemocke, boli tam len baby, ktore mali problemy ako ja, potom poporodne stavy a baby, ktore prenasali ... a tie ktore prenasali vkuse sedeli pred telkou... mna z nich slo porazit... ved to kazdy vie, ze sa musi chodit, aby si sa zacala otvarat, viem, ze to nie je pravidlo, ale mne to prislo take zvlastne ... samozrejme, ze potom skoro vsetky sli na cisarak...
12. pro 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 hehe, za tych 11 tyzdnov lezania som toho uz nastudovala :grinning: :grinning: ale ked si to vezmem, mam aspon to stastie, ze sa mi mm vecer vrati a nemusime byt tooolko km od seba...bolo by mi ale bodlo mat pri sebe aj inu rodinu :unamused:
@natalca no, dufam, ze to tak budem hovorit, vzdy som bola az moc hyperaktivna a prave preto som milovala pracu v detskom domove, tam sa pri desiatich deckach nedalo vydychnut ani na 5 minut a vyhovovalo mi to, ja asi nejak oddychovat neviem... snad ma nebude unava chytat pri mojom, hihi :grinning:
12. pro 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 No, ja som si to naplanovala na 38 tt a primar v poradni mi povedal, že radšej 40 tt :frowning2: . Neviem prečo, ale oni to tak berú, že najlepšie je na termín. Ja som toto isté mala aj pri synovi a jasné že som 9 mesiac už neležala a porodila som 40+5 a aj to som ho musela doslova vyhaňať. Malý mal 3900g a s takým ochabnutým svalstvom to nebolo bohviečo :unamused:
12. pro 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nevíte prosím jak je to s alimentama? musí mě je přítel dávat jen když spolu nebudeme, když jsem svobodná matka anebo mě je musí dávat i když spolu budeme, ale nebudeme spolu vůbec žít? a musí se to dělat vždy soudně?
12. pro 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa neviem, ci je to v cechach ako tu, ale priatel je povinny prispievat na dieta a ak si bez prijmu mal by aj na teba...je to skor lepsie podtrhnut aj sudne, lebo z toho nemoze vycuvat a ty tak budes mat pravidelny prijem
12. pro 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa ahoj, ci uz ste manzelia alebo nie, mal by ti prispievat na dietatko, bud sa dohodnete mimosudne,alebo sudnou cestou, zalezi ako zodpovedne sa k tomu ocko postavi, mam znamu ktora nezije s muzom uz rok,ani sa nechcu rozviest,ale dohodli sa ze jej bude prispievat na obe deti, maju ho radi tak sa s nim aj pravidelne stretavaju a funguje im to aj bez sudu :wink:
12. pro 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kirkee vitej mezi nami!!! jsem rada, ze posilujes chlapecky a taky ceskou stranu.. :wink: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 u mňa sa tieto stavy zatiaľ často neopakujú,som rada,lebo pri našom perpetum mobile sa moc oddychovať nedá.
a presne,ako píše
@natalca užite si to,že môžte ležať,oddychovať,lebo tak skoro si už neoddýchnete a pri druhom tehotenstve oddych tiež moc nehrozí.ja musím fungovať ja keď padám dole "hubou".

@minnehaha2005 neviem,či to chodenie funguje na pôrod.ja som prvé tehotenstvo bola celé PN,kvôli ťažkej práci,mali sme psa,chodila som s ním na 3-4hod.prechádzky po horách a aj tak som prenášala,a vôbec som sa neotvárala.
12. pro 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja zasa musím napísať opak. Ja sa pri jedním dietatku fakt nudim. Simon bol od malicka dobrucky. Nakojila, prebalula a 3 hodky spinkal. Tak to išlo dookola, potom bol viac hore a prespal celu noc. Takze ja sa už neviem dočkať babatka, lebo niekedy má ide poraziť z toho, že nemám čo robiť. Chodili sme aj do materskeho centra, aj plávať, aj neviem čo...
12. pro 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett juuj,tíško závidím.Mne sa Matúško do 17mesiacov budil v noci aj 10krát,teraz je to tak 2-3kkrát za noc,cez deň mi už väčšinou nespí a nemá problém ťahať celý deň od 8-22hod. :unamused:
12. pro 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no tak to ja taky zavidim.. ja mam doma hyperaktivni demolicni jednotku, ktera mi dava zabrat tak, ze kdybych s nim nechodila po obede spat, tak se asi toho dalsiho tvorecka nedoziju.. :wink:
kolikrat jsme na naej treba pres vikend dva a oba padame na hubu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko tehulky! :wink:
Ja mam za sebou dneska poradnu.. Malicky ma dve kila a ma se cile k svetu.. :grinning:
Ja jsem pribrala dve kila za posledni dva tydny, ale od zacatku tehu zatim +8kg, takze jsem ani nedostala vynadano.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Moje doktorka odjizdi na dovolenou, takze do konce tehotenstvi budu u jineho doktora.. je to sef oddeleni a bude mi pry delat kazdou navstevu 4D UTZ.. to mam ale stesti! :slight_smile: :wink: jupiiiii :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. pro 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek