• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@matiniki5 Spominam aký je to pocit keď to začalo hulakat. Srdce bilo jak salene, panicky strach, skoro som nohy polamala ako som utekala do spalne, vojdem dnu a on si kľudne spinkal... Nikomu ten pocit neprajem. Som revala jak decko:slight_smile:
13. pro 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a co si myslis o monitoroch co sa pripinaju na plienku?
13. pro 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett presne tak :frowning2: ja som sa tiez skoro pokakala vtedy :frowning2:
13. pro 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a pri tom druhom sa ti vobec nespustil alarm?
13. pro 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katuskal No možno sú dobre pár týždňov.. Potom sa už bábätko pretoci na bruško, na bok, pohybuje sa... Nemôže sa to odpojiť z tej plienky?

@matiniki5 Zvlastne, že mne sa syn nikdy nezobudil na ten alarm. Nie, nespustil. Iba baterky že sú slabé:slight_smile: už týždeň spí bez monitoru:slight_smile: Pomalicky si zvykam že nie je pod kontrolou:grinning:
13. pro 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak potom bude ten lepsi. Ja som pred tym pocula,ze vsetky obcas maju plany poplach,ale potom to neni pravda... My sme bez neho uz dlhsie, lebo Matko je velmi velky :slight_smile:

@katuskal ja s takym nemam ziadnu skusenost. Ale ja si predstavujem, ze to musi trochu tlacit na brusko. Ked das pancusky, gate, overal....
13. pro 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, ako sa mate? my uz dobre. trosku som mala stresove obdobie, lebo som sa bala poradne. o tomto case som uz v tehu so simi lezala v nemocke, takze som stastna, ze sme OK. a uz vieme, ze Siminka bude mat sestricku. uz sa velmi tesim, ked ju prvy x uvidim. neviem sa dockat porodu.

teraz sme stravili v NL vikend, tak som cosi pokupila pre baby. tam sa nakupuje, nieco uzasne. boli sme v meste jeden den a ja som zabudla flasku pre simi na mliecko. tak som musela kupit narychlo. kupila som tuto sadu, tak teraz predavam nepouzite flasky. mate niektora zaujem? urcite sa na cene dohodneme :wink:

a teraz riesim surodenecky kocik. vobec neviem co mam robit. mam zalusk na
http://www.mytoys.de/ABC-Design-Zwillings-oder-Geschwisterwagen-Zoom-dark-brown-2011/Zwillingswagen/Kinderwagen/KID/de-mt.ba.ca02.07.06/1916187
alebo
http://www.icandyuk.com/products_detail.php?id=pear_stroller

no ale najskor musim predat moj Jane.
13. pro 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca ahoj, citam vas uz dva tyzdne, registrovala som sa az teraz; zbieram infosky a ucim sa, som tehotna prvy raz
13. pro 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek Ja mám ABC Design 3Tec. Celkovo som s ním spokojná, ale už by som ho nekupila. Vadí mi, že sa športová časť nedá polohovať zvlášť chrbát a zvlášť nohy. To znamená, že ak dám mimco spinkat, sklopim opierky a nohy Ma tým pádom hore. Potom mi "vadí" mala strieska. Keď das babo do leziacej polohy, ide automaticky dole aj strieska a tým pádom na babo svieti slnko, či prší, či fuka... Ináč som spokojná:grinning: Ja som nad ním tiež prv uvazovala, pretože sa dá na konštrukciu nakliknut vajicko čo mame aj vanicka, takze by som nemusela dokupovat. Tiež je priestranný pre obe deticky a dá sa dt každá jedna časť v smere aj v protismere jazdy.No teraz sme sa rozhodli pre tento http://philandteds.com/products/push/explorer
je veľký ako klasická trojkolka. V lete už bude simi vo veľkom chodiť popri kociariku a keď bude unavený, sadne dozadu, oddychne a ideme ďalej. Keď sa už nebude chcieť vozit, dám prídavné preč a je z toho klasická trojkolka. Rozmerovo je presne taká veľká.
Ahoj a vitaj medzi nami. Gratulujem k bábätku:slight_smile:
@katuskal
@katuskal
13. pro 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujem za odpoved. takze ABCcko vyradujem. :slight_smile: este sa mi teda pozdava tento
http://www.babyjogger.com/city_select_lp.aspx
len tie prachy keby som mala.

ten co ste si vybrali som pozerala aj ja. len ma kocky odhovorili, ze babo co je vzadu dole je vysaavac. vsetko prach ide don. takze tento som dalej ani neskumala.

ja mam jane slalom, chcela som teda jane power twin, ale je tam pri surodnecekej variacii zla ovladatelnost a stabilita. tak som myslela na 4kolezovy nomad, ale tam ze nenieje kompatibilita s jane. neviem teda.
13. pro 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek Ano, ten je úžasný. Tuším ho kúpila kikky či aký to Ma nick. Trebalo by sa na ten kociar opýtať jej. Viem, že už ho na doma, tak ti dá najlepšie referencie.
No, každý kociar Ma niečo, podľa mna ideálny neexistuje :frowning2: Co je veelka škoda. O Tom prachu som počula aj ja:frowning2: ale stále vyhráva:grinning:
13. pro 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí

@arrett ano presne ona... ten by som brala, keby niekto dosiel, z enam ho kupi ;o). uz sme si pisali, je fakt super.

a Simi ti uz bezka? simonka zacala v 13m a som strasne stastna, lebo uz som fakt nevladala.
13. pro 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek On začal v 11 mesiacoch a už je všade:slight_smile: Najnovsia zaluba je splhat sa na nábytok. Ach jaj, budeme to mat pestre:grinning: :grinning: my sme rozmyslali aj nad nahradou p&t za OBaby. Je to to iste, len o polovicu lacnejšie. Uvidíme, aké budú vianočné prémie:slight_smile:
http://www.mothercare.com/OBaby-XI-Sport-Tandem-Black/dp/B002C3K68O/sr=1-2/qid=1290627652/ref=sr_1_2/277-3434603-6753105?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42804041&mcb=core#productInfo
13. pro 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Ahoj, tak som mala dnes tu poradnu...a uz mam vypisanu aj matersku.... :slight_smile:
S materskou je to tak, ze 6 tyzdnov pred porodom ta doktor vypise aj keby si nechcela, lebo uz musi, ale co sa tyka toho vypisania skor, tak je to na tebe, kedy si ty povies....vobec to nesuvisi so zdravotnym stavom ako to tu niektore pisete....hromzila som ako cert, lebo som uz mohla sediet doma!
Ale dala som si to teda od 3.1. s tym ze cerpam este dovolenku co mi ostala, takze pred vianocami koncim :slight_smile:

Baby a pytala som sa aj na tie porodnice, tak na slovensku to mame tak, ze kazde stredisko ma ine pravidla :confounded:
V niektorych staci ked tam pridete iba odrodit a nic netreba dopredu riesit napr. ZA a niektore vyzaduju aby ste cca 10 tyzdnov pred porodom navstivili ich centrum a oni prevezmu starostlivost vasho gyndosa....cize do porodu potom chodite iba tam...treba sa informovat vzdy v konkretnej porodnici...ale neznamena to, ze by ste potom museli rodit uz iba tam...kludne sa potom mozete rozhodnut aj pre inu...je to divne no :slight_smile:

Inak kontrola dopadla fajn, maly poslucha, vsetko v norme, akurat mame malo toho zeleza, tak sme dostali tardyferon a kalcium.

No a vy sa ako mate? :slight_smile:
13. pro 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katuskal ahoj, tak mi napíš sem, pohlavie, meno bábätka, ak ho už máte vybraté, v ktorej pôrodnici chceš rodiť, ostatné som si prečítala z tvojho pasu :wink:
13. pro 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku dakujem za info :slight_smile: som teda zvedava co mi povie doktor na buduci tyzden ked pojdem do poradne. tiez chcem volat do trencianskej porodnice ohladom nejakych cviceni ci coho aby som sa aspon trochu informovala. aj ked neviem ci tie cvicenia za nieco stoja.
13. pro 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ahoj, nas drobec ma okolo 1900 g a vraj je vsetko ok. vsetky hodnoty zodpovadaju danemu tyzdnu :slight_smile:
13. pro 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui .. ja byla dneska v poradne a maly ma 2kg .. a je naprosto v norme.. to spis na Dr padala unava :slight_smile:
13. pro 2010 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin ja ked som sa pytala dokiho na tie cvicenia, tak vravel, ze vsetko je lepsie ako vobec nic :slight_smile:

Inak tie monitory co sa pripinaju na plienku su podla mna super napad...mne by mal akurat zajtra prist SNUZA halo. Dlho som to zvazovala, ze co je lepsie, ale ked si vezmem ze maly bude spat v postielke iba v noci a cez den bude prevazne spinkat v kociku, alebo v prenosnej postielke atd...tak mi to pride praktickejsie. Citala som par recenzii na to a nema to tolko falosnych poplachov ako tie klasicke do postielky, takze asi to na tej plienocke drzi dobre.

Aj tak si myslim ze to velmi nevyuzijem...je to len pre ten pocit, ze nejaku kontrolu mame...co mam kamaratky, tak moc tieto monitory nevyuzivali.
13. pro 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku - mne vychádza nástup na MD presne 1. 1. 2011 - do poradne idem budúci pondelok. Tu v BB sa chodí od 34 tt už na kontroly do nemocnice - je to vraj predpôrodný monitoring.
14. pro 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku @leginca tak podla vas baby mne to vychadza s MD na koniec decembra :slight_smile: a buduci utorok uvidim ako to bude s monitorigom a tak. moj doktor totiz ma vsetko u neho v ambulancii tak snad nebudem musiet chodit do nemocky.
14. pro 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby ja čakám chlapčeka a to 21.02.2011 , chcem sa spýtať mám vybraný kočík dema lotus pure no chcela by som vediet aké máte s ním skúsenosti nakoľko je to prvé bábo tak sa v tom moc nevyznám ďakujem za rady. :slight_smile:
14. pro 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@kikaku každý gynekolog to berie inak.moja dr.by ma 8týždňov pred pôrodom nevypísala,pokiaľ by som nemala neviemaké zdravotné problémy.
14. pro 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,
@nostek
@arrett
mne sa tiež veľmi pozdáva Baby Jogger City Select, akurat som si včera dala robiť kalkulaciu na všetko čo k nemu treba, ale vychadza to cez 900 EUR. Uvažujem, že predám Concord Neo, ktorý som kúpila + Phil a Teds Sport a kúpim tento Baby Jogger. No pochybujem, že sa mi to podarí do februára ..............
Mne vychádza materská 31.12.2010, no neviem, ako to je s tými papiermi, keďže už na materskej som. Kočky čo už máte jedno dieťa, neviete, či mi tiež bude doktor dávať nejaké papiere a ja potom budem musieť ísť na sociálne prip. ako to vlastne je? :wink:

14. pro 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak ja som mala v noci pekny poplach. Som sa zobudila o 3 rano na to, ze ma boli brucho, potom ma zacali boliet krize a zacalo mi to prechadzat aj tak akosi do stehien. Taketo bolesti som zvykla mat predtym, nez som doststala mrchu. Isla som si zobrat 2x500mg magnezium a nepomohlo, tak som sa o 5 rano isla osprchovat s tym, ze ideme na pohotovost. Ale nemala som krce, len bolesti...No, ked som sa osprchovala, tak som si este na chvilu lahla, ze skusim, ci to neprejde a o 6 som zaspala a preslo. :confused: MM spal jak zabity....Teraz sa bojim pohnut, ci to nezacne znova. :confused:
14. pro 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Teraz si na rodicovskom príspevku. Doktor tu vypise materskú, pretože máš na ňu zo zákona nárok. Ak si predtým pracovala, odovzdas papier zamestnávateľovi. Ak si nepracovala tak socialke tuším. Ďalej neviem:grinning: :grinning: :grinning: Viem že existuje ešte nejaký príspevok pre staršie dieťa, pokial nemá 3 roky. V každom prípade, musím ist na socialku, lebo aj ja mám v Tom bordel
14. pro 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ved to, ze ja nerozlisujem rodicovsky prispevok a matersku......... ja som pred prvou materskou pracovala, ale zmluva mi skoncila na dobu urcitu, takze teraz idem z materskej do materskej, tak to už so zamestnavatelom nebude mat nic spolocne, jedine so socialkou a tiez mam v tom totalny chaos. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dr.ti tá papier na materskpú a s ním pôjdeš na sociálku .a tam ťa už budú navigovať,.mne vychádza nástup na MD 25.12, v stredu idem vybavovať,tak dám info.som na tom ako ty,počas prvej materskej mi skončila zmluva.aj si platíš dobrovoľné nemocenské?ja si platím,aby som dostala materskú,lebo inak by som dostávala naďalej len rodičovský.

@arrett iež som počula,že existuje nejaký "vyrovnávací" príspevok pre staršie dieťa do jeho 3rokov,tiež sa chcem na to opýtať.
14. pro 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katuskal ahoj, zda sa ,ze mame rovnaky termin. To sa tesim, lebo vacsinou su tu baby , ktore su kusisko predo mnou. Ale aspon viem co sa bude diat. :grinning:
14. pro 2010 v 10:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby mate niektora makky krcok?? A ak ano, co na to vas doki?? :confused:
14. pro 2010 v 10:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek