• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 presne tak som to aj ja pocitala kedze som vzdy jedla vela a ani gram navyse tak som si hovorila ze ked to v tehu dotiahnem aspon na tych 9kil tak budem rada a ono sa to vysvihlo ani neviem ako :sweat_smile:
18. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@amarelka23 klystýr určitě ano. Nejen, že se vyčistíš a nepůjde to při tlačení. Ale taky nám to doporučovala PA v předporodním kurzu. Ta teplá voda ti urychlí kontrakce.
Dnes se i používá YAL gel, volně prodejný v lékárně. U nás si můžeš zvolit, co chceš.
Hodně mamin právě jdou do toho Yali, protože mají strach z klystýru.
Já osobně mám za sebou 2 a nic to není, spíš jsem potom cítila úlevu :wink:
18. pro 2010 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja myslim, ze u nas v nemocnici ani nie je na vyber, klystyr robia vzdy,(ale tiez si planujem ten yal gel zobrat) a taktiez robia vzdy nastrih prvorodickam. Tak moc nenavyberam!! Ale predpokladam, ze je to pre nase dobro, aby zbytocne komlikacie neboli. :wink:
18. pro 2010 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
no on ten nástřich se dělá kvůli tomu, aby nebylo tak velké porodní zranění při tlačení :wink: Na stránkách nemocnice, kde budu rodit to tak aspoń popisujou.
Hodně maminek cvičí s epinem, aby se tomu vyhly. Já jsem poctivě masírovala hráz spec. olejíčkem. Ale nemůžu posoudit, nakonec jsem k tlačení ani nedošla.
Ted masírovat nebudu. Jen jsem začala pít maliník a snad potom budu jíst lněný semínko. Asi je to tím , že moc nedoufám v přirozený porod.
18. pro 2010 v 18:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, vidim, ue dnes tu riesite vahu. Ja som sa na zaciatko pregrcala k minus 10 kilam a doteraz som pribrala 9, takze som na minus 1. Ale zase moja vychodiskova vaha je obezita, takze som tomu len rada.
Dnes sme s hereckou boli na stadione a vykorculovala sa dosyta, aj mi bolo luto, ze ja sa tuto zimu nemozem. Ale co uz. Vymrzla som ako pes, ale hlavne, ze sa dieta vytsilo :slight_smile:

18. pro 2010 v 19:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka0044 @el267 ja teda davam prednost spis mensimu natrzeni nez preventivnimu nastrihu :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz kvuli tomu bych nesla do velke porodnice, kde to jede jak na bezicim pasu :sweat_smile:
ja mam s epinem moc dobrou zkusenost, uz ho mam zase nachystany a jen cekam kdy prijde cas zacit cvicit :slight_smile: a k tomu teda aj malinik, lneny seminko, masaz hraze, homeopatika... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2010 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@el267 protože čekám jednovaječný dvojčata, jsou rizikovější než dvoj...., taky můj TK je dost kolísavý, internistovi se nelíbí otoky. Můj dr. mě tam poslal protože chtěl aby bylo nějaké výšo jak jsem na tom, kdyby náhodou se něco dělo, měla jsem jít okolo 32 tt, ale prý abych měla vánoce v klidu a užívala si je s malou a manželem. Vyšetření dopadla v rámci možností dobře, samo ten TK je u dvojek víc nebezpečnej než když jsem čekala M. a to samé otoky, prckové mají taky slušné váhy jeden má 1750 g a jeden 1620 g, zatím se vyživují stejně, ale může se to změnit ze dne na den, hlavně bylo potřeba vyřtknout ortel, že jsem sekce schopna a to mám, nakonec mi kontrolovali aj glykemickou křivku ta je v pohodě, no a dostala jsem 4 injekce na dozrání plic prcků, kdyby se něco začlo dít o vánocích.....A taky že mám ty menší komplikace a beru prášky tak pochybuju, že mě nechají donosit prcky do 38 tt. Jinak jsem uzavřená a pevná .
18. pro 2010 v 19:52  • Odpověz  • To se mi líbí
holky máte některá občas takovou píchlavou bolest do pravé strany jakoby v podbřišku? Mě se to stává docela často a je to šílená bolest, která je jen vteřinu.....nevím o co jde..
18. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa já mám v levém, ale to vždy když se mi plod A přetočí do příšky a kope, ale jinak se mi to stane někdy spíš v posteli šílený bodanec, ale proč to nevím
18. pro 2010 ve 20:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 moja spoluziacka nedavno rodila jednovajecne dievcatka s podobnou vahou a dokonca uplne spontanne, pritom jedna bola priecne, pretacali ju pri porode :slight_smile:
18. pro 2010 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa nemoze to byt slepak? ten ja uz nemam, mna skor na druhej strane,ale tusim to je rana na maternici po sekcii
18. pro 2010 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa @majka07 me to dela taky, najednou me vystreli silena bolest, ale jakdyby z jednoho mista, jak pise majka takovej bodanec...ale taky nalevo :slight_smile:
18. pro 2010 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 tak já mám SC jistou na 100%, jelikož byla aj u M. tak nechcou moc přirozeně a taky prý kvůli mému Tk apod. No já se s tím už smířila, hlavně mám strach aby nebyly komplikace jako u M..
@majatob když kopne prcek dobrý, ale někdy teda šílený bodanec a to prtě nedělá stopro, už 2x jsem fakt zařvala bolestí :grinning:
18. pro 2010 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 jj, ja to mam uplne to samy, vcera jsem se jen chtela v posteli pretocit na druhej bok a malem jsem se pocurala bolesti a dneska kdyz jsem lezela uplne v klidu a mimi taky neradilo :sweat_smile:
18. pro 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob akorát už mám problém dýl sedět, nejlíp mi je na pravém boku a v noci po návratu z nem. nemůžu ležet už ani na levém, na zádech to už vůbec to prťata protestujou. :grinning:
18. pro 2010 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 jej, to bych asi umrela :sweat_smile: ja spim vetsinou na zadech nebo se prevaluju z boku na bok...ale obcas se aj na brise probudim, ale to uz teda pekne tlaci :grinning:
18. pro 2010 ve 21:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob upřimná nefalšovaná závist, ale v dobrém :wink: Na zádech už nemůžu hodně dlouho to mi začne být zle a děti mi dávají jasně najevo sednout!!! To byl horor při vizitě, všichni v leže v pozoru, já v sedě až když šli kemně tak jsem lehla a vyvalila škopek :grinning: a včera když jsem spala zase doma, tak levej bok totál stávkoval, cosi mě tlačilo a furt jsem musela na pravej, prostě nikomu nepřeju.
18. pro 2010 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 no jo no, holt jsou tam dva, tak si delaji pohodlicko :grinning: co mala? jak to proziva, ze bude mit doma miminka? :slight_smile:
18. pro 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob ta je v pohodě, když jsem šla do nemocnice, tak si myslela, že už se vrátím s miminkama, zvládla to s tatínkem doma sama teda skvěle, nejsou potřeba ani babičky apod. Má pro miminka dárek, ale někam dala druhé chrastítko a nemůže ho najít :grinning: a já to chtěla připravit do taštičky aby až za námi půjdou tak aby to měla sebou. A hrozně se těší na dáreček od mimin :grinning: A co u V8s, jas se těšíte? Akorát bych nikdy nevěřila, jaký problém budeme mít s výběrem auta :grinning:
18. pro 2010 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly mne pri prvom porode klystir nerobili a bolo to v pohode.
18. pro 2010 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 to je super, vidis, taky bych detem mohla poridit nejakej darecek pro miminko (a vymyslet, co dostanou oni), Tobika teda nejakej darek od mimca minule vubec nezajimal, byl tak fascinovanej segrou, ze si to vybalil snad az doma, ale bylo by blby na to zapomenout, diky :grinning:
T. se myslim tesi moc, furt resi jestli radsi segru nebo brachu a chodi mi pusinkovat bricho a kdyz usina, tak ma na nem polozenou packu jestli mimi kopne,...je to sladky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Bibi to jeste nevnima :slight_smile:
my jsme koupili Ford Mondeo a zatim spokojenost, tak snad se tam pak ty tri sedacky dozadu fakt vlezou :grinning: :grinning: :grinning:
18. pro 2010 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzimia no som rada. ze je tu niekto , kto je tiez v minuse :slight_smile:
ja mam tak isto -1 kg. na zaciatku som schudla 2 kg a doteraz pribrala len jedno. podla ultrazvuku je maly v poriadku.

uz som ti dvakrat pisala na IP a stale mi to zmizne a nic neodosle. ide ma z tohto pripojenia slak trafit. skusim este raz :slight_smile:
18. pro 2010 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob mondeo chtěl manžel, bral sebou sedačky a oni tam nevešly, ale asi taky záleží jaké typy máme že. První jsme chtěli opla zafiru, 7 míst, měli jsme ji aj objednanou, ale když jsme ju pak měřili a zkoušeli tak malá....mně se líbil forg galaxy, ale nakonec máme PEPČU ( renault espace 7 míst) a nemůžeme si zatím stěžovat, manžel ho nechtěl, on nechtěl jak říká p..u na kapotě :grinning: :grinning: :grinning: ale zatím fakt dobré

k tomu klystýru, znám plno kde ho nedělali a bylo to v pohodě a nebo třeba dali jen čípek
18. pro 2010 ve 21:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 to mi ani nerikej, my je tam narvat proste budeme muset :grinning: vetsi sedacky mam Britax Evolvu a Maxi Cosi Priori, ty mi prijdou obe docela uzky a vajicko tam nacpem asi Naniu doprostred, snad to pujde :sweat_smile:
18. pro 2010 ve 21:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 ale 7mistny musi byt superpohodlny :slight_smile: kdo bude jezdit na tech zadnich sedackach? starsi nebo mladsi? :slight_smile:
18. pro 2010 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob J. tam dával romerku, pak vajce a druhou kategorii to by ještě prošlo, ale tři romerky pak už neee, tuším že chyběly 3 cm a nebo byly těsný žádná mezera na dobré zapínání, už jsem z těch aut dost blbla. Tady se mi líbí, že prostřední sedačku posuneme a máme krásný prostor na zapínání. Ale vím, že někdo psal, že má mondeo a v pohodě. :wink:
18. pro 2010 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 tak dobry zapinani me zas tak netrapi, hlavne kdyz je tam narvem :grinning: no prinejhorsim bude jedno dite jezdit vepredu (coz jsem ovsem nechtela) :sweat_smile:
18. pro 2010 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob to máme hlavně kvůli babí když ju vezeme někam apod. Jinak sedačky budou uklizený a bude tam prostor. Ještě koukal na multipla od fiata, ale to auto se mi fakt nelíbí :wink: Ale tohle dobrý, můžeme vyrazit na dovolenou klidně aj s babí a dědou. M. má sedačku jasnou ta se ze svého místa nehne a vedle sebe prý bude mít miminka :grinning: Já přemýšlím, že bych mohla někdy sedět vzadu když pojedeme delší trasu tak abych na prcky viděla
18. pro 2010 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 my jsme tu daleko od rodiny, tak jsme az takhle premyslet nemuseli :slight_smile:
chodi M. do skolky? nebo chystas se ji tam letos prihlasit? ja furt resim jestli neni blby, ze Tobik zacne tesne po narozeni mimca :unamused:
18. pro 2010 ve 21:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob moje mamka bydlí dál taky, ale jezdíme pro ní, vezmeme ji třeba někam na nějakou rodinou oslavu a to už by se nevešla, je sama, na vánoce ju bereme k nám. Rodiče manžela jsou sice sousedi, nejezdí s námi, ale někdy když jedeme do Brna, tam mamku bereme dom z práce, sice jsme na to nehleděli, ale hodí se . Jinak M. do školky chodila, teď ne, není kdo by jí vodil, já to fakt nedám a taky kdo by jí vyzvednul a taky, kvůli mé imunitě mi bylo doporučeno ju tam nedávat, páč jak něco dotáhla dom, tak jsem to měla, od září do listopadu 3x ATB, náběh na zápal plic a to nevím zda tam nakonec něco nebylo, byla jsem aj na plicním a jako fakt jsem řekla dost....ze školky jsem jí teď odhlásila, stejně chrchle a nakazila by děti. Tak půjde až pak na jaře a bude až budou děti po očku a uvidím jak já to budu mít.....pokud nebudu kojit, dr. hnedka nasadí léky na imunitu a snad konečně přežiju bez nemoce :grinning:
18. pro 2010 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek