• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahoj holky, tak jsme dnes byli na kontrole a dál mám brát magnesium plus jsme dostali zaváděcí tablety Klion D, protože se zase paní doktorce nelíbil čípek. Nejspíš nějaká infekce :frowning2: Také mi zapsala do průkazky CS1-2, jsme teď v 33.týdnu..v 31.týdnu jsme měli CS0, ale třeba v 29.tt bylo CS1, tak já tomu nějak nerozumím...Taky nám paní doktorka říkala, že mám míň jíst sladké, že malý je dost velký, má 2,400 g. Myslíte že je to opravdu hodně? Jinak já přibírám, myslím si, normálně. Zatím mám 13 kg navrch.
20. pro 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 to mas v pohode, ja mam CS , furt mi to stupa, no ja som na rizikovom... no, ma pocit, ze kazda druha tu berieme magnezium a ja si mam zase zapal, tak mam na to nejake lieky a na vyplach rosalgin... vraj teraz budeme nachylnejsie na vselijake infekcie, mykozy a pod. kvoli zmenam ph.... hihi, vacsina tu ma uz take velke deticky, fakt ich dobre krmite :grinning:
20. pro 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 CS5 , omylom som vypla num LK :grinning:
20. pro 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
heheee ja som uz fakt mino, teraz si odpisem sama sebe :grinning: :grinning: :grinning:
20. pro 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 No já právěže se snažím krmit normálně!!!Ale tatínek byl macek, když se narodil, měla 4,2kg...zkusim ještě ubrat ovoce a místo toho radši jíst zeleninu, ale teď přes Vánoce jako asi nějaký omezování moc nezvládnu :confounded: Kolik váží tvoje mimi? Jinak já jsem taky na rizikovém, je to přesně rok, co jsem přišla o mimi v 9.tt :frowning2: A doufám, že to CS je teda ok..
20. pro 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Takze výsledky zo streptokoka a krvi negatívne:slight_smile: super. 2 hodinky sme boli so simonkom vonku, tlačiť kociar po snehu žiadna výhra. Zajtra budem mat svalovku na ruky:slight_smile: potom vyslapat s týmto bruchom a 12 kg dieťatko na 5 poschodie... Som mŕtva. Idem ho dať spinkat a odpočívať.
20. pro 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 juuuj, ja mam malinke mimino, vazi cca 1600 g a to je zas dost malo, no zas moj mm sa narodil v termine a vazil len 2480 g, ako aj vsetci jeho surodenci... takí mali skriatkovia to boli :grinning: ja som sa zas narodila v 33 tt, takze tiez som bola mala, no vazila som viac ako mm, takze keby sa narodim na termin, ktovie kolko vazim :confused:
ja mam aj tehu cukrovku, tak ovocie by som vraj nemala, lebo je v tom fruktoza, ze radsej zeleninu a jest 5x denne male porcie... CS je podla man uz v tomto tyzdni ok, ved uz za mesiac mozes v pohode rodit :slight_smile:

@arrett gratulujem k dobrym vysledkom, ja idem zajtra, no ako mi bude robitvyter, to som zvedava :grinning:
20. pro 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ja ta absolutne chapem s tymi vianocami, my bohuzial tieto stravim oddelene lebo ja chcem byt doma a drahy tiez ale beriem to v pohode nejako prezijeme. no problem. ja som velmi samostany clovek a preto nemam rada ked sa niekto stara do toho co robim a ako robim ale nastastie mam pocit ze si na to zvykla po 10tich rokoch. ak nie netrapi ma to:slight_smile: a neboj budes mat predsa pri sebe aj tvoju maminu a ta ta podrzi :slight_smile:
20. pro 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to my jsme měli před dvěma týdny 1,6g no..Já jsem vážila 3,4kg, narodila jsem se pár dní po termínu, takže myslím, že jsem nějak velká ani malá nebyla..Jinak s tím porodem já už se těším, ani nevíš jak, to polehávání a bříškování už mě moc nebaví, radši ať už mám malého v rukách :slight_smile: Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se ti taky někdy stává, že tě píchá dole v podbřišku, při vstávání nebo při chůzi..Mě tam totiž občas píchá, když sedím nebo ležím tak nic, říkala jsem to doktorce a ona mi na to nic neřekla..Moje mamka mi zas říkala, že to může být tím, že tam má malý třeba ručičku a tlačí mě s ní..tak to jen tak pro zajímavost, jestli třeba nevíš co by to mohlo být :sunglasses:
20. pro 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ja som kvoli tomu sla k dokimu, ze mi ide rozdrapit pravu stranu podbruska a aj viacere baby sa tu na to stazovali.. spravil mi utz a ze to babo tlaci na niektore miesta a aj vsetko je uz pomagane a vynatahovane...povedal, ze to magnezko by to mohlo trochu uvolnit, ale zazraky nech necakam, ze babo bude stale len rast a hladat si miesto na ukor ostatnych organov... tak snad mu mozem verit :slight_smile:
20. pro 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Ked svokra začína niečo vetou: Povedala by som niečo,ale neviem či možem...a potom to aj tak povie,tak to ma vie rozčulit.No dufam,ze ked tu bude mamina,tak nebude otvarat svokra velmi usta.Len ako sa poznám,viacej sa budem bavit s maminou a venovat sa jej a nebudem si svokru velmi všímat,ta sa zase bude stazovat synátorovi,len dufam,ze neurobi rozbroje medzi nami :angry: Závidím tym zenám,ktoré maju radi svoje svokry ako vlastné mamy,aj ich tak oslovuju,chodia spolu nakupovat,na kávu,ja to štastie nemám..No ale až tak velmi mi to zase neprekáža :sweat_smile:
20. pro 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mna teraz velmi často bolí zaludok,Tamka mi tam často kope a tlačí nan . Nemozem naraz ani vela zjest,strašne tažko sa mi potom dycha a hned ma začne pálit.Zajtra ideme na ultrazvuk,taky predvianočny,tak sa velmi teším,ze uvidím našu princeznu.
20. pro 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ale vzdy je lepsie mat dobreho manzela a blbu svokru, ako blbeho manzela a dobru svokru :wink:
20. pro 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Tak to ten můj obříček mě asi teda utlačuje...Já mám magnesko brát 1x denně, tak nevim, jestli si třeba mám udělat i jedno navíc, když mě to píchá...jinak ještě piju vodu, magnesiu.. No prostě, ať už ho mám v náručí, beztak už ho to tam taky nebaví, vždyť už je tam třičtvrtě roku pomalu :slight_smile:
20. pro 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 xixi no to je....ale cakam ze bude viac tažke ako velke...lebo mamina co mi hovorila tak aj ja som bola drobucka ale som bola riadne tažka vyše 4 kg... :slight_smile: tak cakam tažke babo nie velke .... :grinning:
20. pro 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 To je inak pravda,suhlasím :wink:
20. pro 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tazke kosti, moja sestra ked sa narodila, vazila 3900 g..no ked ju mama doniesla domov, vyzerala jak nedonosenec :grinning: aj pediatricka si myslela, ze sa v nemocnici museli zmylit, no vzdy bola tazka na vahu... A aj teraz vyzera jak podvyzivena, pritom vzdy vazila viac ako ja....
20. pro 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ja beriem magnezko 4x denne a kl tomu guahjacuran, ktoreho ucinok sa zosiluje branim magnezka... ja mam pocit, ze sa mi narodi maly abstacik, ked mam furt nejake lieky :sweat_smile:
20. pro 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 jj...aj ja to tak mam :grinning: vyska 178 a vaha normal 63-65 kg....a nikto mi to nechce verit :grinning:
20. pro 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak ja sa mozem pochvali ze mam dobreho manzela a velmi dobrích svokrovcov :grinning:
20. pro 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 a vy mate aku vahu teraz? nasa ma uz aj cez 3kg pocitam a celkovo je velka, takze si myslim, ze sa aj skor narodi... ktovie ci nie aj medzi sviatkami :sweat_smile:
20. pro 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 prave sme dorobili suhajdy...rychlovka a velka chutovka :grinning: :grinning: ak chces tu mas receptik : nad parou do hrnca das spustit 1 smetol/palmarin/, pridas 50dkg cukru praskoveho, 6 lyžíc hladkej muky, 2 cele vajcia, 2 lyz.kakaa, 1 lyzica oleja, zopar kocie /6/ cokolady na varenie....spustis...vylejes..lentilka...a mnamka je hotova :grinning:
20. pro 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly no mne povedala dnes sestricka ze tak do 2,5 kg by mala mat...a tiez mambyt pripravena na posledny januarový týžden :grinning:
20. pro 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 a zbožňujem burizonove gulky..to je tiež rýchlovka...40 dkg krystal.cukru upalit v hrnci, alebo na velkej panvici aby bol rozpustený, do toho jedno salko /kondenzovane mlieko/, nezlaknut sa lebo to zacne bublat a sekne sa to, ale potom sa tam prida 1 palmarin a ten ti spravý peknu hmotu a ked to je rozpustene vsetko pridas 1 balik burizonov, premiesas, nechas povarit 1,2 minutky ked sa to trochu vychladne spravis si gulicky .....velka mnamka dalsia :grinning: :grinning: :grinning: ...ja sa dnes chystam pernicky robit ak najdem nejaky dobry receptik
20. pro 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky ahojte, dlhsie som nepisala, ale citam pravidelne. mame sa dobre, dnes som mala skusku, dostala som A, este v stredu dalsiu a mozem vianocovat :slight_smile: potom ma cakaju este dve. maly sa ma dobre, len ma hrozne bolieva chrbat, sa uz aj v noci na to budim. ale som rada, ze to je moj najvacsi problem v tehotenstve, tak sa dufam nic neskomplikuje :wink:
20. pro 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 nemas ty zajtra skusku :grinning: ked takto vypekas? ci si zle pamatam? ja budem az od stredy piect, ale uz mam pripravene cesto na medovnicky :wink:
20. pro 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky, tak dnes sme absolvovali poradnu, brali mi krv, zajtra budu vysledky, doktor sa pri ozvach srdca netvaril moc nadsene, lebo mala zevraj este nie je otocena hlavickou, ale potvrdi resp. vyvrati nam to az sono zac.januara. Uz mam aj papier na pasy do nemocnice, tak to vsetko absolvujem zaciatkom jan. Ak nebude otocena hlavickou, jednoznacne si idem vybavovat cisarsky :frowning2:
Inac nic nestiham, od rana s muzom upratujeme a je to nekonecny pribeh, Jakubko je u svokrovcov.
Vsetky VAS pozdravujem :slight_smile:
Aky ste mali vikend?
20. pro 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tie suhajdy to horuce vylejes do kosickov? a zdobis lentilkami? mame tie recept na to, len musela by som zbehnut k nasim a pohladat ho
20. pro 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies na otoceni ma jeste spoustu casu, z toho si vubec nedelej hlavu :slight_smile:
20. pro 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 no uzasne, ja osobne si myslim, ze porodim este pred polovicou januara, lebo podla posledneho sona by som uz zajtra zacinala 38tt(resp. 37+0) cize ukonceny 37 tyzden a donosene babo, len teraz laborujem nad tym, ze ked na sone kontroloval aj malej plucka, aj srdiecko, ci to mam brat tak, ze to, ze tomuto tyzdnu zodpoveda aj naozaj znamena, ze by nemala problemy keby sa teraz narodi (myslim hlavne dychanie), alebo to bolo len vzhladom na jej velkost a nic ine... bo uz sa zacinam psychicky pripravovat na to, ze silvestra mozno doma neoslavim :unamused: tak som z toho celkovo dost vedla ako taka jedla :grinning: :confused:
20. pro 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek