• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@dijefcatko prepac, ze sa sem miesam, ale nebola to hlienova zatka? - odteka tesne pred porodom
21. pro 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak sme spolu 7 rokov, stálo ma to 45€
21. pro 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krpuch to netuším, obávam sa toho, stále ma totiž bolí podbruško a jemný ružovohnedý hlien je na toaleťáku stále. myslíš, že by to lekár nevidel pri vyšetrení?
21. pro 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak teraz uz kazde 2 tyzdne, uz mi aj naplanovala kontroly dopredu. Dalsiu mam 5.1. a poslednu u mojej Dr. 19.1., potom uz budem chodit k porodnikovi. Mne osobne whisky nechuti a v podstate okrem mm nepoznam nikoho ineho, komu by chutila... :sweat_smile: Ale ten moj sa hra na J.R. a :grinning: odkedy bol v Amerike :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslim, ze keby nebola mna, uz by tam davno bol prestahovany.
21. pro 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja az o tri tyzdne :slight_smile: Nemyslela som priamo whisky ale nejaku flasku drahsieho alkoholu... a asi nejaku kozmetiku inak veci pre dietatko uz mate kociar a tak :slight_smile:
21. pro 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak ja uz mam vlastne takmer vsetko...kociar a postielku mame objednane, ale dorucia nam ich az koncom januara, tak som im napisala do spravy ku objednavke. Ale ja som zacala nakupovat asi tak 2-3 tyzdne dozadu. Moja mama mi kupila komplet vybavicku, takze z oblecenia som nekupovala nic.
21. pro 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja byt tebou necestujem male je predsa dolezitejsie a ja chapem ze je to tazke predsa len. nikdy nevies najam treraz kvoli pocasiu ake budu cesty a podobne a keby ste mali niekde stat v zapche nebolo by to pre teba najlepsie. ale to je len moj osobny nazor . kazdopadne drzim palce aby vsetko bolo ok a krasne sviatky tak ci onak :slight_smile:
21. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, me dnes mimino tak tlaci a pupek mam az nekde u kolen :grinning: jak mu mam vysvetlit at se laskave vrati pod zebra? :grinning: :grinning: :grinning:
21. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak ja mam tiez kontroly kazde 3tyzdne
21. pro 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko zalezi, kam chces cestovat. Na dedinu, alebo do mesta. 100km ani podla mna nie je daleko. Vezmi si tasku a ak ti je jedno, kde budes rodit...tak by som na tvojom mieste sla. A ako hovori Krpuch, moze to byt hlienova zatka.
21. pro 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta cestovali by sme do okresného mesta, tam sú jedni rodičia a 18km vzdialenej dediny (druhí rodičia). tiež sa obávam toho, že je to hlienová zátka, ale nevidel by to ten lekár, keď ma vyšetroval? ak by som porodila doma u rodičov, nevadilo by mi to, ale neviem, ako je tam vybavené novorodenecké a či by také predčasniatko neprevážali aj tak sem, do BB nemocnice. blbé je, že mi lekár nevysvetlil, prečo to cestovanie odporúča a mne v strese nenapadlo sa pýtať :frowning2:
21. pro 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek na tej tvojej pohlavie vidno..teda ak je to pohlavie to co myslim :grinning:
21. pro 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka :grinning: :grinning: nato som uplne zabudla.....xixi..ide o CANON POWER SHOT SX30 IS :grinning: tak opytaj sa ho...chceli sme ho do Vianoc ale to sa nam nepodari ..tak kupime si to potom ako povianocný darček...alebo ak vie poradit nejaky iný a dobrý :wink:
21. pro 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! jak citam podaktore sa tu obavate velkej vahy vasich babatiek - tak vam dam na porovnanie, ze mojmu byvalemu priatelovy sa predvcerom narodil syncek s hmotnostou necelych 5kg! (chybalo okolo 100 gramov ) jeho priatelka prenasala iba 4 dni, cele tehotenstvo mala bezproblemove - ani cukrovku ani nic...jaj a zabudla som rodila prirodzenym sposobom a bez epi....no neviem a radsej si to a&ni nechcem predstavit :fearful:
21. pro 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčence,ja som bola dnes na ultrazvuku.Vyšetroval ma černoch :slight_smile: Malinká je dole hlavou,všetko je s nou ok,pekne jej bilo srdiečko,mám dostatok plodovej vody a lekár vravel,ze má približne 2,5kg! Najblizšie mám poradnu o dva tyzdne.
21. pro 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ano je to to co myslis, aspon myslim :grinning:

a babulky, krasne sviatky prajeme
21. pro 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek ja bych ty jeslicky nekombinovala.. mala ti pak bude nosit domu dvakrat tolik nemoci.. treba to ani nemusi chytit, ale muze fungovat jako prenasec a miminko bude trpet..
nas maly chodi od roku kazdy den na 4 hodiny do skolky a kazdy mesic je minimalne tri dny s necim doma.. pokazde je to neco jineho.. jednou krk, podruhe ryma, pak kasel, opar, pusa plna aftu, infekce na rukach nebo nohach, stredni ucho, vyrazka na tele, alergie na cokoliv.. vytvari si tak imunitu, to je jasne, ale az se mi narodi male, tak to bude s nejvetsi pravdepodobnosti chytat od prenasece.. :unamused:
pri predstave, ze jeden tyden radi chripka v jednech jeslickach a druhy tyden v druhych a ty mas tudis dite dva tydny na antibiotikach, bych to stridani opravdu zvazila..
21. pro 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko jestli to byl tmavy HLEN a ne jen spineni nebo vytok, tak bych to typla na odchod casti hlenove zatky.. takze jestli budes cestovat, vem si s sebou po vsechny pripady tasku do porodnice :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
21. pro 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
dorjan-cross-country
aký máte názor na tento kočík?
22. pro 2010 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies pěkná fotečka :wink:
22. pro 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek moc hezká PF
@denisa287 gratuluju ke kontrole :wink: malá má už pěknou váhu, co?
@iwka123456 tak to je borec, to bych rodit nechtěla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@dijefcatko podle toho jak jsi popisovala, tak bych to taky typovala na zátku. Ale to by snad měl poznat doktor, ne?
jinak ta může odcházet i 2 týdny před porodem. Kdyby mi 2 doktoři řekli, že je vše v pořádku. Jela bych. 100km není taková dálka. pro jistotu bych vzala tašku do porodnice sebou :wink:

Já koupila mm pokaz na masáž, kosmetiku, sluchátka k Tv. a to je všechno. My máme v podstatě všechno. Nejvíc dárků jsme koupili Elišce. Na to se moc těšíme, až bude rozbalovat :slight_smile:
Dnes jedu k rodičům a odpoledne se chystáme s Eli nazdobit stromeček a zítra bude pro mě náročný den :stuck_out_tongue_closed_eyes:Budu chystat salát atd. Ještě nemáme hotový nákup :sweat_smile: mm to pořád odkládá, chodí dlouho z práce.
22. pro 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad jsem na nikoho nezapoměla.......
mějte se tady pěkně.....pááááá
22. pro 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja cestujem kazdy vikend cca 150 km a zatial nevidim v tom problem a to som sa zacala otvarat a neviem co vsetko. ved keby aj zacnem rodit, tak za 1,5 hod som v porodnici. lekarka v tom nevidela problem, len ze mam mat pri sebe tehu knizku.
Aj sharllotka cestovala doteraz kazdy vikend. Bratrancova priatelka cestovala 300km priblizne kazdy druhy vikend a porod ju chytil o 3tt skor, samozrejme 300 km od porodnice :slight_smile: ale zvladli to a este potom bola v porodnici este 16 hodin az porodila.

chcem sa spytat, kedy od porodu sa da uz s maly babom cestovat? priblizne tych 150km.
22. pro 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no, ja myslim, ze male babatka su najmenej problemove, lebo vacsinu casu prespia. Ale zase ten prvy mesiac by som asi nesla nikde, kym sa trosku nespamata a neklimatizuje, aby zbytocne neochorelo. Ved aj mamina sa musi z porodu spamatat :wink:
22. pro 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 dakujem. to by som sla len k rodicom. uvidim ako to vsetko bude a dufam, ze nebudem musiet ist skor ako po mesiaci. este je moznost, zeby som malu nechala doma s tatinom a ja na cca 6 hodin odisla, len to si tiez neviem uplne predstavit. ako s dojcenim a tak...mozno si to vsetko predstavujem velmi easy.

no v aprili mame naplanovanu lyzovacku, tak uvidim, ci to zvladneme :slight_smile: ale to by sme uz mohli.
22. pro 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehuľky, poslednú dobu často premýšľam nad krstom. Budete svoje bábätká krstiť, ak áno, kedy by sa to malo? Koľko týždňov, či mesiacov po pôrode? A čo všetko je nutné zabezpečiť? ďakujem :slight_smile:
22. pro 2010 v 09:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ešte stále bruška :slight_smile:

@moniciak - Tak ja som tomu môjmu manželíkovi kúpila sveter, knižku, a vstup do fitnes a wellnes, čo dostanú aj jeho kamaráti od manželiek a to bude akože pánska jazda, no tiež som mu prvé roky kupovala rôzne výmysly a on furt že nič nepotrebuje a tak, že radšej mám sebe niečo kúpiť, tak tento rok tak prakticky, uvidíme reakcie a ešte si kúpil vodováhu a poprosil ma aby som mu ju dala pod stromček, tak ešte to :grinning: toto budú naše tretie vianoce ako manželia

@dijefcatko - no 100km nie je tak ďaleko, asi bude najlepšie zvážiť to v deň odchodu, aké bude počasie, cesty, ako sa budeš cítiť ty, ale zas aj vianoce vo dvojici nemusia byť zlé,najmä keď to zoberiete tak že sú to vaše posledné vianoce, ktoré strávite iba vy dvaja sami, môže to mať krásny romantický nádych!!!!! Ja by som ostala doma a poriadne si to s manželom užila vo dvojici.

@silvika - aj my budeme krstiť, kedy to sa uvidí, podľa bábätka, počasia a okolností, inak všade je to iné čo treba zabezpečiť, tak sa opýtaj vo vašej farnosti a budeš mať najpresnejšie informácie. Ale podľa mňa kedže sa nám drobci narodia do takej zimy, tak my asi budeme krstiť až tak marci ak bude február studený.

@alexis13 - dakujem za receptíky, idem sa pustiť aj do šuhajd aj do burizonov :slight_smile: na dlhé vypekanie mi to tento rok nevyzerá, takže super dúfam že sa mi to podarí
22. pro 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 no ja budem urcite.....ked je zdrave tak aj o týžden, ako sa dohodneš s fararom..... :wink:
22. pro 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka aj ja idem burizonky robit, suhajdy nie lebo tie moj mm nemusi, to si len ja od maminy uchmatnem pár kuskov :wink:
22. pro 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@kwetinka1 k rodičom si myslím,že môžte v pohode,tých 150km nie je až tak ďaleko,prinajhoršom nakojíš aj v aute,keĎ si spravíte prestávku.ale tú lyžovačku by som zvážila.S 2mesačným bábätkom to podľa mňa nie je dobrý nápad,nebudeš z nej nič mať.ale to je len môj názor.

@silvika18 my budeme krstiť,ale asi až na jar.malého sme krstili,keď mal 6týždňov,ale to bolo leto,teraz počkáme asi až do apríla alebo mája.

@dijefcatko zdieľam názor @labudka .my odkedy bývame sami,aj Vianoce trávime sami.až potom na 1.,vianočný sviatok ideme k rodičom.
22. pro 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek