• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@allanaa ja myslim, ze tu je jedna maminka co je z irsku.. jen si ted nemuzu vzpomenout kdo to je.. :unamused:

mimochodem... na bolest z porodu zapomenes takrka okamzite, protoze te zacne hned po porodu bolet siti :slight_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. pro 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ahoj my uz mame kocik tiez kupeny dokonca hlboky aj sportovy oba mam v albume. ale doma nemam ani jeden zaparkovany. nejako som v tom poverciva tak ho ma moj tato zaparkovany v kancelarii :grinning:
26. pro 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkar6 no ved ja som opisala zaciatok porodu , malicky sa narodil az nad ranom o 3 :sweat_smile: potom to naberalo na obratkach , dostala som epidural , vtedy som si na hodku dve oddychla , ale kym som rodila , uz bol "vyminuty" :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale velmi mi pomohol oddychnt si od tych bolestvejsich kontrakcii :wink: chcela som tym povedat , ze som rodila sice dlho, keby som to pocitala , ale proste to tak neberiete, ked uz sa ide na to ..ma to rozne fazy a ta radost z miminka sa stupnuje ...i ked, ked malinky vysiel a ukazali mi ho , hovorim si boze sak ta ani poriadne nevidim a nic zatial necitim ...no o par minut som tam uz revala nad prstickami, ocickami , pusinkou :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: psychika robi svoje kinderka, hlavne je nebat sa , ale tesit sa na miminecko a na ten uzasny pocit , ked sa budeme citit strasne potrebne a dolezite a milovane :slight_smile:
@allanaa vitam ta ..to je super ze mas okolo kamaratky , hlavne kazdu radu vypocuj , ale rob si podla svojho vnutorneho pocitu :sweat_smile: :wink:
@leginca veru,kde je brusko ? :grinning: :grinning: :grinning:
@majka07 drzim palceky :dizzy_face: ja si zacnem balit asi za 2 tyzdne tiez pre istotu , niekedy mam taky pocit ze mi mala uz uz vypadne , take mavam tlaky tam dole ..uz pre istotu ani nesexujeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
krasny vecer maminky :wink:
26. pro 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 dakujem kocky mi tu poradili nejaku tabulku v ktorej som nasla jedno dievca v dubline,...je to pekne ked viem ze je tu vela zien s mojim terminom :wink:
26. pro 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 dakujem ti velmi pekne ..prajem ti tiez vela stastia..
26. pro 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. pro 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca dakujem ta tabulka je vazne uzasna .... :wink:
26. pro 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 hahhaha ty si teda ...mna sitie bolelo az na konci , najlepsi bol moj drahy , vratil sa ku mne s malym a vidiel ze ma siju a zacal na dr ...co to robite ? no co to robite ? cim ju to sijete ??? ved je to zelene , ako to bude vyzerat ? :grinning: :grinning: :grinning: dr na mna vyplieskal oci a ja ze milacik , neboj sa to tak ma byt, ta nitka je zelena lebo sa potom sama rozpadne , netreba vyberat stichy :grinning: :grinning: :grinning: a on ze no dooobre, ty to mas nastudovane , ale vyzera to strasne :grinning: :grinning: :grinning: no komedia
26. pro 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. pro 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Ahoj,ja žijem s manzelom v Severnem Irsku štvrty rok,ale v Omaghu,sme daleko od Dublina.Už dlho si v Irsku?
26. pro 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Ahojky ja zijem 6rok v Dubline,na severe som bola v Belfaste,ako sa citis,co tehotenstvo uz sa nam to blizi ze? :wink:
26. pro 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 tak s tymto nazorom uplne suhlasim. Na tu bolest som nezabudla do dnes. a to som rodila pred siedmymi rokmi :slight_smile:
26. pro 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Do Belfastu chodíme na Vianočné trhy,inak ani nie.S manzelom sa chystáme na 1-2 noci prespat a popozerat si Dublin,lebo do Dublina ideme ,len ked letíme domov.Ja sa citim dobre,len na tie tažkosti čo su pri konci tehu,palenie,bolest chrba a krče.Inak mám ukažkové tehotensvo,este nech je taky aj porod a budem sa velmi tešit.Už sa nevieme dočkat babatka,je naplanované,vytuzené.Neodhovárali ta od porodu v Irsku?Ja som mala z prvoti obavy,ze su tu neni také vysetrenia ako na Svk,ale ked si pozerám datumy navštevy u lekara,tak som chodila dost často.Len tu nerobia genet.vyšetrenia a nevyšetruju zdola.Ale boli sme na Svk v 25,tak ma doktor vyšetril aj zdola.
26. pro 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Aj ja som poverčiva,nič nemat doma pre babatko,ale tašku do porodnice som si uz pripravila a kočik sme kupovali v oktobri na Slovensku a práve dnes nám ho kurier priniesol.Tak je už tu o pár tyzdnov skor.Tak v kancelárii si ho stále obzeráš,že?:slight_smile:
26. pro 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Ak by ste prisli do Dublina pocas vianocnych sviatkov tak budete mat pekny zazitok,je tu vela peknych miest a Vianoce si vedia poriadne osvetlit:slight_smile:ja som pracovala do 33tyzdna takze co sa tyka kondicii sa citim dost dobre ...nemam velke brusko aj ked stale neviem ci je to dobre alebo nie ale nemavam velke tazkosti ...trapilo ma velke palenie zahy ale vsetko preslo odkedy som doma a jem pravidelne po malych porciach,spim vela neviem sa dospat konecne si to uzivam ..bolest chrbta nemam z coho mam tiez radost,ale citim sa po dlhsej prechadzke dost unavena ..dycha sa mi tazsie ale tiez som celkovo spokojna s tehotenstvom ..len sa mi castejsie zacina snivat o porode a mam pocit ze moj priatel ma z neho vacsi strach ako ja,kedze mu nerobia tie veci velmi dobre,takze sa nemam s kym o porode porozpravat :slight_smile: co sa tyka vysetreni s tebou suhlasim ..ak by som nemala polskeho lekara tak neviem tiez som bola na slovensku na vysetrenie aj na 4d,takze stale je tu nejaka ta moznost ...
26. pro 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Jejda ty máš polskeho lekára?On aj robí nejaké vyšetrenia navyše?Alebo ako je to u poliakov s vyšetreniami v tehotensve,ani neviem,taká intenzita ako u nás na Svk? Myslím,ze do Dublina sa dostaneme už len v trojici. Ja som pracovala do 29tyzdna,uz som mesiac doma,ale ubehol ako voda.Tiez nemám velké bruško si aspon ja myslim,ale stále midwife vravela,ze podla tej ich tabulky je Tamka velká,tak ma poslali aj na nejaky plus ultrazvuk,všetko jej zmerali a velkost zodpovedala tyzdnu.My sme tiež zašli na 4D,ja mám takéto veci rada,lebo ktovie či ešte budem tehotná,aj sme si dali fotky v atelieri spravit.Manžel bude so mnou pri porode,nemám tu nikoho len jeho.Ty máš nejaku rodinu v Dubline?
26. pro 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 jj, ono se to blíží a člověk b pak mohl být překvapený :grinning:
Tak se mějte hezky, uvidím jak dopadnu :wink:
26. pro 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 polskeho mam ale vsetko si platis,je to drahe ale kedze som mala problemy tak som musela,ale uz je to v poriadku tak ho nenavstevujem ked nemusim,zatial to u mna vyzera vsetko v poriadku.To vysestrenie v porodnici robia v takej rychlosti ze neviem ci mam byt taka pokojna,predsa nikdy nevies co sa moze stat.Priatel bude tiez pri porode,je sice trocha z toho mimo ale slubil mi ze sa prekona a urobi vsetko preto aby tam pri mne bol do poslednej chvile,Mam tu bratranca,byva kusok od nas ale mam tu kamosky,ktore uz tu porodili tak stale sa niekto najde na pomoc,keby nieco.Cakas prve dietatko?
26. pro 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
cavte baby, nooo mna nic nebolelo, teda iba chvilu potom, oba SC. ale take tie reci, ze ked sa rodi sekciou, neprichadza laska ku dietatku tak rychle, to je strasna blbost ... ja som bola hore, spinal a hned ako ich vytiahli som ich videla a stacilo mi :slight_smile: stellinka vyzerala ako opicka, uplne :slight_smile:) a oliver ako mick jagger , taku mal velku pusu :slight_smile: ... a potom ich zobrali na vysetrenie a umyli a zabalili ako larvicky :slight_smile: iba tvaricka trcala :slight_smile: a sup za tatom ... teraz budem mat zase SC ale rozhoduje sa ci spinal, ci narkoza ... uz som im tam 2 krat odpadla, ked pichali spinal ...
inak ja som si tiez par krat uz myslela ze porodim, uz som cakala kedy mi rucicka vybehne ... na oradnu idem 4. a potom uz len max do 9.2 a bude :slight_smile: zatial som pribrala 9kg ... strasne ma bolia krize, chrbat, kostrc ... spavat nemozem vobec.
tak si dohanam deficit spanku 10min zdriemnutim :slight_smile: no inak nech uz sme aj doma a nech uz je jar a budeme sa kocikovat :slight_smile:
26. pro 2010 ve 21:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Tak si potom dobre zaraba lekar polsky. Nám hned lekar na 4D vravel,ze to bude dievčatko,hned sa ukazalo kávové zrno,aj nám spravil taku fotku.Ja som velky zvedavec,ja som jednoducho chcela vediet,kto sa mi skryva v brušku. Podla Irov mám termin 12.2 a podla 4D mi povedal,ze 9.2,uvidíme,mozno bude aj Valentínske baby.tiez tu mám 5 kamošiek ,ktoré tu rodili,4 prirodzene,1 cisarskym,tak mi aj pomáhaju s informáciami,aj my dali oblečko 0-3mes aj plienky,čo im zostali,koš na spanie,tak som velmi rada takejto pomoci.Ku nám pride koncom februára mamina aj svokra,pomoct aj popestovat.Aj ked chodí midwife 10 dni po porode kontrolovat a pomoct,ale predsa to nie je ono.Ja som mala spontánny potrat minuly rok v novembri v 12tyzdni,v nemocnici boli ku mne velmi mily ,ale nemozem povedat,ze pri druhom tehu by ma zaradili medzi rizikové tehulky alebo niečo také.Mam to napísané v papieroch a to je všetko.
26. pro 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 No maju z toho dobre peniaze ale ty urobis vsetko pre svoje babatko a vtedy peniaze nehraju ziadnu ulohu.My sme tiez chceli hned vediet co to bude ale potvrdili nam ho az v 21tyzdni tehotenstva,kedze ani tu ani na sk nebolo dobre vidiet.Velmi sme si priali dievcatko,ale aj tak sa tesime,hlavne nech je zdravucky..Mne tu v dubline posunuli termin o dva tyzdne dopredu ale inym lekarom mi je platny termin 2.2..takze oni sami nevedia ...je to jedno aky den len nech to dopadne dobre...tiez som rada ze po porode mi bude chodit sestricka aspon co to pomoct ...nasi pridu po narodeni tak si myslim ze to nejak predsa len zvladneme.Neviem aka je starostlivost na sk ale nemame na vyber kedze sme sa rozhodli rodit tu ...uvidime
26. pro 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 presne tak vzdy ked tam pridem ho trosku povozim pohojdam a tak ale ostatne veci mame doma a uz mam aj vacsinu veciciek popratych a pozehlenych. vsak treba byt pripraveny na vsetko :slight_smile:
26. pro 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Presne ako píšeš,vtedy peniaze nehraju ziadnu ulohu.Ked som bola tu v Uk v 21 na morfologickom ultrazvuku,tak sme mali taku neprijemnu doktorku.Ani moj lekár na Svk nič nevidel,malá si este aj tvár zakryla ručičkami a medzi nožky sa jej vobec nedalo pozriet,az na 4D.U nás si manzel velmi prial syna,ale sa velmi teší uz aj dievčatku.Aj jeho brat má dcerku.Ja som vzdy chcela dievčatko,sukničky,copíky :slight_smile: Na začiatku januára budem v 36 tyzdni,tak to uz potom moze prist kazdu chvilu.Sesternica rodila teraz v novembri ,mala štastie aj na porod,aj sestričky v nemocnici.My tu budeme len 1 noc v nemocnici,ja som sa aj pytala,ze prečo a midwife mi vravela,ze oni preferuju pohodu doma,ked je mamička s babatkom doma s rodinou,pomoze manzel,rodičia a netreba sa stresovat v nemocnici.Myslím,ze aj preto potom chodí midwife na kontroly,či je všetko ok s babatkom.Rozhodla som sa rodit tu,lebo chcem aby sme ako rodina boli spolu,nemá vyznam ,aby som ja bola na Slovensku a manzel tu a nevidel si dieta.
26. pro 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Samozrejme vy ste teraz rodina mali by ste byt spolu ...urcite ake nebudes mavat ziadne problemy neostavaj dlhsie v nemocnici,dietatko sice budes mat pri sebe ale nikdy nevies co mozes dostat ty alebo dietatko v nemocnici kedze je tu vela strasnych zien ktore tu rodia a nestaraju sa o seba ..a hlavne aby dietatko nedostalo zltacku.V tom ma midwife pravdu je lepsie byt doma ak nie su komplikacie..Ine to bude ak pojdes na sekciu,budes musiet ostat troska dlhsie a bude to troska tazsie ...Pocula som ze na sk sa plati ak chces mat manzela pri sebe je to pravda pocula si o tom nieco?Podla mna je to riadna blbost ved v dnesnej dobe ma zena narok vyberat si akym sposobom chce rodit a koho tam chce mat...
26. pro 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Ja sa sekcie velmi bojím.Mala som operaciu slepého čreva a ten maly rez ako bolel potom ako moze boliet taka vacsia rana a na tak citlivom mieste.A zevraj zavádzaju hadičku do močového mechura.Písali tu dievčata,ze ano treba platit zato,ze je manzel pri tebe,aj sesternica platila v Nitre.Je to poriadna hlupost aj podla mna vypytat si zato peniaze.Ved to dieta je oboch rodičov a maju právo byt obaja pri prichode na svet drobčeka. Prišla som nato,ze niektoré veci su lepšie tu ako doma.Ja som za nič neplatila celé tehu,za ziadne lieky,vitamíny,za zubára..
26. pro 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 No rez boli ale ani dietatko si to tak neuzijes kedze nebudes moct velmi dvihat,radsej rodit tou normalnou cestou...Niektore veci su lu lepsie ako na sk ale zase doma mas toho viac co sa tyka vysetreni ...dalsia vec je ze tu dietatko nedavaju na ziadne vysetrenie k pediatrovi a to sa mi nepaci...tiez si musim nejakeho najst na Sk..nevies ako je to s porodnym na sk?mas narok ak pracujes v zahranici ..poznam jednu holku z UK ktora tam zije s priatelom ..porodila tam ale porodne dostala z SK...
26. pro 2010 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Kedy sa chystáte na Slovensko s babatkom?My v lete,vtedy ma manzel závodnu dovolenku,vtedy by sme aj krstiny spravili.Mne sestrička u mojho gynekologa vravela,ona je taka zlatá,ze ked sa malá narodí,tak mama má ist za nou a dá jej instrukcie,čo a ako vybavit,kam ist,aby sme dostali to porodne.Predsa som Slovenka a aj moje dieta má nárok na tie peniaze.Ked sme boli v oktobri doma,tak som šla na urad sa popytat nejaké informácie a sedeli tri zeny v kancelárii a vraveli mi,ze mám manzela ,zijem v zahraničí,tam budem aj rodit a este som tam aj pred porodom pracovala,tak nemám ZIADNE práva ani povinnosti voči slovenskej republike. :angry: Ale v lete tam urcite zájdem este raz,nedám sa odbyt.Kamoška mi vravela,ze ona si tie peniaze vyžiadala tu,tak nemala nárok na porodne zo Svk,zevraj si to overuju.Ale to je ten problém,ze sa opytaš 1OO ludi,kazdí ti inak povie.Ja budem mudrejšia po narodení malej a potom ,mi to mamina začne vybavovat.Viem len,ze budeme potrebovat potvrdenie od detského lekára.
26. pro 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa Inak su to na konikovi rozne témy,ale este som tu tu tému nehladala. Len som navštivila tému Sociálny systém v Uk (materská,child tax credit,working tax credit a.i.) v kategorii paragrafy
26. pro 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287Tak to je blbost ze nemas narok na nic na SK...vidis ako sa tomu rozumia babky v office,tvoja malicka bude slovenka a vy ste obaja slovaci mate prava a dost velke ...zijete sice v Irsku,platite dane ale Irsko ma zmluvy so Slovenskom,takze vy mate naroky na urcite veci na SK...nedaj sa odbyt a skus ine urady pripadne kludne aj pravnika ...Ja sa chystam tiez na SK niekedy okolo maja tiez chceme dat pokrstit ale my to mame troska komplikovanejsie,moj priatel je cudzinec a malemu chcem dat Irske obcianstvo tiez si to budem vsetko zistovat,ale az ked sa narodi ...skor nemozeme o nic poziadat kym nebudeme mat rodny list ...
26. pro 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa @denisa287 ahojte :slight_smile: ja som v uk,ale porodne budem vybavovat doma. teda najprv tu si musim podat ziadost a tu im dolozit,ze tu nemam na to narok a potvrdenie,ze sa babo dozilo tych 28dni staci aj od gp. a midwife vam podpise,ze ste boli na vsetkych prehliadkach pocas tehotenstva. aspon taketo mam ja informacie. plus treba stihat do polroka. navyse,ze staci poslat apostilovany rozsireny rodny list a netreba cakat na slovensky preklad :wink: len niektore matriky vyzaduju splnomocnenie,aby to mohla mama vybavit.
26. pro 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek