• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@henri001 ty fakt spíš málo :astonished: Já si jdu naštěstí dřív lehnout, takže minimálně 5 hod spím. jenže se k ránu vzbudím a nemůžu spát :confounded: Ale včera jsem to dohnala po obědě. spala jsem 2 hod. Problém je, že malá už nechce po obědě spát a když jí náhodou přinutím, nechce jít spát večer, potvůrka :wink:
27. pro 2010 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte dievcata, tak ja som prave dospavala noc, cim dalej toho naspime asi menej, zeby priprava na babo? :grinning:
27. pro 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@henri001 ja jsem na FB :grinning:
27. pro 2010 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@el267 ja spim vetsinou od tech 4 do 8mi.. a pak dve hodiny po obede.. takze tu sestku za den dam .. :grinning:

@arrett ja byla dneska na masazi a kdyz mi pani masirovala klenbu na nohach, tak jsem se mohla pos**.. bolesti.. tak mi rekla, ze tam jsou body, ktery jsou spojeny s delohou a protoze jsem tehotna, tak mam klenbu citlivejsi..
no objednala jsem se na pristi tyden znova s tim, ze mi zkusi zmacnout naky akupresurni body.. a treba se nam ten porod priblizi... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2010 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 tak vanocni darek opravdu pekny.. hlavne se mi libi ta stena v jidelne.. vypada paradne.. a s tim stromkem na fotce fakt nadhera! :wink:
27. pro 2010 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
vidim veru, ze nie som sama, co v noci nemoze spat...ale dufam, ze teraz ked nespim, tak krpcek mi to vynahradi a bude dobre v noci spinkavat. ked som bola tehu s Filim, tak som super spavala, ale po porode vobec...tak teraz to snad bude opacne, ci? :grinning: :grinning: asi naivna predstava :slight_smile:

@alexis13 krasna obyvacka a jedalen :slight_smile:
@medunka1 pekna fotka :slight_smile: Ti to velmi svedci :slight_smile:

ozaj baby, tie ktore ste na rodicovskej a teraz idete opat na matersku, tak najprv ste zaniesli ten papier od lekara svojmu zamestnavatelovi? ja totiz nastupujem na MD teraz v stredu a samozrejme teraz v robote nezozeniem nikoho, kedze vsetci dovolenkuju..ale to by nemal byt problem, keby som to az buduci tyzden zaniesla, nie? :slight_smile: dakujem za radu

a ja som tiez na FB :slight_smile:
27. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ďakujeme kočky...no poslúchali sme...a konečne sme sa pohli dalej a niečo zariadili..nevedeli sme si vybrat, nakoniec sme si obyvacku navrhli sami :grinning: a obklad robil moj sikovny manzel :wink:

@el267 takže cisár boli viac ako normal?
@denne73 jj nato sa tesime najviac.....len nech počka v brusku malinka aby sme vsetko postihali
27. pro 2010 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@henri001 ja som tiež na FB :grinning: asi každí
27. pro 2010 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ja som na FB :wink:
27. pro 2010 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Aj ja som na FB :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2010 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky
Před chvílí jsme se vrátili z poradny aj semnou :grinning: :grinning: :grinning: Tučňáci ven nechcou, čípek se nezkracuje, neotvírám se, prostě jako že bych měla rodit to jako nehrozí, přesně u M. dr. prý, že to se vidí hodně málo u dvojčat, holt se jim u miminky v bříšku totálně líbí a ven se jim nechce :grinning: Kebule měli u sebe a dolů, je to správná dvojka, béčku se samo nelíbilo měření a tak nejenže hezky nakopal do sondy, ale kdyby ruku mohl zatnout v pěst tak ukáže pěknou hubovku :grinning: Jinak váhový odhad 2300 g a 2150g což je luxus. V pondělí další poradna a stanovení TP a pokud to bude ještě na odklad tak 10.1. stejně nastupuji do nem. na výšo takže ne na dva dny, ale rovnou na víc aj se sekcí, takže termín jako že by mohli se narodit mezi 10. - 17. lednem mi vychází, ikdyž bych docela brala termín 7.1. všechny děti bych měla sedmého :grinning: :grinning: :grinning:

Jdu se natáhnout a taky jsem na FB, s donucením známé která jinde prostě nekomunikuje :grinning:
27. pro 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
aj ja som na FB :wink: ale uz tam velmi nechodim lebo tam nemam co robit...
27. pro 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 a preco tak skoro??? dvojicky sa nerodia v termine ako ked cakas jedno??? :wink:
27. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte aj ja som na FB :grinning:
@alexis13 krásny darček ste si dali, nádhera :wink:
27. pro 2010 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 ja som pocula to iste, viac staznosti na sr ako tu, moja kamoska tu rodila dvakrat, zakazdym spokojna so vsetkym, povedala ze je velmi rada ze rodila tu a nie na slovensku, je tu ovela ludskejsi pristup k pacientkam, vysetreni sice menej ako na sr ale tie zakladne podstatne sa aj tu robia a ak nahodou nieco nie je ok tak potom ti samozrejme aj tu urobia viac, prip.ine a takisto aj viac ultrazvukov , takze je to ok, ja sa teraz sice po sestrinom zazitku aj zacinam bat, co som sa doteraz nebala ale dufam ze je to len chvilkove lebo je to cerstve ze to prejde a budem sa znova tesit aj na porod, tak uvidime ako nas babatko potrapi :slight_smile:
27. pro 2010 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 nebud krkavci matka.. vsechny deti sedmeho, to by byl opravdu luxus :slight_smile: ale oni by ti to nezapomneli :slight_smile: :grinning:

@alexis13 ja bych cisarem rodit nechtela.. hlavne kvuli nasledne rekonvalescenci.. po normalnim porodu muzes do tydne delat snad vsechno.. navis se pak i jinak zavira deloha a zmensuje se bricho.. apod..
po sekci te to bude bolet mnohem dyl a budes se muset mnohem vic setrit..
27. pro 2010 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak jj, většinou se dvojky rodí dřív, hlavně jednovaječný, u dvojvaječných se to nechávýá jak kde, některé porodnice do 37 tt jiné 38, my jsme jednovajený, ale ta lepší varianta, takže můžeme vydržet dýl, kdybychom měli všechno společné je to horší. tady májí alespo'n každý svůj obal a placentu mají společnou, záleží jak se vyživují apod. rozdíl mezi nima by neměl přesáhnout 500 g.
@medunka1 mně by se to hezky pamatovalo, já su 7. řína, M. je 7. května a dvojky by byly7. ledna :grinning: :grinning: :grinning:
27. pro 2010 v 15:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@majka07 7. je dobré datum :wink: jsem já i mm narozený. taky jsem si přála mít Elu 7. a byla až 26 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak gratulka k dobré ko :wink:
@alexis13...... je to tak jak psala medunka 1. Já myslím, že nějakou bolest snesu, ale když se to pak po císaři probralo k sobě, myslela jsem, že chcípnu. Pak i běžný pohyb, vstávání k malej byl děs. A určitě i doma mi to dělalo problém, něco dělat.

....na FB nejsem a ani nebudu :wink:

Dnes jsem udala malou :grinning: nechala jsem jí u rodičů. taky jsem jí odvedla k holiči a nechala ostříhat. Byl to boj. napoprví jsme musely odejít. Pak jsem jí přesvědčila a uplatila a nechala se ostříhat :slight_smile: Téměř nakrátko.
Musela. Měla to narostlí nerovnoměrně a nechce se nechat česat. Culíky a sponky jí na hlavě moc nevydržely
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2010 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
caute dievcata, vy co mate uz deti, aj ste to citili nejaku dobu vopred, ze uz sa porod blizi? ja totiz uz skoro tyzden mavam take zvlastne pocity, obcas bolesti v podbrusku, ale o pravidelnosti sa rozhodne neda hovorit... asi poslickovia, co poviete? normalne keby neboli sviatky a nemala moja dr dovolenku, tak tam nabehnem, nech ma skontroluje, ze ci sa uz pomaly nezacinam otvarat, len som nervozna z toho, ze netusim ci to cakat za tyzden, za dva a ci nie az za tri alebo viac :sweat_smile:
27. pro 2010 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsme pod stromeček dostali tolik věciček na Michaelka, že jsem z toho úplně unešená...všecko už peru a večer si dám pěkně žehlicí maraton...chtěla jsem se jen zeptat, mamky, perete jen v dětském pracím prášku nebo přidáváte i trochu aviváže na navoňání? :slight_smile: a taky jestli není přehnané už teď stavět postýlku? Dostali jsme ji a máme ji opřenou zabalenou v ložnici, se mi tam v té krabici nelíbí :slight_smile:
27. pro 2010 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka90 ja mam doma dreft sensitive a ten tak krasne a silno vonia, ze by bola az skoda pouzit avivaz, okrem toho avivaz by som nedavala ak to nie je na jemnu pokozku, bo aj tam predsa mozu byt nejake alergeny nevhodne pre babatko, tak ako v klasickych praskoch, nie? a postielku sa chystame my uz teraz tiez skladat, lebo potom uz mozno ani casu na to nebude :grinning:
27. pro 2010 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, zdravim po svatcich!

@verunka90 ja nedavam zadnou avivaz, pise to i vetsina holek...kdyz uz avivaz, tak nejakou vylozene pro mimi, vim, ze lovela neco dela...a jinak postylku uz mam komplet nachystanou skoro mesic :grinning:
27. pro 2010 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly asi ti moc neporadím, protože si připadám jako prvorodička :grinning:
U prvního jsem měla porod vyvolávaný. Poslíčky jsem neměla, neotvírala jsem se, břicho mi nekleslo atd....

Zato teď mám poslední dny pocit, že se něco děje. Mám občasné bolesti jako na MS a sem tam nějaký píchanec, bolestivý pohyby. Tak si taky nejsem moc jistá. Mamina mi říká, že mám břicho níž a určitě mám posly.
Jinak poslíky můžeš mít klidně celou dobu až do porodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2010 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka90 já už mám postavené postýlky 2 týdny :grinning: Aviváž žádnou nepoužívám. Ani se to snad nemá.
27. pro 2010 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@el267 tak to sme na tom asi presne rovnako :grinning: :grinning: :grinning: tak som teda len zvedava, ze kedy to pride, lebo podla velkosti malej by to nebol problem aj teraz, tak som naozaj zvedava a aj mi trocha vrta v hlave chrobak, ze ked mi pri poslednom sone napisal lekar, ze akemu tyzdnu zodpoveda(teraz by to bolo snad nejak uz aj 39tt), ze ci by sa uz teoreticky mohla podla toho aj narodit, kedze jej kontroloval aj pluca a srdiecko, lenze to ma nenapadlo spytat sa vtedy a teraz sa uz nemam az do piateho koho pytat :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2010 v 17:39  • Odpověz  • To se mi líbí
ja periem v lovele a susim v susicke, avivaz som pri olinkovi zacala pouzivat asi po 2m ale tiez lovelu , nezehlim, susim ... popravde prat po 5 ludoch bude zaberacka , uz teraz je to o hubu, by som sa zblaznila tolko zehlenia .... a v obycajnom prasku aj avivazi som prala olinkovi po pol roku ...
27. pro 2010 v 17:40  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte.
ja toho tiež moc nenaspím,často sa budím,bábo je dosť aktívne,aj v noci,dúfam,že mu to neostane aj keď sa narodí :unamused: , často chodím na záchod,mám záhu a často mávam bolesti,buď bruška alebo plotničky,s ktorou mám problémy od prvého tehu,ale neva,ten mesiac aj čosi to už nejako dopajdám.

@isabella_fly ja som pri prvom nemala absolútne žiadne pocity,neotvárala som sa,nič ma nebolelo,brucho som mala zarovno bradou...teraz mám dosť často bolesti v podbrušku,tlaky na spodok,pichanie dole.zajtra idem na poradňu,tak som zvedavá,či si to len namýšľam,alebo sa tam niečo deje.

@verunka90 vecičky periem v Lovele a aviváž dávam tiež Lovela.Myslím,že postieľku môžte kľudne zložiť,veĎ máš pár týždňov do pôrodu.ja ešte neviem,kedy budeme skladať.asi to nechám na manžela,keď budem v pôrodnici,nech skladá s malým,aby mal Maťo zážitok.len im musím všetko nachystať,lebo môj je hrozné motovidlo.
27. pro 2010 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@isabella_fly já jsem si to myslela, při čtení tvýho dotazu, že jsi ta, která tady psala, že ti TP nesedí podle velikosti mimča :wink: Tak třeba fakt budeš rodit dřív. Ale nijak se nestresuj, bolesti musíš mít pravidelný aspoń po 5 min a delší dobu, aby jsi jela rodit :wink:
A to co jsem popisovala já k porodu určitě není :wink:
Já mám kontrolu 3 :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale říkám si, že kdyby se mi fakt něco hodně nezdálo zajedu do nemocnice.
Asi to máme stejný, jak se blíží TP nemyslím už na nic jinýho :grinning: A chci už rodit :grinning:
27. pro 2010 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
ja se tez pridavam s obcasnymi bolestmi a pichani... :grinning: a nejradsi bych sla rodit hned, uz to fakt stacilo :grinning: me ceka prvni poradna ted ve ctvrtek i s monitorem, tak uvidime :dizzy_face:
27. pro 2010 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@el267 jj, to som ja s tym nesediacim tp :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda viem, ze na porod to este nie je, ale uz by som normalne aj bola rada, keby idem rodit :grinning: :grinning: :grinning: uz to zacina byt na nevydrzanie, ked mi stale nieco vadi, nieco boli, nespim dobre... teraz je to uz len cakanie na porod u mna :dizzy_face: :dizzy_face:
@janette4 tak urcite daj vediet, ze ako to vyzera a ci sa naozaj uz nieco deje :dizzy_face: potom by to mohlo znamenat, ze aj u nas sa nieco deje :dizzy_face:

@imzadi drzim palce, ja uz tiez len na ten porod cakam :grinning:
27. pro 2010 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek