• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@el267 inak podla poslednej ms som mala mat termin 25.1. tak sa teraz skor pridrzam toho s tym, ze porodim slonika po tatinovi a dedovi, oni boli velke babence :grinning: :dizzy_face:
27. pro 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly a víš kdy jsi měla ovulaci? Jinak pravděpodobný TP je podle menstruace a velikosti plodu při měření ve 12tt. + - 2 týdny :wink:
27. pro 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě podle ovulace a velikosti ze sona vychází TP o 5 dní míň. Ale mám napsaný v knížce dle MS 30. a podle pohybů 15.
27. pro 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 ako na priek to bol zrovna prvy mesiac kedy sme sa na to meranie bazalky vykaslali, lebo sme si mysleli, ze sa nepodari :sweat_smile: , ale pravidelne som mavala na 12.-13. den, takze tak... inak ten termin mi posunul pri utz v 6tt alebo tak a v 12tt napisal, ze zodpoveda zhruba o tyzden viac oproti tomu ako to na zaciatku posunul, co by teda sedelo na tu poslednu ms, ale uz to nijako nehybal :unamused: no tak by to bolo teda na 25.1. + - 2 tyzdne a pri minus uz v pohode 11. januar, teda cca v polovici januara to aj tak ocakavam, ale prijala by som aj skor :dizzy_face:
27. pro 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 ale vraj aj ten lekar co mu na sono chodim zvykne kazdej posunut termin a ona aj tak rodi podla povodneho, takze sa snazim drzat viac toho co viem o svojom tele sama :dizzy_face:
27. pro 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly no oni by se doktoři měly držet toho termínu podle ms. A stejně ke konci se chodí na monitor a na častější kontroly. Aspoń u mě to tak bylo. Mě dělali i sono, jestli je malá ok. Tak by se nemělo nic stát.
Nakonec jsem ležela i v nemocnici pod kontrolu.
Ještě, že nejsme slonice, to by jsme ty naše poklady nosili 2 roky :grinning:
27. pro 2010 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tým termínom,mne to podľa prvého sona vychádza na nejakého 1.2., aj dr.ráta tt podľa toho,takže teraz som vlastne 34+6tt,ale keďže som mala nepravidelný cyklus,tak mi to spriemerovala a termín dala až na 5.2.,čo vychádza,že som 34+2tt.ja sa ale cítim skôr na január,príp.ten začiatok febr.,tak som sama zvedavá.
27. pro 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly jak to tady na MK průběžně pročítám v termínovkách, je zajímavý jak všechny doufáme, že to bude dřív :grinning: Není se ani čemu divit :wink:
Co si pamatuju u Elišky, nejhorší je okolí až tě začne prudit, kdy už budeš rodit atd.
27. pro 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267
@janette4 inak baby, ja si myslim, ze by ti lekari mohli brat do uvahy aj subjektivne pocity rodicky, predsalen nie sme nejake hlupe husy a trocha to svoje telo pozname, ja teda ani velmi nepripustam februar, to by ma snad tolko ani nenechali cakat pri tom aka je mala uz teraz velka, to by asi bola skoro ista sekcia a to velmi nechcem
27. pro 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 u mna to uz zacina, to okolie, kazdy sa len vypytuje, ze a kedy to bude atd... no a co ja viem kedy to bude? :grinning: :grinning: :grinning: keby som bola jasnovidec tak im to aj poviem :dizzy_face:
27. pro 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly já se taky cítím na januar :grinning: ale stejně všechno ted záleží už jen na malý :wink: Hlavně, aby se otočila :pensive:
27. pro 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly :grinning: :grinning: :grinning:, škoda, že nejsi jasnovidka, řekla by jsi to i mě :grinning:
mě zatím okolí nechává být, až na mamku, ta pořád sýčkuje, že to přijde brzy :grinning: a manžel se mě zeptá, při každým vzdychu, už rodíš?
27. pro 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 joj, tvoja este nie je otocena? :confused: moja babka zasa prorokuje, ze ja som urcite podla bruska dlhsie tehotna a ze aj ten posledny menzes uz urcite nebol menzes, ale som uz bola tehotna :grinning: :grinning: :grinning: joj, keby tak mala pravdu :dizzy_face: ale to zasa ja viem svoje kedze som este merala :sweat_smile:
27. pro 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ja uz mam postielku postavanu a pomaly periem a chystam vsetky vecicky pre maleho. uz mam postavany aj prebalovaci pult, pripravenu autosedacku :slight_smile: tasku do porodnice mam uz tiez zbalenu :slight_smile: vela bab mi tu islo prikladom, tak som sa nachystala aj ja :grinning:
27. pro 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly před měsícem jsem si myslela, že otočená je podle kopanců.To jsem si i šáhla na nožičku pod žebrem. Ale poslední 2 kontroly nebyla :frowning2:
tak snad ted už bude :pensive: .....i když podle kopanců asi ne :pensive:
....říkám si, že kdyby byla tak to bude určitě dřív a určitě se i začnu otvírat. Když mi měkne a zkracuje se čípek.
Mě moje mamka rodila KP, chudák :pensive:
27. pro 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 no, ja uz predpokladam, ze sa neotocila naopak, lebo to jej podkladanie nozicky pod prave rebro co tak neznasam ma uz dobre dlho vo zvyku a nie a nie s tym prestat :grinning: potvorka... a uz teda dufam, ze pri takej velkosti aku ma by sa jej to snad ani nepodarilo :grinning:
27. pro 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly a kolik ti vážila při posledním měření a v kolikátém tt?
27. pro 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 pred dvoma tyzdnami bol drobec otoceny hlavickou dole, tak som sa vytesovala. minuly tyzden som bola na vytere a dr. kontroloval polohu a drobec ma hlavu zasa hore. Proste sa mu dole hlavou cakat nechce :grinning: dufam, ze sa este otoci lebo cisarak urcite nechcem
27. pro 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 to bolo presne na moje narodky 9.12. 2750g a podla tp od dr 33tt(32tt+2d) a mam napisane na vtedy, ze zodpoveda 37tt(36tt+3d) a to su uz skoro 3 tyzdne, takze ma asi dost cez 3kg :dizzy_face:
27. pro 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova to sa vazne otocil drobec maly. nasa mala je podla sona hlavickou dole ale kope nejko zahadne vobec nie pod rebra alebo tak ale len na lavu stranu a to riadne pripadne s radostou stucha do mojho mechura co sa mi ani trochu nepaci. ale drzim place nech spravi drobec premet a je zas hlavickou dolu :slight_smile:
@katarinasifrova já vím, že se to ještě může změnit, ale času už moc nezbývá. třeba zbytečně plaším. mě možná ten císař znovu nemina. Doktor mi na přímou otázku řekl, že mě týden před termínem předá do nemocnice a tam at se rozhodnou oni.
@potokin mne tiez nejak zahadne stucha do mechura :dizzy_face: asi paprckami :dizzy_face:
27. pro 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 aj ja sa bojim, ze toho casu uz nie je vela, ale dcera sa mi otocila tyzden pred porodom, uz som mala planovany cisarak. tak verim, ze aj jakubko sa este otoci. dr. mi povedal, ze ako druhorodicka nebudem mat problem ani ked ostane KP. ale predsa je to nebezpecnejsie
27. pro 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jdem na to...teda na tu postýlku :grinning:
27. pro 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly tak to měla malá pěknou váhu :wink:
27. pro 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 užij si to :wink: Já si stavěla postýlky sama a užívala jsem si to :slight_smile:
27. pro 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 jj, vravim, ze maly slonik... ale o mesiac vacsia urcite nie, verim tomu, ze tak o 2tt a tam niekde uprostred je ten skutocny spravny tp... inak moj mm mal 4600g pri narodeni a svokor az 5200g, co su teda riadne palky, ma byt po kom velka :grinning:
27. pro 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly já byla drobeček 2850g a Ela měla 3150g. ta druhá bude taky malá myslím :slight_smile:
3.12. měla 1580g
27. pro 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 děkuju.
@verunka90 já prala v lovele, ale už ju vypatlám a nekoupím,přijde mi hrozně zhoršená, když jsem kdysi prala na Mau tak byla jiná, dle mého lepší, teď to stojí za ..... koupím si persil sensitiv a pak batole.
27. pro 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 ake drobatko oproti tej mojej :sweat_smile: inak mm je na to este aj hrdy, ze to ma po nom :grinning: :grinning: :grinning: ale to ako mna pri porode potrapi vdaka tomu, to mu uz nedochadza :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. pro 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek