• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kkiki představa jen lokálky mě odrazovala, bych to nepřežila. Zažila jsem celkové anestezie a aj právě lokálku při vyřezávání bulky a celková je teda pro mě mnohem lepší, vůbec si nedovedu představit ju mít při porodu, to Ti vůbec nezávidím. Jdu si natáhnout nožky brou všem
27. pro 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka07 no ved ja teraz asi tiez uz pojdem celkova ... dva krat som im uz odpadla ako mi pichali spinal ... a po prvom strasna bolest hlavy, doslovna mega migrena 3 dni, pohla som hlavou uz som grcala, po druhom oka ale teda tak som treskla na stole jak kabela co mi daval anesteziolog nejaku specialnu ihlu aby ma ta hlava nebolela ... ty to je tak hnusne ako sa ti to picha do chrbta bleeeeee ... no a akurat sa bavili sestricky ze si musi jedna kupit nove auto a ze asi vw golf a vtedy som odpadla, preberiem sa a nado mnou ta velka lampa a ja uplne v strese, ze kde som co som, ved kupujeme auto :slight_smile:))) absolutne mi vypadlo, ze som na operacke a ze zachvilu budem mat olinka pri sebe :slight_smile:. no morbidne, ale az tak strasne to nebolo ...
27. pro 2010 ve 20:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka07 já zažila oboje. A pro mě byl lepší ten spinál. malou jsem slyšela plakat a nebyla jsem pak zblblá a ospalá. Myslím si, že i výhoda byla, že mi tělo od prsou dolů procitlo někdy k ránu a bolest jsem cítila taky dýl a aspon se v klidu vyspala. Rodila jsem v 8hod večer.
jdu se taky natáhnout. přeju všem klidnou noc :slight_smile:
27. pro 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki mě hlava vůbec nebolela. Ale druhý den to zavinování dělohy bylo fakt hustý. Jsem si jednu chvíly říkala, že mi snad ty kontrakce nezastavili :grinning: (Než mě vezli na sál dostala jsem nějakou injekci na zastavení kontrakcí)
27. pro 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 mna strasne bolia aj prsia ked sa tvori mliecko ... ako dva kamene, nic nepomaha, iba horuce zabaly prikladat. potom sa to spusti ze som nestihala zem utierat ... inak by mi uz asi aj hrablo ...
27. pro 2010 ve 20:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, o terminu porodu se muzeme vsechny jenom dohadovat..
je jasne, ze kazda z nas chce porodit uz v lednu a je si tim naprosto jista, ze se tak stane.. (ostatne ja taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) ale je to uplne normalni proces v nasem tehotnem mozku.. :grinning: stejne tak, ze briska mame klesla a deticky nalehaji na panev.. poslicky mame nekolikrat denne apod..
pravdou bohuzel je, ze muzete mit poslicky kolikrat za den chcete, bricho tahat skoro po zemi a odhady podle vahy se budou shodovat s terminem, ale pokud se telo nerozhodne, tak proste neporodite a doktor vas radsi necha tyden prenaset..
chci tim jenom rict, ze obzvlast prvorodicky by se nemely tesit na to, ze porodi pred termimen.. aby pak nebyly zbytecne zklamane a zoufale.. :wink:
27. pro 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 dakujem zdravim vas tehulky ....
27. pro 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky :wink: ja som sa sem zase dlho nedostala :frowning2: Dufam, ze ste mali vsetci krasne vianoce. My sme boli cela rodina pohromade a bolo to super :slight_smile:

@sunny1112 musis dat ten papier zamestnavatelovi. Nic sa nestane ked to das buduci tyzden, len materska ti pride az vo februari, lebo v socialke maju uzavierku bud do 2 alebo 3. V stredu pojdes na stretavku aj s malym? Lebo mne to vyzera, ze ho nebude mat kto varovat... :unamused:
27. pro 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 Mas úplnú pravdu. Poznám veľa prvorodiciek čo rodili pár dni pred termínom, alebo prenasali. Dokonca aj jednu druhorodicku čo prenasala:slight_smile:
Ja si tiež stále hovorím, že do 10. januára mi to bude stačiť:slight_smile: ale nejako sa toho nedrzim. Bábätko vie kedy príde jeho čas:slight_smile:
Zajtra ideme na prietoky, tak dúfam, že sa moje pocity potvrdia a nalinka je už dole hlavičkou a nie priečne. Uvidíme:slight_smile:
Dobrú noc
27. pro 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviete mi niekto poradit co pomaha na palenie zahy? Pri prvom tehu som take nic nemala a teraz strasne... :frowning2:
27. pro 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 dakujem za radu :slight_smile: uz som sa dovolala konecne do prace a hned som to aj potom poslala postou, tak snad zajtra to budu mat :slight_smile: a na zahu neviem, pocula som, ze aj acidko zabera, ale kedze s tym nemam skusenost, tak neviem...a na stretko pojdem sama, dufam, ze sa dovtedy nic nezmeni :slight_smile:

@medunka1 @arrett ja sa tiez vzdy pousmejem nad tym, ked sa niekto chysta rodit skor :slight_smile: lebo ja ako privorodicka som to tiez tak citila, vsetko ma bolelo, poslickovia chodili furt a stale :slight_smile: takze posledne dva tyzdne som chodila na kontroly k lekarovi s tym, ze urcite mi uz porod vyvola...a ked som prisla tri dni po termine, a on skonstatoval, ze som zavreta a neda sa to vyvolat, tak uz som sa rozplakala :slight_smile: takze teraz skor predpokladam, ze bubak skor nepojde :slight_smile: a budem rodit maleho obrika :slight_smile:
27. pro 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 ahojky ,,,ja som mala tiez ten problem a je to naozaj neprijemne...ja som to skusala utisit kuskom chleba alebo studenym mliekom ...ale vacsinou to zabralo na kratky cas a to palenie bolo velmi zle ...jedine co ti zabarie na 4hodinky a zacina ucinkovat v momente je Gaviscon v tekutom stave,je naozaj spolahlivy a mozes si ho dat kedy chces ...je to jediny liek ktory je pre nas tehulky absolutne bezpecny ..odporucam ho z vlastnej skusenosti,ja som bola z toho palenia zufala.Dalsia vec ktora tiez velmi pomaha je aby si jedla stale po malych porciach,nesmies byt ani hladna ani prejedena,stale si nieco daj,nejedz vecer pomarance ani citrony ...
27. pro 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa dakujem velmi pekne za rady, vyskusam :wink:
27. pro 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 babatko bude mat vela vlaskov :slight_smile: to sposobuje palenie zahy...prajem ti vela stastia.
27. pro 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa dakujem aj tebe. To s tymi vlasmi som aj ja pocula. Som srandovala, ze Niki sa narodi s afro hrivou :grinning:
Ale Martinko bol tiez dost velky vlasac ked sa narodil a pri nom som to nemala...
27. pro 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prave stahujem fotky z vianoc a neda mi neposlat vam vyteseneho Matka :slight_smile:
27. pro 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 Neviem od coho to zavisi ...ale v pohode nemusis sa bat Vam ta afro hriva nehrozi ...mojmu chlapcekovi ano :grinning: ..tak uvidime...
27. pro 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa jej budes mat maleho mulatka?
27. pro 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,my sme dnes boli nakupovat. ludia sa tu zblaznili kvoli tym vypredajom a doprava bola priserna. ale zas mame cosi do vybavy a teraz uz len par kusov a mame vsetko. este poprat ten zvysok a potom uz len cakat.

@medunka1 tak ja by som chcela mat tak ako sestra. porodila takmer 10dni pred termin a do 4hodin ako prisla do nemocnice. bol to jej prvy porod. taky by som brala :grinning:
27. pro 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 malicke capuccino :wink: ale co sa tyka vlaskov tiez by som si priala,aby mal rovne pretoze moj priatel ich ma naozaj prave afro a su dost tvrde,kebyze je to dievcatko,vlasky by boli krasne ale je to chlapcek tak si neviem ten mix predstavit :grinning: ale ako som uz bola oboznamena malicky bude mat na 100percent po ockovi..vlasky a nostek...takze ostatna podoba je moja ....
27. pro 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa jej mne sa strasne pacia take deti :wink: ja som chcela nech aj Martinko je kuceravy, jeho tato je a nic... :unamused: uvidime ci aspon Niki bude :slight_smile: :slight_smile:
27. pro 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 nechame sa prekvapit ....ale myslim si ze kazde babatko je krasne :wink: ci uz rovne alebo kucerave vlasky...
27. pro 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa jasne a hlavne pre kazdu mamu je to jej najkrajsie... :slight_smile:
27. pro 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 suhlasim s tebou :wink:
27. pro 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 my sme si dnes tiez boli kupit kocik a aj u nas bolo priserne vela ludi ...ludia nakupuju viac ako pred Vianocami,ja by som si mala tiez konecne pobalit uz mam vsetko vyprate uz len pobalit ...este stale si to neviem predstavit uz sa mi to riadne blizi :slight_smile:
27. pro 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa a aky ste kupili? my mame z mothercare,nieco,co lahko zlozim. len este postielku treba,kedze sme vsade dlho cakali,tak sa nepodarilo. ale zbalena este zdaleka nie som. dost mam toho,no treba to vsetko nachystat :sweat_smile: len skoda,ze nikde nemozem zohnat niveu pre deti :confused:
28. pro 2010 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allanaa matka priroda je nevyzpytatelna.. nase geny jsou take michane CZE-MEX a podivej jaky nam z toho vysel blondak s modryma ocima :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
dle nasi zkusenosti zalezi hlavne na tom, jak vypadaji vasi sourozenci.. :wink:
28. pro 2010 v 01:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko......tak ja sa idem dnes prinutit niečo naučit kedže ma ešte čakaju tri skušky..... čítam že pomaly každa by chcela rodit....to som asi jedina co chce aby malinka vydrzala a narodila sa presne 2.2 :grinning: ide o to ze nemam este nic nachystane, nic oprate, taska do porodnice neni ani pripravena, treba nam este autosedacku, prebalovaci pult....a kopu iných maličkosti...takže dufam ze brusko bude posluchat a pojdeme 2.2 na porod....a ako ste pisali viacere uz som presvedčena ze tým cisárom nepojdem iba ked budem musiet, neviem preco som si myslela ze je to menej bolesti.....tak teda prajem pekny dnik utekam papa
@medunka1 kráásny chlapček :wink:

28. pro 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:

@matiniki5 na žáhu prý pomáhá i jedlá soda zamíchat do vody :wink: nebo tak jak psala allanaa.
u nás se prodávají tabletky rennie. Ty pomohly mě :wink:
28. pro 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké úterý
@matiniki5 na žáhu soda, renie, tums, mléko, někomu pomůže vanilkový lipánek, mléko co jsem zatím slyšela, mně u M. pomohla soda, teď nic :unamused:
@medunka1 překrásný klouček, ty kukadla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@matiniki5 krásně vyjuchaný, to bylo radosti že

já znám teda spustu druhorodiček, no vícerodiček co přenášeli a znám aj maminy co třeba první porod naprostá pohoda, druhý horší a třetí nejhorší co mohli mít, zrovna v nem. semnou jedna mamina co čeká 4 a říkala že nejhorší byl 3 porod, to prý šíleně zkoušela.
28. pro 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek