TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
hrozienko11
30. pro 2010
ahojte tehulky 🙂 dufam,ze pekne oddychujete. ja mam zas priserne noci a tak dospavam doobeda.zatial sa to da,ale dalsi tyzden uz do prace musim,tak som zvedava ako to zvladnem. vecicky uz mam oprate a nachystane. este mne treba pyzamo a zupan do nemocnice a mala by som mat vsetko.plus dokupit vybavu,hlavne postielku a vanicku.

@arrett drzim palce,nech je vsetko v poriadku.
@alexis13 aj ja by som rada nechala 'len' tolko v lekarni. mna tam nakup vzdy vyjde min 25eur =-)
@verunka90 my mame biele veci kupene do nemocnice.nie je problem to doma oprat na 90 a ked sa pojde domov,dame farebne. a treba mat aj velkost 56 😉
verunka90
30. pro 2010
@hrozienko11 Děkuju 🙂
marhulka13
30. pro 2010
@verunka90 prave preto uz vahu radsej neriesim, uvidim, co bude.. aj u nas si mozme obliekat do svojho, no ja vyuzijem v nemocke radsej ich oblecko, nebudem musiet potom tolko prat 😃 no ako vravi hrozienko, chcelo by to aj mensie oblecko..to, ze babo aj vela vazi, neznamena, ze bude aj velke, niektore deti maju len kosti tazke a pritom su drobne...je dobre mat nachystane aj mensie aj vacsie 😉

@hrozienko11 ten spanok je fakt desny, no mne s acez den spat neda a v noci sa mi nece :-p
hrozienko11
30. pro 2010
@marhulka13 a to babo si mysli,ze by som celu noc mala spat na chrbte,aby malo to najlepsiu polohu =-)
verunka90
30. pro 2010
o spánku ani nemluvte, já to mám úplně přetočené...v noci nezaberu a den bych celý prospala :-|
leginca
30. pro 2010
@katkar6 -ale bruško tam je a fakt teraz rastie zo dňa na deň viac a viac. 😃
janette4
30. pro 2010
@alexis13 ja mám digitálny s ohybnou špičkou.teplotu zmeria ani nie za 10sek.
leginca
30. pro 2010
Dievčatá,

na tejto fotke mi vidno bruško viac - na fotke som s mojou mamou. 😃

Včera sme boli s babami z civčenia na exkurzii pôrodných sál - bola by som už rada, aby mi ten čas do pôrodu ubehol čo najrýchlejšie.
minnehaha2005
30. pro 2010
baby, kupujete si odsavacky mlieka?
dijefcatko
30. pro 2010
@minnehaha2005 ahoj, ja nie, mám jednu požičanú, ale nekupovala by som ju inak, iba v prípade nutnosti. Sestrička z cvičení (laktačná poradkyňa) nám hovorila, že najlepšie a najprirodzenejšie je odstriekavanie ručne 🙂
minnehaha2005
30. pro 2010
@dijefcatko rucne, a nebude to bude trvat celu vecnost
adui
30. pro 2010
@minnehaha2005 Ja som si kupila. Pri synovi som mala zo zaciatku problémy a u nás v nemocnici nepožičiavajú.
potokin
30. pro 2010
@minnehaha2005 ja mam tiez kupenu ale nie elektricku iba taku obycajnu
janette4
30. pro 2010
@minnehaha2005 ja som dostala od jednej známej.Pri malom som ju využila na 100%,lebo sa mi nechcel prisať.
marhulka13
30. pro 2010
@minnehaha2005 ja zatial ee, radsej az potom, ved uvidim kolko budem mat mliecka a tak... ved to vsade dostat 🙂
isabella_fly
30. pro 2010
ahojte babeny, tak my sme dnes konecne postavili postielku a dali na miesto a teda sme este aj jeden starsi perinak museli vypratavat a vyhadzovat, ale zvladli sme a postielka je krasne na mieste 🙂
sunny1112
30. pro 2010
ahojte baby,
ake bolo BA stretko? ja som nemohla ist, Fili dostal vcera v noci horucky, tak sme mali zasa veselo...dve noci som nespala, a ked uz som konecne lezala, ze mam klud, tak sa ozval druhy kuko v brusku a bolo po spanku..je nejaky moc divoky v poslednej dobe 🙂
@arrett jeeej, tak Ty uz takto? este tyzden potiahni a potom nech to mas hlavne rychlo za sebou a malicku vedla seba 🙂
@minnehaha2005 ja som si kupila, az ked sa maly narodil a mala som problemy, mozno ju totiz ani nebudes potrebovat..
katarinasifrova
30. pro 2010
@minnehaha2005 ja som si kupila tu na koniku. rucne mi to teda vobec neslo. 🙂
el267
31. pro 2010
Ahoj 🙂

Dnes máme poslední den v roce.Pro nás bude ten začátek nejkrásnější 😉 Přeju všem hodně zdraví, štěstí a pohodu 😉

Vypadá to, že arrett bude mít malo Dašku brzy u sebe 🙂

@leginca pěkné bříško, tady je opravdu víc vydět 😉

Já včera měla dopoledne poslíky . Dopoledne po 5 min a k večeru se to vrátilo, ale nepravidelně. Jsem fakt zvědavá na pondělí, jsetli je u mě nějaká změna.

Jinak včera u nás ve zprávách proběhla reportáž, jak si nějaké maminky kvůli porodnému vyvolávají předčasný porod. Nebo jedou do nemocnice se žádostí o vyvolání 😕 Porodné je totiž u nás v čechách od 1. 1.zrušeno.Dostanou ho jen prvorodičky s nízkým příjmem.
To bych teda nehazardovala se zdravím dítěte 😞
el267
31. pro 2010
Co se týká odsávačky. Nekupuju. Počkám, zda bude potřeba a pak pořídím. U Elišky jsem měla pákovou a moc jsem jí nevyužila. A hlavně mi přišlo, že to s ní je pracný. Po kojení jsem odsála sotva 30ml a pěkně mě z toho bolely ruce
alexis13
31. pro 2010
@marhulka13 no nemam pisala som si to na papiere, potom konzultovala so svagrinou,susedou ktore rodili nedavno a skrtala co nebude treba.....ale niekde by tu mal byt nejaky zoznam ale kde to netusim
@janette4 no ten mi davali v lekarni..len som nevedela ci je lepsi s tou ohybnou spickou alebo nie...ved nejaky uz kupime, tiez mi bolo povedane ze najlepsie je merat teplotu v zadocku a nie tie novodobe dudlikove, alebo do uska...
@hrozienko11 to som len zacala..tak som bola prekvapena malo veci a 13 euro..este raztolko tam urcite necham 🙂

co sa tyka odsavacky tu mi tiez pozicala sesternica medela rucna tusim

.....mm je nejaky nachladnuty, vcera sme boli vecer na pizze pila som studenu kofolu a nejako ma hrdlo pobolieva...sakris...musim cajik spravit...nakoniec zostavame dnes doma nebudeme riskovat v tejto zime a v takom pocasi..pekne doma pri telke lenosit budeme 😃 😃

a musim sa pochvalit usetrili sme opat peniazky, pozicala nam jedna maminina znama autosedacku,lehatko, vysielacky, nanny monitor dychu, osobnu digitalnu vahu, a tri velke krabice dievcenskeho oblecenia 🙂 ......

neviem ci sem este dnes pridem tak prajem krasne prezitie tohto posledneho dna v roku...pekne to oslavte s bruskami....... 🙂
sharlotta
31. pro 2010
@sunny1112 boli sme nakoniec tri, ale mne bolo dobre 😉

Pekny Silvester vsetkym prajem.
alexis13
31. pro 2010
kočky do autosedačky kupujete alebo ste kupili nejaku zavinovačku co je aj s tými otvormi na bezp.pasy??? alebo co oblečete babu v tej zime??? staci nejaky zimny overal alebo ako obliect babo do autosedacky v zime?
sharlotta
31. pro 2010
@alexis13 zabalis ho do deky...
janette4
31. pro 2010
@alexis13 ja nekupujem špeciálnu perinku.dám ho do zimného overalu,prikryjem teplou dekou a na autosedačku mám aj nánožník.a v aute,keď budete mať zapnuté kúrenie,nebude mu tam zima.
el267
31. pro 2010
@alexis13 já taky mám zateplenou kombinézu, dám deku a na autosedačce mám nánožník. Myslím, že to bude stačit.
Mám i ten fusak zateplenej, ale ten budu dávat do kočárku i s dekou 😉

Tak to je paráda, když ti takhle někdo půjčí věci, aspon ušetříš.
natalca
31. pro 2010
ahojte tehulky, ja len tak naskok, lebo čakáme hostí, tak pripravujem nejakú papanicu a tak. Chcem Vám popriať všetko dobré v Novom roku 2011 a veselý Silvester. 😉
bambulka0406
31. pro 2010
@alexis13 my sme dostali na Vianoce od svagrinej teplomer s ohybnou spickou do zadocku. pride mi to lepsie ako ten bez ohybnej spicky, ked sa male nahodou pohne pocas merania alebo tak. a dostali sme aj teplomer do uska. ona ma maleho syna a tito sa jej osvedcili najviac
bambulka0406
31. pro 2010
@alexis13 a inak ze tie do uska pouzivaju aj v porodniciach. pri merani v zadocku sa vraj ma odcitat este 0,5 stupna, lebo je to akoby ta teplota jadra. to mi ona vravela, tak neviem
katarinasifrova
31. pro 2010
ahojte, ja som dnes absolvovala kontrolu prietokov v nemocnici. babo je v poriadku a aj velkost zodpoveda danemu tt. len je stale KP. za dva tyzdne kontrolny ultrazvuk kvoli polohe. dufam, ze sa este otoci 🙂 musim mu nejak dohovorit 😃 prajem vesely Silvester a vsetko dobre do Noveho roku 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli