• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Stastny Novy rok kocky
1. led 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všetkým prajem šťastny nový rok 2011. Nech je plný lásky, radosti a potešenia z našich detičiek, zdravička a tolerancie, plny rodinnej pohody . :wink: :wink: :wink: :wink:
1. led 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dievčatá prajem Vám šťastný Nový rok a samozrejme, aby to tie naše detičky vydržali v bruško čo najdlhšie do termínu. :grinning:
1. led 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
stastny novy rok prajem vsetkym, nech su tie nase pokladiky i my same zdrave a stastne po cely rok
1. led 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šťastný Nový Rok Vám všetkým prajem, tak zase sme sa o krôčik posunuli :wink: Mám na Vás takú jednu otázku aj Vám pri chôdzi alebo od únavy malé strašne tlačí akoby na mechúr ? Ja som si včera dala malú prechádzku asi pol hodinku a som myslela, že porodím a to som vyšla len taký malý kopček k rodičom . Pri prvom som to nemávala a ja vlastne ani neviem, čo sú to poslíčkovia ani kontrakcie som prvé rodila cisárskym . Niekedy mám pocit, že mám také akoby tlaky tam dole v pondelok idem k lekárovi a neviem, či mu to mám povedať a či to je normálne.... ďakujem
1. led 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katustek ja to citim bezne. akoby mi malo babo vypadnut :slight_smile: a to hlavne ked chodim
1. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsetko dobre do roku 2011. Nech sa vam dari a nech deticky robia radost :slight_smile:
1. led 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katustek ahoj, tak toto poznam aj ja, predtym ako idem von so psom, idem stale na wc, ale aj tak vacsinou citim tlak na mechur a keby si videla, pri akom malom kopci sa zadycham ja:slight_smile: neviem, ci je to to iste, co citis ty, ale pokial mas pochybnosti, tak to lekarovi urcite povedz...
1. led 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, neviem, ci ste to tu uz rozoberali, ale chcem sa opytat, ci a aku kozmetiku treba pre male babo...na nete najdem kadeco, ale radsej si vypocujem vas, co uz mate deticky...ja som sa na to totiz pytala mojej kamosky a ona od narodenia kupe babo iba v cistej vode, jedinu kozmetiku, co pouziva, je nejaky puder alebo masticka na zadocek, vraj je to kvoli tomu, aby chranili pH babatka...tak som z toho trochu zmatena, lebo som uz chcela pokupovat, co treba, ale zrazu neviem, co je nutne a co nie...:(
1. led 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este pridavam foto kocika, ktory sme nakoniec vybrali a objednali...len dufam, ze dorazi skor ako ja z porodnice:slight_smile:
1. led 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Novorodenec by sa mal kúpať v čistej vode. Ja som začala používať "mydlo" asi po mesiaci a krém od narodenia, lebo mal suchu pokozku. Používam zelene johnson baby a som veľmi spokojná. Na dupku by som puder nedavala, skôr krém. My používame Sudocrem.
Kozmetiku nekupuj, vypytaj si vzorky v lekárni. Ja som chcela používať aviril a bupy, no Simonko na to zle reagoval, tak nakoniec johnsos baby mu sadlo.
Ináč v niektorých nemocniciach dávajú baby tašky, ktoré obsahujú vzorky kremov na zapareniny. My sme poskysali tie vzorky a podľa toho mame aj ten sudocrem.
1. led 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Treba ti lieh, stvorcekovu gazu, vatove tycinky, olej na vycesavanie supiniek z hlavičky, krém na zapareniny, krém alebo olej na telo. Dôležité je vymastit zahyby na rukách, nozkach, za uskami.
1. led 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujeeeem:slight_smile: idem dopisat do toho dlhocizneho zoznamu, co mi treba este nakupit:slight_smile:))
1. led 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky přeju všechno nejlepší do nového roku 2011, málo starostí a moooc radostí s těmi našimi miláčky, jak s dětmi tak s partnery a hlavně zdravíčko samozřejmě :slight_smile:
1. led 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja kupem tiez len v cistej vode. okrem toho rybacia mast na zadocek a modra indulona na telicko. toto mam vyskusane :slight_smile:
1. led 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Na předporodním kurzu nám předporodní asistentka radila, že miminko prvních pár týdnů máme koupat v holé vodě. V případě, že by mělo nějaký ekzém nebo vyrážku je nejlepší přidat do vody pár kapek mateřského mléka, které působí na dětskou pokožku velice blahodárně (stejnětak na rozpraskané bradavky), či pár kapek olivového oleje nebo heřmánkový čaj. Potom co se týče kosmetiky je dobré používat jednu značku, takže jsem si nakoupila olejovou koupel, olejíček na tělo a krém na zadeček proti opruzeninám, vše Nivea, bývá nejlépe snášena (i u dospělých se stále řadí mezi nejkvalitnější kosmetiku). Také nám radila, abychom Sudocrem nebo Bepanthen nepoužívali preventivně. Jde o přípravky, které z medicinského hlediska obsahují uzdravující látky, tudíž bychom je měli používat až pokud se problém vyskytne, ne na prevenci, snižuje se tím jejich účinnost, pokožka si na tyto látky totiž prý zvykne a pak už na ně nereaguje jako na silnější ozdravující složky. Jinak samozřejmě každý den ošetřovat pupík buničitou vatou a lihem a pupík příliš nemáčet ve vodě při koupání...A ještě nám radila, abychom vždy po použití vlhčených ubrousků na utírání prcky použili poté ještě holou vodu, výrobci sice uvádějí, že výrobek je bez chemických látek a parfemací, ale vždycky tam nějaká je,a tak poslední styk s pokožkou by neměla být žádná chemikálie ale holá voda :slight_smile:
1. led 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 S tými kremami na zadoček máš pravdu. Ja sudocrem nepoužívam stále. Iba ak vidím, že začína mat červenú ritku. Stačí viac vetrat a častejšie meniť plienocky.
ja som do kupela pridavala harmancek. To s tým materskym mlieckom sa mi zdá veľmi dobrý nápad. Určite to vyskusam, pretože mliecko má protizapalove účinky. Ďakujem za tip:grinning:
vlhke obrusky som nikdy nepouzivala. Vždy som ritku supla pod tecucu vodu. Rýchlo do umyvadla umyt, poom trosku vyvetrat a tak som dávala plienku. Nemám rada keď sa to tými vreckovkami tam rozmazava, eeee:slight_smile:
1. led 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Šťastný nový rok brušká :slight_smile:))))))))
1. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
i ja preji vsem to nej do noveho roku, a aby ta nase ditka byla nejhodnejsi na svete :grinning:
1. led 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ja som si kupila tiez niveu, ale len samponik na vlasy a telo. chcem kupat v cistej vode, toto len tak obcas. ale dokupim si este asi ten krem proti zapareninam, aby som nedavala stale sudokrem. dik za nove info :wink:
1. led 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
tak este raz vsetko len to naj v r.2011 :slight_smile:
@katustek ja to mam presne tak, ako to opisujes..vcera som isla do obchodu, a take cudne tlaky som mala, ze som sa normalne zlakla, ze co sa deje..
@leonard2002 ja som tiez kupala len v cistej vode a z kozmetiky presne ako pise @arrett vyskusaj vzorky, co najlepsie sadne babatku..napr. Filimu najlepsie sadla Nivea a Johnson vobec, hrozne to zalezi od babatka a na ritku som pouzivala Sudocrem. a kraaasny kocik :slight_smile:

ja som inac chora, aj muz ma nejaku chripku alebo co, takze doma marodujeme..:frowning2:
1. led 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ako sa ma daska? ako si dopadla s tym jej zvysenym tepom?
1. led 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kinderká! Všetko dobré do nového roku, nech nám brušká ešte chvíľku vydržia a dočkáme sa svojich milovaných uzlíčkov :dizzy_face:
1. led 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte som sa chcela opýtať, ako ste na tom s cikaním? Ja som už štrvrtý či piaty deň na tom tak, že by som cikala v jednom kuse. Proste odídem zo záchodu a už sa mi chce znova! :unamused: stále mám ten pocit, aj preto som zatiaľ kvôli tomu pocitu mokra nešla do nemocky na ten vložkový test, lebo stále je to jedna kvapka, max. dve a zdá sa mi, že ten moč je pravdepodobnejší. V utorok mám poradňu, tak to už snáď vydržím, veď to bude len týždeň, čo mám tento "kvapkací" problém, takže ak by to aj bola plodovka, nemohlo jej uniknúť veľa. Ale to cikanie je hrozné, nemôžem nikam ísť :frowning2:
1. led 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Bola som na monitore a tam to mala občas zvýšené na 170, no v priemere to bolo v poriadku. Sme na 2 cm, kontrakcie pokračujú, vraj môžem už keykolvek rodiť.
Daska poctivo kope a čoraz viac bolia tí poslickovia. Už len čakám, kedy sa to rozbehne:slight_smile: Hlienova zatka už odišla..
1. led 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja ti tak zaaaaavidiiiiiiiim!!!!!!!!
ja bych si zatku nejradsi vyskrabla.. cekam na ni jak na smilovani.. :grinning: i kdyz vim, ze kolikrat vubec neodejde.. az pri porodu.. ale aspon nejaky naznak kdyby byl.. to bych byla moc rada.. :pensive:
pripadam si, ze budu tehotna nejspis az do brezna.. :unamused:
1. led 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 to jsou skvele rady, hlavne s tim materskym mlekem.. to by mne vubec nenapadlo.. :wink:
jinak souhlas se vsim co jsi napsala.. :grinning:
1. led 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja som na 1,5cm otvorená , priechodnosť na 1prst. Aj tebe moja tak tvrdne bruško v intervaloch?? ja normálne neviem či su to posličkovia alebo kontrakcie. mne zatka neodišla. Na monitore mi už vyskakovali kontrakcie. no ja zvedava čo bude.
1. led 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 Ano, tie intervali si už začínam kontrolovať :slight_smile: Minule som mala 3x po 15tich minútach tak som už zvazovala sprchu, holenie, glycerin a tak:slight_smile: Pripravu do porodky, no potom sa to zasa zmenilo, takze poslicky.
Poviem ti, že dosť to už teda boli, najmä na tóm krcku dole, ale aspoň nacvicujem techniku dýchania:slight_smile:
@medunka1 :grinning: :grinning: neboj nič, ono to príde, ešte týždeň-dva vydrz:slight_smile: Ja už čakám na pôrod. Teraz som sa síce vôbec nehýbala, lebo som tu mala maminu, no od zajtra zasa naplno fungujem, tak uvidíme:slight_smile:
1. led 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett aku techniku dýchania?? kde sa to dá najsť??
1. led 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek