• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@arrett Taky to tak budu praktikovat s tím oplachováním, ale do porodnice po nás ty kapesníky vyžadují, nevím proč...prý je to praktičtější..ale myslím, že kdyby nás nechali prcku oplachovat tak by to zas takový problém nebyl :angry: Já mám teď docela bobky z kojení, mám větší prsa a bojím se, že nebudu vědět jak prcka správně chytit, jak prostě vychytat tu správnou techniku, jak se tomu říká. Mám sice i instruktážní dvd, tak jsem si to chtěla zkusit s panenkou ale jsem fakt nemehlo, vůbec nemám prostorovou představivost takže jsem to asi nějak nepobrala :frowning2:
1. led 2011 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka90 Veru o kojeni se vubec neboj.. jakmile se prcek prisaje, pujde to jak po masle :slight_smile: to se snad ani nacvicit neda, dokud to mimi nemas v ruce a nejezdi ti "po koze" s otevrenou pusinkou a nehleda.. :grinning:
1. led 2011 ve 23:43  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, idete kupovat nosice pre babatka?
2. led 2011 v 00:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ja este nespim, celkom ma oslovili nosice, satky pre male babatka, nevedela som si predstavit ako by som babo nosila v satke, vyzeralo to dost komplikovane, ale potom som nasla toto
http://www.youtube.com/watch?v=UAWTxCRYHx4&feature=fvw
da sa to kupit na slovensku a stoji to cca 30 eur, asi si to objednam, aj na cestovanie to je ako stvorene, plus kojenie vyzera byt super. V Juhovychodnej afrike si belosky musia davat na kojenie pozor, na verejnosti nekoja ...
2. led 2011 v 01:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja mám ergo nosič Manduca a neviem si ho vynachvalit. Je úplne úžasný a nosil aj manžel. V predu, vzadu, baboku... Odporúčam:slight_smile:
ja som sapri satkach Balaton toho viazania, preto som zvolila manducu.
2. led 2011 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett ahojki aret dávaš si pichať epi??
2. led 2011 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, v rychlosti jsem vas prolitla, ale priznam se, ze jsem zas vsechno zapomnela :grinning: tak dodatecne preju vse nej nej nej do novyho roku, odjizdeli jsme o Vanocich hodne narychlo k tchanum a uz jsem se sem nedostala :slight_smile:
jen ke koupani a Babaslingu, to jsem si zapamatovala ze chci reagovat...:slight_smile:
Vyborna kosmetika je od Weledy, je prirodni a neznam nikoho komu by na ni deti spatne reagovaly, ja jsem od narozeni pouzivala jen tuhy mesickovy mydlo od Weledy a mesickovej olejicek od Saloosu kdyz mela mala zarudlou prdelku a naprosto bez problemu, nejsu moc priznivcem Bepanthenu a podobnych masticek na denni pouzivani :slight_smile:
@minnehaha2005 ja mam Babasling, zrovna se me na neho nedavno ptala jedna maminka tady z konika, tak zkusim najit v poste odpoved :wink:
2. led 2011 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@minnehaha2005 mám klasickej šátek a jsem s ním spokojená, malou jsem nosila buď na břiše nebo na zádech a super! Nějak mám pocit, že je to léty ověřené "nostko", ženy takhle nosí děti v Asii, Jižní Americe i Africe.... takže to je pro mimčo to nejlepší
2. led 2011 v 11:47  • Odpověz  • To se mi líbí
kopiruju:
Ahoj, zkusenost ti samozrejme napisu rada :slight_smile: babasling jsem docela hodne vyuzila jeste pred porodem na noseni prvniho prcka, ktery uz mel skoro dva roky a ja jsem ho potrebovala rychle poponest treba na tramvaj apod., u miminka jsem ho pouzila asi dvakrat, se dvema detma uz mi vadilo, ze nemam obe ruce volne a neprislo mi to jako nic extra pohodlneho. Koupili jsme potom jeste nositko Beco a to si teda nemuzu vynachvalit, s tim je noseni fakt parada. Takze ja osobne uz bych vak nekoupila, spis bych investovala do nositka, da se v nem nosit odmalinka a rozhodne je to setrnejsi pro tvoje zada :wink:
2. led 2011 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, uz jsme doma, tak uz budu reagovat rychleji :slight_smile:
ono, treba ten Babasling nesedl jen mne a tobe by to vyhovovalo, tezko rict...ja jsem si s mimcem "v kolibce" pripadala fakt nemotorna a starsi jeste vyzadoval dost noseni, tak mi to spis zavazelo. Beco jsme kupovali kdyz bylo male 4 tydny a naprosto bez problemu, krasne v nem spinkala a vypadala fakt spokojene, zvladli jsme s nim aj delsi vylety, ale denne jsem ju nenosila, mam jeste sourozeneckej kocarek, tak kam to slo, tam jsem je brala v nem. Jinak tech nositek je vic znacek, ja mam ozkouseny jeste Ergo a Alpino, ale ty mi nesedely, su mala a docela hubena a padaly mi z ramen. V Ergu je vlozka, do ktere muzes dat mimi aj do kolibky, ale to mi nejak neslo, tak jsem to vzdala a nosila rovnou svisle (fotky erga v akci mam v albu Vylet s dvojcatkama ) :slight_smile: V Becu muzes nosit jen svisle, pro miminka je tam jeste zmensovaci vlozka, aby to meli pohodlnejsi. Manducu jsem na sobe mela jen v obchode, takze nemuzu posoudit jak se v ni nosi. Jeste jsem pouzivala elastickej satek, ale se dvema uz se mi nechtel vazat. S kojenim v nositku nevim, ja jsem mela problemy a odsavala jsem, ke kojeni jsme se nejak nedopracovaly, mala mela slabej saci reflex a vubec to bylo cely divny, tak skoncila na umelym mliku :frowning2:
Idealni je si ty nositka, vaky apod. ozkouset nez neco koupis, nemas treba nejakou kamaradku, ktera nosila a pujcila by ti ho na par dni? Nebo vim o pujcovnach v Brne a Ostrave, ale to mas dost z ruky...
2. led 2011 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
tak asi tolik moje zkusenost s Babaslingem :slight_smile: spis si myslim, ze ho jeste pouziju na poponeseni tedka kdyz uz sedi a budu potrebovat rychle nekam blizko dojit jen s malou, ale na mimi mi nesedl :slight_smile:
2. led 2011 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@minnehaha2005 ahoj k nositka ja som kupovala babybjorn. je sice len na nosenie dopredu ale da sa zvacsovat podla toho ako babatko rastie plus moze byt otocene tvarou k tebe alebo dopredu a sledovat svet. vraj sa v tom da aj kojit ale ako to ti nepoviem :slight_smile: mala som na sebe viacero nosicov a tento mi dobre sedel na chrbte kedze mam obcas problemy s krizami potrebujem aby dobre drzal.
2. led 2011 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@denne73 Ano dávam. Už ju mám aj zaplatenu:slight_smile: Pri prvom mi super zaucinkovala, potom na pôrod mi ju už nedali, aby som cítila tlaky. Takze po 6 hodinách som mala veeela síl na tlacenie a simi bol za 5 minút vonku:slight_smile: Ale, keď sa budem rýchlo otvárať a pôrod pôjde rýchlo, tak si ju nevypytam. Verím tomu, že ako druhorodicka (13 mesiacov po pôrode) mám priechodne porodne cesty a pôjde to rýchlo. Kiezby to tak bolo. Mám epi v zálohe, veď uvidíme:slight_smile:
2. led 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett a predtym si mala aj nejaky " pohovor " s lekarom, tusim sa aj nejaky papier podpisuje.
2. led 2011 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
No, tak ja som si prave zbalila tasku do porodnice a prrichystala som mm do igelitky, co mi ma doniest, ked pojdeme domov, tak som uz trosku kludnejsia. Este som nebola na prednaske o EPI a nemam zaplateneho porodnika, tak nech este mala pekne pocka :slight_smile: A zrejme si zaplatim aj ten nadstandardny porodny box, pre mna je sukromie dost dolezite.
2. led 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
A este som zabudla, ze vam vsetkym prajem stastny novy rok :wink: !
2. led 2011 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@silvia0111 Ano, pohovor s anesteziologom. Vyplnila som dotaznik, dr tam dala peciatku a išla som zaplatiť. Teraz to nosim všade zo sebou keby niečo:slight_smile:
2. led 2011 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj těhulky
zítra valíme opět na poradnu, měření, doplerky atd., opět sebou beru tašku kdyby náhodou místo dom jela směr nemocnice. Přeji všem hezký první týden v novém roce :slight_smile:
2. led 2011 v 16:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

ja som si tiež už konečne 31. 12. zbalila tašku do pôrodnice - aby som ju mala nachystanú keby niečo - aj keď ešte mám do termínu dosť času.

Cítim sa už fakt dosť unavene a bola by som najradšej, keby som už pôrod mala za sebou - nezostáva však nič iné len čakať.
2. led 2011 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte babulky, prepacte, ze som sa Vam sem znovu takto votrela :wink: . Ale predavam autosedacku - vajicko maxi cosi, skoro ako nove, tak ak niektora este nemate, pokojne mi dajte vediet. http://www.modrykonik.sk/bazar/autosedacky/hk1f/predam-vajicko-maxi-cosi-cabrio-fix/. Tiez predavam pekny zimny overal. V pripade zaujmu pozrite do mojho bazaru. :wink:

Zelam Vam, aby Vam vsetko dobre dopadlo, pohodovy porod a zdravucke babatka! :wink:
2. led 2011 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Sice trosku oneskorene, no o to srdecnejsie prajem stastny Novy rok vsetkym februarovkam!
2. led 2011 ve 22:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@majatob Tak tak, pořád jsem přemýšlela na co jsem to sakra zapomněla a ouha je to ona Weleda :slight_smile: je to opravdu prý špičková kosmetika, jak říkáš. Sice trošku dražší, ale pokud je má mimi náročnější pokožku jasně není co řešit. Jinak měsíčkové mýdlo je prý výborné na mytí stehů, daleko lepší k umývání než lactacyd apod..! :slight_smile:
3. led 2011 v 00:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak už máme taky sbalenou tašku, ještě zbývá přidat pár drobností a nachystat miláčkovi co nám doveze na cestu domů, jeee já už se tak těším :slight_smile: Trošku mi teď ubývají pohyby, co se týče intenzity. Mišánek se tak zavrtí, ale už ne tak jako před pár týdny..Snad je to normální, když už je otočený hlavičkou dolů a má tam méně místa, ale trošku mě to znepokojuje. No už to trvá asi tak měsíc a kontrola je vždy v pořádku, jen mě prostě trochu straší že neznám takovéto že mu trčí nožka nebo ručka, maximálně když dlouho sedím se mi pod žebry na pravé straně vyboulí nejspíš prcka, myslíte že je to ok? :unamused:
3. led 2011 v 00:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett coze ?? :confused: zatka je uz fuc ?? ja sa tak tesim ze budes prva , som zvedava ake to bude pri druhoom miminku :dizzy_face: vsetko nam potom hned napis a hlavne daj link na tu techniku dychania, nech si to mozeme nacvicovat :grinning: a co pises o epiduralke ~ svata pravda :wink:
vidim ze si idem asi aj ja pripravit tasku , ked vy uz tak vzorne mate nachystane vsetko ...ja som este nezacala prat vybavicku sakris , sa ni neeesce do toho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@verunka90 urcite je vseko ok :wink: mas pokojne miminecko , tak sa tes...ja nemozem spavat koly tomu mrveniu malej :unamused:
a oneee ...vsetko krasne v Novom roku babulky :dizzy_face:
3. led 2011 v 01:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@henri001 Ja taky nemam nachystanou tasku.. ani vybavicku.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: porad se k tomu premlouvam, ale nechce se mi prehrabovat v tech mini vecickach... zase roztridovani podle velikosti apod.. to mne tak nebavi.. :grinning: kdyby to chtel nekdo udelat za mne, vubec by mi to nevadilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@verunka90 to je normalni, ze s sebou mimi uz tolik nemrska ke konci tehu.. uz ma malo mista a jen si tak poklidne "dozrava".. :wink: ja to mela u prvniho taky tak.. byla jsem zvykla na pohyby a jak ustavaly, tak jsem nervoznela :slight_smile:

tad to mam naopak.. uz bych chtela aby se uklidnil a on porad nic.. kazde dva dny se tam pretaci jak kdyby se nechumelilo.. jednou kope napravo, podruhe nalevo.. ja uz jsem uplne hotova.. :unamused: v noci nespim, pres den jsem jak zombie.. uz bych potrebovala porodit.. :dizzy_face: :sweat_smile:
3. led 2011 v 01:35  • Odpověz  • To se mi líbí
čaute kočky, mávate už poslíčkov? ja som začala mať asi 2 noci dozadu, také slabé menštruačné bolesti a tvrdnutie brucha, dnes začínam 35 tt, tak som z toho trochu vystrašená, ešte je dosť skoro sa mi zdá...:((
3. led 2011 v 06:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@henri001 @medunka1 tak to som rada, že nie som sama, čo nemám zbalene nič a vyprate tiež nič;) už sa k tomu musím dokopat, len teraz sme všetci traja chorí, tak som rada, že aspoň nejak prežívam ;)

@chovancova27 ja ich už mám tiež, mala som ich aj pri prvom tak skoro, a nakoniec som prenasala;)
3. led 2011 v 06:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte bruška.....tak po menšom odmlčani som sa sem dostala :slight_smile: od piatku som v posteli chora :unamused: aj na silvestra sme boli s mm doma pri telke...on bol tiez chorý a prešlo to na mna .....trosku som sa z toho dostala domacimi receptami cibulovy caj, lipovy, zltok, med, mliecko ale este kaslem...chudiatko babatko....ma to nejaky vplyv ta choroba aj na male??? bude a je v poriadku ? tak sa o nu bojim :frowning2: idem akurat k dokimu tak ho poprosim nech ju skontroluje a v lekarni si kupim nieco na kasel lebo si ju asi vykaslem s bruska

a este som sa chcela opytat chceme objednat s mm do postielky taku sadu len co mi viac odporucite staci samotne hniezdo, alebo hniezdo plus navlecky na vankus a perinku??? do kolko rokov sa nedava vankus a perinka? ci mi to nebude zbytocne...dakujem ...pekny den prajem
3. led 2011 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@sunny1112 pripajam sa k tým čo nemaju nič poprane ani nachystane, a dokonca este par veci dokupených :slight_smile:
3. led 2011 v 07:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 Staci hniezdo. Vankus tuším do jedného roka sa nedáva, ja nedávam ani teraz. Paplon som ešte nepouzila - spine v spacom vaku, kedže drobec koluje po postielke. Toto môžeš kedykoľvek dokúpiť.
Na kasel skús stodal. Prajem skóre uzdravenie. Neboj sa, bábätko sa má určite dobre
3. led 2011 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek