• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@sharlotta ja mam tiez uzku panvu, dokonca uzsiu som mala ako moja super utla a chudulinka kamoska (to cislo si nepamatam presne), a lekar mi tvrdil, ze lahko porodim do 3100g dieta, a do 3900g to bude otazne, ale da sa a nad 3900g to bude urcite cisarsky...a iny lekar mi potrvdil, ze to tak uplne nesuvisi s velkostou panvy, ze aj baby s veelmi uzkou panvou porodia velke deticky a zasa to plati naopak..a moj drobec mal 3600g, sice ma potom trosku zasivali (ale to aj preto, ze som sa rychlo otvarala), ale naozaj to nebolo nic strasne...a tiez som s tym stresovala, ze budem mat cisarsky kvoli tomu...
5. led 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, prave ma prehnalo :confused:
5. led 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam zajtra midwife,tak dam vediet,ze co hovori na moj 'uzasny' spanok. ale tuto noc som mala lepsiu a male si to hned cez den vynahradilo. ma ta oblicka pekne bolela :confounded: a zobudila som sa na to,ze sa babu cka :grinning:
5. led 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka07 prajem ti ľahký, rýchly a bezbolestný pôrod, krásny zážitok a skoré zotavenie :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. led 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby mna strasne bolel chrbat aj krize, spavat som nemohla a kupila som si ten specialny vankus na spanie na boku v ikei, on ma este natom taku dalsiu cast a uz 4dni spim ako babo a nic ma neboli :wink:
5. led 2011 ve 23:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
a je to tady.. obdobi, kdy se vsichni ptaji.. UZ RODIS??? boze jak ja to nesnasim!!! :slight_smile:
5. led 2011 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 taky kdyz mi ted nekdo vola, prvni dotaz, tak co, nechystas se rodit? jak to mam vedet :grinning:

jinak dobre rano vsem...Arret porad nic? :confused:
6. led 2011 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca díky, hlavně aby se to obešlo bez komplikací
@medunka1 tak tohle miluju, teta vola, kdy jdeš na císaře, jí xykrát člověk řekne, nastupuju ve čtvrtek a ona prostě bude volat furt :angry:
Jinak hezký den, jsem zvědavá v kolik vyrazíme, M. teď vstala a snídá.
6. led 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majka07 moc drzim palce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
jinak se omlouvam, ale nedocitam, vcera jsem se dozvedela veci, ktery mi naprosto prekazily moji predstavu o porodu a tak su z toho nejaka presla a nevim kde a jak porodim :frowning2:
6. led 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob díky.
@imzadi dej mi info pak o aret ju :wink:
6. led 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,nic nove sa tu nedeje??

no ja zasa hrozna noc,,tak kaslem,ze som v noci vykaslievala aj krv,,,asi to mam dost podrazdene

a kocky potrebujem radu,,,v sprche som zistila, ze ten pesar uz citim uplne dolu,,,asi tak 1cm ked vlozim prst..to tak ma byt??,,,v noci som zas mala krce na kramy, ale take desne, akoby mi tam niekto kusok po kusku daco trhal,,,ked idem cikat, tak ma to boli, akoby mi tam daco zavadzalo,,myslite,ze to robi ten pesar? na kontrolu idem zajtra,,,a strasne sa bojim

6. led 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá! Tak tu sa už ide rodiť? Fíííha? Mne tiež doktor povedal, že to bude asi skôr, tak som zvedavá. Teda nepovedal to priamo, ale že podľa veľkosti a stavu som v 36tt a že "chvíľku ešte vydržíte". CI mám 4, celkom to postupuje :slight_smile:
Mávate aj vy v bruškách také šklbanie, akoby dieťatko dychčalo? Teraz sa mi pravá časť bruška tak nedvihuje, akoby bola maličká zadýchaná, štikútka to nie je, to je iné.
6. led 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka poradit ti neviem, nemam pesar, no asi by som na tvojom mieste zavolala dokimu, ci je to ok...aby si nemusela zbytocne stresovat, uz beztak mas toho dost... tie mrchovske bolesti tu uz ma tusim kazda druha, asi to tak uz bude stale :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. led 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@mafynka pre istotu zavolaj dr.,či je to tak má byť,či nemáš prísť radšej skôr.
6. led 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ahoj, nevies, ci je dnes kaufland otvoreny v bb? inak take sklbanie mam aj ja,,mne to pripada,akoby tam mal nejaky zachvat,,take rychle sklbanie :grinning: :grinning: :grinning:

@janette4 no tak ci onak vo stvrtok nerobi,,ostava uz len cakat do zajtra
6. led 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka podľa mňa je určite otvorené, toto pre obchodníkov nie je až taký sviatok, aby zatvorili. Ale ak si nájdeš stránku kauflandu, tak otváračky tam budú mať.
keď malinká štikútka, tak to sú zášklby v pravidelných intervaloch. ale toto? toto je fakt také, akoby dychčala, ale predsa to nie je možné, kyslík prijíma cez pupočník, no fakt by ma zaujímalo, čo to je :slight_smile:
6. led 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano baby, tak do rana som stale v kuse a nic vynimocne sa neudialo, ale spala som ako mrtvolka :grinning:
6. led 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko neviem,ci som sa ta uz pytala,,ides si niekoho zazmluvnit v bb??
6. led 2011 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ahojki moja. To nevadi. Aj takto môže začinať pôrod , lčbo telo sa pripravuje. No taktiež to nemusi nič znamenať . pokoj
6. led 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, aj vy ste neustale take vystrasene ako ja? Ked sa mala nehybe, robi sa mi od strachu az nevolno. Vcera vecer ma malicka vystrasila tym, ze sa pre mna dost bolestivo akosi presuvala na pravej starne smerom od vrchu nadol. Vysledkom bol pocit, ze ju mam v hornej casti bruska priecne. Este v nedelu bola otocena KP.
6. led 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katuskal ja ani nestresujem, nejak len cakam, co bude :slight_smile: mozno sa ti mala otaca dolu hlavou :wink:
6. led 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka zazmluvním si iba pôrodnú asistentku, doktori sú podľa mňa dobrí všetci, resp. doktor je tam v podstate na to, ak by sa niečo skomplikovalo a každý z nich podľa mňa urobí pre tú mamičku čo je jeho povinnosťou. Samozrejme hovorím o odbornej stránke. S tým doktorom si iba chvíľku, zato pôrodnú asistentku môžeš mať pri sebe stále. Čo sa týka masáží, metód uvoľňovania bolesti a podobne. Chcem ju aj preto, že ak by náhodou mužíčkovi prišlo zle, alebo by nezvládal, aby som tam nebola sama. Takže doktora nie. Jednak kvôli tomuto, potom financie a vlastne by som ani nevedela, ktorého si vybrať, na každého sa nájdu aj pozitívne aj negatívne názory.
6. led 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no snad to tak je :wink: , ten pocit napnutej hornej cvasti bruska uz vymizol, rano to este vyzeralo tak, ako by sa tam malicka "zasekla".
6. led 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko podla coho si vyberas porodnu asistentku?
6. led 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katuskal len na základe toho, ako by som si aj lekára vyberala, čiže referencie. akurát pri tejto pôrodnej som nenašla jediné negatívum, odporučil mi ju aj môj gyndoš, ktorému dôverujem a stretla som ju náhodou práve v jeho ambulancii, keď zastupovala jeho sestričku. tá pani mi sadla ľudsky, takže nebolo o čom :slight_smile:
6. led 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som tiez nechcela,,ale ked som v nemke lezala a videla ako rodia zeny,,ze ti mladi doktori nemozu rozhodnut,,a nechaju trapit,,dokonca aj KP ci chlapca, ci dievca nechali odrodit prirodzene,,zeny utrapene,,som sa rozhodla si zazmluvnit molitorisa,,mi tam prisiel taky celkom fajn,,dobry pristup ma,,a som si ista,ze by ma zbytocne nenechal dlho trapit...a ak sa aj narodime skor,,budem rada,ak tam bude on pri mne,,cely cas v nemke sa o mna staral,,a neviem,aj ked som na neho pocula vselico,,ja na neho nemozem povedat ani jedno zle slovo,,
6. led 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 Ahoj,ja som bola včera u midwife,tiez som jej hovorila ,ze zle spávam,ze už mám také krče a povedala mi,aby som sa každy den po obede stále išla poprechádzat :angry: :angry: :angry: Práve som natrafila na tu,ktorá nemám rada,moja dobrá midwife práve nepracovala :unamused:
6. led 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka najdôležitejšie je to, aby si sa ty cítila dobre, psychika je podľa mňa pri pôrode veľmi dôležitá. ak ti pomôže pocit, že tam máš doktora, ktorému dôveruješ, tak to urob. mne bude viac vyhovovať pôrodná, preto si vyberám tú. ja sa poznám, budem mať veľa otázok, ona bude stále pri mne a bude mať čas mi všetko vysvetľovať, čo ma bude upokojovať. neviem, ako je to so zazmluvnenými lekármi, ale tí asi nesedia pri pacientke aj počas 1. doby pôrodnej, či áno? inak, pôrod KP nie je dnes žiadna indikácia na sekciu, pokiaľ sa niečo nekomplikuje. lekári preto volia radšej prirodzený pôrod ako sekciu, predsa len je to operácia a jej dôsledky môžu byť horšie ako pôrod KP. moja krstná odrodila obe deti KP a to pred dvadsiatimi rokmi.
6. led 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko :slight_smile:
@katuskal treba se mala otacela, vsak ma jeste spoustu casu :slight_smile: me se obe deti otocily hoooodne pozde a u prvniho jsem si toho ani nevsimla :grinning:
6. led 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ja viem, preto to tak sledujem :slight_smile: aj dnes rano som sa s prepacenim trocha pos..la :sweat_smile: tak teraz to bude viac menej o cakani co sa udeje a ci sa nieco udeje hlavne ked som teraz cely den doma a budem mat klud sama pre seba :slight_smile:
6. led 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek