• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@dijefcatko to je nejaké divné, že Ti dajú mimčo po 6tich hodinách, ja som si ho hneď pýtala, aby sa mi prisal a nikdy nato nezabudnem. aj na izbu mi ho hned doniesli, hoci som bola unavená po 13hodinovom porode a Kubko sladko spal, nevedela som sa na neho vynadívať :wink:
@el267 určite niečo na tom bude, že keď sú postupne príznaky, tak je to lepšie, ja som do poslednej chvíle nemala žiadne, brucho som mala totálne hore, aj mi dal doktor v nemocnici nejaké 2 čípky, že určite to bude v noci a poslal ma domov, že máme v noci prísť a ja nič - až o 5 dní som porodila...
Teraz takisto nemám žiadnych poslíčkov ani nič iné, jedine ma všetko bolí zospodu, niekedy až neznesitelne
6. led 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 veru, mna sa uz kazdy zacina vypytovat, uz len cakam kedy mi to zacne vadit, lebo aj ja som nervozna a niekoho spucujem :sweat_smile: ale tak snad sa to rozbehne dokym mi stihnu ludia s tym liezt na nervy :grinning:
6. led 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no v našej nemocnici to tak jednoducho je. dve hodiny po pôrode je mamička na sále ešte, šijú ju a pozorujú. v tom čase babatko umývajú a vyšetrujú. ak má mamička šťastie, tak jej bábatko na pár sekúnd dajú na bruško hneď ako sa narodí, inak nie. musí s tým súhlasiť lekár. Mamičku potom prevážajú na šestonedelie, aby si oddýchla, osprchovala sa a tak. Bábätko je zatiaľ v inkubátore, každé jedno, bez ohľadu na donosenie. Čiže až po šiestich hodinách ho dajú maminke na izbu a už tam zostáva. Ak žena rodí cisárom, tak ho dostane po 3-4 dňoch, samozrejme ak sa toho dožaduje, tak na chvíľku jej ho prinesú. Tie tri kvôli tomu, že ešte 2 po pôrode je na JISke.
6. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,už se to krátí,je to neskutečně dlouhé než se ty naše miminka narodí.
6. led 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko to by sa mi velmi nepacilo... u nas by mali davat tak do polhodky od porodu este na sale, aby mamicka mohla skusit prve prilozenie a myslim, ze az potom beru na vysetrenia
6. led 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly možno na chvíľočku ešte dajú, kým je maminka na sále, ale teda nefunguje to tak, ako by som si želala. V dosť širokom okolí je ale BB jediná nemocnica, kde sú vybavení aj pre patologických novorodencov, takže ak by som aj išla rodiť do ZV, ZH, či BS a s bábätkom by sa niečo dialo, brali by ho do BB a ja by som zostala v nemocnici, kde by som porodila, čo by som asi nezniesla. Takže v záujme dieťatka volím pôrodnicu, kde je pediatria.
6. led 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky tak čo?? žiadne spravičky o aret?????? :confused: :confused: :confused:
6. led 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 určite už porodila :slight_smile:
6. led 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko :unamused: aj tak je to na strasne dlho teda ... neviem si predstavit, ze ho nemam pri sebe ... ked buval a poprosila som tak mi ho dali do postielky a aspon som sa nanho mohla pozerat ... pohladkat ... aj ked s infuzkami ... ale tak hadam ked poprosis tak ti ho aspon donesu ukazat ci nie ked budes na jiske ? kokso a to vonku ked si po cisaraku a na druhy den vsetko oka mozes ist ... to by som zas az tak nechcela :confounded:
6. led 2011 v 19:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki tak podľa mňa by mi ho možno priniesli, ale dúfam, že cisaráku sa vyhnem... budem mať zaplatenú pôrodnú asistentku, tak dúfam, že ak nebude nejaký mrzutý doktor, tak že cez tú asistentku si niečo vybojujem. každá nemocnica má svoje pravidlá a ja s tým sama nič neurobím. mamičky by sa mali dať dokopy a bojovať, ale ktorá sa na to dá. Každá tú chvíľku vydrží a potom jej je to už jedno. A robiť si nervy počas tehotenstva? To tiež asi nie...
6. led 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 urcite porodila, uz musime len cakat kedy ju pustia z porodnice a ozve sa nam :sunglasses: co ty, ako to pokracuje? u mna nic nove, dnes ma 2x prehnalo, ale inak nic vynimocne, stale som na tom rovnako a nie a nie sa nieco rozbehnut
6. led 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko to sa neoplati, vies co je dolezite , byt slusna a kludna a dostanes co chces .. :slight_smile: hlavne si to vychutnat a tesit sa a nerobit si zbytocne starosti ... tak potom drzim palce aby si mala prirodzeny :wink:
6. led 2011 v 19:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky,co som bola ja mesiac v nemocnici a stretavala mamicky,tak kazda jedna,ak bolo babo v poriadku,tak ho dostala hned ku sebe..aj po cisarskom,mamicka je 24hodin na jiske,potom je na normalnej izbe a podla toho ako sa citi jej na druhy den nosia babo na kojenie alebo jej ho nechaju stale..ziadna mi nehovorila,ze by jej ho nedali 3alebo 4 dni..dokonca mnohe po cisarskom som uz na druhy den stretavala na navstevach s babatkami..a po normalnom porode ak sa citia dobre, mozu byt s detickami hned
6. led 2011 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak to nakoniec nie je az take zle :wink:
6. led 2011 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ze mne to taky tece jak z dojne kravy.. :grinning: uz aby z toho bylo mliko, aby se to aspon nejak vyuzilo :slight_smile:
7. led 2011 v 01:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly vies co nie je,,,ja ked ma mal prijimat jeden doktor, tak som sa strasne bala,,kazdy mi o nom hovoril,ze aky je drastak,,a aj som bola na kontrole u neho pri potrate,,zdal sa mi taky odmerany,,a vies,ked ti niekto povie zlu spravu a chce ti vziat dieta,,,tak na neho nemas najlepsie spomienky,,,,tak ma desilo,ze ma ma znova prijimat,,,ale poviem ti,ze teraz na neho nedam dopustit..dokonca som si ho zazmluvnila...je vzdy ku mne mily,,dokonca aj zazartuje..a vlastne len vdaka nemu od 28tt drzime az dodnes...ani sam neveril ako potiahneme....a ani na sestricky nemozem nic povedat,,,aj modre z neba by doniesli,,a to som lezala na tom oddeleni,kde su babatka,,takze ten isty kolektiv zazijem aj ked budem rodit,,,ja som za ziadnu cenu nechcela rodit v BB,,,ale teraz ani na nic inde,,len tu

dnes idem na kontrolu,,drzte palce,,lebo ja mam pocit,ze ten pesar sa mi uz uvolnil,,,dufam,ze ma nenecha v nemke do porodu,,,bojim bojim

arett a denne sa neozvali??...
7. led 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak potom to nie je až také zlé, ako som si myslela. Ale to čo som napísala, nám hovorila staničná sestra, keď sme boli na prehliadku pôrodných sál, že jeden deň je cisarák, druhý JISka na gynde, tretí deň JISka už na druhom poschodí a až potom na izbu. Čiže to sú vraj tie tri dni, tak nám to vysvetlila. A že prinesú iba na kojenie, ale striedajú kojenie s dokrmovaním. Ale ak je to inak, tak je to len dobre :slight_smile: V každom prípade by som volila prirodzený pôrod.
Práve som sa obzerala v zrkadle a bruško mi riadne padlo, uf :slight_smile:
7. led 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko rozmýšľam teraz, že na druhý deň, keď je mamka na JISke, tam jej nemôžu dieťatko priniesť. A ak je na JISke, nemôže ísť na chodbu prijímať návštevy, to už len z toho zdravotného hľadiska. Ale ak sa mýlim, tak som rada :slight_smile:
7. led 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko no so mnou lezala jedna kocka, co rano o osmej mala cisarak,,na druhy den o osmej ju uz prenasali na normalnu izbu,,a vecer uz sedela na vecery,,s babatkom si na 3 poschodi,,rodit sla na druhe a aj na druhom bola na jiske,,,druhy den bola zas na tretom,,ten druhy den jej nosili malu na kojenie,,kym sa este nezotavila,,a na treti uz boli spolu stale,,,ale ona rodila cisarskym pri vedomi so spinalom..teda malu jej ukazali hned ako ju vybrali,,,a potom este ked ju umyli a obliekli,,,

dalsia kocka zasa rodila prirodzene,,rodila KP,,vecer ju prijali na nasu izbu na tretom,,v noci jej odtiekla voda, tak ju preniesli na druhe,,,na druhy den rano porodila,,o dve hodiny ju zasa preniesli na tretie,,a este v ten den nas prisla pozriet na izbu,,,bola uplne znicena,,utahana,,ze ani pospat si nemohla,lebo ze malu jej dali hned na izbu,,tak len koji a beha okolo nej...

takze ja osobne som sa nestretla,ze by dieta mamicke nedali,,samozrejme ak dieta aj mamicka boli ok

v tom case rodila aj kamaratova zena,,,a on tiez vravel,ze v ten den videl maleho,,a na druhy den uz mohli byt stale s nim,,len na nejaky 4ty den ho nemohol vidiet, bo maly dostal zltacku a mal nejaky zvyseny cukor v krvi,,

o tej jiske na gynde nikto nic nespominal,,ale mozno je iny postup aj ta prijme ine oddelenie,,ale sem chodili vacsinou zeny co prenasali,,tak ich davali na tretie,,pichali 3 dni nejake injekcie na vyvolanie porodu,,a hned sli na salu na druhe,,tam je aj jiska,,a odtial znova na tretie,,

ale nehadam sa,,mozno su aj tehotne na gynde,,neviem

viem,len co som zazila,,lebo sme sa stale smiali,ze to je ako scenka z hororu,,ked ti hovorili,ze ides na druhe,,a potom na tretie na druhu stranu,,,znelo to akoze,ked budete na druhej strane,,ze to mate za sebou...
7. led 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko bruska......trosku mi tvrvalo vas dočitat vy tu teda toho rozoberete za jeden den =D......vcera nam svetili dom aj obručky nove tak sme od rana upratovali, nieco navarili a tak..........uz mi je trosku lepsie, ale este som neni zdrava......=/ musim sa ist ucit tak dufam ze znovu pritom nezaspim.....

vidim ze arret sa neozvala....myslim ze uz porodila.....urcite sa nam skoro ozve a pochvali sa babatkom =D

dufam ze aj mne daju malu hned po porode prisat na prsnik a nie az po niekolkích hodinach....nakoniec ide mm so mnou pri porod /i ked sa boji =D/ tak sa tesim......a vybavujem si sestricku i dokiho pri porod obchod pozname tak dufam ze porod pojde lahsie a budem pokojnejsia / ja som taký posero, velmi sa bojim toho porodu/.......tak teda prajem pekný dnik nakuknem vecer co ste popisali a ci sa arret ozvala
7. led 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no ja sa tiež v žiadnom prípade nechcem hádať, len zbieram info a toto nám ta staničná povedala :wink: . Jasné, ak je normálny pôrod, dajú ti maličké už na izbu po šiestich hodinách, na sále iba na chvíľočku. Kamoška, čo rodila, tiež nedostala bábo skôr, ale zase tvrdila, že si aspoň chvíľku oddýchla počas tých 4 hodín na izbe, zdriemla a keď jej doniesli malého, bola už ok ako tak. Sama som zvedavá, ako to bude.
A zvedavá som aj na pondelok, idem prvýkrát na kontrolu do nemocky a rovno ma sestrička upozornila, aby som si doniesla jedlo aj knihu na čítanie, že to bude na celý deň, takže no zbohom... :angry:
7. led 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko dievcata, konecne viem kolko ma nasa bambula, hned rano sme absolvovali ultrazvuk, vsetko v poriadku, vazime 2400g, som stastna :sweat_smile:, dalsia kontrola o 2 tyzdne, takze este dalsi vikend asi absolvujem lyzovacku,samozrejme ja na izbe s knihou :grinning:
Pekny dnik prajem :grinning:
7. led 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano baby, tak dalsia nespava noc za nami, a statistiky: vcera ma 3x prehnalo, ale nejakym vyznamnejsim smerom sa to uberat nezacalo, aj ked som vecer chvilami mala trochu bolesti, ale z toho ako vzdy nic nebolo... taaaakze, zasa len dalej cakam... to je uz ako cakanie na godota, citim, ze by to mohlo kazdu chvilu prist, ale ono stale nie a nie, uz sa zacinam jedovat a rozmyslam co robit :angry:
7. led 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly moja keby bol mm doma by si vedela co mas urobit :wink:
7. led 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 no vies co, zrovna na take veci nemam ani ppomyslenie :unamused: sa ledva pregulujem, nie to este nieco vymyslat :grinning:
7. led 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no ale moze to urychlit porod nemam pravdu :grinning: :grinning: :grinning: nieco za nieco :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. led 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 nooo, vraj ano, tak uvidime ci sa zo zufalstva aj k niecomu takemu neuchylim :grinning: inak vcera som zacala citit zvlastne bolesti v podbrusku obcas, lenze to asi kontrakcie nebudu, lebo kazdy mi vravi, ze ked to budu kontrakcie tak to proste budem vediet a toto neviem :sweat_smile: a kazdy den sa mi objavi nieco nove, nejaky novy priznak alebo ako by som to nazvala... nez porodim budem mat asi milion priznakov prichadzajuceho porodu, napisem o tom knizku a zarobim hromadu prasuli :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
7. led 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly xixixixi to mozu byt tie Braxton cosi kontrakcie neviem ako sa to vola ale to su falosne :wink:
7. led 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 mozu, ale o tych som si myslela uz predtym, ze ich mam :confused: no ani boh sa v tom nevyzna :rolling_eyes: a ja najmenej :grinning:
7. led 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly moja ja mam pocit ze tak skoro neporodim, a pravdu este by som chcela aby maly vydrzal aspon do toho 5februara, proste chcem si este uzit spinkanie do 10am, oddychnut, mozno aj preto lebo ked som pracovala to sa vstavalo 4:50rano a proste teraz si tak krasneee vychutnavam spinkanie do 10rana :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. led 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek