• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denne73 a mozno to pride aj skor :slight_smile:
@janette4 :grinning: hlavne, ze sme si ho kupili :grinning:
9. led 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 a taky vankus si si kupila čo sa používa po pôrode? neviem či to je dobre alebo nie :sunglasses: kojenecky vankus nemam a ani si neviem predstaviť ako by som s nim spala :stuck_out_tongue_closed_eyes: teraz spim tak, že mam 2 velké, na tom mam 2 malé veldla seba a dalšie dva: jedno na pravo pod bruchom a druhé za chrbtom aby som sa neprevratila a ked sa otočím tak to mam to isté :grinning: ked ti prichadzal cyklus tak ta boleli nohy? mna vtedy velmi, nevedela som fungovať, teraz ma tiež bolia ale už len teraz ku koncu asi mesiac :unamused: už chcem ísť rodiť, aby som to mala už za sebou ale sa velmi bojím, že neznesiem tu bolesť :cry: budes mať niekoho pri pôrode?
9. led 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja som si ho chvalabohu nekupovala,spomenula som to pred kaarátkou a ona mi požičala svoj,čo si sama šila.
9. led 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edinka20 no to je taky univerzalny vankus. v tehotenstve sa pouziva na spanie a po na kojenie. vyzera ako rohlik a ma v sebe take polystyrenove gulicky. este ked som nemala take velke brucho sa mi s nim celkom dobre spalo, teraz uz nie... nebolievali ma nohy, ale teraz ma bolia skoro od zaciatku. kvoli nim som nevedela zaspat a teraz uz ani kvoli chrbatu a bruchu. tak tuzim spat na bruchu, neskutocne. bola to moja poloha vzdy a uz som tak nespala od juna, kedze ma tyzden pred M. zacali strasne boliet prsia... aj ja by som uz z jednej stranky chcela rodit, ale zas este aspon nech cely januar vydrzime... nech ten cas ide teraz rychlejsie, nie potom, ked deti budu na svete... mal by ist so mnou k porodu moj priatel. dufam, ze to pojde :slight_smile: a ty?
9. led 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 tak si aspon usetrila. zas ani ja som nedala zanho majetok. videla som aj 70€, stacil mi za 25€. u mna boli dolezite tie gulicky...
9. led 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no somnou by mal byť manžel a chcela by som švagrinu aby bola pri mne na tej čakačke, no uvidíme či dovolia. :stuck_out_tongue_closed_eyes: viem a chapem čo cítiš aj moja oblubena poloha bola na bruchu :sweat_smile: fuu ako by som si lahla už na brucho, taaaaak by som sa vyspinkala do ružova :grinning: ja tak nespím asi od konca 4 mes. lekar povedal, že sa to už neodporuča, bol to pre mna brutal zvyknuť si na bok :confused: ja si myslím, že už nevydržím do februara. už mam pobalené aj veci do tašky. dnes rano som si všimla na toaletnom papieri ako keby nejaký "sopel" alebo čo :stuck_out_tongue_closed_eyes: nemôže to byť ta hlienova zátka? ja neviem, preto ani nestresujem :sweat_smile:
9. led 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edinka20 ty si si aspon polezala do 4. mesiaca na bruchu, normalne ti zavidim :grinning: ale bude to stat za to, vsetko vydrzime pre nasich krpcov :slight_smile: no ty mas ale termin o dva tyzdne skor ako ja :slight_smile:
nooo a malo to aj nejaku farbu? zaujimave :slight_smile:
ja som este ani nedala prat vecicky pre malu a ani vela veci este nemam. cakam na pnku a potom uz vsetko dokupim. uz aj kocik by som mala doniest pomaly od rodicov. priatel slubuje uz tyzden, ze posklada postielku, ale nejak sa mu nechce :grinning:
9. led 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja si idem masaz hradze robit od 35 tyzdna, idem si kupit olej weleda na masirovanie hrazde, stoji 9 eur, ja idem pouzivat persil sensitive, ja som alergicka na veci, ktore nie su sensitive, mozem umyvat riad jedine s jar sensitive, lebo sa mi ruky vzdy vyhodia ekzemom, tak si nemyslim, ze to je az taky marketingovy tah... aj malemu kupujem len veci,ktore maju co najmenej chemie a tehotenska ciarka sa mi robi, ale len taka malilinka...
9. led 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 prečo si nespala na bruchu? kvôli tým prsiam? mna tiež boleli zo začiaku, ale potom to prešlo. jasné že to bude stať za to :slight_smile: malo to taku farbu, ako ked je človek chorý a vykašliava hlien z pľuc, ale bolo to naozaj len také velké ako hrašok, trocha vačšie :stuck_out_tongue_closed_eyes: sorry za nechutnosti, ale inač to vysvetliť neviem :confounded: postielku ani my nemame poskladanu, lebo manžel hvorí, že je na to ešte čas, ked ja budem v pôrodnici, tak vtedy ju posklada, aj tak by tu len zavadzala zatial. :confused: kedy ides vlastne na matersku?
9. led 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 no asi idem kuknut teda, co sa to ma vlastne masirovat :grinning: neviem, ci tam vobec dociahnem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@edinka20 ano kvoli prsiam. nehorazne ma boleli a ani ma neprestali. stale ma bolia, samozrejme uz nie tak.
no len my mame kolisku po jeho sestre (ma 24 rokov) a asi ju bude treba natriet. ale nutit ho nebudem. ked bude mat naladu, urobi to sam :slight_smile: ja som na materskej od 30.12. isla som 8 tt... predtym som bola na pnke od novembra.
9. led 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja som tiez s oblubou spavala na bruchu a uz od jula tak isto nespavam nejako som sa bala spavat na bruchu a bolo mi to nejako neprijemne
s tou masazou mam aj ja problem ze ja tam sa tam nedostanem nasla som k tomu toto http://www.youtube.com/watch?v=DK2P8Ziqc6Y :slight_smile:
9. led 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám asi ,,hnízdící syndrom" :grinning: včera jsem doma udělala pořádnej úklid. A dnes nanovo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Včera jsem myslela, že mě klepne. Malá šla večer spát, tak jsem jí šla zkontrolovat, protože mi bylo podezřelé, že mě nevolá a ona seděla za přebalovacím pultem a vymačkala mi kompletně veškerý krémy a oleje co mám pro malou. Zmazala sebe, pult a věci v něm a asi jí to bylo málo a rozpatlala to i po stěně :angry: Do toho i rozsypala tyčinky do uší.
Tohle, co jsem popsala už mi udělala i v pondělí a tak jsem jí včera při úklidu vysvětlovala, že tam nesmí.
No a co myslíte, že udělala dnes? Vypatlala mi krémy, co mám na obličej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak jsem si postěžovala.......................
9. led 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 a nezacina ziarlit na dalsi prirastok???? :slight_smile: takto ked to opisujes, je to ako komicka scenka z filnu, no v realite to az take vtipne asi nebolo....
u nas ma hniezdiaci syndrom moj muz, tak vyluxoval kuchynu, ze by sa zo zeme dalo jest a teraz tepuje koberce, nechapem, co ho to popadlo... este aj cely obed navaril, dnes je hyperaktivny, som zvedava dokedy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin uff, no vyzera to... no neviem si to predstavit celkom...
@el267 a ty vladzes takto upratovat? mas moj obdiv :slight_smile: no ja neviem, co by som urobila :sweat_smile: vidim, ze sa budem musiet obrnit voci vselijakym veciam :confounded:
9. led 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 vsak ja som hladala video lebo podla popisov som si to nevedela predstavit a podla toho popisu si tam zasa sama nedociahnem :sweat_smile:
mna tiez chytilo dnes upratovanie vsade som len prach utierala a vsetky skrinky a policky upratovala :slight_smile:
9. led 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no taky už mě to napadlo, protože poslední dobou je úplně jiná. Neposlouchá, vzteká se a já nevím co ještě. Ale na druhou stranu mi připadá, že se na ní těší. několikrát už mi řekla at už jí vyndám. tak nevím.
Spíš si myslím, že má nějaký období vzdoru. Budou jí 3.roky. A si se nudí a potřebuje do školky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@lubinka26 no u úklidu funím, bolí mě záda atd. Ale včera mi to šlo od ruky. Celej den jsem neustále něco myla, luxovala, žehlila, prala, uklízela a přerovnávala. A dnes jsem si to dala nanovo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ještě, že si malou odvezli rodiče, jinak bych z ní asi dnes zešílela :grinning:
9. led 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak mozte prist aj ku mne teda :grinning: ja musim lezat, takze si to viete predstavit... :sweat_smile:
9. led 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata... arret nic? :confused:
ja som stale pokope aj ked nechcem, zatial sa mala na svet nejak proste nehlasi a moje noci su cim dalej tym horsie mam pocit :unamused:
9. led 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly teda nič ja neviem snad su ok
9. led 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 no 3 roky je uz vek, kedy dieta skusa hranice, pokial moze, takze je to najhorsie obdobie :slight_smile: uz je v podstate samostatna a chce vediet, co jej povolite a co nie :slight_smile: no to mam len teoreticke poznatky zo specialnej pedagogiky :grinning:
9. led 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 dufajme, sak keby aj porodila ten den, tak uz pomaly za nejaky den dva by ju mali aj pustit domov, tak dufajme, ze sa coskoro ozve... a co ty? ako sa dari?
9. led 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly všetko v klude akurat to bruško tvrdne na skalu
9. led 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 dík za reakce :wink: já si to taky myslím, že zkouší, co vydržím. MM na ní moc přísnej není, protože jí moc nevidí a babička jí taky rozmazluje a mě neposlouchá :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nepomáhá domluva, a ani plesknutí, i když jsem byla vždycky proti tomu :sweat_smile:
@denne73 myslím, že jsi tady psala, že jsi učitelka v MŠ :wink: tak tě poprosím o radu. Eliška má v únoru nastoupit do školky. Těší se tam, ale nevím jestli to nemám posunout. Kvůli tomu, že budu s mimčem doma jen pár dní, po návratu z porodnice a když mám ted s ní takový výchovný problémy, aby se to nezhoršilo. Aby si třeba nemyslela, že tam musí kvůli mimču???
9. led 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 aj mne obcas tvrdne ako blaznive, ale inak sa nic nedeje :rolling_eyes:

@el267 to bude asi vazne obdobie vzdoru u nej... teoreticky co robit mame asi nastudovane mnohe (ja som chodila na pedagogicku), ale v praxi neviem ani ja co by som robila, to mudre knizky akosi zlyhavaju :pensive:
9. led 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 inak mas naaaaaaadherny termin porodu, aj som sa tiez narodila 21.1., len v iny rok :grinning: :grinning: :grinning:
9. led 2011 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly no, teoria je fajn, len ta prax casto zlyha, hihi... robila som v detskom domove, 10 deti vo veku 2 az 6 rokov, teorie plna hlava, no napokon v praxi skoro nevyuzita, lebo deti akosik nie vzdy reagovali ako je priklad z ucebnice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly tak to doufám, že jí to brzy přejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: u ní je to prakticky u všeho, jídlo, oblíkání, čištění zůbů.
Dokonce ve čtvrtek na jednou kroužku, kam chodí cvičit. Dostala amok a lehla si na zem a řvala vzteky. (Že hodina bude končit a chtěla skákat sama ze švédský bedny, bez pomoci) tak jsem jí vyvedla ven, aby se uklidnila, že se bez toho se tam nevrátíme. To zabralo :unamused:
Každý radí něco jinýho, někdo domluvu, někdo plácnutí na zadek. Ale každý dítě je přeci jiný.
Já jen opravdu doufám, že jí pomůže ta školka. Protože v kolektivu dětí je úplně zlatá, samostatná. Třeba učitelky v koutku si jí moc chválí a ani nechce jít vždy domů.
9. led 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no opravdu mi vybrali pěkný datum :wink: to mi došlo až doma :wink: Tak snad se nic nezmění a bude to definitivní :wink:
ty brďo....mít na starost 10 dětí, to nevím jak bych to zvládla :grinning: Já byla vyřízená, když jsem několikrát hlídala několik hodin 3 děti ve věku 2-5 let :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 mozno fakt si dovoluje len k tebe, zrejme asi budes musiet byt na nu riadne prisna aby ta respektovala, bez akychkolvek ustupkov, aj ked si viem predstavit, ake to je (moze byt, alebo mozno aj u mna bude) tazke :confounded:
9. led 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@edinka20 naposledy - to bolo v 32.tyzdni a mal 1900 g, asi bude andrejko
9. led 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek