• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
inak,baby,asi mi začal odchádzať "štupeľ". dnes,keď som prišla s malým z prechádzky mala som na vložke ružový výtok.tie čo už máte detičky,alebo vám hlienová zátka odchádza,trošku mi to popíšte.pri malom som nemala nič,tak teraz neviem,či je to ono alebo nie.
12. led 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies niečo podobné som cítila včera ja večer v posteli,čítala som si knižku a zrazu taká pálivá bolesť zo spodu smerom hore.trvalo to asi 15sek. zopakovalo sa to asi 4krát po 10minútach,potom už nič.
12. led 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ved aj ja som rodila lete a to sa mi nezdalo, ze by som mala tolko veci, ako teraz .......
ja si beriem tiez cestovnu tasku a aj igelitku, kde si dávam veci, čo si beriem na porodnú sálu, lebo tam mi to aj tak daju do takeho igelitoveho vaku ......... a vecicky na oblecenie pre malicku idem prichystat a zaniest nasim, mama mi to potom donesie, ked budeme odchadzat domov......... este stale neviem, co jej oblecieme, ci bude minus 20 alebo plus 10. V auguste som nahodila body, dupacky a tenku ciapocku, supla maleho do autosedacky a isli sme domov ..... :wink:
12. led 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 tak ako vidím, za chvíľu sa tu začne rodiť vo veľkom ............. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
12. led 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ja mám výtok stále, a silný, tak sa bojím, že to nebudem vedieť rozoznať ......... mne tiež zátka neodtiekla, ani voda, tak neviem, čo ma čaká ......
12. led 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tasku tiez este nemam zbalenu, ale uz mi chyba len par veci. co sa tyka plienok,tak kolko ich beriete? myslite,ze bude stacit,take to 43ks pampers new born baby - 2-5kg?a potom doma uz pampers new baby 3-6kg alebo si mam z tych mensich radsej kupit vacsie balenie?
12. led 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 dakujem. Jakubko je nas anjelik, tak sa obavam, ze teraz sa nam narodi maly nezmarko :slight_smile:
ja ako prvorodicka som mala veci 2 mesiace poctivo pobalené, všetku literatúru naštudovanú, a teraz nič ...... však hádam to nejako zvládnem.... :slight_smile:
12. led 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tuším to máme podobné.pri malom som nemala ani poslíčkov,ani mi neodišla zátka,celé tehotenstvo ma nič nebolelo,netlačilo,nepichalo.keby som nemala veľké brucho,ani neviem,že som tehotná.
teraz ma všetko bolí,pichá,tlačí,keby bolo na mne,porodím aj dnes.ešte že ja o tom nerozhodujem,že to malé má svoj rozumček už v brušku.
12. led 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja mam plienky cislo 2 - Pampers, 3-5kg, beriem 15kusov - ratam tak ze 4-5 plienok za den. a ked budem vidiet, ze sa minaju, tak manzel mi donesie .......
12. led 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 myslím,že tých 43plienok ti bude stačiť.neviem,kde ako,ale u nás prvý deň dávajú svoje a potom na druhý už čo si donesieme
12. led 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 no presne, to isté aj ja ................ jedine že som mala raz také brušisko ako teraz ..........
dnes som zaparkovala pri nemocnici a ledva som dosla dnu na pásy, všetko ma pichá, ledva chodím, som myslela, že pôjdem rovno na pôrodnú sálu, čo som normálne nevládala ani stáť a čakať na doktora ........
12. led 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby minule tu tusim niektora z vas pisala o bolesti zospodu, bolest ako po tyzdni sedenia na koni :sweat_smile: Lebo ja mam taku bolest uz vyse mesiace, mozno aj dlhsie, hlavne ked som dlhsie na nohach, a lekarka sa mi k tomu nevyjadrila nikdy, no ked som citala ze to ma aj niektora z vas, trosku sa mi ulavilo :sweat_smile:
12. led 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies No ja podla toho ake som bola ja dieta a moj manzel usudzujem, ze budeme mat riadne sidlo, a mozno aj dost uplakane, ale uvidime, hlavne nech je zdravy :slight_smile:
12. led 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 to som bola ja - mam neskutocne bolesti, cela som opuchnuta, mama sa ma pytala, ci sa nechodim v noci potajomky sankovat, ach jaj, srandicky-srandicky :grinning: som rada, ze nie som sama .......
12. led 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies @janette4 vdaka. tak kupim len jedno a potom prejdem na tie vacsie. pre istotu vsak poucim manzela ako presne vyzeraju,keby trebalo dokupit :wink:
12. led 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja som tiez rada, ze nie som sama, lebo co som sa pytala kamosiek tehotnych alebo uz po porode, ziadna z nich take bolesti nemala, tak som to vobec nechapala z coho to moze byt a ci je to normalne...ja sa niekedy v noci neviem ani pretocit, lebo akonahle trosku napnem sval tam dole, boli to, a pri vstavani z postele ani nehovorim. Ale zvlastne je, ze od zaciatku ma to boli len na pravej strane. Je to tym, ze malinky mi tam dole tlaci hlavickou? Lebo u mna su tieto bolesti uz naozaj dost dlho, mozno aj 2 mesiace :unamused:
12. led 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 tak si to teraz presne vystihla, presne to isté aj ja, ja keď ležím a idem sa zodvihnúť alebo pretočiť na druhý bok, tak to je katastrofa, cítim sa ako 90ročná babka a nehovoriac o tom, že ma malá strašne tlačí do pravého boku ..... a pri každom i čo najmenšom pohybe ma to zospodu bolí, keď šoférujem a stlačím napr. spojku, tak to je neskutočná bolesť, by som nebola povedala, že pri čom všetkom používam tieto spodné svaly a ani o tom neviem :angry:
12. led 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 stačí ti pre začiatok jedno malé balenie plienok ......
12. led 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. tak my sme dnes mali tu urologiu a kedze je tam slaby zapal,dal mi hned atb ako prevenciu. takze par dni normalne uzivat plnu davku a potom preventivne raz denne. na 4 tyzdne. takze dalsi tyzden by mi doktorka mala povedat,co so mnou. lebo atb mam uzivat az do ukoncenia tehotenstva a potom este na kontrolne sono mam ist.
12. led 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 ahoj, tak držíme palce .... pozerám, že sa Ti nejako posunul termín na marec :wink:
12. led 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies presne tak, a myslis, ze nebudeme mat v tom pripade aj skorsi porod? alebo to s tym nesuvisi? ja to zajtra spomeniem aj mojmu porodnikovi, kedze gynekologicka mi na to nic nepovedala, mozno on nieco povie. ja tiez maleho citim stale len na pravom boku, a tym padom aj preto ma asi boli len ta prava strana. no zatial som si nevsimla ze by som to tam mala aj opuchnute.
12. led 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dakujem. urcite vas tu budem informovat. termin mam posunuty podla sona,tak som ho aj tu nakoniec zmenila. ale zrejme to nebude az dovtedy.
12. led 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 nemyslím si, ze by to mal byt skorsi porod, teda aspon u mna zatial nie, pretoze mala je este dost vysoko, krcok maternice mam uzavrety a dnes som bola na pasoch a kontrakcie zatial ziadne .......
podla mna sa telo pripravuje na porod, preto to tak boli aj zvonku .....
12. led 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies aha, tak ja uvidim co mi povie zajtra ten moj porodnik, ako to s nami vyzera :slight_smile: idem k nemu prvykrat na take poriadne vysetrenie, asi mi bude robit aj tie pasy.
12. led 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 tak drzím palce, vsak sa ho popytaj na vsetko, aj na pasy .....
u nas posiela gynekolog na pasy na zaklade vymenneho listka .... :slight_smile:
kocky, idem sa trosku polaskat s Jakubkom, tatino ho zobral vyvencit a teraz prisli a kupkaju sa, tak idem za nimi a potom ho ulozit, dufam, ze nebude zaspavat zasa 2 hodiny, tak pekny vecer. :
12. led 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no nejaky vymenny listok mi dala moja gynekologicka, ale neviem co tam nacarbala, asi to bude to :slight_smile: ja idem tiez do sprchy, takisto prajem vsetkym pekny vecer :wink:
12. led 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,pije tu niektora z vas malinik??ake mate po nom prejavy?? ja som si ho dnes spravila 1krat a neskutocne bolesti v podbrusku som dostala po dopiti..tak neviem ci to dako s tym suviselo ci co... :fearful:
12. led 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, nejak nestiham, tak ani docitat nebudu, snad o nic dulezityho neprijdu :confused:

@martinessa2 malinik porod nevyvolava, jen zmekcuje porodni cesty, takze tim to asi nebylo :wink:
12. led 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale ja mam taky dotaz, trpite taky tak prisernou nespavosti? :unamused:
12. led 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majatob to viem,len ma prekvapili tie bolesti :wink: ale uz pohoda som si potom zdriemla a preslo to :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tu nespavost mam aj ja,hlavne v noci a cez den by som prespala jak medved :grinning:
12. led 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek