• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
už jsem tu dlouho neviděla el267. Není už náhodou taky v porodnici? :dizzy_face:
13. led 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova musis kvoli financiam, ci to zamestnavatel tak tlaci?? Ja myslim, ze ak by sa dalo dohodnut so zamestnavatelom, ze pocas MD by ti akoze nevykazoval nic a potom by ti napisal viac, ked budes na rodicovskom..
13. led 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja to mam zatial poriesene tak, ze v spalni postielka a hore v obyvke budeme mat kolisku nacas, kym bude mensie, potom som tiez uvazovala nad tou cestovnou postielkou, je to celkom dobra vec, hlavne, ked idete niekam, sestra ju ma.. matrac tam uz netreba. Len jej maly v nej doma nechce byt ani za svet, on sa hra na zemi v postielke place, ma to tak zafixovane, ze v postielke sa spi..
No, ja tiez beriem calibrum, ale mam to velke balenie a mam ho tam dost vela.. teraz ho uvazujem vysadit, aby babo nebolo moc velke a po porode ho douzivam. Aky caj to pijes na podporu mlieka?
13. led 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. led 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/najde-sa-tehulka-ktora-uvazuje-pokracovat-v-pr/?page=1, nasla som aj temu k tomu na MK, len neviem, ci tie info nie su uz zastarale.. Asi by bolo najlepsie sa spytat na soc.poistovni, lebo nasla som aj take, ze nemozes. Tiez mam v tom chaos.. a ono ta MD teraz bude trvat 8mes., tak ma to trochu zaujima, ja by som tiez mohla ist do prace aj skor na dohodu.. Ale uvidim, ako sa nam bude s malym darit a ci to budem potrebovat..
13. led 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 dakujem, si zlata. ak som to spravne pochopila, tak na dohodu pracovat mozem :slight_smile:
je to kvoli financiam :frowning2: , som sama.
13. led 2011 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia dakujem za pozitivne info :slight_smile: jedna dr.ma vystrasila, ze potom su to horsie bolesti ako porodne....vrrr. este presny termin nemam dohodnuty, ale asi okolo 1.2.
13. led 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 no ja calibrium neberem asi mesiac tiez som citala ze babo potom moze byt vacsie, nove balenie som si zatial nekupovala....a cajik pijem ani neviem ako sa vola ruzove balenie v lekarni mi ukazali asi 5 druhov tak som si jednoducho vybrala...je to zmes byliniek fenikel a tak.... :wink:
13. led 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1
Nuz ja zas neviem, ake su tie porodne :wink: ale ked sa picha spinal,babo vidis hned, si cely cas v obraze, co sa deje, prve dva dni sa tazko vstava ale endorfiny to ulahcuju a potom fungujes. Aspon ja som to zvladla tak ako pisem, a nehrala som sa ani na hrdinku ani som sa velmi nelutovala.
Ja sa chystam presne o dva tyzdne, ak sa mala nepoponahla.
13. led 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova tak to ta chapem, samej je to dost tazko uzivit rodinu! Drzim palce!
13. led 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

@sharlotta - mňa pri prvom pôrode necievkovali. Keď sme boli na exkurzii pôrodných sál tak staničná hovorila, že cievkujú po pôrode, ale len keď sa Ti nepodarí vycikať normálne.
13. led 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
@katkar6 ne, ne v porodnici ještě nejsem :grinning: měla jsem ted dva dny našlapanej program. A hlavně jsem byla ko :sweat_smile:
špatně jsem dvě noci spala, za to dnes jsem spala jako nemluvně a cítím se báječně, že si říkám, že bych mohla porodit :grinning: ale určitě to nehrozí :sweat_smile:
jdu vás dočíst :wink:
13. led 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, takze dnesni kontrola nic moc...malej je ok, ale vazi uz 3,5 kila a obvod hlavicky ma 35...hruza!! monitor OK, ale prede mnou tam holcina zkolabovala...jelikoz mam ale nutnost se skrabat, znaci to mozne problemy s jatry, tak jdu zitra na jaterni testy...takze tak :wink:
13. led 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi třeba fakt půjdeš dřív, uvidíš podle těch testů :wink:

tak jsem dočetla a koukám, že další adeptky na porod jsou mezi náma, ty odzátkovaný :wink:

Já cestovní postýlku pořídila. Má vyvýšený dno, abych se nemusela tak k malej nahýbat. Doporučuji! Má k tomu i hrazdičku na hraní. Matraci jsem dokoupila. Sice tam je taková skládací, ale myslím, že pro dítě na ležení nic moc.
Taky má kolečka, takže s ní můžu popojíždět. A z boku kapsu na věci, z druhého boku je otvor na zip. To je pro větší dítě, až se bude používat jako ohrádka.
Ta první, co mám na Elišku tohle všechno nemá a musím říct, že tohle všechno Eliška postrádala. Tak moc v ní nechtěla spát. Ted už jí používá normálně, spí v ní u babičky.
13. led 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, aj nam dnes poradna dopadla dobre, tesim sa, krcok na 1,5 cm, odbery a vytery vsetko OK a hlavne konecne vieme ze to bude sekcia a spinal, tak uz len cakat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a zajtra s rodinkou hura na lyze, samozrejme ja sa budem lyzovat na izbe s knihou :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. led 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, kto bude z vás rodit v galante?
13. led 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer ja budem v ga, teda ak tam stihnem prist :grinning: je to asi hodka cesty :slight_smile:
13. led 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule, neviete co je s Isabela fly??? neviete ci uz rodi??
13. led 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, urcite je tu niektora z vas "osamela matka", neviete mi povedat, kedy treba poziadat socialnu poistovnu, aby vyplacala ten predlzeny matersky prispevok - t.j. do 37.tyzdna? Je nutne o to poziadat este pred porodom, alebo az ked mi dojde rozhodnutie zo socialnej poistovne o vyske materskeho prispevku?
13. led 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

@leonard2002 to by zaujimalo aj mna. keby si nahodou zistila, tak to, prosim ta, sem hod. dakujem

ja neberiem ziadne vitaminy a ani nebudem
13. led 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dobrala vitaminy dnes. Poslední dobou jsem je už moc nebrala. Nové kupovat už nebudu.
Piju už jen bylinky. A po porodu budu pít taky, mám to už osvědčený :wink:
13. led 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 JA som nasla iba toto:
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1293

Povinnosti príjemcu dávky

* preukázať skutočnosti rozhodujúce na vznik a zánik nároku na materské, nároku na jeho výplatu a jeho sumu (napr. narodenie dieťaťa, narodenie dvojičiek, osamelosť, prevzatie dieťaťa a pod.)
* do 8 dní oznámiť príslušnej pobočke zmenu v skutočnostiach rozhodujúcich na trvanie nároku na dávku, nároku na jej výplatu a jej sumu :wink:
* do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu mena a priezviska
* do 8 dní písomne oznámiť príslušnej pobočke zmenu adresy, na ktorej sa zdržiava
* v žiadosti uvádzať svoje identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia, ktorým je rodné číslo
* oznámiť Sociálnej poisťovni identifikačné číslo sociálneho zabezpečenia dieťaťa, ktorým je rodné číslo

Podla bodu 2 mi z toho vychadza, ze az ked dostanes rozhodnutie od poistovne, mas poziadat o predlzenu matersku. ..ale nie som si ista, ci sa to neda nahlasit aj vopred...Tal ak by ste v tom niektora uz pokrocili, dajte nam vediet:slight_smile:))
13. led 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este, ak by to niekoho zaujimalo, volala som do Ceptry, pokial chcete darovat pupocnikovu krv bezplatne, nie pre svoje babo, ale pre niekoho, kto to bude potrebovat, staci, ak to nahlasite v porodnici, oni vam daju vyplnit nejaky formular a krv odoberu pri porode. Nemusite sa registrovat v Ceptre ani nic podobne. Samozrejme, ze to nerobia v kazdej nemocnici, tak si to preverte bud na nete alebo pri kontrole:slight_smile:
13. led 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby, aj my mame dalsiu ko za sebou... stale otvorena na 3 cm, hlienova zatka uz odisla uplne, krcok na necelý centi a makkne :slight_smile: snad ale este vydrzim aspon 2 tyzdne, bo nemam este ani pediatra vybaveneho :stuck_out_tongue_closed_eyes: vsetko nechavam na poslednu chvilu :confounded:
13. led 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 dakujem. dufam, ze sa tu objavi nejaka mamina, ktora ma uz skusenost :slight_smile:
13. led 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 čítam že aj ty ideš rodiť do galanty, no možno sa stretneme i keď ja mám termín až 14.2. a u koho budeš rodiť? lebo ja nemám zmluvného a a ni mať nebudem.
13. led 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sigsauer Nemam tiez este nikoho zazmluvneneho, zvazujeme to este, a chodim k primarovi a ty? :slight_smile:
13. led 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja chodím k šišákovi a ten je tiež pôrodník, ja sa s ním len dohodnem, ale zmluvniť si ho nebudem. Už máš pobalenú tašku? ja dnes finišujem s balením.
13. led 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer ahoj aj ja budem rodit v galante :wink:
13. led 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek