• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@marhulka13 no inak neviem ci som nahodou nesedela aj hned vedla teba, ked pises ze si ntam bola s muzom :grinning:...a aj mne sa zdal ze je nejaky nasraty, ked kazdemu nadaval a ked ja som bola v ambulancii tak bol uplne pohode, mi hladkal bruskoked som odchadzala tak nezdravil iba mna ale aj maleho, a hned jak som dosla donutra mi uz od dveri krical ze no pome sup-sup hore, pekne vyzliect a drzat...no bola som zmetena ze ci ma dobru naladu alebo zlu ked predtym nadaval a zrazu hentak :grinning:
13. led 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 ,
@marhulka13 no vy máte akéhosi divokého doktora :grinning: :grinning: :grinning:

@amarelka23 ja si tiež beriem kopiu

baby,ja som bola v utorok na poradni,dr.mi povedala,že sa neotváram,ale na papieri mám napísané,niečo 3cm: "hrdlo zachované,3cm,branka voľná,uzatvorená." neviete,čo to znamená?neni to,že krčok je skrátený na 3cm?
13. led 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 no on ked ma dobru naladu tak to stoji za to :grinning: odneho som tusim este nepocula, nejaku normalnu vyzvu vyzliect sa a hore na kozu ist....to skorej povie pome pekne ritku ukazat a pod. :grinning:
13. led 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. led 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 Tak to este neviem, do akej miery budu patrat, ci si len nevydata, alebo ci zijes s niekym
13. led 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 vraj staci len cestne prehlasenie o tom, ze zijes sama.
13. led 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ahoj o to sa v socialnej ziada az tesne pred skoncenim vyplacania materskeho prispevku. tak mi to povedali v socialnej v tn.vtedy treba napisat nejake prehlasenie a stym ist tam.
13. led 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 k tomu materskemu prispevku pre slobodne mamicky treba napisat prehlasenie ze nezijes s otcom dietata alebo nieco take neviem dokonca ci nemusis mat aj inu adresu ako on ale to som si neni ista
a ako som pisala predtym treba o to ziadat tesne pred skoncenim vyplacania materskeho prispevku
13. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Treba zaziadat o predlzenie MD nejaky tyzden-dva pred skoncenim normalnej 34-tyzdnovej, podpisuje sa cestne prehlasenie, ze matka nezije v spolocnej domacnosti s otcom dietata. Akurat skoda, ze vela sa to zneuziva a prave preto sa nekonalo predlzenie MD pre osamele matky z 37 na 43 tyzdnov :cry: ako sa povodne malo. To by ma bolo ako naozaj osamelu matku potesilo viac ako tych 5 percent z vymeriavacieho zakladu.
13. led 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia aj tych 5 % je lepsich ako nic. mne urobil skrt cez rozpocet ten znizeny rodicovsky prispevok :slight_smile:
nevies poradit, ci tam potom nebudem mat narok aj na nejaku inu socialnu davku?
13. led 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dnes vecer je tu nejak prazdno :slight_smile: . to uz vsetky spite?
13. led 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja vas ctu.. jen k tomuto tematu nemam co napsat :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. led 2011 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz som nasla aj vzor toho cestneho prehlasenia pre osamele matky. staci poslat do socialnej poistovne pred skoncenim tych 34 tyzdnov. len tu neviem prilozit ten subor. da sa to? poradte ako.
14. led 2011 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem spinkat. rano musim do prace :grinning: prajem vsetkym dobru noc. :slight_smile:
14. led 2011 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky.
My sme ešte stále v nemocke.Dnes by nás mali pustiť, tak uvidíme. Problém bol v Tom, že som mala 2 dni teploty 38. Pravdepodobne z prsnikov, lebo sa mi neskutočné naliali a nie a nie vypustit to mliecko. Ale už neodsavam, už iba kojime, takze je to už fajn. Mala je úžasná. Iba papa, kaka a spinka. Krásne priberá.
Mame nejakú novú maminku?
14. led 2011 v 06:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ahojki aret :wink: :wink: :wink: . tak držkam paluchy nech vás dnes pustia domkov :wink: :wink: :wink:
14. led 2011 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

@arrett Přeju ti, aby vás pustili dnes domů. Doma, je doma :wink: A jak reagoval malej na miminko? To je super, že je malá takové zlatíčko :wink:
Já jsem si stěžovala, že se mi špatně spí a musím říct, že poslední dva dny spím jak nemluvně.
14. led 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 ja ani poriadne neviem, kto vsetko tam bol, nenormalne som bola ospala a mm tam aj zaspal :grinning: na mna tiez este nebol zly, len on ma svojsky zmysel pre humor a bud ho prijmes, alebo sa budes urazat, co je zbytocne... mne tam hovoril, ze bol na wc na malej a ze sa zle poutieral a citil sa vlhky, ze mu uz z nas zacina sibat, lebo mal pocit, ze aj on uz trpi vytokmi :grinning:

@janette4 no, je taky haluzak, na to ze uz ma po patdesiatke, ale aspon sa nasmejes :grinning:
14. led 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dufam, ze vam pustia, inac tu radia porodne asistentky a mam to od slovenky kt.rodila tu v dubline, dat si horuci kupel, taky horuci aky len znesies a pritom by sa ti malo mliecko uvolnit, ona mala tiez taky problem ze sa rychlo naliala a mala vysoke teploty tak jej povedali ze ziadne odsavanie ani sprcha lebo kazdym tlakom na prsia dosiahnes len to ze sa ti vytvori viac mlieka, tym padom horsi zapal kedze nejde von, a ta horuca voda jej pomohla asi pri druhom kupeli jej vsetko pekne vyslo von a bola ok :wink:
14. led 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja ho mam velmi rada, sa vzdy tesim na ko, a nie len kvoli drobcovy, ale hned ma clovek lepsiu naladu ked s nim nekto posranduje...a inak aj ja som vnimala zeny v cakarni len tak na poly...keby sa da tak hned zaspim v momente, sak v tej cakarni jaky utlm, kym som tam bola ani telku nezapali - a ked tam nejsom sama, ale nekto ide so mnou tak furt ide :slight_smile: ale tak aspon som si brozurky precitala o antikoncepcii pocas kojenia....
14. led 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,,tak mu po kontrole,,pesar vybraty,,a este zatial drzime :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale,ze uz to moze byt kazdy den :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

@mafynka - tak gratulujem ku kontrole. :slight_smile:

Dnes na STV2 o 18.40 bude relácia Fokus o novom zákone o materskej dovolenke a o rodičovskom príspevku. Natáčali rozhovory s maminkami aj bystrickom Materskom centre Hviezdička - mal by tam byť rozhovor aj so mnou - tak som zvedavá. :slight_smile:
14. led 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 aj ja som ich tam citala :grinning: ved byt tam toooolko hodin, tak uz som mala precitane vsetko :stuck_out_tongue_closed_eyes: a co ti povedal?? ako to s tebou vyzera? este sa nechystas rodit??
@mafynka no vidis, jak super, ved uz si v 36 tt, to uz bude ok... a podla mna, tazke tehotenstvo, lahky porod :grinning:
14. led 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no este sa nechystam, ale mam byt uz nachystana :slight_smile: , ze to moze hocikedy dojst, bo sa mi pekne vsetko uz pripravuje, na monitore mi tvrdlo brusko, nejake tie falosne kontrakcie boli ale nic pravidelne, tak uvidime ako to bude :slight_smile: vecer mavam nenormalne bolesti, mam pocit ze uz-uz sa idem rozpadnut, ale tak zatial ma to vzdy preslo :slight_smile: a inak tebe sa preco zmenil termin ? sa mi zda, ze si mala presne taky isty ako ja, nie?
14. led 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 mne nemenil termin, teda teraz mi ho meni vselijako, v stredu mi povedal, ze nech si uzijem este vikend a v pondelok si mysli, ze sa znovu stretneme, tak som mu vravela, ze este nemozem, bo nemam vsetko... tak sme si aj zo srandy povedali, ze ci sa stavime... tak som zvedava, ako tonapokon dopadne....no aj v 24 tt mi vravel, ze bude fajn, ak to vydrzi aspon po 28 tt a kde som sa az dostala :grinning:
14. led 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak ale aspon na konikovy si mala napisany termin vtedy kedy ja :grinning: tak je super, ze si sa "dopracovala" az doteraz :slight_smile: a co ti este chyba ??
14. led 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 pediater :grinning: a mm odchadza na sluzobku a ja chcem, aby bol pri mne a este potrebujem buduci tyzden poriesit urady, lebo to za mna nemoze nikto urobit, takze este dva tyzdne nech mi daju dat si vsetky papiere dohromady a je to :slight_smile: ty mas uz pediatra?? v seredi asi, koho si si vybrala??
14. led 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no ja mam uz od 1. mesiaca vybaveneho pediatra- tedu cku :slight_smile: ked som potrebovala do skoly papier, ze som tehotna potrebovala som potvrdenie aj od mojej dr. obvodacky a vtedy som mala Fodorku lebo sak ece som mala 18 a k nej chcem dat aj drobca, tak vtedy som sa s nou dohodla, bo k nej chodil aj moj priatel...a este plus kedze ja mam iba 18 povedala, ze mozem byt u nej aj ja aby som mala vsetko pokope,takze v podtstate mame s malinkym rovnaku dr. :grinning: :grinning: :grinning: aj ked uz by som mala mat normalnu "dospelacku" ale tak co so mnou ked som taka mlada :grinning:
14. led 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 no fodorovu moc nepoznam, ja som chodila k paldanovej, no teraz uz chodim pore dospelych ku kayserovej, no horor :stuck_out_tongue_closed_eyes: inak to je haluz, ze mama aj dieta maju este lekarku pre deti :grinning: :grinning: :grinning: ale ma to svoje vyhody :slight_smile:
14. led 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 aj mne to pripada divne...a dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tak kebyze ju tak dobre nepoznam, tak urcite by som u nej nezostavala, sice by to malo byt tak, ze do 24 ci 25 by ta dr. detska mala mat (teda aspon tak to bolo este pred nejakym casom) ale fodorova hned po 18 vyraduje z evidencie...teda par vynimiek ako napr. ja sa vzdy najde :grinning: a aj mas vybrane kam das malickeho, ci este ani to nemas??
14. led 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek