• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 ja myslím že 22 stupnov je akurát...Mne ktosi vravel že vetrať musíš ale ked tam bábo nie je....A ja ked nebude vonku pod nulou tak bude malá spinkať aj na balkone v kočíku... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. led 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb my sme tiež kúpili náušničky z bieleho zlata, nemyslím si, že by v tom mohol byť nejaký problém. čo si mala na mysli? :slight_smile:
s tou autosedačkou je to individuálne, viem, že to tu už dievčatá riešili. my pôjdeme určite vo vajíčku, rozhodne je to bezpečnejšie ako vanička. jedine, že by ste mali takú, ktorá sa upevňuje v aute rovnakým spôsobom ako vajíčko, to by bolo iné. ale ak máš iba obyčajnú, ja osobne by som neriskovala. budem asi krutá, ale predstav si situáciu, že náhodou prudko zabrzdíte. udržíš tú vaničku s dieťatkom? asi nie... toto by mohlo malému ublížiť viac ako chvíľka vo vajíčku cestou domov. ale aj počas tej chvíľky sa na ceste môže stať kadečo a vo vajíčku má dieťatko lepšie šance. nie nadarmo je to aj v zákone. ale je to na každom, čo považuje za dobré :wink:
15. led 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my dame malicku do vajicka, kedze byvame cca 15km od nemocnice :slight_smile:
berte na vedomie, ze vy nemusite spravit chybu :frowning2:
15. led 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ved jasnačka ja tomu rozumiem... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Kazdý má iný nazor...My byvame fakticky pri nemocnici tak 3 minuty cesty.....Aj ked jasné že stať sa može niečo aj za tri minuty.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
15. led 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@alexis13 tých 22st.je akurát.vetrať áno,ale nie,keď tam je bábo.treba vyvetrať a potom ho tam dať.
Čo viem,najnovšie sa môže aj s novorodencom chodiť na prechádzky,pokiaľ teplotu vonku neklesne pod -5st.

ja pôjdem z pôrodnice určite s autosedačkou.Malého sme brali vo vaničke,v perinke,ale to som mala pôrodnicu asi 12km od domu,teraz budem mať takmer 40km.Nikdy neviete,akého debila stretnete po ceste.
@domigb Pani primárka má odvahu zobrať si na zodpovednosť životy cudzích ľudí,keď kričí?Ja to beriem tak,že povinné to asi nie je pre nič za nič.Moja mama mi tiež dohovára,že veď z pôrodnice ho môžem zobrať len vo vaničke,ale ja som striktne proti tomu.

mimochodom k tým šoférom:minule som išla s mojim otcom u nás z Tesca a ako sme mali vchádzať na kruháč,"inteligent" pred nami išiel na kruháč tiež,ale bez smerovky do protismeru.kukala som jak puk,čo vyvádza. :angry:

@domigb ja si myslím,že môžeš dať aj z bieleho zlata.

@sharlotta podľa mňa cvičná kontrakcia nemôže trvať 5minút.max.pár sekúnd,minútu.ani kontrakcie na konci pôrodu toľko netrvajú. :unamused:
15. led 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ona kričí len na mamičky z mesta ...tie čo su z okolia tak jasné že beru v autosedačke....My možme isť prakticky aj peši....Mám to velmi blízko.....A teda ak ju vezmem v autosedačke tak musím mať tu deku do autosedačky čo???
či nemáte ju všetky??? :wink: :wink: :wink:
15. led 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ja dám do autosedačky normálnu deku,preložím tak,aby na polke ležalo bábo a druhou polkou prikryjem.a na škrupine mám aj nánožník.
15. led 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 počkaj na akej škrupine????tak ja asi nemam nanožnik... :unamused: :unamused: :unamused:
No dobre ale to by som už musela malú viac navrstviť ty davaš aj overal??? :wink: :wink: :wink:
15. led 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 a si tam spokojná? ja som tam bola vo štvrtok, robil vtedy starší doktor, ktorý bol hrozný. nič nám k sonu nepovedal, ani či je maličká v poriadku. keď som ho poprosila o fotky, tak sa na mňa mrzuto pozrel. urobil mi dve, na ktorých nič nie je vidieť. celé to trvalo asi 3 minúty :(
15. led 2011 ve 13:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko my sme dali nastrelit v 6m. a ja som si dala nastrelit pred cca 2r - dovtedy som nenabrala odvahu - tak mozem povedat - vobec to neboli :wink:
15. led 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 tak neviem, co to bolo, ale bolo to 2x po sebe a trvalo to 5 minut, kym to odznelo :sweat_smile: Potom sa to uz neobjavilo...tak neviem...Brucho mi tvrdne vkuse od 19tt a jedine, co to ako-tak zmierinilo bolo magnezium 4x denne, ale to som uz vysadila pred dvoma tyzdnami a odvtedy mi tvrdne brucho tak cca kazdych 5-10minut, ale neboli to. Toto bolelo a dost. :unamused:

Inak my byvame cca 5 min. autom od nemocnice, ale ja budem mat vajicko jednoznacne. Ja si davam vzdy aj pas, aj ked idem len na par metrov. V tomto som uplne podstiva.
15. led 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 no ak myslis medicinske centrum tak s tým som nadmieru spokojna....mam tam dokiho Trusku, sono mi robi doktor taky vysokansky chudy, alebo sestricka ak tam on nieje a vsetko vzdy pekne poukazuje, vysvetli, odpovie na otazky aj foto spravia...nikdy som s nimi nemala problem...ak si bola teda tam na sone mozno prave doktor co robi sono nerobil a zastupoval ho niekto....hmmm
15. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
naušničky budeme davat neskoršie, možno pred alebo po krste =D
15. led 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baby, my budeme mat tiez vajicko, mame sice aj vanicku, co sa da upnut do auta na pas, ale vajko sa mi zda praktickejsie a mozem ho v tom lahko nosit, vanicka je tahsia. A mam aj fusak taky, co sa upina do vajka, tak bereme vajko. Tiez sa mi zda bezpecnejsie, my byvame cca 40km od nemocnice..
15. led 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
raz som pozerala lamparen, a bolo tam ako to nespackat...pytali sa tam presne na tu temu, prevoz babatka z porodnice, ci treba vajicko...a hovorili, ze ak ide prave o prevoz z porodnice domov je mozne ist s vanickou a nemusi byt vajicko,...ale nepametam si presne uz, ze kedy to vysielali inak bych to pozrela v archive...ale ved to je kazdeho vec ako pojde, ja keby mam 40 km nemocnicu tiez by som urcite zvolila vajicko,ale nemam, tak pojdeme vo vanicke :slight_smile:
15. led 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. led 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mna by zas zaujimalo, ako previezt dieta v skode 120, ked vzadu nie su pasy...ak sa moze vpredu, je to ok, no ak iba vzadu, tak v tom pripade je to vajicko nebezpecnejsie ako vanicka :confused:
15. led 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 môže sa na prednom sedadle :wink: práve preto sa do nových áut montujú na spolujazdcovu stranu vpredu vypínateľné airbagy. mnohé mamičky tak prevážajú svoje drobčeky, keď jazdia samé. veď keby to malinké bolo vzadu a nevidelo na maminu, ktorá je za volantom, asi by bolo nepokojné :wink:
15. led 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 aoj a ty co mas prichystane na cestu domov??
15. led 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav no ja mám nastrelené a bolelo to jak des a zahnisalo tiež poriadne, takže na to nezabudnem. ale prepichovanie v pôrodnici si nepamätám, takže žiadna trauma zrejme :grinning:
15. led 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko tak problem vyrieseny :grinning: kedze nemam vodicak, tak ma ani nenapadlo, ze keby soferujem tak babo zozadu na mna nevidi.... aj ked aj tie predne pasy v tych skodoviciach nie su bohvieco, lepsie su napinacie
15. led 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 ja mam body, dupky, svetrik, bundicku, perinku a fusak, tenku ciapku, hrubu ciapku a rukavicky... samozrejme plienku :grinning: my to mame cca 50 km, tak nech mu zima nie je :slight_smile:
15. led 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no celkovo tie škodovice nie sú už dnes vôbec bezpečné do tejto premávky. kedysi to bolo iné a boli to skvelé autá. veď to človek hocikde opravil aj sám a navyše boli pekné. manžel na škodovky dodnes nedá dopustiť. ale pri sile nových áut už škodovečky prehrávajú na plnej čiare :frowning2: ale mužík stále hovorí: do toho keď si človek sadol, tak vedel, že šoféruje, tam aj dupnúť bolo treba.
ja si ešte pozriem vyhlášku, čo sa týka vajíčiek, toto som sa rýchlo muža opýtala, lebo som si nebola istá, hoci ja sama vodičák mám :sweat_smile:
15. led 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak nejak podobne aj nas pojde a mame to o dost blzsie, ale sak ktovie ake bude pocasie, sak uz teraz ake oteplenie bolo, a to som si myslela ze vo february budu este kopy snehu :grinning:
15. led 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko tak tvoj muz a ten moj si mozu podat ruky..zvazujeme kupit aj nove auto, no viem, ze on bude furt verny tomu svojmu srotu :grinning: keby si to sam nevedel opravovat, to uz je uplne zbytocne....ale sme jak rarita, malokedy sa stane, ze mladych ludi vidis v takej starine :grinning: nie kazdy si trufne to soferovat....svokor furt vravi, ze kto zvladne skodovicu, uz zvladne kazde auto :grinning: a my este aj dialkove zamykanie mame, to mi dojde jak vtip
15. led 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 len pockaj, aby zachvilku zase nenasnezilo a na auto namontujeme sane :grinning: ale mohlo by byt radsej takto, nez nejaka snehova kalamita
15. led 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 s tým aj ja súhlasím, kto starú škodovku zvláda, môže sadnúť do hocičoho :grinning: ale to je super, milého koníčka má tvoj muž. ja som nedávno svojmu fotila na našom sídlisku jednu nablýskanú, pekne vytuningovanú škodovku, nemala jedinej chybičky, ani kúsok hrdze, majiteľ musí byť riadny fajnšmeker. aj vytunigovaná bola tak akurát, elegantne, žiaden obrovský spojler ani nič také, ale na slnku svietila jedna radosť :slight_smile:
15. led 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 dialkove zamykanie wow :grinning: som si to predstavila a nahodou prirodzena vec, mne sa tiez pacia vcelku stare auta, moj brat mal skodovicu ako prve auto - dal za nu 2500 sk a keby mu neodletelo zadne koleso pocas jazdy z nej tak si myslim, ze dodnes na nej fici :wink:

ja si pamatam, ze minuly rok este 12 februara bolo dost snehu ( vtedy sme boli na valentinskom plese a kym som sa z auta dotrepala k dveram po clenky som bola v snehu )...dufam ze tento rok to tak nebude :slight_smile:
15. led 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 áno, myslím medicínske centrum. aj mne sono vždy robila sestrička, ale teraz mi ho robil lekár, ktorý by už určite mal byť na dôchodku. vždy som tam rada chodila, pretože sa dlho nečaká a vždy som uvidela malú a tá zlatá sestrička mi všetko pekne povysvetľovala. Teraz som sa tiež veľmi tešila, ale odchádzala som sklamaná, malinkú som videla len na jednu - dve minútky :slight_smile: , ale nič som sa nedozvedela :( . A tie fotky - čierno - biele machule môžu ísť do koša. Aspoň keby som rozumela tomu zápisu, čo mi napísali do tehotenskej knižky. Jediné, čo som pochopila, že malá je o týždeň neskoršie, ako by mala byť
15. led 2011 v 15:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko nefotila si tu nasu :grinning: ta je v takom stave, ze konec... vzdy pred jazdou si kazdy fliacik vytiera, novy lak je na nej, vsetko stale opravuje, no niekedy mi to leze na nervy... aj cely den sa v nej dokaze hrabat... teraz tam ide robit aj tie zadne pasy, takze uz zase si bude robit vylet na srotovisko a tam si pozbiera, co potrebuje... o auta sa treba starat, aj nove auto moze byt na srot
@iwka123456 my sme ju dostali zadarmo, dnes uz hadam by za to nikto ani 10 € nedal :grinning: akurat vcera sme boli na stk, tak mame dva roky pokoj... no to dialkove zarazi kazdeho, lebo tam to fungovalo na system, ze kazde dvere sa otvaraju samostatne, nie taky komfort... mne to vyzera komicke...
no minuly rok viem, ze bola zima a sneh. my sme mali 21.januara zasnuby a brutalan kosa bola...
15. led 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek