• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@potokin v pohode, ja len pisem co mi hovorili v lekarni. Starsia lekarnicka ani nevedela, ze sa tento caj pije pocas tehotenstva a aj po a ta mladsia co tam bola,tak vytiahla nejaku mudru knihu a zacala mi citat tie veci, co ten caj sposobuje. Ja ked som si citala o tomto caji na nete, tak som sa napr.taketo veci co mi ona vravela, nedocitala
18. led 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 beriem euthyrox 75 mg, každý deň. Zatiaľ mi štítna žľaza nerobí problém, tak by to tak aj mohlo zostať. Aj ja by som do leta chcela schudnúť, lebo v lete nosím len plavky a takto by som teda v plavkách nechcela vyzerať a hlavne sa chcem obliecť do svojich oblúbených vecí. Veľa ľudí mi povie že konečne vyzerám ako žena a že ani nevidno že som pribrala, ale viem že ma len utešujú. Ale nie že by som sa sťažovala, proste niekto priberie viac, iný menej.
18. led 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, a už vám kleslo bruško? lebo ja mám pocit že mne teda vôbec nie.
18. led 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin nemas zac :wink: ja mam balenie 5tich flasiek po 140ml a stalo to 9,71€ ...ale k tomu mi uz nic netreba, to je komplet...jedine ze by som si chcela dlhsie robit tie vyplachy...v letaciku je pisane ze ta jedna flaska je na 1 pouzitie, ale el pisala ze jej vyslo aj 3 krat, tak uvidim, ci si budem potom muset este dokupit, ale tak pochybuejm, lebo je toho vcelku dost :slight_smile:
18. led 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebonka no vsak preto sa cudujem lebo ja mam rada rozne bylinkove caje a bylinky ked sa da aj zbieram preto ma to dost prekvapilo:slight_smile: a odporucala mi ho aj porodna asistentka
18. led 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin netreba, je to volne predajné
18. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee uz sme na strane 800, pekne to tu je zapisane :slight_smile:
18. led 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky mozno hlupa otazka,ale chcem sa opytat, ci nemozem nejakym pohybom ublizit malemu,,napr,ze mu praskne pupocna snura,alebo podobne,,lebo som si lahla a citila som a vlastne aj pocula,akoby mi daco v chrbte puklo,,na lavej strane na boku v strede,,,nemozem sa ani pohnut,ako to boli
18. led 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky dakujem za koment brucha. tak kolko je tu uz babatiek?
18. led 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, tie co idete rodit klasicky, mate aj ten yal gel na klystir?? lebo v nemocnici davaju mydlovu vodu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja myslim, ze malickemu by sa v brusku nemalo nic stat, on je dobre chraneny.. skor tebe!
18. led 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin idem do TN.ale nikto mi nič nevravel o tom rosalgine.viem o ňom,u mojej dr.je veľký pútač naň,ale kupovať si ho nebudem.
18. led 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tanja61 hm?? tak sa skus opytať svojej obvodnej asi ťa vyšle na kožne.
18. led 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin moja čo si nakupila v tej lekarni???? :grinning: :grinning: :grinning:
18. led 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tiež si myslím,že sa mu nič nestane.

@mirka0044 ja si neberiem nič,tá mydlová voda sa dá vydržať.
18. led 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby to je bolest,,ale riadna,,ani dychat,,ani pohnut,,posadila som sa dako,,ale to boli muky,,neviem co to je,,ako mam s tou stranou problem uz dlho,,ale toto je este horsie,,,akoby ma sidlom niekto don bodal,,
18. led 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky....práve som sa dozvedela,že 4.2 porodím(ovšem ak sa to nerozbehne samo skor).Som objednaná na sekciu :unamused: Doteraz som si myslela,že rodit budem normálne :unamused: ....no čo už.Viete mi niektorá z vás,čo ste sekciu už postúpili,aspon v skratke opísať priebeh?Absolutne neviem čo ma čaká :frowning2: ...alebo je lepšie nevedieť????? :confused: bojím,bojím......
18. led 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 Ahoj Mirka, neviem, ci sme to uz preberali tu, alebo som to citala na inom starsom fore, ale vraj normalny klistir je ucinnejsi a hlavne rychlejsie zabera, tiez som si chcela kupit yal, ale nakoniec to necham na klasiku:slight_smile:
18. led 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka podla mna, ked Ti to neprejde, tak chod na pohotovost, mozno si si len pricvikla nerv. Ja som si dnes tiez tak cupla, ze som si pritlacila brusko, som si potom nadavala, ale vetrovka tesna, v jednej ruke voditko od psa a spadli mi peniaze na zem...ta som ani nevedela si inak cupnut...:(
Dnes som este poprala posledne veci a dala som si slub, ze do konca tohto tyzdna si uz teda aj pobalim tasku:slight_smile: uz by sa patrilo, nie?:slight_smile:
18. led 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 a co se stalo, že jdeš sekcí?
18. led 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 Neboj neboj:slight_smile: podla mna je to jednoduchsie a pohodlnejsie ako "klasika", ved preto si to tolko zien vybavuje, aj ked by sekciu mat nemuseli...Vysvetlenie priebehu necham na tie, co to zazili:slight_smile: A preco musis ist sekciou, vies?
18. led 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 kupovala som si homeopatika co chcem jest pred pocas a po porode. mne take veci pomahaju tak som sa zasobila aj teraz :slight_smile: v lete ich uzivam na alergie a tak su to jedine lieky co mi pomohli :slight_smile:
18. led 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no uz je nacase :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no neviem co robit,,uz som sa raz nemohla takto hybat,,,ked som mala teploty,,,potom to trochu uvolnilo,,teda bobolievalo stale,,ale teraz mi ruplo o cosi nizsie,,,tak uz ma boli komplet cela lava strana
18. led 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin ake homeopatika si si kupila?? daj nejaku radu
18. led 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka a nemas to z chrbtice??platnicky??? :confused: ty uz si davaj pozor :wink:
18. led 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 z platnicky asi nie,,ma boli naboku
18. led 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 neboj, není to nic strašnýho :wink: i když chápu tvoje zklamání. Já jsem si tím taky prošla.
Většinou je to tak , že v den nástupu musíš být aspoň 12 hod na lačno a nepít. Oholí tě a asi dají klystýr.Udělají s tebou sono, vyšetří tě atd.
Pak záleží jestli budeš mít celkovou narkozu, nebo spinál. Já měla spinál. Je to podle mě lepší, aspoň uslyšíš a uvidíš miminko :wink: Pro ty co se bojí je lepší asi celková. To se probereš až na JIP. Tam se leží aspon u nás 12 hod po celkové a 24 hod po spinále. Pak přišla sestra a šla se se mnou umýt a vyčurat. Pak jsem normálně šla na oddělení pro šestinedělky a už měla malou u sebe. Jasně ty první dny je to těžší, jizva bolí a hůř vstáváš. Dostávala jsem i něco na bolest. Laktace u mě nastoupila rychle a bez broblémů i když jsem malou měla během ležení na JIP jen 3x na přiložení. Očistky jsem měla velmi slabé a jen pár dní.Jizvu jsem si sprchovala a sušila, stehy jsem měla samostřebávací a asi po týdnu jsem si jí masírovala. Nevím co by tě ještě zajímalo?
18. led 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 ahoj,ja som mala prvu sekciu pretoze maly bol otoceny zadockom, naozaj sa nemas coho obavat, bolesti po porode si musia vytrpiet vsetky rodicky, hlavne to zavinovanie maternice,ako pisala arrett,odporucam spinal,hoci ja sama som ho nezazila,mala som plnu narkozu, vraj je lepsi, rychlejsie sa po nom zotavis a neprenasa sa na babetko, niekomu byva po narkoze hrozne zle, klasika ako pri normalnom porode, aspon u mna to bol klystir, sprcha, zaviedli mi kateter a sup na salu, z coho mi bolo smutno,ze maleho som videla posledna,ked som sa prebrala, mliecko som mala asi na treti den a odvtedy aj maleho pri sebe na izbe, ked maly zaplakal, zabudla som na vsetky bolesti a bezala stale k postielke akokeby som ani nemala zasite brucho :grinning: na piaty den sme uz boli doma :slight_smile: takze ziaden strasiak, vyhodou sekcie je, ze zospodu ostanes neporusena a babetko nemusi tiez prechadzat bolestami pri porode. Ja tiez zrejme pojdem aj druhykrat sekciou, preco musis ty?
18. led 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka aj ja ho mam...doki povedal ze každa druha tehu to mam...mne budu davat antibiotika cez infuzku pred porodom :wink:

idem sa pochvalit mam po skuskach.....huraaaaaa kupila som dva pracie prasky zajtra sa pustame do prania a zehlenia :wink:
18. led 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka je toho viacej ale tu je strucny popis :slight_smile:

ARNICA MONTANA 9ch to sa berie pred aj po porode je to na hojenie ran preventivne proti bolesti a krvacaniu a podobne

CAULOPHYLLUM 5CH to je tiez pred porodom 8-9dni a uvolnuje stuhnuty krcok a znizuje bolesti pri stahoch maternice

ACTAEA RACEMOSA 5CH ta sa berie pocas porodu uvolnuje svalovinu krcka a pomaha jeho rozsirovaniu

a po porode sa zas berie arnica na urychlene hojenie

a este mam STAPHYSAGRIA 5CH to je na hojenie ran ak by ma sili a tak

a plus este na podporu laktacie RICINUS COMMUNIS 5CH
18. led 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek