• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
alexis13 ja tiež nič neberiem, pri prvom tehotenstve som brala calibrum ale byvalo mi z toho zle na odpadnutie tak odvtedy žiadne tabletky...aj doktor mi dokonca predpisal v strede tehotenstva nejake tableetky na uvolnenie lebo som mala dost velke bolesti chrbta ale ani jednu som nezobrala, ked to do mna nenatlačia tak nemusim :slight_smile: bolesti chrbta mavam stale ale to bude od tej záťaži, moje telo nie je zvyknute na +22kg :slight_smile:
19. led 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahojky ja by som to možno skusila tak že by som si to nafotila a mala v počitači fotky a potom podla toho vedela že čo je od koho:slight_smile: Ale možno tu ešte kočky hodia lepšie nápady.... :grinning:
19. led 2011 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin dobre, ze vravis, to som nevedela, budem si musiet este pocitat okolo toho
19. led 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer z toho calibrum ti mohlo byt zle ak si to jedla nie po jedle. malo by sa to s jedlom, kvoli lepsiemu vstrebavaniu. mne tiez bolo parkrat zle, ked som si to nedala vyslovene s jedlom
19. led 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahoj ani ja neberiem, momentalne faza rozhodovania. :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ahoj :slight_smile: ja tiež nič neberiem a ani mi to nikdy nenapadlo, dokonca ani Femibion som nedobrala :sweat_smile: kým sa má malinká dobre a doktori nič neodporúčajú, nevidím dôvod.
Čo sa týka poisťovne, máš v podstate na výber iba tri. Ja som prestúpila do Dôvery zo Všeobecnej pred rokom a to z toho dôvodu, že sme plánovali bábätko a mnohé vyšetrenia s tým súvisiace Všeobecná nepreplácala. Napr. už len u môjho gyndoša by som vo Všeobecnej hradila každú folikulometriu, Dôvera ju prepláca, ako aj soná mimo povinných. Má aj zaujímavý bonusový program, takže som rada, že som zmenila a malinká pôjde do Dôvery tiež. Som zvedavá na ten kufrík, čo od nich dostaneme, takže okrem nemocničného budeme mať ďalší. To je ale úplne nepodstatná vec :slight_smile:
Ešte si sa pýtala na označovanie. Tiež som to teraz robila, ja som to riešila vyšitím maličkého krížika na ten cetlík, kde je písaný výrobca alebo veľkosť. Je to síce pracnejšie ako fixka, ale celá taška mi trvala tak cca pol hodiny. Keď budem vecičky vracať, jednoducho to jedným ťahom vypáram. Fixku som nechcela aj kvôli tomu, aby tam neostala :slight_smile:
19. led 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja som si to davala po jedle ale mi byvalo nenormalne zle z toho, raz som naozaj skoro odpadla tak vtedy som to vysadila a už mi viac zle nebolo :slight_smile: aj tak je podla mojho nazoru lepšia čerstva zelenina a ovocie ako hocijake tabletky...
19. led 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,,ziadne nove babo??
19. led 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer jaj tak to je ine, asi to tvoje telo neznesie. ja si davam vitaminy len obcas, lebo jem dost malo zeleniny, tak aby mi nic nechybalo. a tie homeopatika chcem vyskusat, kedze si nedavam epi. je to na prirodnej baze, tak to neuskodi. ale chcem sa aj s lekarom poradit. a este chcem uzivat probiotika pred porodom, aby som ich mala v mliecku potom, ak by mal maly koliky. odporucila mi to svagrina, ktora mala velke problemy so synovcom. inak tiez nie som za zbytocne uzivanie liekov. studujem medicinu, takze viem, ze neziaducich ucinkov je tam dost
19. led 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ziadne. ty si mala aku noc?
19. led 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 jaaaj no hroznu,,to sa uz neda spavat,,ten chrbat ma desne bolel,,a ked som si lezala na druhej strane,tak zasa maly tak kopkal,ze ma bolela aj druha strana, do niecoho mi zavadil,,takze krce na oboch stranach..tak som si dala sprchu,ze idem do nemky,,,ale po horucej spchce to preslo,,,no celu noc som spala na pravej strane,,kedze kazdy pohyb ma bolel,,,tak asi tak,,,inak som malemu dala ultimatum,ze do tyzdna sa musi narodit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. led 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ahoj ja som si chcela kupiť to homeopatikum na zmiernenie bolesti pri kontrakciach neviem presne ako sa vola , ale nemám odvahu :unamused:
19. led 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 pocas porodnych bolesti:
CAOULOPHYLLUM 5CH 5 granul kazdych 10 minut striedat s nasledujucim preparatom. Uvolnujem svalovinu jrcka maternice ( pri otvarani porodnych ciest), zmiernuje bolesti slabin a stehien, ulavuje pri prudkych nepravidelnych krcovitych stahoch.

Mne sa zda vela každych 10 min
19. led 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka som som zvedava, ci posluchne maminku :grinning: :grinning: :grinning: je to ako naschval, moja znama sa otvarala od 24tt, bola stale v nemocnici, zasivali ju a ked uz mala mohla ist von, nechcelo sa jej. porodila dva dni po termine a aj to jej museli prepichnut vodu doktori :grinning: tak dufam, ze tvojmu sa bude viac chciet
19. led 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 neviem, ja som to len cele skopirovala z diskusie porodnica v banskej stiavnici (tam idem rodit), pisala to tam jedna baba. zislo by sa okolo toho este nieco pocitat, alebo sa poradit s nejakou skusenou lekarnickou
19. led 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehule! (vlastne ted uz tu mame i netehule..) :grinning:
Ja byla dneska na kontrole, natocili mi ukazkovej monitor, :wink: dostala jsem tabletku na svedeni :pensive: pan doktor byl tak hodnej, ze mne i prohlidnul zespoda.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Otevrena jsem na prst, hlavicka naleha a rodit jedeme 29.1. :grinning: Ja se ani neptala proc, proste pan doktor hodil ocko na kalendar a jen nam to oznamil a manza proti tomu nic nema, takze za 10 dni nastupuju.. :wink: :sunglasses: (pokud teda nahodou "omylem" neporodim behem nasledujiciho tydne) :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No jsem rada, ze mam datum, aspon muzu planovat a nemam stres :slight_smile:
19. led 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 tak super,blahozelam, aj ja mam rada ked mam vsetko naplanovane
tiez gratulujem Majke k dvojickam :slight_smile:
19. led 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ani mi nevrav,,ja uz posledne dni nezvladam,,je to hrozne,,kazdy den bolesti,,inak vcera som zistila,ze som pribrala 20kilo,,to je dost oproti mojej vahe predtym,,vzdy taka tenka,,tak je to riadny napor
19. led 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko no tak uvidim s tou zdravotkou....pises ze vseobecka by ti nepreplatila folikulometriu, ja som na nu tiez chodila a neplatila som nic a to som vo VsZP... :unamused:
s tym vysitim dobry napad...vcera ma to napadlo len je to pracne....ale tak mozno sa do toho pustim.... :grinning: :grinning:
prave som bola na kontrola vsetko v poriadku, malinka trosku este narastla dufam ze nema viac nez 4 kg...zabudla som sa opytat od tolkeho stastia :grinning: :grinning: ved idem opat o tyzden ak to teda stihnem a neporodim dovtedy
19. led 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka konečne niekto kto tiež pribral podobne ako ja :wink: ja 22kg a ešte neni konec :slight_smile: všetky baby čo tu píšu tak malinko kg pribrali oproti nam...ja pôvodna vaha 49kg pri 163cm, teraz 71kg.. a čo ta bolieva? mna ten chrbat najviac a hocikedy cez den zaboli podbruško ale len na chvilu, potom to prejde.
19. led 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 existuje fixka na textil, niečo si napíšeš, potom to prežehlíš a nemalo by sa to ani vyprať, malo by si ju kúpiť napr. v Hobíku alebo v Mlynoch vedľa Panta Rei.... len aby to kamoškám nevadilo, že im to tam zostane
19. led 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no ja tiez som mala 55 pri vyske 172,,,no mna bolieva ten chrbat,,neviem,ci ma seklo,,alebo sval,,alebo mi kopoldo rebra,,,ale hroze uz dva tyzdne,,a od vcera je to este horsie,,ani pohnut,,,,potom mam stale mrchovske bolesti,,panvu mi ide roztrhnut,,,a ked lezim tak mi to az do stehna vyraza,,niekedy ma panva tak boli,ze sa ani otocit nemozem,,,a ked dlho som na nohach,tak mam zlty vytok,ale neskutocne vela
19. led 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 to máš asi pravdu že to moje telo neznesie lebo ani ked som tehotna nebola tak som žiadne nemusela, mam problem to aj prehltnut nie ešte pravidelne užívat a ked musim tak si dam par kusov dokym sa to da vydržat ale byva mi ťažko z tabletiek z hocijakych :zipper_mouth: jedine tabletky ktore mi nerobili problem bola antikoncepcia, boli maličké a aspon som nemala take bolesti pri kramoch, tak sa to dalo :slight_smile: a po pôrode uvidim,ak bude treba tak si necham poradit, kojit chcem aspon prvy rok ak sa bude dat.
19. led 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby nehodite niekto komu kleslo uz brusko fotocku? ze ako to vyzera? bo ja mam stale vysoko,,aj vcera som maleho telicko citila az pod rebrami,,taky tam bol skruteny,,,,akoby sa ni von nechystal :grinning: :grinning:
19. led 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 možno len môj gyndoš nemá dobrú zmluvu so Všeobeckou, ale to pochybujem, lebo je to jeden z tých vychytenejších gynekológov tu v BB, robí aj 4D. Je možné, že som doplácala jedno vyšetrenie (kým som neprestúpila), lebo už mal prekročený limit, netuším. Ale teda trpezlivosť so Všeobeckou som stratila už predtým, než som prestúpila k tomuto lekárovi. Moja bývalá lekárka nemala v ambulancii sono, takže keď som si našla hrčku, vydesená som obehla všetky zdravotnícke zariadenia, kde by mi ho urobili čo najskôr, či súkromné alebo polikliniku. Všade som dostala rovnakú odpoveď, vyčerpané limity, objednanie o dva až tri mesiace. Že ak by som mala inú poisťovňu, objednali by ma o týždeň... Tak som prestúpila. Bola som vtedy nahnevaná, ale tých lekárov som chápala, keby mali zobrať každú jednu ženu, ktorá tam príde a oni už nemajú limit, išli by v podstate proti sebe. Nie je to síce morálne, ale to je chyba v systéme... U zubárky to bolo podobné. Mňa objednala o dva mesiace, švagor mal inú poisťovňu, išiel o tri dni.
Ale je to samozrejme na tebe, tak ako všetko, aj toto je vec názoru. Pozri si ich stránky a prečítaj, čo ponúkajú. Možno to pomôže.
A ten krížik zvládneš :wink:
19. led 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky,
dnes som bez Jakubka, tak periem, idem cosi navarit a samozrejme - snorim po nete......
Dnes nam prisiel kos pre Jasminku aj zavinovacka, tak ked pride manzel z prace, otvorime krabicu a dame ho dokopy. Minuly tyzden sme kupili aj prebalovak, tak aj ten poskladame a uz to vsetko ulozime do spalne.........
@medunka1 tak to je super, ze uz mas termin, ja by som bola tiez kludnejsia .......... Budeme Ti moc moc drzat palce :wink:
19. led 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak to už aby si si išla odrodiť nech to maš za sebou :slight_smile: a stym vytokom to neviem to sa radšej spytaj doktora či je to normalne alebo možno je to ta zatka čo odchadza pred pôrodom...
19. led 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer joooj uz veru by som si aj priala,,,mat drobca pri sebe,,aj ked stale si to neviem predstavit,ze zachvilu bude lezkat pri mne,,cloviecik zo mna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mna niekedy pochyti taka uzkost,ze sa bojim,aby sa mu nieco nestalo
19. led 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja neberiem nic a ani sa nechystam. Beriem iba tehu vitaminy.
19. led 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kontrola v nemocnici ok. o cisarskom ani zmienka, iba sa doktor pytal na termin porodu a ci prvorodicka. Takze asi budem rodit normalne :slight_smile:
19. led 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka neboj nič sa drobčekom nestane a zachvilku ich budeme mat pri sebe a potom už to pojde rychlo ani sa nenazdaš a bude mať 3,5roka ako moja dcerka, velka škôlkárka :wink:
mne hovorila švagriná aj svokra že mi dost kleslo brucho v poslednych dňoch tak tu je fotečka... ja to tak neviem posudit ked sa nevidim :slight_smile:
19. led 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ináč si super vydržala až doteraz - popri tých problémoch - synček má tuhý korienok :wink:
ja mám výtok celé tehu, doktor povedal, že je to ok, že zápal to nie je, ale je to strašne nepríjemné, furt som na WCa kukám, či to nie je niečo iné :grinning:
@katarinasifrova blahoželám k úspešnej kontrole :wink:
19. led 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek