• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahojte kocky
@dijefcatko to dychcanie som mala aj ja vcera,, a tiez maly kopkal cely den,,az do jednej rana,,tak asi je to v pohode

inak ja mam pocit, ze som ten porod rozchodila,,,vcera 6 hodin po obchodoch a nic,,ani jedno tvrdnutie,,,dnes zasa v meste a nic,,ziadny naznak kontrakcii,,uz ma aj chrbat menej boli,,,tak ja neviem,,asi tam maly ostane navzdy
23. led 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko to sa stalo aj mne, ale len raz. asi hodinu v kuse toto mala robila, normalne som zacala mat strach, ci sa nedusi snurou, ci co... :frowning2: presne ako opisujem, akokeby sa niekto dusil, zadychaval atd. so stikutkou to nemalo nic spolocne. ale odvtedy sa mi to uz nestalo, chvalabohu. veru, zavolaj dr. alebo na pohotovost. zda sa mi to strasne dlha doba.
@miselka22 no zatial jej nedohovaram, aby nevysla skor :grinning: zacnem koncom buduceho tyzdna. a pomaly ale iste budem skusat odporucania na vyvolanie porodu. 1.2. idem na poradnu, tak si tak hovorim, ze si ma tam potom uz mozu nechat. 2.2. chcem rodit :grinning:
@dijefcatko možno sa rozcvičuje na dlhú cestu :grinning:
@mafynka len aby to nebolo ticho pred burkou :grinning:
23. led 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja by len rada,,,dnes ma doki sluzbu,,vravel,ze mozem dojst,,ale zas nasilu ho nutit nechcem,,nech si este pobudne v brusku ked chce
23. led 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no ja by som isla :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak u nas noc taky silena, vcera sem citila, ze me nejak dole pali, tak jsem si na noc zavedla glycerinovou tabletu na zanety a ve 2 me probudila bolest bricha a mokre pyzamo, tak jsem zacla stresovat, jestli je to ta globule nebo plodova voda...no bricho preslo, tak jsem se uklidnila, ze asi voda to ani nebude, pac to teklo ze me jen chvilicku, ale stres slusnej...no dneska mame TP a zase klid :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no ale co zasa ak ma tam budu drzat tyzden zbytocne,,,nemam ziadne bolesti,co im poviem,,ale zasa nechcem prist neskoro,bo toho streptokoka treba liecit
23. led 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no to mas pravdu... a ako budes rodit? ten streptokok sa lieci? ja viem tak, ze ked ho zena ma, tak jej pred porodom pichnu preventivne penicilin.
@imzadi no podla mna to bolo plodova voda. ona nemusi odtiect cela naraz. kedy chces ist do nemocnice?
23. led 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no ano,,ale ja som na penicilin alergicka,,,no rodim asi prirodzene a bez epi :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
23. led 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja si fakt myslim, ze to byla ta globule, uz sem si ji jednou aplikovala a take to ze me tak vyteklo... :confounded:
23. led 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@imzadi sup sup do nemky :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ale to je divne. a ako ta chcu liecit? a nechces si radsej dohodnut cisarsky? aj ja budem rodit bez epi
23. led 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 asi mi daju ine atb,,no neviem,,ja by som brala cisarsky bez vahania,,,ale tak doki bude snad vediet co robit a rozhodne dobre
23. led 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no dúfam, že dusenie to nie je, veď za tú dobu by už bolo po nej :frowning2: už sa mi to stalo aj predtým, ale netrvalo to tak dlho. teraz som bola umyť riad, hýbala som sa, znovu som si ľahla a je klľud, len kopkanie cítim. som zvedavá, dokedy. ak sa to dnes ešte bude opakovať, tak buď zavolám pôrodnej asistentke alebo s tým skočím. ale zasa panikáriť nechcem... môže sa vôbec stať, aby sa bábo dusilo šnúrou? ved dycha cez pupocnik. no ja uz neviem, fakt, uz nech je malinka vonku...
23. led 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko babo sa co mne hovorili nedusi snurou,ze by ju malo okolo krku,,ale snura sa moze akoze zlomit,,neviem ako to opisat,,,nejak sa pricviknut tak, ze cez nu nic nejde,,vtedy sa moze babo dusit,,,to je ako ked mas hadicu s vodou,,ked je prehnuta,tiez nejde cez nu voda
23. led 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka to uz je ale dost katastroficky scenar, myslim, ze nejde o dusenie, ved to by malinka takto dlho nevydrzala. teraz ako som sa pohybala, tak je to len jemnucke a ona si kopka ako zvycajne. rozmyslam aj nad tym, ci to nie je pupocnik niekde na kraji, ze by som mohla citit to pulzovanie. alebo sa zasa iba prilis sledujem :angry:
23. led 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko no ved preto ti to hovorim,aby si nerobila paniku,,len tak sa babo zadusit nemoze,,a ked k tomu este kopka,tak je uplne v poriadku,,,mozno sa aj babo tak natocilo,ze mu citis pulzovat srdiecko
23. led 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka
@dijefcatko urcite je ok, jezis, nechcela som tu vyvolat nad takym niecim zamyslanie. len som chcela, aby si zavolala dr., ked to tak dlho trva, ze co to je... prepacte :frowning2:
23. led 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 :wink: v pohode, netráp sa, ved sa nic nestalo. pred chvilkou som to citila zasa a uz zase je tisko. uvidim, ak to bude pretrvavat, tak zavolam svojej dule a popytam sa jej na to. uz som sa na to pytala aj v nemke ked som bola na kontrole, tak mi sestricka povedala, ze to mozu byt vlnky plodovej vody, ako sa mala hybe, alebo sa vraj hra. no ale ze by dokazala sama vyvinut taky pulzujuci pohyb, to sa mi nezda. ved uvidime...
23. led 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 mna to nejak nenapadlo sa nad tym trapit,,lebo ked sa babo hybe,tak je ok
23. led 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
lubinka26.....já sem dneska 37+0 a taky doufám, že maličký už brzy půjde na svět, protože ty křeče to je hrůza, je to asi hlavně tím, že je dost dole, ale nemyslim si, že by se mu chtělo už ven, když nejsem ještě ani otevřená. Kolikrát tu čtu, jak sou ženský už na několik prstů otevřené a ještě ani nerodí. Monitor jsem měla taky v pohodě, tak bych se ani nedivila, kdyby prcek vydržel až do termínu :unamused: Ve středu jdu na kontrolu, tak jsem docela zvědavá.
23. led 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak konecne mame foto z ateliera...a kedze drahy nechce byt na nete, tak pripajam aspon tie, kde som sama:slight_smile:
23. led 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dijefcatko aj ja obcas cítim také pravidelne pulzovanie v brušku... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Myslela som,že to je vtedy ked sa maličkej čká :wink: :wink: :wink:
@lubinka26 aj ja mam pocit že cez den som fit a v noci sa to neda ani na jednom boku ani na druhom a ni na chrbte.....Keby som aspon vedela,že tieto nedospaté noci sa skončia :confounded: :confounded: :confounded:
Aaa dievčatá moja malá ma včera tak kopla že mi zabehla chrumka... :confused: :confused: :confused: Nechybalo vela a skoncila by som niekde na pohotovosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky.pisem, ze u nas nastala zmena. v noci sa mi mala otocila z lava do prava. nozkami ma kope na opacnej strane brucha. mala som aj bolest v noci, ale nejak som to nesledovala. teraz si spominam, ze to bolo take iste ked sa otocila hlavickou dole. dnes sa citim mizerne. nohy sa my nalialy vodou a cele ma bolia. takze mam pocit, ze do 2t porodim. to iste bolo aj pri simi. len este 2 tyzdne musime vydrzat. v stredu mam kontrolu, tak dufam, ze vsetko bude OK.
a tiez sa mi zle dycha, hlavne v lahu. no dost stazovanie. idem urobit kavku a lahnut pred telku s vyvysenymi nohami, kym Sima spi.
23. led 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka :slight_smile: presne, mas pravdu. ale ked som to zazila prvykrat, tak som sa zlakla.
@neelaa chlapci si lubia pobudnut v brusku... skus sa mu prihovarat :slight_smile:
@leonard2002 pekne, velmi pekne fotky :slight_smile: to si bola v ktorom tt? take krasne male brusko :dizzy_face:
@domigb to, co opisujes, to bude ckanie :slight_smile: no pekne, krpate nas teda dobre trapia, co bude, ked budu vonku :sweat_smile:
@nostek a od coho opuchaju nohy? vcera som dozehlovala posledne vecicky, samozrejme po sediacky a ked som sa asi po hodinke chcela postavit, tak som skoro spadla. dala som si dole ponozky a skoro som odpadla. v zivote som ich nemala take napuchnute... a vsimla som si, ze dlane a prsty na rukach mam vkuse spuchnute.
a meno este pre bambulu nemate?
23. led 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 v tele sa zadrziava voda. ja som to mala len pred koncom tehu, posledny mesiac. niektore kocky to maju pocas celeho tehu. ked som v tehu so Simonkou lezala v nemocke, dostali sme take speci uzocke ponozky, co boli proti zrazaniu krvy a tvorbe krcovych zil a opuchu. bolo to take ako nasilno stiahnute elastickym obvazom. to bolo velmi fajn. mam ich stale doma, tak ich asi budem vyuzivat aspon na noc,
23. led 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek dik za info. napuchli mi raz aj na zaciatku, ked som mala na svadbe vyssie topky. teda doteraz som si myslela, ze to mam take tucne, ale asi nie... no ale co som vcera zbadala, tak to som este nevidela :sweat_smile:
23. led 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 krásne foto, z ktorého týždňa to je?
23. led 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, aj par dni po pôrode Vám riadne napuchnu nohy. Trebav test jesť veľa mliečnych výrobkov. Je to normálne:slight_smile:
23. led 2011 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek