• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@lubinka26 - vďaka za kompliment na bruško. Ja mám nohy opuchnuté už druhý týždeň, a vždy keď sa ráno zobudím, tak mám opuchnuté aj prsty na rukách a strašne ma bolia - potom po hodine mi tie ruky odpuchnú. Hovorila som to aj doktorovi - povedal, že to je v poslednom štádiu tehotenstva úplne normálne - že treba už len vydržať.

Čo sa týka spania, tak ja sa posledné dve noci len prehadzujem a každé dve hodiny chodím na WC.

Samozrejme aj v priebehu dňa cítim, že dieťatko čím ďalej tým viac nalieha - dosť ma pobolieva lonová spona. Ja už dieťatku dohováram, že by mohlo prísť na svet aj v najbližších dňoch - manžel je do konca týždňa na PN - takže ma môže zaviesť do pôrodnice kedykoľvek.

23. led 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja mam kazdy vecer napuchnute nohy a ruky zas pre zmenu kazde rano a tie ma aj bolia a ktomu mi strasne trpnu dva prsty na lavej ruke ale doktor povedal ze je to uplne normalne
23. led 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne teraz volala moja gynda ohladne poistovne (v nedelu je v praci, aby si urobila administrativu, nechapem). tak ze ako sa mam. som jej toto spomenula a povedala, ze si mam dat nohy hore a nejake uzke pancuchy, alebo tie ponozky. ako najust ich neviem najst.
23. led 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 náááádhernéééé fotky. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. led 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja toho tiež moc nenaspím.na chrbáte sa mi vôbec nedá,aj kvôli plotničke,a keď ležím na boku,malé sa mi dá zrovna na tú stranu,na ktorej ležím,ako naschvál.nohy mi neopuchajú,ale prsty na rukách mám riadne.chcela som si dať dole prstienky,aby ma netlačili na konci,ale už nehrozí.
takmer každý deň mám bolesti,ale k ničomu to nevedie.dnes sme boli s manželom a malým na prechádzke,lebo malý nechcel doma spať,tak si pospal aspoň vonku v kočíku,ale veru,vydržala som len necelú hodinu a musela som ísť domov,čo som mala také bolesti,že som ich normálne predýchavala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. led 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
poradte, mam hrozne vylezly pupik a docela me boli i kolem neho a jeste se mi stava, ze se mi spatne dycha a stvrdne mi brichoo a musim dychat, mate to taky..?
23. led 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa ano, mame to taky :slight_smile:
23. led 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa veru áno.
23. led 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa ja si okolie pupka natieram panenskym olivovym olejom. :wink:
23. led 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem se mazala krémem z lékárny a tak od 36tt mě začala hrozně svědit kůže kolem pupíku a vypadalo to, že pěkně popraská a pak jsem dala na radu jedné koníkovky a koupila si olej pro těhule z DM - za pár kaček a fakt to pomohlo a zatím ani prasklinka. Tak když tak vyzkoušejte :wink:
23. led 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata, chcem sa pochvalit, ze nas prcek sa uz vypytal na svet :slight_smile:. Matko sa narodil 19.1. o 11:45 v novej nemocnici v Kosiciach s krasnymi mierami 2950g a 48cm. :slight_smile:
23. led 2011 v 18:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenochka mooooc gratuluju k miminku:slight_smile: a přeju hlavně zdravíčko pro vás oba :slight_smile:
23. led 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby....je to pravda, že se žena začne otvírat cca 14 dní před porodem? Já třeba nejsem vůbec otevřená, ale doktorka mě říkala, že je malej už hodně dole a že mám i změny na placentě už a že to vidí na dřív než na 13.2., tak tomu moc nerozumím....Kámoška se třeba otevřela až v porodnici....
23. led 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa to dychanie a tvrdnutie mam uz asi tyzden a s tym pupkom... ja ho nemam ani vonku :grinning: a ani asi nebude
@lenochka jeeeeej, silno gratulujem a prajem veeeela zdravicka :slight_smile: ake to bolo? co tomu predchadzalo? ja chcem vediet vsetko od kazdej jednej :grinning: v ktorom tt, si porodila?
@neelaa no tak ja dufam, ze to tak nie je. naposledy som nebola otvorena vobec, aj ked tiez mala tlaci hlavicku a placenta pracuje a aj preto mam take bolesti.
23. led 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 rodi normalne, ci cisarskym? ktovie ako na tom je... jaaaaaaaaj, dnes pride na svet dalsie mimi z nasej temy :slight_smile:
23. led 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenochka srdečne gratulujem a prajem veľa,veľa zdravíčka a radosti z malinkého :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak ste sa predbehli,mali sme rovnaký termín :wink:

@neelaa podľa mňa je to blbosť.Pri prvom som na 1,5cm bola otvorená asi 6tt pred pôrodom a ďalej nič.až po vyvolávačke a infúzii som sa otvorili.
23. led 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 já doufám, že to otevírání jako není tak že se to děje cca 14 dní před porodem, prostě doufám, že to není podmínkou, protože pochybuju, že ve středu už budu otevřená, když nejsem ještě vůbec, já už chci malého u sebe a ty máš také změny na placentě? a jsi také stále zavřená? a co ti říkala doktorka ohledně termínu porodu?
23. led 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 este beries salbutamol?
23. led 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa no to s tymi 14 dnami je podla mna blbost,teda dufam. no mne zacala mala tlacit velmi hlavicku a ma ju nizko od 34tt, tak mi dali tabletky... minuly tyzden som ich vysadila a uz len cakam, co sa bude diat. chcem potiahnut este buduci tyzden a ten dalsi uz chcem rodit... to uz budem mat ukonceny 37tt. a naposledy som bola uplne zatvorena a na dalsiu poradnu idem az 1.2.
23. led 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 snad je to blbost....já mám melého hodně dole taky už tak od 35. týdne a na minulé kontrole 18.1. mě doktorka říkala, že se mě už mění ta placenta, ale otevřená nejsem a na další kontrolu jdu 26.1. také bych už chtěla rodit..dneska jsem 37+0 takže zítra začínám 28 týden?
23. led 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenochka gratulujem Kosicanka, aj ja idem do novej,vidim ze si rodila asi v rovnakom tyzdni ako ja teraz, tak sa uz neviem dockat, blahozelam malemu Matkovi, prajem vam obom vela zdravicka. Aj u nas by bol pri chlapcovi Martin,ale cakame dievku, veru daj viac infosiek ked budes mat cas :wink:
@neelaa ani podla mna to neplati
ja sa od vcera citim dost na porod :grinning: nic do mna nejde, lezim, hnacky od vcera, tlaky dole a strasne unavena :rolling_eyes:
23. led 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 přesně..taky se cítím na porod, pořád bych spala a mám divné tlaky dole...a ty jsi už otevřená?
23. led 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa ja mam priechodny krcok uz davno,asi na 1,5cm ale na monitor idem az v piatok, tak musim len cakat, ak s to zhorsi volam lekarku skor, mam totiz planovanu sekciu, zatial mi neodtiekla ani hlienova zatka a tebe?
23. led 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 já nejsem ještě vůbec otevřená ani na monitoru nic, jen vim, že mám třošku zkrácené hrdlo a nějaké změny na placentě a že je malej už dost dole, na kontrolu jdu ve středu tak uvidím, a ta zátka ta mě asi taky ještě neodtekla...takže to nevidim na porod
23. led 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale chci vám popřát pohodový konec těhu a bezproblémové a pohodové porody! :wink: na mě padá nostalgie... před rokem jsem také čekala na svůj den "D" a za necelý měsíc naše malá oslaví své první narozeniny! :wink:
takže si užijte poslední dny relativního klidu... s miminkem se už pak nezastavíte :wink: :slight_smile: ale je to krásné!:hearts:
23. led 2011 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa tak len dlhe cakanie nam ostava, ved podla datumov mame este cas,urcite nas niekolko mamiciek s porodom este predbehne :slight_smile:
23. led 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 to určitě:slight_smile: ale tak i nám to už uteče:slight_smile:
23. led 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa nic si z toho nerob ani mne zatka este neodisla otvorena nie som a hrdlo stale rovnake tak isto ako palcenta. tak som zvedava kedy sa to u mna rozbehne. ale tak drobci presne vedia kedy maju prist na svet a kedy su na to vsetko pripraveni :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: aj ja by som ju uz chcela mat pri sebe ale asi ma este cas
23. led 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 ty jsi na tom pořád líp něž já, už jsi aspon otevrena
23. led 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka hej este beriem, mne ho asi chcu vysadit buduci tyzden...
23. led 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek