• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 inak najprv so pisala o odsavacke na sopliky a potom nizsie o odsavacke mlieka (to nemam kupene, na sopliky mam) :grinning:
24. led 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anavila joj, este mas dva dni do terminu.. A malej je asi fajn v tvojom brusku, len mamina uz nevladze, vsak? Celkom ta chapem, tie posledne dni su uz na nevydrzanie.. este aj ten stres z porodu, ci vsetko dobre dopadne. Ja mam este asi mesiac.. no, uvidime, kedy sa maly vypyta. Coskoro budes mat uz po tom.. len sa budes vytesovat z dcerky!! Drzim vam palce!
24. led 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 no, ani mi nevrav.. unava je poriadna! Teda, aj by som nieco chcela spravit, ale rychlo sa zadycham, nevladzem uz ani poriadne chodit.. len sa tak suchtam.. Vylihujem v posteli, kolko sa da.., potom mam pocit zo seba, ze som leniva a nic som poriadne nespravila. Tak dufam, ze aspon to tlacenie zvladnem.. uz sa mi aj voda do tkaniv zacala naberat.. no, ale co si stazujem, vsak je to v tomto stadiu tehot. normalne, nie? Ale na malickeho sa velmi tesime, uz by sme ho chceli mat cim skor pri sebe.
24. led 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a inak, aj tie hormony uz robia svoje.. som taka podrazdena a nervozna.. chudak manzel, si to odnesie.., no a zo vsetkeho sa mi chce plakat, rychlo sa rozcitim a kazda malickost ma dojme.. a z tohoto navalu emocii som asi najviac mimo,, ja som vzdy bola taky racionalny typ. Teraz neviem, co so sebou.. :frowning2:
24. led 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 :grinning: :grinning: :grinning: ja som pozerala sms na nete,ze aku poslem pri narodeni a revala som jak sisi,mm sa smeje zo mna aka som smiesna :dizzy_face:
24. led 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 no, my sme vcera boli oslalovat sestrinho synceka, mal jeden rok.. a ako mu tam gratulovali a doniesli tortu, ja uz plne oci slz.. musela som ist na wecko sa upokojit, plno ludi okolo, co sa smeju a ja by som tam len plakala..
24. led 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 aj mne sa zdra ta poloha na boku bezpecnejsia, ale co mam aj knizky doma tak tam zas pisu ze na chrbatik a nohy zavinut do deky a tu dat pod madrac... =/.....ide o to ze uz sa mi to blizi a niektorich veci sa obavam ci vlastne budem vediet co a ako....ach jaaaaaj
@mirka0044 o hormonoch nehovor....nejako som v poslednom mesiaci precitlivela staci ked mm zvysi hlas alebo nieco a mne uz je do placu =D
24. led 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 odsavacku na mliecko mam pozicanu preistotu do porodnice zoberiem, termoobal a ohrievac na flasky teda este nebudem kupovat a uvidime
24. led 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata u nas taaak snezi!!!! Normalne dalsia zima prisla.. neviem, ako sa po takychto cestach dopravime do porodnice.. dufajme, ze za 3 tyzdne sneh trochu zmizne.
No, nic, idem sa ja konecne rozkyvat a nieco robit..
24. led 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 fuuu ha.....tak tu u nas krasne slniečko svieti...len je trosku zimsie mraziky opat zacali...... idem aj ja zehlit a pobalit sa do tej porodnice =D
24. led 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja som pre babatko pocula a citala najma o polohe na chrbatiku ale vraj niektore babatka tak nechcu spinkat a spokojne su najma na brusku coz sa mi zda zasa nebezpecne najdolezitejsie pre mrna je aby bolo dobre zabalene a citilo sa bezpecne. a toho ze sa bojis ze co a ako nie si sama aj ja mam take myslienky ako to budem zvladat a tak ale to je podla ma normalne. neboj nejako to zvladneme. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
inak k termoobalu na flasku na to je cas aj tak asi chces kojit najma na zaciatku takze to dokupis aj potom podla mna je najdolezitejsia odsavacka.
24. led 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 @natalca @janette4 to bolo medzi sviatkami, 32. tyzden, teraz uz nie je take malicke:slight_smile:

Som dnes bola na poslednej poradni u svojho dokyho, mam zvyseny tlak, tak ma hned poslal na interne, dali mi uz aj nejake tabletky a este sa tam musim ukazat:( ale asponze nemusim do nemocnice...malicky je otoceny hlavickou dole, takze aspon to ma tesi:slight_smile: inak krpec spi coraz menej, tak dufam, ze prichod na svet ho dostatocne unavi a bude spat lepsie ako teraz:slight_smile:
24. led 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin no ved uvidime aku polohu si babo vyberie.....=D
no ani nehovor s mm zaciname stresovat.....ci budeme vediet co a ako....spravit si rezim s malinkou a tak....ale tak ked to tolke mlade mamicky zvladli zvladneme aj mi.......len este skor musime zvladnut porod ktoreho sa tiez zacinam bat =D =D........jj odsavacku som si zabezpecila aj ja si myslim ze treba do porodnice ak bude mliecko a babo sa nebude vediet prisat alebo tak...
24. led 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7
@mirka0044 Včera som pozerala na kanali Deko jeden program o byvaní a ja som plakala na tom,no nie srdcervuco ale slzy sa vykotulali :grinning: Som šiši :dizzy_face:
24. led 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky počuli ste o poporodných alebo stahovacich nohavičkach? mate s nimi niektora skusenost?? či sa oplati kupit??? :grinning:
24. led 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 sestra mala ten poporodny stahovaci pas, da sa to kupit v lekarni, je to celkom dobre, hlavne tie prve dni, ked ti stiahne to cesto na bruchu.. :slight_smile:
24. led 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 som sa zasmiala ...že cesto =D dufam ze bude co najmensie to cesto =D
24. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky v akej velkej taske ste zbalene do porodnice??? prave som sa dobalila a vsetko sa mi tam normalne nezmestilo a to som vo velkej cestovnej taske zbalena.... :grinning: :grinning: :grinning:
24. led 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 prave som sa vratila od pediatricky, bola som na kontrole s malym, tak som sa uz popytala aj na tu polohu pre babetko,monitor dychu nie je nutny,ak bude mat hlavka vyvysenu trebars na tom kojacom vankusi,alebo pod matrac nieco dat,aby bol vyssie, stahovacie nohavicky mam na cesto tiez pripravene :grinning:
24. led 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 no zas mne bol povedaný iný názor 100 doktorov a každý ti povie nieco ine....ja som si monitor dychu zaobstarala, pozicala dufam ze je funkčný......a zatial viac nazorov som nasla ze najlepsia poloho je na boku alebo chrbatik, urcite nie na brusku....ale tie nase deturence si same povedia ako im je najlepsie :wink: a perinka a vankusik sa nemaju davat do roka tusim takze ja nebudem davat pod hlavicku nic

tie nohavicky si kde kupila a kolko stali?
24. led 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ahoj...aj ty si z presova?? ja nie celkom, byvame v Sirokom. Kde sa chystas rodit? ja idem do starej v PO. Bola som tam aj minuly rok :slight_smile: abola som spokojna.
Ako vidim, vacsina z vas ste cakate prve babo,,ja uz tretie :wink:
Predchadzajuce porody boli znacne rychle, prvy trval so vsetkym 8 hodin, a to som prve tri hodiny ani nevedela ze je to TO. A druhy od prvej bolesti po porod 3 hodinky. tak mam teraz obavu ci to stihnem, predsalen, mam to 30 km. Modlim sa aby to dobre dopadlo. Posurit sa snazim prechadzkami, pijem caj z ostruziny malinovej, upratujem, varim atd...nic zatial...vkuse som napata, ked ma nieco zaboli, tak sa sledujem az mi z toho hrabe, mam strach aj tak, aj ked uz to je treti porod....drzim nam vsetkym palce.
24. led 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anavila no, som z Presova, ale zijem uz 11 rokov v Bratislave, takze rodit budem tu. Aj som najprv zvazovala, ze pojdem rodit domov, ale to sa mi zdalo dost komplikovane, lebo b som uz od noveho roka musela byt v PO. To by nebol az taky problem, ale nechcela som nechavat mm sameho a tak...No nakoniec som sa rozhodla rodit tu. No, ze Sirokeho to mate relativne daleko...ale ak natrafite na prazdne cesty...tak stihate v pohode. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Skuste sexovat, nam to odporucala dnes doktorka na prednaske o porode :wink: pripadne si daj pohar cerveneho a snad sa to rozbehne.
24. led 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehulky, ja som dnes uspesne absolvovala poradnu, malicka sa pomaly posuva dole, ale na porod to nie je, vypisal mi listok na pasy, tak bud. tyzden sa musim trepat zasa do porodnice na pasy ...... jedine co mam teraz problemy so zapchou, tak mi odporucal kupit glycerinove cipky, ze ked budem tlacit, moze mi vystupit zlata zila, tak dufam, ze nevystupi ..... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@cinamon7 my tiez monitor dychu nekupujeme, vyvysena poloha musi byt, moj muz vyrezal taky vankusik z molitanu, to dame pod matrac, aby bola vo vyvysenej polohe ...... samozrejme bude spavat na boku- raz na jednom, raz na druhom ....
@alexis13 ja mam klasicku velku cestovnu tasku plus este si zbalim nejaku tasku cez plece, kde si dam veci, ktore si beriem len na salu plus do ruky berieme poporodny vankus, ktory mimochodom pouzivam uz teraz - super sa mi na nom sedi ....... veci je strasne vela, a to nehovoriac o tom, ze vecicky na oblecko pre malu mi donesie moja mama .... ved len plienky a zupan - to je polovica tasky .... :sunglasses:
24. led 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies mne sa tiez nepaci chodit lekarovi kazdy tyzden keby mi aspon povedal ze sa to niekde hybe ale stale nic. inak na zapchu mi moja dula odporucala ovsene vlocky a hruskovy dzus s lyzickou ricinoveho oleja, vraj to moze spustit aj porod ( ked sa zacnu hybat creva a pohnu babo :slight_smile: )
a k taske ja som tu moju prebalovala 4x a stale nie som spokojna neviem ako to je u nas v porodnici s vecemi co budem mat k porodu ale okrem kufrika mam este jednu igelitku kde mam veci pre malu ako plienky a utirky co musim mat v porodnici plus odsavacku. nemam toho ani vela ale akosi sa to nechce nikam zmestit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: vsetko je prilis objemne :angry:
24. led 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies a co vsetko beries na salu? teda do tej tasky cez plece? a inak ahojte baby :slight_smile:
24. led 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ani nevrav o tom baleni... Ja som si nachystala velky kufor, ze sa mi tam vsetko pekne zmesti.., no ale sestra s manzelom ma vysmiali, ze kde chcem tak ist, ze to mam ako na mesiac... :wink: ze budem vyzerat ako pipinka, co tam pride na promenadu.. Tak som sa nakoniec natlacila do mensieho prirucneho, a este mam veeelku kabelku, kde mam zvysne veci, a ostatne som pochystala, ze mi donesie manzel, ked pride za mnou. Vsak dufam, ze pride kazdy den.. :wink:
24. led 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute baby,
ja moc neprispievam, ale dnes mi to neda vam porozpravat prihodu z porodnice.
Bola som dnes na monitore a ked som odchadzala prave dorazila sanitka, najprv vybehla sanitarka s malym klbkom a za nou viezli mamicku na lozku, nalozili ich do vytahu a ked zatvarali dvere este tam stal taky mlady pan s igelitkou a pytal sa kam ma teraz ist...sestricka mu povedala, nech si obuje navleky a ide na 4 poschodie (tam su zeny po porode)...tak si sadol vedla mna (ja som si prave navleky vyzuvala) a prisla k nemu dalsia sestra a pyta sa ze kto mamicku odrodil? ...a on nato, ze on sam, ze sa to tak rychlo zbehlo, ze nestihli nic robit a male bolo vonku!!!
...do terminu mala este daleko, vraj niekedy vo februari az a bolo to ich prve!!! ...proste ze to na nu zrazu prislo a do par minut porodila, nestihla ani sanitka dorazit...chudak, isto bol este v soku.
...ja len tolko, ze si teraz balim tu tasku do porodnice, lebo som to stale odkladala, ale dnes som normalne dostala strach :grinning: ...lebo ani to ze sme prvorodicky nam este nezaruci, ze to bude dlho trvat, takze na 1.dobu porodnu, ktora trva 6 hodin sa uz radsej nebudem spoliehat :slight_smile:
...dufam ze ta mamicka s babatkom budu v poriadku, na druhej strane byt v nemocnici, tak by som taky superrychly porod aj brala :wink:
24. led 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku ahoj, tak to sa mi zda neuveritelne, ze ihned porodila, podla mna musela mat nejake priznaky ........ moznoze mala symptomy a nepripisovala im nejaky vyznam .......
no veru ako hovoris, idem si hned dat dokopy tasku do porodnice .....
24. led 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212
@denisa287 takze na salu beriem toto:
uterak, sprchac a intimny sprchac, vlhcene servitky, toaletny papier, papierove vreckovky, vlozky, neperliva voda, hroznovy cukor, labello, hrubé ponožky :grinning: , hrebeň, šľapky, mobil, foťák, doklady: občiansky, sobášny list, preukaz poistenca, tehu knižku plus výsledky z vyšetrení v priebehu tehu ....... a manžela samozrejme ....
hádam som na nič nezabudla .......
24. led 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies a este nočnu košelu.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
či netreba???Dajú mi ústavnú??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. led 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek