• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denne73 Gratulujem k Nelinke!!! Bolestive, ale rychle :slight_smile: Hlavne, ze uz ju mas pri sebe!! Prajem vam obom veela zdravicka. Sikovnica si!
28. led 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies me doktor rekl, ze pokud mam kontrakce po 5ti az 10minutach po dobu 45 minut, mame okamzite jet.. :grinning:

jinak holky, ja se loucim, za tri hodiny mam nastup do porodky a dopoledne vyvolavacku, takze bych mela byt zpatky v pondeli i s miminkem :slight_smile:
Drzim vsem palce, pokud to na nekoho prijde behem me nepritomnosti, at to dobre dopadne :slight_smile: :wink:
29. led 2011 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 o ahoj, tak aj my to už máme za sebou...nech sú tie naše Nelušky zdravučké......
29. led 2011 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, takže malá sa narodila 24.1. o 6.04h. Asi o 2h v noci som dostala silnejšie kontrakcie, ale vôbec som netušila, že už rodím. Boli hneď po takých desiatich min., ale neboli nejak silné, tak som si myslela, že sú to len poslíčkovia. Po štvrtej hodine ráno som radšej zobudila manžela a dcéru, že nech ma radšej zavezú do nemocnice. Tam som prišla 5.30h ale ja som si myslela, že ma tam nechajú nejaký ten deň, lebo mna to stále až tak veľmi nebolelo a voda mi neodtiekla. Ale už som začala aj krvácať. Lekárka ale povedala, že ideme už rodiť.Takže bez epidurálky, bez klystýra, bez jedinej injekcie, či infúzie.... A bolo, na druhé ztlačenie..... Prajem všetkým "čakateľkám" takýto ľahký pôrod ......a navyše...vobec ma nezašívali, takže o 8.30h som už stále so sestrou na chodbe, keď mi priniesla ešte nejakú veci......takže len dobré spomienky....a pridávam prvé foto zo sály......
29. led 2011 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka Jeeej, kraasne ste!! Uprimne zavidim takyto porod:slight_smile: nech sa dari :slight_smile:
29. led 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne..
29. led 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka gratulujem krasna foto :slight_smile: a ja ti taktiez uprimne zavidimi taky rychli porod :slight_smile: :slight_smile: nech ste obe zdrave :slight_smile:
29. led 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka gratulujemeeeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
tak ale pozeram, ze sa to tu skutocne rozrodilo, vcera som pozerala tabulku a uz celkom dost deticiek je na svete :dizzy_face:
29. led 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 držím palce, nech si čím skôr v poriadku, rýchly a bezbolestný pôrod :dizzy_face:
29. led 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka aj ja gratulujem a prajem všetko dobré :wink: :dizzy_face:
29. led 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ani môj nechce oneeeeee :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
@denne73,tak to tlačenie ti nezávidím.ja som to takto mala pri malom,ani za svet ho vytlačiť a keď už išiel,zaprel mi ramienkom,roztrhol ma a vrátil sa mi späť. :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale malinká je krááááásna,očká má ako trnky.prajem vám obom hlavne veľa zdravíčka a mliečka. :slight_smile:

@kesulkarenka juj,tak takýto pôrod možno len tíško závidieť.teším sa s tebou a tiež prajem veľa zdravíčka.Aj tvoja Nelka je krásna. :wink:
29. led 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka jeeej ake ste zlate,,,,gratulujeem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka blahoželáme k narodeniu maličkej ...
@medunka1 držíme VÁM moc moc palce, nech to všetko dobre dopadne a daj potom vedieť .....
29. led 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano dievcence, este raz gratulka ku krasnym Nelinkam, obe ste mali teda rychle porody, mozme len tisko zavidiet, @medunka1 drzim palceky, nech mas tiez taky rychly porod :wink:
my po vcerajsom monitore nemame tiez ziadne znamky porodu :grinning: malinkej sa v mamkinom brusku paci a pekne pribera, len sa lekarke zda podla mojho brucha ze bude riadne velka,takze v pondelok nas caka kontrolny uzltrazvuk, kedze ideme cisarskym,hadam sa uz o tyzden uvidime aj osobne :grinning: :sunglasses:
29. led 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 zaujimave aj ja som mala problem posled.dni s tou záhou...a pomohlo mi studene mlieko :wink:
29. led 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka velka gratulka a vela vela zdravia prajem :slight_smile:
29. led 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 gratulujem k maličkej....kráásnučká je......
musim povedat že toho natrhnutia sa ja osobne strašne strašne bojiiiim viac než porodu..... :frowning2:
29. led 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babenky a obzvlast najnovsie maminky, ktorým zo srdiečka gratulujem! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: krásne detičky máte.
a vás ostatných sa chcem opýtať, za akú dobu od nástupu na MD ste dostali rozhodnutie zo sociálky? ja som nastúpila 4.1. a stále mi nič neprišlo. a vŕtať v hlave mi to začalo samozrejme v noci na sobotu, keď tam ani nemôžem volať... tak mám nad čím rozmýšľať do pondelku :unamused:
29. led 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som nastupila na matersku 31.12. a rozhodnutie mi doslo az tento stvrtok potom ako sme tam volali ze co sa deje povedali ze to poslali den predtym ale samozrejme peciatka posty bola den ked sme volali :slight_smile:
29. led 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin uf, takže nie som sama, čo toto rieši, dúfam teda, že to bude ok. lebo ja som papier od lekára odovzdávala u nás na personálnom a materskú vybavuje personalistka, ktorá ma posledne akoby výpadky pamäte. tak ma pochytil strach, či to vôbec vybavovala :unamused:
29. led 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko , @potokin baby mne dal doktor papier nastup 22.12 isla som na socialku a povedali mi tam kedze som studentka a neplatila som si dobr.nemocenske tak papier o nastupe nepotrebuju.....takze asi tak......to nemam niekde inde zaniest ten papier??? :unamused:
29. led 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 asi nie, lebo matersku si nemas kde inde vybavit, zrejme teda nemáš nárok... :frowning2:
29. led 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko no asi to tak bude....lebo kedže som nezamestnana....a neplatila som si nemocenske nemaju mi ju z coho vyrátat :grinning: :grinning: ....nevadi....co už
29. led 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka gratulujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: malinka je prenadhernaaaa :slight_smile:
@medunka1 silno na teba myslim , drz se holka :grinning: :grinning: :grinning: ja to vidim u seba si na pondelok :sweat_smile: :dizzy_face:
@denne73 gratulujem k dcérke :slight_smile: tak si to zvládla statočne, ale aspon že to netrvalo dlho ked už bolesti boli silné :slight_smile: ja som tiež pri prvom pôrode najskor necítila bolesti až ked mi odpustil plodovu vodu ale ja som mala bolesti 5hod a bolelo ma najviac ked doktor robil malej cestu zvonku :sweat_smile:

Baby včera som bola na poradni, ešte stále zatvorená, žiadna zmena :unamused: moj doktor ma poslal na monitor ale pan primar ma otočil že nemajú na to čas, jedna mamička išla práve rodiť a nevedeli či ju budú rezat alebo to pojde spontanne tak nechceli aby som bola na sale ved tam v GA su prepojene tie miestnosti a všetko je dost počut.. chuda mamička už statočne fučala :slight_smile:
@kesulkarenka gratulujeeeem waaw tak to si mala super rychly a nie velmi bolestivy pôrod :wink: ...aj ja by som radaaaa takyyy..

dnes ma moj vajčák zobudil z hlbokého spánku, konečne sa mi po polnoci podarilo dobre zaspat a po 3h ma malý tak začal kopať a kopal fakt silno do matracu až dokym ma nezobudil a musela som si pre jeho spokojnost najst inu polohu, špekulant maly... baby ja vobec nemam bolesti len naozaj občas podbruško ked napr vstavam z postele a zaberem nohami tak vtedy najviac tak sa bojim že pri porode sa mi to vrati a bolesti budem mat statočne... :unamused:
29. led 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ale možno by si mala zbehnúť na Úrad sociálnych vecí a rodiny,neviem presne ako to je,ale možno budeš od samého začiatku dostávať rodičovský príspevok a podľa niečoho ti ho tiež musia priznať.
29. led 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko skus zavolat na socialne lebo mne to tiez vybavovali z roboty. vraj tam toho maju vela a preto to tak dlho trvalo ale podla papierov mam matersku normalne od 31.12. takze to vyzera v pohode. takze neboj :slight_smile:
29. led 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 no skusim tam v pondelok zavolat...ale ak som spravne pochopila ja osobne dostanem len ten prispevok na babo tých 25tis ci kolko a ten rodič.prispevok co schvalili zo 190eur na 240 ci kolko.....len musim zistit ci staci ist po porode to vybavit alebo pred..dik
29. led 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som sla na matersku 25.12. ziadne rozhodnutie mi nedoslo, ale dosli mi rovno peniaze :grinning:, ak si nastupovala 4.1. prve peniaze ti dojdu az v polke februara, aj to niekedy ked socialka nestiha, posle o mesiac neskor dve platby naraz, takze este mas cas :wink:
29. led 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek