• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 rodičovský je 190€.ak si slobodná mamička,máš nárok ešte na nejaké príplatky.a samozrejme príspevok pri narodení niečo cez 800€.
29. led 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 aha ano teraz je ten jednotny 190eur, a este tych 800 eur na nic ine narok nemam.......a som vydata :wink:
29. led 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 s malinkým bábom sa môže do -5st.,s väčším do -10st.
29. led 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky. Gratulujem všetkým čerstvým maminám k ich babatkám, nech sú zdravé a robia rodičom len radosť. U nás to tiež ešte na pôrod nevyzerá aj keď bolesti mám už asi 2 týždne, ale stále to nejak prejde. :unamused:
29. led 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 a kedy mam zacat s tymi prechádzkami?? alebo spinkanim pri otvorenim alebo v cerstvo vyvetranej miestnosti?? ked bude mat kolko 2,3 týždne ci viac?
29. led 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka dakujem. Aj tvojej Nelinke želám veľa zdravíčka. :wink: :wink:
29. led 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 podle mě to není nějak omezené, samozřejmě, že bych nešla ven s novorozencem, když by byla veliká zima, ale když bude přijatelně, tak podle mě pár minut venku mu neuškodí, kámoška byla se 14-ti denním mimčem venku asi hoďku a to bylo pod nulou.
29. led 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Mne sa malý narodil v novembri a von sme šli po dvoch týždňoch. Najprv na pol hodinu a potom stále viac- podľa počasia, ale v každom počasí. Keď bola veľká zima takm som mu dávala cumlík aby nedýchal pusou. Keď je bábo dobre oblečené nemôže mu byť zima, len je dôležité aby malo hlávku dobre chránenú. Malý nebol vôbec chorý.
29. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som nastupila 25. 12. a rozhodnutie mi prislo tento stvrtok :slight_smile:
29. led 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som najprv dostala peniaze a az potom rozhodnutie. prva materska mi prisla okolo 15. januara.
29. led 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 a nevies na ake priplatky by som ako osamela matka mala este pravo? ja viem iba o tom, ze mam o 3 tyzdne dlhsiu matersku.
29. led 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 podľa mňa keď je vonku fain,tak aj hneď.a keĎ bude moc mrznúť,budete sa privykať pri otvorenom okne alebo na balkone.tvoj pediater ti určite povie,každý má na to iný názor.a pochybujem,že budeš mať chuť chodiť prvé 1-2týždne na prechádzky,budeš rada,keď si budeš môcť aj ty oddýchnuť,keď bude malinká spinkať.

@katarinasifrova joj moja,to ti asi neporadím,skús pozrieť tu na fore alebo na sociálke.viem,že býval príspevok na bývanie,ale koľko a aké tam boli podmienky,to neviem.
29. led 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova a tá materská je dlhšia len o 3týždne?ja som myslela,že o 6. :unamused:
29. led 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka - blahoželám ku krásnej dcérke a pôrod si mala fakt super. :slight_smile:

@dijefcatko - ja som na MD od 1. 1. 2011 a zo sociálky mi zatiaľ nič neprišlo.
29. led 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jáááj kočky ja sa už táááák neviem dočkať keď budem mat malinku pri sebe, ticho závidim tím kt.maju svoje uzlíky pri sebe, možu sa s nimi maznať, voňať, hladkať.....TRPEZLIVOSŤ moja neopúšťaj ma......myslím že už som aj pripravená či už psychicky aj fyzicky..len počkať kedy bude malinkej už dlho v brušku a vydá sa na cestu.....=D
29. led 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 urcite je MD predlzena o 6 tyzdnov ta\ normalna pokial je zena vydata, u slobodnych citujem
Žiaden rozdiel v sociálnom zabezpečení vydatých a slobodných matiek nie je s jednou výnimkou, materské sa poskytuje slobodným matkám 37 týždňov, vydatým 34 týždňov - http://moje.hnonline.sk/node/4038
29. led 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby...máte ještě někdo zácpu? já jí mám od začátku těhu a do teď mě to nepřešlo.....nic mi na to ani nepomáhá..už jsem si zvykla,ale spíš mě vadí, že mě dycky začne divně bolet břicho a já si myslím, jestli už to nejsou kontrakce a pak z toho vyjde jen to, že potřebuju na velkou
29. led 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
pridávam aktuálne foto bruška /4dni pred termínom/ =D + taška do porodnice...neni moc velka??? =D
29. led 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 hihi, ja mam presne taku istu tasku, este aj v zelenom :grinning: a zlatucke brusko, mas ho take vystavne, cindy crowford mala podobne na titulke casaku :grinning: :grinning: :grinning:
29. led 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ten rozdiel bol vacsi, ale teraz ako sa menil zakon, tak klasicku matersku predlzili, ale tu pre osamele matky nechali tak ako bola :frowning2: no co uz
29. led 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja sa uz tiez neviem dockat :slight_smile: ale stale si hovorim, ze kym je este v brusku tak mam cas na vsetko, ale ked uz bude von, tak uz len povinnosti :slight_smile:
ale uz sa ledva hybem :grinning:
29. led 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 sranda =D , nakoniec sa stretneme v porodnici obe so zelenými taškami =D
@katarinasifrova jj potom to budu povinnosti...ale aj radosti =D
29. led 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 hihi, pokial aj obsah nie je rovnaky :grinning: :grinning: mne doje tak akurat velka, nechcem sa tam trepat s mega kufrom ako na dvojtyzdnovu dovolenku na tahiti
29. led 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja pridavam fotku svojho "mini" bruska :grinning: :grinning: :grinning: zo vcera
29. led 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no približne obsah rovnaký :wink: mne sa to zda ze toho beriem vela..ale tak zupan s plienkami zabere polku tašky :grinning: vidis este som zabudla na pribor keby mi donesu papat na izbu :wink:
@katarinasifrova ak dobre vidim mas ho uz spadnute nie ? moje je stale v tej istej polohe :sunglasses:
29. led 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 predĺžená materská platí len v tom prípade ak slobodná matka nežije s priateľom v spoločnej domácnosti, vraj si to zisťujú :unamused: nemôžu mať spoločný ani prechodný pobyt
@neelaa neskúšala si rozhrýzť ľanové semienka a zapiť to vodou? aj čaj z malinníka odstráni zápchu
@alexis13 aj ja som tak podobne zbalená :wink: ale mám čiernu tašku :grinning:
@marhulka13 dala by som sa teraz nahovoriť na nejaké tahiti :grinning:
29. led 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova @alexis13 pekné brušká máte :wink:
29. led 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 aj vlozky mi zabrali dost miesta :grinning: v nr mi pribor dali, no ja vzdy radsej pouzivam svoj, ako aj pohar a vsetko, co strkam do ust :grinning:
@natalca my sme sa akurat vcera bavili s mm, ze kam v lete na dovolenku, lebo minuly rok sme kvoli svadbe nikde neboli a tento rok, ze zbalime mimčo a vyrazime aspon tu niekde na slovensku :grinning:
29. led 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 aj my pôjdeme asi len po Slovensku, ale asi až po svadbe, ja som síce stará páka oproti vám, ale stále slobodná :grinning:
29. led 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak mne tiež väčšinu tašky zabrali vložky, plienky aj župan, tiež si beriem príbor do nemocnice, lebo keď som tam ležala, tak nám dávali otrasný príbor a ešte tam bol aj nápis patológia, nechcem si ani predstaviť kto a čo jedol na patológii alebo čo tam s ním robili, :grinning: :grinning: :grinning: aj šálku si treba zobrať, alebo aspoň pohár, lebo tých bolo málo vždy
29. led 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek