• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kwetinka1 přiznám se, že zvlášť teď, u druhého dítěte, nedodržuju skoro nic a mnohem víc to flákám :grinning:
28. čer 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Môj syn je zdravý, nemám a nemala som problém s kojenim. Jedla som všetko keď som kojila a kojim:slight_smile:) Nikdy mu nič nebolo. Nemali sme problém začať s prikrmovanim, nemá alergiu na bielkovinu kravsku. Ja jem všetko, on je všetko, nemá žiadne výrazky, atopicke ekzemy, dokonca jedol už aj jahody zo záhrady čo sa nesmú deťom dávať do 2 rokov pre alergie... Čuduj sa svete:slight_smile:)) nič. Možno preto, že si na to všetko zvykol už v brusku:slight_smile:
28. čer 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett presne ako si napisala :slight_smile:
28. čer 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale samozrejme je na každej z nás ako sa rozhodneme... A už som to tu pisala, že syn mal 3700 gramov keď sa narodil a to 3 týždne pred termínom. Takze bol krásny veľký a zdravý:slight_smile: krásne prospieval a prospieva:slight_smile:
28. čer 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett mozem sa ta spytat? vy ste druhe dietatko tak skoro planovali? bo ja si neviem predstavit, ze si to uz nejak prezijem a dietatko bude na svete a hned vhupnem do dalsieho, bo mna osobne tie nevolnosti dost likviduju :pensive:
28. čer 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett super, toto som chcela pocut. a uplne s tebou suhlasim. bola som z toho trochu nesvoja lebo niektore kamaratky ma dost terorizuji s tym, ze co nemozem. tiez jem uplne vsetko a neobmedzujem sa, iba v alkohole. ale uz sa tesim na druhy trimester ako si dam pivo.
28. čer 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule,

@arrett presne suhlasim s Tebou, vsetko s mierou...ja pijem aj kavu, lebo ked si jednu salku nedam, mam hrozne nizky tlak a odpadavam a mavam silne migreny...urcite je mensie zlo si dat kavu ako potom trpiet bolest...a co sa tyka jedla aj v tehotenstve aj pri kojeni s malym som jedla vsetko s mierou...aj pecienku :slight_smile: a maly je v pohode...nema ziadne alergie (aspon zatial)..proste kazdy si musi najst nejaku zlatu strednu cestu...telo si povie, co potrebuje...pri Filipkovi som stale prve tri mesiace tlacila spenat..lebo to jedine mi chutilo, maso som nemohla vidiet...a teraz tlacim len paradajky a maso :slight_smile: a kavu som pri nom nepila, lebo mi z nejk bolo zle a teraz si dam salku slabsej s mliekom, lebo mi chuti...raz je to tak, raz inak :slight_smile:
28. čer 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly Ano, chceli sme deticky hneď po sebe. Nemyslela som, že sa nám to hneď podarí. Po 5 mesiacoch od pôrodu som dostala prvú mrchu a zarovej aj poslednú:slight_smile: Velmi sa tešíme, pretože je to taký maly zázrak. Chceli sme skoro deti, lebo Manzel na mizive % spermií a ja mám už 2x operovany krcok maternice pre HPV vírus. Takze sa veľmi tešíme, že to prišlo tak skoro:slight_smile:
28. čer 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na si dám tiež raz za čas kávu, keď cítim hlavu. Kvetinka presne ako hovoríš, v 2 a 3 trimestri som si dala aj malé pivko, lebo som naň dostala šialenu chuť a s manželom sme si pripili so šampanským s jahodami na narodky. Av piatok som manželovi vravele, nech ani domov nechodí, pokial mi neprinesie Big Mc, veľké hranolky a colu. (cola, kofola obsahuju kofein a vysoké množstvo cukru, tiež by sa "nemalo") Boze, tak som si pochutnala:slight_smile:)))
28. čer 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak to teda gratulujem, ze sa vam to hned aj tak podarilo a sucasne ta napriek vsetkemu obdivujem, ze si sa na to aj tak dala :slight_smile:
28. čer 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja som bola v piatok na Big mac manu :slight_smile: a taaaak moc som si pochutila. a raz do tyzdna s priatelom maveme najazdy na mekac, ale najviac mi chuti cheesburger
28. čer 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak isto by som to chcela aj ja s priatelom, po tomto hned mat druhe, ale asi nenaberiem odvahu :slight_smile:
28. čer 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 my sme to povodne chceli tiez, len asi si netrufneme financne na dve deti hned naraz, tak asi pockame a uprimne asi by som si ani ja netrufla hned na dalsie tehotenstvo, dost ma to vycerpava, asi som nejaka padavka :confounded:
28. čer 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly No, niekedy keď už vecer odpadavam, mám starosti ako to zvladnem:slight_smile:)) Alebabicky mali 5-7 deti a nejako to prežili. Dokonca nemali ani jednorazové plienky a mali statky:slight_smile:)) prvý rok bude ťažký, ale potom sa deti budú aspoň spolu hrať.
Ja si zasa neviem predstaviť, dostať sa z toho kolotoča, ísť trebárs do prace a potom znova toto všetko prezivar. Takto budem mat pod jedným, deticky vyrastu do škôlky, ja potom do práce a robím kariéru:slight_smile: No, dúfam, že tretie sa nejako nevydari:slight_smile:)) aj keby som proti nebola. Len dnešná ekonomická kríza to žiaľ nedovoľuje. Tehotenstvo, pôrod sa mi veľmi, veľmi páčilo a kľudne by som mohla byt tehotná každý rok:slight_smile:))) a materstvo je úžasné. Keď nám toho dosť, tak simonnieco urobí a mna naplni energiou. Stačí jeho úsmev s jedným zubom a ja viem, že čo robím, robím pre neho. Simon je mojou budúcnosťou, našou budúcnosťou a to je to najdôležitejšie v živote. Jeho úsme :slight_smile:
28. čer 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, prvý trimester je náročný, ale pockajte na ten druhý. Cítila som sa tak vinikajuco!!!!! Uvidíte:slight_smile: budete hrdo ukazovať svoje bruško, začnete cítiť pohyby. Budete si to uzivat. Bude to prival energie!
Druhé dieťa až toľko nestojí, lebo všetko zdedi od toho prvého.
28. čer 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem ja do mesta baby, lucim sa zatial s vami, snad vybavim co treba, papa :slight_smile:
28. čer 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa uz tesim na druhy trimester, lebo teraz je to fakt obcas na nevydrzanie. vcera len som videla auto a uz mi bolo zle, kazdu chvilku na vracanie, nic som nedokazala zjest, bola ma hlava a ani paralen nezabral, este zaha ma do toho palila. nastastie mam skveleho priatela, ktory sa o mna staral a doslova ma boskakoval. no nedela bola pre mna desna.
28. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja milujem nezdrave veci a terz vlastne ani neviem, co mam jest. Snazim sa jest viac zeleniny, ale po zelenine som hladna. :frowning2: A dnes sme boli v cine a len tak som slintala nad ostro-kyslou polievkou.Mnam, aj teraz sa mi zbiehaju slinky! Kung pao bolo sice trosku pikantne, ale snad tu trosku to moje babo prezije. Prinajhorsom bude mat taky ostry jazyk, ako jeho mama :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mne je inak celkom dobre, len sem-tam mi pride tak blbsie na zaludku, ale netrva to dlho.
28. čer 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta preco nemozme stiplave jest? ja raz do tyzdna idem na cinu a vzdy jem ostrokyslu polievku. preco by sa nemalo ostre jes?

inak prejde prvy trimester unava alebo sa to bude stupnovat. prosim, poteste ma, ze ta unava ustupi,lebo mam pocit, ze som neschpona robit nieco ine ako spat a lezat...
28. čer 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 vsetko, co zjes, sa dostava aj k babatku. Podla mna je dost logicke, ze tehotne zeny by nemali jest stiplave. Teda trosku pikantne asi nezaskodi, ale nie stiplave/palive.
http://www.hami.sk/sk/vy-a-vase-dieta/tehotenstvo/zdravy-jedalnicek-pre-tehotne/

Inak ja nevladzem, som unavena jak kon a kolegyna mi stale vravi, ze mam kruhy pod ocami, akoby som nespala tri dni. Aj teraz so sebou zapasim, ale asi o chvilu ten boj prehram. :confounded: :rolling_eyes:
28. čer 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ten link som tu uvadzala, ale nie je tam vysvetlene, preco nie pikantne....
28. čer 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja som nikdy vela nespala ale teraz by som dokazala fakt aj cely den:slight_smile: a k jedlu: práve sa napchávam kyslou kapustou z flasky:slight_smile:
28. čer 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak mzslim, ye kzsla kapusta je v pohode, nie je tam nic, co by mohlo uskodit, nie?

@kwetinka1 no preto, ze sa to dostava k babatku, pre mna absolutne logicke
28. čer 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Ale myslim, ze raz za cas nezaskodi. Inak stiplave skodi dost zaludku a aj crevam. Takze ani dospely clovek by nemal jest vela stiplaveho. Ja stiplave milujem, ale snazim sa to obmedzovat.
28. čer 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta jasne, to je logicke, ze vsetko sa dostava babetku, ale co vadi, ked zena zje nieco mierne stiplave. co som sa docitala, tak vraj to moze vyvolavat predcasny porod, ale to by sme museli velke mnozstvo pikantneho zjest, co bude viac vadit tebe ako babetku.
28. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem, ale casto mi to cele pripada, ze jedna babaka povedala....ked som sa aj ja mojej lekarky pytala na jazdenie na motorke (lebo veraj tehotna aby nemala na motorke jazdit), tak povedala, ze z lekarskeho hladiska to vobec navadi, len ked spadnem, ale to vadi aj autohavaria, posmyknutie na schodoch a to by som potom musela byt zatvorena doma.
28. čer 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky, ja mam skusenost s jahodami - priiiiisernu alergiu som na ne dostala a to boli domace z nasej zahradky, ziadne postreky ani chemia :frowning2: som rada ze uz je po sezone.
Inak ked ste spominali cinu, davajte si pozor na kacacie maso - je to dobry zdroj salmonely.
28. čer 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja prave teraz ostrokyslu milujem, ale podla mna nie je nejak prehnane stiplava, je tak akurat :slight_smile: a kacicu nastastie nelubim :grinning:
28. čer 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Podla mna je pikantne bez problemov. Problem je stipleve az palive. Jazda na motorke? :confused: No, ja viem o tom, ze tehotne sa maju vyhybat aktivitam, kde dochadza k otrasom a hrozi pad, cize aj koruluovanie, lyzovanie, bicyklovanie.
Inak maliny by sa tiez nemali, koli tomu, ze tiez maju nejaku latku, ktora moze vyvolat predcasny porod. :confused: Aspon mam co povedat svokre, ked ma ich zasa bude nutit jest. :wink:
28. čer 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta veru, dobre, to mozem povedat nasim, ked mi budu maliny nanucovat :grinning: bo ja ich nelubim :grinning:
28. čer 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek