• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@lubinka26 ty kokos,,to je strasne,,vsak rano jej priatel aj hovoril,,ale ona,ze sa mame teplejsie obliect,,ked argumentoval dietatom,ze ved mame ohrievace, co chceme,,ale to sa nevykuri,ked su chladne steny,,,tak svokra,ze co budu robit,ked minu drevo,ze ona dalsie kupovat nebude
2. únor 2011 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa nestresuj,,do piatku asi s tebou nic nebudu robit aj tak,,,aj v nemke bola baba,co jej uz nevyzivovala placenta,,ale 3 dni s nou nic nerobili,,potom sla cisarskym,,takze ziadnu paniku,,keby bolo treba,nechaju si ta tam hned,,
2. únor 2011 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 jeeej blahozelam, to je ale prekvapko :slight_smile: prajem vela zdravicka, mliecka a krasne chvile s malinkym :slight_smile: no a dufam, ze uz idu na rad aj chlapci a rozbehne sa nam to tu :wink:
2. únor 2011 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@yasminee212 jeeej aj ty cakas tobiaska??
2. únor 2011 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka záleží odkial kupuješ drevo a či je sú to metrové kusy dreva ktoré si sami popílite alebo už napílené a naštiepané drevo, my sme kupovali 4kubíkov a vydržalo nam to vyše 2mesiacov ked bola zima najtuhšia -december, januar a ešte tam trocha dreva je, jeden kubík nás vyšiel 50euro a dopravu sme mali zdarma ale to platí len v okolí nitry do 30km. ale záleží aký velký dom tým potrebujete vykúrit, tiež bývame u svokry a prestahovali sme sa do polopivnice čiže tu byvala fakt hrozna zima a plynove radiatori to nevykurili ale odkedy sme kupili kachle tak je tu velmi príjemne a ked sa nam zažiada občas aj viac teplúčka tak si rozkurime aj na 24c na chodbe kde mame kachle, ale to naozaj len občas, večšinou kurime na 20-21c čo uplne stačí a kúrime z velkej chodby do kupelni, do dcérkynej izby, niekedy aj do kuchyne a do spalni a prieduchy nemame,ale vykuri to v pohode :wink:
2. únor 2011 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka ano, aj ty? :slight_smile: tusim ze tohto roku bude viacej Tobiaskov, aj moja kamoska caka Tobiaska, asi tri tyzdne po mne :grinning:
2. únor 2011 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@jenny_fer a kolko ma mat vlastne babo v izbe stupnov??
@yasminee212 hej aj ja :grinning: :grinning: ale ja nepoznam ziadneho tobiaska,,teda okrem toho mojho :grinning:
2. únor 2011 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby dnes som bola na kontrole, stále zatvorená, už som doktorovi hovorila že sa bojím aby nebol malý moc velký aby som ho vládala vytlačiť, tak ma upokojil že ma nenecha čakat až do uplneho konca, že ked to bude mekke tak do toho štuchne...tak dufam že do termínu porodim... Na monitore som sa načakala vyše hodinu, maly tam tancoval asi, srdce mu bilo od 120 do 170uderov všelijak :slight_smile: tvrdnutie bruška mi nenamerali skoro žiadne iba na začiatku trošku ale potom nič.. akurat kym sme čakali s ostatnymi tehulkami na tej porodnej sale tak tam bol krasny okamih, ked žene urobili cisarsky, všade bolo ticho, a zachvilku sme ako prve počuli tú maličku plakat hned potom ako ju vybrali..mala krasne 3kilečka, videli sme ju sice len par sekund ked ju prevažali do novorodeneckého ale bolo to velmi milé a krasny zážitok ked sme si uvedomili že sme boli medzi prvými kto to babatenko videl hned po narodení a počul jej plač... :slight_smile:
2. únor 2011 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka :slight_smile: no ja poznam uz dvoch, nas bude treti a tvoj stvrty :slight_smile:
2. únor 2011 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka presne ako ti pisala lubinka, dieta ma spat v miestnosti kde je 18stupnov a cez den ked sa hra alebo len tak ma byt okolo 20. samozrejme ked ho kupes potrebujes trochu teplejsie. ked je v izbe kde dieta spi privelmi teplo a dieta este poprikryvane vraj to moze sposobit syndrom nahleho umrtia. aspon tolko som vycitala v knizkach a casopisoch a na nete. ja som zvyknuta na chladnejsie a zas mi vadia prekurene miestnosti ako je to u mojej svokry takze to mame asi naopak :slight_smile:
2. únor 2011 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka ja si tiež myslím že tych 20c je tak akurat, max 21c. teplejšie určite netreba pretože babo budeš mat oblečené- dlhé body,dupačky,kabatik a ešte ho budeš mat aj v zavinovačke zabalené a teplejšie netreba mat aby mu zase nebolo moc teplo...tiez som s tym mala zo začiatku problem ako malu obliekat a stalo sa mi viackrat že bola uplne spotena ked som ju naobliekala aj doma lebo som sa bala aby jej zima nebola :sweat_smile: ale svokra a švagriná mi velmi pomohli s tym tak už teraz viem :slight_smile: a na spanok stačí aj tych 18c a môžeš babo prikrit nejakou dekou hlavne na noc. a vždy ukladaj babo v zavinovačke tak že ho oprieš o postielku,aby neležalo na chrbatiku ale na trošku na boku, ak by potrebovalo vygrcnut trošku aby sa nepridusilo kedže sa ešte samo nevie otočit, na to nikdy nezabudni aspon kym bude babo malinke nesmieš ho nechavat na chrbte ležat bez dozoru.
a čo rodit ideš kedy?
2. únor 2011 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin ok dakujem
2. únor 2011 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@jenny_fer rodit??..hadam tohto roku porodim :grinning: :grinning: :grinning: no asi posledna z vas pojdem :grinning: :grinning: :grinning: vdaka za radu,,zapamatam si
2. únor 2011 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka babatku sa vraj najlepsie kontorluje ci mu nie je zima vzadu na krku lebo moze mat studene rucicky a pritom mu nemusi byt zima.
@jenny_fer vdaka za ten typ aby male lezkalo na boku to by ma nenapadlo kdeze vsade pisu ze ma spinkat na chrbatiku a nie na brusku a o boku nehovori nik.
2. únor 2011 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin a co nostek, ked bude mat studeny?
2. únor 2011 v 17:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka ide o to ze koncove casti tela mozu byt studene a pritom mu nemusi byt zima. o nosteku neviem lebo aj ja mavam studeny nos a nie je mi zima :slight_smile: ja som citala ze najlepsie je dat ruku na krk vzadu (zatylok) alebo skusit hrudnik babatka
2. únor 2011 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin dobre,,potom vyskusam,,a v com ho mam nechat spinkat? naozaj tak naobliekat??
2. únor 2011 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka podla knizky dieta a ja by pri teplote malo babtku stacit ak bude mat kosielku, plienky, dupacky a zavinovacku. a to pri teplote 20stupnov v miestnosti. samozrejme vsetky deti su individualne a len sama zistis ci mu bude zima alebo nie a pridas vrstvu alebo odoberes :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
mne sa zda byt vela este aj kabatik, mozno maximalne nejake tricko na bodynka. aj to by som asi nie vzdy dala.ved ked bude v zavinovacke a pripadne ho aj prikryjem? my mavame bezne tych 22 stupnov doma. mojej svagrinej povedali v porodke, ze treba az 25 stupnov pre maleho novorodenca, ze neskor uz menej. neviem, ja zatial tiez nemam ziadne skusenosti, len pocuvam zo vsetkych stran vsetko mozne. potom clovek aby si vybral
2. únor 2011 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin ja by som to tiež nevedela keby mi to svokra nepovedala...ešte len ked sa dcerka narodila som zistila čo všetko ešte neviem a pritom som tiež vela čítala a sledovala diskusie :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 to o 25stupnoch som pocula aj ja,,,preto ma prekvapilo,ze tych 20staci,,,ale tak necham si poradit..juuj kolko veci este treba vediet :grinning: :grinning:
2. únor 2011 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka ja pojdem po tebe, uvidis, ved termin mam na konci februara. som objednana na 14.2 ku kadernicke, tak uvidime ci tam pojdem :slight_smile: uz by som rada mala maleho pri sebe ale vravim si, ze mozno uz nebudem nikdy tehotna, tak nesmiem byt nedockava. a tri tyzdne uz fakt neni vela keby sa aj na termin narodi
2. únor 2011 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka no na zaciatku ja by som volila asi viac ako 20, aspon tych 22 a mozno este zapnut ohrievac pri kupani, po tom mesiaci alebo tak uz podla mna moze stacit aj 20. ale uvidime aki budu drobci, ved sama zistis, ci mu je zima alebo teplo a podla toho ho oblecies alebo prikuris :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
2. únor 2011 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 uvidime ako to nakoniec dopadne,,,vsak raz porodit musime
2. únor 2011 v 18:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka aj ja si vravim, v kazdom pripad uz to nebude dlhy cas, tak vydrzime :slight_smile: ved este ani nevieme pri akej teplote ma byt :grinning: :grinning: sa mame co ucit kym porodime :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. únor 2011 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 no ked dáš dlhé body, dupačky a tenky kabatik tak babo ma vlastne len 2tenke vrstvy hore aj dole a ručičky nema babo schovane aj ked je v zavinovačke, ty myslíš asi celý overal namiesto dupačiek,(dupačky su len na nohy a hore su len cez body zapnute, nemaju rukavy. ak si myslela overal tak to ma aj dlhe rukavy, to ano to už by bolo moc naobliekané ale treba si uvedomit že babatko sa ešte samo nevie tak zohriat ako my takže tie 2vrstvy aby malo aspon zo začiatku..to je moj nazor a z mojich skusenosti, nie každý ma rovnaky nazor to samozrejme berem na vedomie :slight_smile: ale 25c pre novorodenca sa mi zda priliš vela...ked tak na kupanie...
2. únor 2011 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72939 odporucam vsetkym precitat. to sa naozaj na ten porod musim inak pripravit :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@jenny_fer mne sa 25 zda tiez vela.... len pisem co jej povedali v porodke. kolko ludi, tolko nazorov. s tym obliekanim moze byt, ja nemam ziadne skusenosti, takze si necham poradit :wink: len sa mi to zdalo vela. teraz ked nad tym rozmyslam, tak mi niekto vravel, ze dieta ma mat o jednu vrstvu viac ako ja. takze ked mam ja tricko, tak on by mal mat dve vrstvy.
no mam kupene same bodynka a par kosielok, kabatiky velmi nie. myslis ze bude stacit ked dam kosielku a bodynka?
2. únor 2011 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin odo mna veru tiež chceli tie údaje až ked som mala už dost silné kontrakcie a veru nebolo to jednoduché rozmýšlat,ani neviem čo som im povedala,ešte že tam bol muž so mnou :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek