• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@potokin mne toto robil gynekolog u ktoreho aj rodim a co neurobil, urobila internistka v ramci predoperacneho. a spravu zajtra davam gynekologovi a tam to ostava v mojej zlozke, ktoru budu mat aj pri porode. ale je to inak super popisane v tom clanku, ak zena pride do porodnice, kde dopredu tieto info nemaju
2. únor 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 no to je dobre ze to mas dopredu pripravene, ja nemam ziadne predoperacne vysetrenia takze asi preto to nikto so mnou este nerobil. ty ides mat cisarsky?

@jenny_fer vsak prave preto sa toho bojim tak si to chcem vsetko spisat a potom im to len dat alebo nadiktovat vsak kto ma cas pri kontrakciach rozmyslat ze ake choroby mal ako dieta
2. únor 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 no zaleží aké košielky máš, alebo sa daju nahradit dlhými tričkami, košielky sa už velmi nenosia namiesto toho sa nosia body a na nich ten kabatik alebo to dlhe tričko,aspon my sme tak nosili a aj budeme :slight_smile: ale v pôrodnici ti asi dajú zozačiatku klasické košielky a nejak zababušia už si nepametam čo tam presne obliekali ale mala som aj svoje veci tak som davala tie, predsa ked si predstavíš že tie ich košielky čo tam majú sú možno aj 30ročné.. ale podla mna tie 2vrstvy su akurat ale samozrejme tenke nie hrube lebo dupačky aj kabatiky atd vyrabaju aj všelijake hrube,ale to je skor na von. ja som v porodnici malej dala body, dupačky a hruby overal a tak sa spotila..moja zlatunka... :sweat_smile: a teraz beha jak ciganka kolkorazy nahata po dome alebo bosá a chora byva malo naštastie :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty kokos,,tak to vsetko kym im tam poviem aj porodim dovtedy
2. únor 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 vsak ja mam kopec este otazok,,ako obliect von,,ci najskor krmit a potom kupat,,alebo opacne,,ci kupat kazdy den,,ci k nemu ist hned ako zaplace,,a este straasne vela
2. únor 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin no ja sa spolieham na to že moje udaje hadam niekde maju ked som tam už raz rodila a ked nie tak niekto ma predsa bude viest do nemocnice tak nech im nadiktuje čo treba :slight_smile: len už mam strach že to na mna môže príst už fakt hocikedy,aj ked som stale zatvorena ale žena sa dokaže rychlo otvorit, ale ani nemusi... :confused:
2. únor 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin nie nejdem, len doktor to chcel pre istotu mat ak by sa nieco skomplikovalo pocas porodu a musela by byt sekcia :wink:
2. únor 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka preto si je to lepsie pripravit dopredu aspon viem co budem zajtra robit :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no ja mam problem ze moj partner byva momentalne dost daleko od nas a kym ja pojdem od porodnice a tak mozno aj porodim kym on pride takze sa na nikoho moc nespolieham. ja som tiez zatvorena aj ked obcas ma pobolieva brucho ako na menzes ale za chvilu to zas prejde takze neviem kedy sa to uz rozbehne :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer mam par kosielok od svagrinej po synovcovi a aj par triciek. no a bodynka hlavne. akurat rozmyslam ci este nieco nedokupit
2. únor 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka zozačiatku určite bábo nekup každý den, stačí tak každý druhý den, ako novorodenec si vytvára nejakú ochrannu vrstvu ktora ho chrani a to by sa nemalo zmývat každy den, iné je to cez leto ked sa babatko spotí. a neboj sa najdete si váš vlastný systém s maličkým, nie je dôležité či najskor nakrmit alebo okupat ale je dôležité aby ste si vytvorili svoj každodenný režim aby ste si obaja zvykli, napr. doobeda ho daš vždy spat do kočíka, poobede pojdete na vychadzku, navečer budete vnutri, napr o 19h sa budete kupat ten každy druhy den a po papani spinkat napr o 20h. nie vždy to bude fungovat hlavne nie zo začiatku, bude to tažke a možno si aj poplačeš, ja som si dost poplakala kym som sa všetko naučila ale to boli aj tie hormony...ale po 2mesiacoch mi malá krásne začala prespávat celé noci, tažký bol hlavne ten prvý mesiac..
2. únor 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no podla mna najskor kupat a potom krmit. by som ho asi s plnym bruskom nenatahovala pri kupani a este niekedy deti aj zvyknu zaspavat pri kojeni. a kupat chcem kazdy den. aj ked sa dnes presadzuje kupat kazdy druhy, ja som sa rozhodla takto. som sa rozpravala s jednou dermatologickou a povedala, ze dieta sa spoti a tak. a aj tak sa bude kupat viac menej v cistej vode, tak ked o trochu vyclapkam vo vodicke, vyumyvam ritku a pazuchy, tak sa nic nestane :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer s tym rezimom suhlasim, to treba isto dodrziavat, aby si babo zvyklo :wink:
2. únor 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa nie, neboj, malemu sa nic nestane, len uz nebude proberat.. kamoska to mala tiez, ale jej mala prestala priberat v 36tt a sekciu jej robili v nejakom 38tt, a ma krasnu dcerku, su zdravi!
2. únor 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 hlavne aby si mala tie najmenšie body, nejake dupačky, kabatiky alebo trička, nejaky hruby overal na von, fusak, tenku čiapočku a tenke rukavičky aby sa babo nedoškriabalo zozačiatku, ale určite nekupuj vela vecí, ked niečo bude treba, lahko skočíš do obchodu alebo pošleš niekoho aby ti doniesli čo treba. bábatko velmi rýchlo rastie, moja malá niektoré veci ani nestihla obliect a tak rychlo vyrastla...a velmi vela vecí aj podostávaš a hlavne maličkých lebo každý kto príde bábo pozriet niečo prinesie a fakt toho bude dooost vela pretože každý rád kupuje najmenšie babetkovske veci :slight_smile:
2. únor 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no ja mam vsetko pokupene, len tie kabatiky velmi nie. ale zatial nejdem kupovat nic, mas pravdu, vela dostaneme a nakoniec bude toho privela. prinajhorsom neni problem tie kabatiky dokupit :wink:
2. únor 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin moj muž je ešte dalej...je v taliansku momentalne a netušíme či stihne príst, čaká len na moj telefonat ale potom ešte ktovie kde bude a či ho aj hned pustia domov :sweat_smile: ved už ma niekto zaveze bud mamina alebo svokor bar aj na embečke :grinning:
2. únor 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin ja tiez mavam bolesti len občas a podbruško..prave preto sa bojim že ma to o to viac bude boliet pri pôrode ked sa budem otvarat..a možno sa len zbytočne stresujem ale radšej čakam horšie, a ked bude lepšie tak budem len rada...
2. únor 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá,

myslím, že je to presne ako píšete, že teplota v izbe by mala byť maximálne 20 stupňov - len keď sa dieťatko kúpe tak trošku viac. Dieťatku treba obliekať o jednu vrstvu viac ako sebe. :slight_smile:
2. únor 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja som statočne predýchala prvú dobu pôrodnú presne ako píšu - hlboký nádych nosom a ešte dlhší výdych ústami....aj ked ku koncu už som to chcela vzdat ale ked som vysadla na kozu a mala som ist rodit tak som sa strašne zlakla a strplo mi cele telo..ale dali mi nejaku glukozu či čo a bolo lepšie potom som to rozdýchala... a to som chodila na predpôrodnú prípravu kde nás učili presne ako dýchat aj pri pôrode ale ja som neviem prečo zastresovala a už to išlo tažšie..a už ked som povedala že nevladzem tlačit tak ma doktor nabudil že musím že už to skoro je, tak som zatlačila uplne z celej sily parkrat, myslela som že si plúca vyplujem ale zvladli sme :grinning:
2. únor 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no ja neviem ci si na to v tej chvili spomeniem ze ako mam dychat. dufam, ze mi aj pripomenu a nejako to zvladnem. prvy porod si mala velmi dlhy?
2. únor 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer meno uz mate pre maleho?
2. únor 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
velké gratulace všem novým maminám :slight_smile: :wink: :slight_smile:
poslední příspěvěk sem za mě dávala moje mamka, tak to jen doupřesním. 27. 1. 2011 se nám narodili mimísci. Ve 14:00 Kubík 2590 g, 47 cm, ve 14:01 Anička 2990 g, 49 cm. Anička je velká hrdinka. I uklizečky v porodnici si o ní povídaly.
Porod měl být řízený, přirozený. Ráno jsem dostala vyvolávací tabletu a rozjel se porod. Pak ale začaly problémy. Jednomu z miminek začalo zlobit srdíčko, byla jsem málo otevřená a první mimi (Kubík) bylo stále vysoko a neklesalo. Doktor řekl, že to odpískáme, že nemůžeme čekat a během pěti minut jsem byla na sále. Po otevření dělohy zjistili, že Kubík má utažený pupečník kolem krku a že by se ven zdravý nedostal. Anička měla pupečník taky omotaný, ale ne utažený. Pak zjistili, že mimi, které mělo výkyv srdíčka na monitoru byla Anička. Jako by volala "Pozor, pozor bráška má problémy" Naštěstí vše dobře dopadlo. Mimísci jsou naprosto zdraví a od včera už jsme doma a užíváme si to.
Přeju všem, ať jim to taky dobře dopadne.
2. únor 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkar6 jeeeej gratulujem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkar6 to bolo krasne :slight_smile: gratulujem dodatocne :slight_smile:

uz vam vsetkym odisla hlienova zatka? a tie, co to uz mate za sebou, ako dlho pred porodom vam odisla?
2. únor 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer tak to ho mas naozaj dalej ten nas je len na liptove ale chcem aby okolo 10teho prisiel a ostal s nami az kym sa mala nenarodi. no toto je moje prve babo tak ja neviem co mam cakat ale nejako moc sa nebojim. aspon zatial, to ze to bude boliet viem ale asi si tazko viem predstavit ako :slight_smile: a s dychanim asi budem mat trochu problem kedze mam dychavicnost a tak trochu problem dychat nosom ale vsak uvidime
2. únor 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 tak to jste mě trošku uklidnili,,,,myslím vás, kdo jste mi napsaly...takže s tou placentou to chápu, jde ,jen, o to, že by malý už nepřibíral.....ale spíše mě trápí ten problém s tim mym neustálým neotevíránim se.....jak tak nad tím přemýšlím, tak si myslím, že by mě prcka vzali teda asi co nejdříve císařem, kvůli tomu, že už hrozně moc naléhá a myslím si, že nebudou čekat než se otevřu, protože to už mám min. 4 týdny pořád stejné, čípek vzadu, hrdlo uzavřeno, ...
2. únor 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 mě teda ještě neodešla....
2. únor 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky a nevíte, jak teda to u mě bude pokračovat? hlavní problém je v tom, že se vůbec ale vůbec neotevírám a hrozí to riziko, že placenta přestane malého vyživovat...a také je už špatné, že Sebík by už ven chtěl, ale nemůže ale už je za poševní klenbou..což je prý až moc dole..myslíte teda, že by mě porod vyvovali? nebo že to nechají a budou čekat, než se otevřu?
2. únor 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek