• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@neelaa no podla mna sa rozhodne v piatok. su dve moznosti, bud budes mat zle vysledky a fakt ti odchadza placenta, vtedy ti spravia podla mna cisarsky alebo potom, ze si ta tam nechaju a pockaju do terminu, ci neporodis spontanne, ak bude teda vsetko ok. u nas by ti hned urobili cisarsky, v nasej nemocnici uz malokto rodi normalne, ja dufam, ze budem patrit k tym 2 z 10tim, co pojdu rodit spontanne.
2. únor 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 u nás je to zase naopak....tam se snaží, aby ženská rodila normálne, jen když už to vážně nejde, jde císařem, mě je to v tuto chvíli jedno, jde mi hlavně o to, aby už se to nějak pohnulo a hlavně aby byl maličkej v pořádku, také si ale myslím, že to bude jedna varianta z těch dvou co jsi napsala...rozhodně si nemyslím, že by mě nechali ještě nějak dlouho, vzhledem k tomu, že hlavička malého je před tou poševní klenbou...toho se bojím nejvíce, aby se mu něco nestalo..:(když už tak naléhá, ale nemůže
2. únor 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jiříček Spěváček se narodil 26.ledna 2011 v Karlových Varech v 1:24 hod., 3220 gramů a 50 cm.
2. únor 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa mne mala nalieha hlavickou uz od 24tt a od 34tt to je strasne bolestive. a tiez sa vobec neotvaram... ja to uz nejak neriesim. chcela som porodit dnes, ale kedze nevyslo, kludne aj v marci :grinning:
2. únor 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka gratulujem dodatocne a prajem vela vela zdravicka a mliecka :slight_smile: nieco blizsie k porodu prezradis?
2. únor 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ale jak je to možné, že hlavička už tak naléhá, ale neotvíráme se..? A ty nejsi také ještě vůbec? ani ta zátka ti neodešla? a řešila to s tebou už nějak doktorka, myslím to, že se neotvíráš, ale hlavička naléhá?
2. únor 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka gratuluju k miminku a přeju Vám oběma hoodně zdravíčka a štěstíčka!!!
2. únor 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka aj tebe gratulujem z celeho srdiecka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

boze kocky,,nedavno sme sa tu len zbierali a riesili prve sona,,,a teraz su tu uz prve babatka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: neskutocne :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ani mne ešte hlienová zátka neodišla
@espanolka gratulujem k synčekovi a prajem veľa zdravíčka a mliečka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. únor 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 mne len hovorili že mam predychavat kontrakcie...porod samotny nebol velmi dlhy ale bola som v nemocnici už den pred pôrodom, pôvodne som išla len na kontrolu ale malá mi tlačila niekde na cievy a nevidela som na jednu polovicu oka a necítila som sa velmi dobre,aj som sa dost zlakla a doktor sa rozhodoval či bude cisársky tak si ma tam rovno nechal, nemohla som jest ani pit cely den, pichli mi vyvolávačku, namerali dost silne kontrakcie ale chvalabohu som ešte nič necítila, kedže sa to velmi nepohlo, dovolili mi zjest myslim že jogurt čo mi muž doniesol,zaspala som a naštastie som prespala celu noc do 5h, rano o 7h doktor pozeral že už som dost otvorena myslim že na 7cm tak mi odpustil plodovu vodu, to len taký šplechot som počula a až vtedy som začala cítit tie kontrakcie a sestrička ešte taká milá že ten úsmev zrána ma prejde :slight_smile: a mala pravdu prešiel :grinning: povypisovala mi tie papiere čo bolo treba, kontrakcie sa stupnovali, medzitym som dala asi 3x sprchu, klistir mi dali a kazali sa mi prechazdat nech sa to čim skor rozbehne, doktor medzitym chodil tak raz za hodinu ma pozret a o 12h mi povedal že 12.30 ideme rodit, takže prvá doba u mna s bolestami trvala relativne kratko - 5,5hodiny a samotný pôrod asi 20min kedže malá bola sice otočená dole hlavou ale opačne tak išla tažšie tlačit a ja som tomu tiez velmi zozačiatku nepomohla ked som zastresovala :slight_smile: ale dcerka sa narodila zdrava tak som bola šťastná a spokojna :slight_smile:
a meno- asi Tomáško, aj dcérka chce Tomáška, muž to navrhol prvý, potom vymýšlal že Peťko lebo on mal byt Peťko ale to sa mi velmi nelubilo, tak dcerka s nim vyjednavala že ona chce Tomáška tak už na tych 90percent bude Tomáško :grinning:
2. únor 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa no riesili sme to v 34tt, ked som mala velmi velke bolesti, nech este vydrzim 2 tyzdne :grinning: ale vtedy som dostala aj lieky, tak sa to trosku ukludnilo. uz 2 tt lieky neberiem a vsetko je rovnake. akurat mam uz makky krcok, ale to neviem, ci nieco znamena. otvorena nie som vobec. pytala som sa sestricky, ze co si o tom mysli a povedala, ze to nemam riesit, ze ked pridu normalne kontrakcie, tak kazdou bolestou sa o kusok otvorim a za par hodin mozem porodit. rano mi nic nemusi byt a vecer mozem byt s malou :slight_smile: niektore sa otvaraju velmi skoro a potom nakoniec prenasaju a niektore vobec a ani nevedia ako rychlo sa otvoria a porodia.
2. únor 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky, ako sa mate? nas tatino dneska odisiel do prace a uvidime ho az v nedelu vecer, tak s malou teraz pobudneme chvilu same, snad to nejak pozvladame
2. únor 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ahoj, ako si zvykas? uz je to lepsie? boze, ja si to neviem ani predstavit, ale aj tak sa uz neviem dockat :slight_smile:
2. únor 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 pomaly si zvykame, obcas ma mala stavy, ze spat sice nechce, ale tym padom ani byt sama v postielke, tak place, ale nastastie vacsinu dna to je v pohode a noc nam takto spestrila zatial len jednu, teraz budem len cakat co to bude ked s nou budem sama... zatial sme kupanie same dve zvladli a teraz vecer trocha v postielke poplakava, tak snad coskoro normalne zaspi :sweat_smile:
2. únor 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 asi ani nemá cenu to řešit, protože každý tělo je jiné tím pádem i vše kolem porodu....každopádně díky za názor :slight_smile: snad se i v pátek dozvim více
2. únor 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ani sa nenazdas a mala bude s tebou, hlavne si teraz este uzi, ze sa mozes vyspat :wink:
2. únor 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby...Gratulujem všetkym novym mamičkam.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Ja najnovšie riešim asi to že v nasej nemocnici je prasacia chripka no čista slava... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
A moja mama robi v nemocnici.....U nas je uz vraj aj primarka z ARA nakazená a ja som vcera na ARE bola robit predoperačné.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
A najhoršie je že manžel ma teraz teplotu 39,1 tak sa modlim aby to bola klasicka chripka....Nebojim sa vobec o seba ale iba malu Stellu :frowning2: :frowning2: :frowning2:
2. únor 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa ved to, ze kazda sme ina :slight_smile: ale u teba to vidim na skory porod :slight_smile: pozri na marhulku, vcera o 5tej este sem pisala, ze sa nic nedeje a o par hodin porodila :slight_smile:
@isabella_fly no tak to je super :slight_smile: dufam, ze to aj ja zvladnem :sweat_smile: ja viem, tiez si to hovorim, ze aspon si ten spanok este uzijem, ale ked v noci nie a nie zaspat a potom som od 4tej hore kazdu chvilku a mam pocit, ze vobec nespim, tak neviem, neviem....
2. únor 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb cooooooooooooo? :astonished: prasacia chripkaaa?? :astonished:
2. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ahojki ako sa máš?, a ako malička??
2. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa tiež niečo spýtam, možno, že sa to tu už rozoberalo, kúpite si, alebo už máte popôrodné sťahovacie nohavičky pre bruško?
2. únor 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb neboj myslí pozitivne hovor si že to nič nie je len obyč.viroza uvidiš pomôže ti to. :wink: :wink: :wink: .
2. únor 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca zatial som nad tym neuvazovala. kde sa to kupuje?
2. únor 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 také bych si to myslela kdybych byla otevřená, ale ted si myslím, že bud mi to vyvolaj, nebo budu rodit po termínu
2. únor 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ty máš takú milú foto v profile, že ty keď sem prídeš, vždy od teba čakám len taký pozitívny príspevok, pripadáš mi tak, že v živote všetko zvládaš s úsmevom, tak aj tieto dni bez manželíka zvládneš v pohode :wink:
@domigb držím palce nech sa tá prasacia, ale aj iná chrípka vyhýba tvojej rodine
2. únor 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nuž dievčata snažim sa myslieť pozitívne,ale mam strach...Doniesla ju vraj nejaka holka romskeho povodu...Bola v 34 tt mala respiračné zlyhanie,odviezli ju rovno na gyndu kde jej urobili sekciu,potom putovala k nam na ARO,odtial na ARO do Košíc..Bábo je samozrejme v zlom stave na pristrojoch tiež v KE.....No hroza :cry: :cry: :cry:
2. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 takéto niečo som myslela, že či nám to je treba http://www.anita.sk/sk/sortiment.php?skupina_ID=6&subskupina_ID=9&produkt_ID=25
@domigb tak toto by ma nenapadlo ani v zlom sne, nemôžeš rodiť v inej nemocke? alebo budeš čakať ako sa k tomu vyjadrí nemocnica?
2. únor 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 malicka nam sem tam robi veselo, ale inak je to v pohode :slight_smile:

@natalca no snad nam nebude privelmi chybat a nepridem o rozum pri malej :grinning:

@lubinka26 potom aj budes chciet spat, ale celu noc neprespis :grinning:
2. únor 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca fuuu, dost drahe su :sweat_smile: ja ich pravdepodobne nebudem kupovat :unamused: ale zisli by sa :slight_smile:
@isabella_fly fakt nespavas? a nie je to ine, to nespanie, ked je dovodom nespanku malinka? nechce sa ti popisat jeden den ako ste a co robite? a aj noc :sweat_smile:
2. únor 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 to by aj mňa zaujímalo aký je jeden deň maminy a 2-týždňového bábätka
práve preto sa pýtam na tie nohavičky, či nám je to treba
2. únor 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek