• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@potokin tak v izbe si to viem zariadit,,priatel donesie este jeden ohrievac,,ale neviem si predstavit,ze ho svokra bude chciet vziat do obyvacky,,co ho budem obliekat ako von?? mi tam nachladne,,a vobec, nezda sa mi zdrave kurit fukarom a konvektorom,,predsa len ten vzduch a tak
3. únor 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky :slight_smile: Tak ja hlasim, ze dnesna poradna dopadla dobre, v podstate sa nic nezmenilo, otvorena som stale na 1 prst, len nieco spominal, ze mam trosku mäksi krcok, alebo take nieco, a na ultrazvuku mi povedali, ze placenta 3, to tiez neviem co znamena. Maly ma okolo 3500g az 3800g uz sa to presne neda urcit, ale dufam, ze uz moc nepriberie, aby sme nemali tazky porod. Dalsia poradna o tyzden, tak uvidime. Blahozelam vsetkym novym maminkam :wink:
3. únor 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ked ja uz som netrpezliva :frowning2: uz by som chcela mat drobceka pri sebe, ale to uz asi vsetky, co sme tu :slight_smile: . aj sa troska bojim, aby bol v poriadku, kedze mam tu tehu cukrovku a v poslednej dobe by som len jedla a uz si nedavam taky pozor na to co jem ako predtym. a potom mam vycitky :cry:
3. únor 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 no super :slight_smile: nechcem ta strasit, ale teraz babatka priberaju 200 az 250 g tyzdenne :astonished:
co vlastne znamena makky krcok? lebo to je jedine, co mam ja. ostatne same nuly...

mafynka, no to vobec nie je dobre, ze si v takej nepohode :frowning2: nezavidim ti... najhorsie je, ze nemas na vyber :confounded:
3. únor 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka fukar a podobne veci nie su dobre ani pre teba a nie to pre male babo lebo to moze vyrit aj prach a podobne a presne vsak nebudete len v jednej izbe. mali by ste si s priatelovymi rodicmi sadli este predtym ako sa maly narodi a dohodli sa s nimi vsak im povedzte ze prispejete nieco na kurenie ale ze budete potrebovat teplejsie najma ked pride maly
3. únor 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak baby vy vsetky hovorite o nejakych cisla a podobne mne lekar nepise takmer nic do knizky vsetko iba tlaci na papier a co mam je ze cervix sakralne 2,5cm, ck uzatvoreny a klenby volne. a ze uterus je kludovy a potom uz len o srdiecku babatka :slight_smile: tak neviem co to znamena
3. únor 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 neviem netusim ani ja co to znamena, najprv som aj myslela , ze som mu zle rozumela :slight_smile: no uz ho volali na operacku, tak to bola zase rychlovka, skoro nic som sa nestihla spytat :unamused: no a ked ma posielal na ten ultrazvuk, tak hovoril, ze sa uvidi podla vahy maleho, ale ze ked bude mat viac ako 4 kg, ze mozem pouvazovat o sekcii, resp. ze mi to odporuca, ale tak ultrazvuk mi uz robili asi naposledy a teraz uz ako zistim, ci bude mat cez 4 kg alebo do 4 kg? potom povedal, ze mozme skusit ist normalne rodit, a ked to nepojde, urobime sekciu. tak ja neviem :confounded:
3. únor 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 mam na vyber,,odist k nasim,ale to by utrpel nas vztah,,a teraz,ked sme uz v pohode,,nechcem priatela obrat o prve chvile so svojim synom,,vsak budem rodina,a rodina ma byt pokope,,no ak sa to nezmeni,,budem musiet odist

@potokin ja som uz vravela,ze sama kupim drevo,,ale ked sa v niecom vyjadrim,tak som len citlivka,ktora chce svoje dieta chovat v bavlnke a nedovoli aby co len studeny vzduch na neho fukol,,ze to beriem moc vazne
3. únor 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova to ti verim, aj ja by som uz chcela... mala som v utorok poradnu a dr. mi nechcel povedat, kolko vazi mala, ze to nie je podstatne... ze az pred porodom to bude dolezite. a predtym mi druha dr. hovorila, ze ma mala tendenciu byt velke babo :sweat_smile: a aj ja mam posledne dva tri dni zrave obdobie :sweat_smile: :cry: a hovori sa, ze ked zena drzi hladovku, tak o chvilu porodi, pretoze dieta sa zacne citit nepohodlne. ale ako to mam dokazat, ked som stale hladna??? esteze mi chutia pomarance, denne ich zjem vyse kila :grinning:
3. únor 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka a nemozete ist obaja byvat k vasim? aspon na nejaky cas? aby si ty bola v pohode s babom, a hlavne v teplucku a zaroven by ste neboli od seba :pensive:
3. únor 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 hheh no my s Nelinkou sme fičali na mandarinkach :wink:
3. únor 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdraví m februarovky :wink: :wink: :wink:
3. únor 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 nie,,to nie je realne,aby denne dochadzal do roboty
3. únor 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 tak krčok sa ti musi uplne vstrebať čiže ý´žiadne 2,5 alebo 1,5cm . to že mäkky to je fajn lebo sa pomaly začina otvarať. No a placente 3?? ja som mala tiež taku to znamená že je už dozreta. :wink:
3. únor 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ved ale prietoky ti este budu robit a to sa vlastne robi ultrazvukom aspon u mojho dr. tak ti ho vie odvazit :slight_smile:
@mafynka moja, to je strasne, ze sa s nim neda ani porozpravat. fuuuu, ja by som to nevydrzala taketo reci... to by skoncilo velkou hadkou :sweat_smile: dufam, ze sa po narodeni maleho spamataju, velmi drzim palce :dizzy_face:
3. únor 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aha tak to mi je luto :frowning2: No mozno ked bude drobec na svete sa svokrovci umudria. Ja som mala tiez podobnu situaciu doma, este ked som byvala snasimi, velky dom, ktory nebolo mozne nikdy dostatocne vykurit, topilo sa sice stale, ale stale bola zima, a tiez sa tak trosku setrilo...no teraz nastastie mame mensie byvanicko, ale o to je tu teplejsie, a mozem si tu chodit aj v tricku a je to v pohode. Naozaj aspon jedina vyhoda je , ze ide jar, snad sa cim skor otepli a bude to lepsie pre vas :pensive:
3. únor 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ked ja nesmiem ani vela ovocia :(
@denne73 ahoj maminaaaaa :slight_smile: ako sa mate? nelka poslucha?
a ja ked mam vsade nuly a iba makky krcok, to uz nieco znamena?
3. únor 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 a kedy sa robia tie prietoky? nejako tesne pred porodom? lebo dnes ked mi robila ten ultrazvuk nieco tam zamrmlala, ze uz urobime aj prietoky :confounded: tak neviem ci este budu robit. no uvidime, kazdopadne na dalsej poradni o tyzden sa este poradim s mojim porodnikom, co mi odporuca, ja by som najradsej rodila normalne, ale nechcem aby to dopadlo tak, ze sa tam niekolko hodin vytrapim a nakoniec to ukoncia sekciou :confounded:
3. únor 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 presne to je moja fobia. strasne sa bojim, ze ma nechaju normalne rodit a nakonie sa rozhodnu pre cisarsky... toto neprezijem urcite... a ja blba stale na to myslim, urcite si to privolam...
no prietoky sa uz asi robia kazdu poradnu podla mna. a aj pasy, ci ako sa to vola, ci?
3. únor 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 tak mne porodnik povredal, ze je to na mne, ze ked poviem ze chcem radsej sekciu mozme ju hned naplanovat na najblizsej poradni, a ked chcem skusit rodit normalne, pojdeme normalne, no ale co ja viem? keby som vedela ze maly bude mat cez 4 kg asi zvolim rovno sekciu, ale ked nie skusim normalne, no len ktovie ako to pojde...ale ja verim ze nebude mat viac ako 4 kg :slight_smile: no a tie pasy mi robia kazdy tyzden uz, to ano, ale prietoky...? bozinku ja ani neviem, sa az hanbim :sweat_smile:
3. únor 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 nooo to je dobra otazka.. Marek to nezvlada.. prvni setkani bylo v pohode.. malickeho pusinkoval a objimal.. az do chvile, kdy zjsem vyndala prso a zacala kojit.. zacal malickeho odstrkavat a kricet "maminko neeee!" .. dalsi den se se mnou vubec nebavil, nechtel mi dat ani pusu.. pak ukoncil kompletne komunikaci v cestine.. tahal tatinka z porodnice a loucil se s miminkem "baaaaaj".. :unamused:
kdyz jsme prijeli domu, byl stastnej, ze mne vidi a kdyz videl, ze jsme privezli i miminko, zacalo peklo.. porad na nej jen kricel, jakmile Samik zaknoural, Marek na nej jecel, at je zticha.. na mne jecel, ze neeeee.. ze miminko mlicko neeee..
dotedka pokazdy kdyz vyndam kozu na kojeni, mne prosi, abych to nedelala..
ja nevim, jestli mu prijde, ze na mne to maly dite parazituje, nebo jestli si mysli, ze mne to boli.. nebo proste nevim.. kazdopadne celkove chovani se zmenilo.. otocil se o 180 stupnu.. porad jen krici a vzteka se.. neposloucha, dela nschvaly.. no proste desny stavy.. dneska jsme byli na kontrole v nemocnici a normalne odesel s cizima lidma.. :confused: volali jsme na nej kam jde, at se vrati apod.. a on se proste sebral a odesel.. :cry:
3. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 juj tak to mas teda tazke. a keby si odstriekala mlieko a dala aj jemu to by nechcel. normalne z poharika aby sa napil.a keby si mu vysvetlila ze tak piju uz velky chlapy mozno by to zobral. ale tazko sa mi radi. drzim vsak palce aby vsetko bolo co najskor v pohode
3. únor 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova Ved aj ja už chcem maličku pri sebe. Ja sa tiež bojím, lebo mám štítnu žľazu a beriem hormony a tie kadejaké lieky čo som brala kvôli udržiavaniu a aj vek. No musím dúfa´t, že je všetko v poriadku inak by to bol zas len stres navyše. Už aby som to mala za sebou :confounded:
3. únor 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 fuha tak to ti teda nezavidim :frowning2: aj ked mna asi caka to iste :frowning2: porad som prestala mat chut ist rodit :grinning:
a ty to ako zvladas? Nemas vycitky voci Marekovi? Boze ja mam z tohoto strasny stres. Ked aj tvoj Marek aj moj Matko su este maly a chudaci to este nechapu.... :frowning2:
drzim palce nech sa to co najskor vrati do normalu a nech uz ho len pusinkuje :slight_smile:
3. únor 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ty ses otevřela za jeden den? u mě maličkej naléhá moc, ale nic se semnou neděje, zítra jdu k doktorce tak snad budu moudřejší
3. únor 2011 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky co znamená ta ,sekcia, ? a jak dlouho nechají doktoři přenášet?
3. únor 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa jj, dovtedy som otvorena nebola, teda v stredu ma vysetrovali a malicka mala hlavicku vysoko a ja som bola zatvorena a v nedelu mi rano zacali kontrakcie a vecer som uz porodila a az po niekolkych hodinach kontrakcii som bola poobede okolo druhej na 3cm a potom som sa uz strasne rychlo otvarala, ze sa az dr cudoval, ze na prvorodicku ako rychlo, takze predpokladam, ze medzi tou stredou a nedelou som sa neotvarala... az v nedelu rano, ked to slo tak rychlo
3. únor 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa a ta sekcia je cisarsky
3. únor 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek