• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@yasminee212 a prečo cisársky? maličký nie je otočený alebo iný dôvod?
4. únor 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

Předně bych chtěla pogratulovat všem novým maminkám a miminkům :slight_smile: :slight_smile: Už se v tom přestávám orientovat :slight_smile:
To je úžasný, jak se to tu rozrodilo :wink:

4. únor 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies nie nie len som vcera pisala, ze som bola na poradni, a porodnik ma poslal na ultravuk kvoli vahe maleho, a hovoril, ze ked bude maly väcsi ako 4 kg, ze mam zvazit cisarsky, ze je tosamozrejme na mne, ale mozme sa dohodnut na dalsej poradni.
4. únor 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 náš Jakub mal 4.060g a 55 cm a rodila som spontánne a sestrina dcéra mala 4.500g a tiež rodila spontánne, mne to nikto nenavrhoval, hoci sme vedeli, že bude veľký ........ pokiaľ je otočený hlavičkou, môžeš ho normálne porodiť ............ určite to zvládneš ............ :slight_smile:
4. únor 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jasneee, len sa trosku bojim, ze to bude narocne, ale to asi kazda z nas ma strach z toho. no ja verim, ze viac ako 4kg mat nebude, a ze to zvladnem :slight_smile:
4. únor 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 se mnu v nemocnici ležela maminka, ta porodila chlapečka. Měl pře 4 kg. Musím, ale říct, že mě překvapilo, že mi tak velký zase nepřipadal. :wink: Ale nesměla jsem k němu přiložit mojí Anežku :wink: Tam ten rozdíl vydět byl.
4. únor 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka mafy vydržiš neboj. ja som sa roztrhla a šili ma. neboli to len štipe. ASk to bude nutne tak ťa nastrihnu ale to nič necitiš cez kontrakcie. Bude fajn
4. únor 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 neboj, však uvidíš, môžu sa na sone aj mýliť, sú určité odchýlky ..............
nechcem sa robiť nejaká múdra, ale pre mňa by to rozhodne nebol dôvod na plánovaný cisársky ........
@el267 a ako sa drží Anežka? ako to všetko zvládaš? Eliška nežiarli? :slight_smile:
4. únor 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 a čo Nelka? ako sa držkáte? :slight_smile:
4. únor 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies držkame sa ,dakujeme a konečne sme si zvykli na nejaký ten režim . maličku by som spapala taka je lubezna s tymi okalikmi
4. únor 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 juuuj, to si viem predstavit, ze je na spapkanie. som rada, ze sa drzkate .... tak si to užívaš, to je super :wink:
4. únor 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jej ved aj tebe sa to krati. Juj už sa tešim na tvoju bambulku.
4. únor 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no to víš, je to náročný. Ale spíš, že to musím sladit. Eliška začala chodit do školky a já jí ráno vypravím a dopoledne vyzvedávám.To se snažím dopoledne uvařit, poklidit. Odpoledne jsme většinou venku. Naštěstí je Anežka zlatíčko, napije se a spinká.Skoro vůbec nepláče. V noci jí kojím max. 2x. Tak mě nechá i vyspat.Tohle já s Eliškou vůbec neznám :stuck_out_tongue_closed_eyes: S nežkou jsem byla na poradně a vypadá to, že kromě žloutenky je vše v pořádku. V červnu nás čeká ještě kontrolní ultrazvuk mozečku. Věřím, že bude vše v pořádku.
Eliška kupodivu nežárlí. Přijala malou bezvadně. Pusinkuje jí a hladí. Ze začátku mi u všeho asistovala. Ted už se jí ani moc nevšímá.

Jinak se musím pochlubit. V nemocnici jsem nechala 10 kg :grinning: Tak mi zbývá schodit dalších 10 kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: Snad to půjde stejně dobře jako u prvního těhu :slight_smile: I když tomu moc nepomáhám. Ujíždím na jogurtech po litrech a do toho jím kila sušenek :grinning: ...... vyvážená to strava kojící matky :grinning:
4. únor 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 no blíži sa to pomaly ale isto ......... :slight_smile:
@el267 no aspon ze uz chodi Eliska do skolky, nas Jakubko pojde az o polroka, tak si absolutne neviem predstavit, ako budem lietat okolo dvoch malych deti - ach jaj ...... Kubko je taky mamin cecok, aj na zachode je so mnou ...... :wink:
To je super, ze si v nemocnici nechala nejake kilecka ...... :slight_smile:
4. únor 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jo jsem fakt ráda, že se jí dopoledne zbavím :grinning: :grinning: :grinning: . Musely jsme jí zaplatit soukromou školku, normálně by mi jí nevzali, když jsem doma s miminem. Takže Eliška i já jsme spokojený :wink:
Taky si nedovedu představit mít doma ještě menší dítě s miminem. To fakt některý holky obdivuju. Je fakt lepší, když jsou děti víc samostatný.
4. únor 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies třeba se malej příchodem miminka změní. Mě taky Eliška překvapila. Najednou musela pochopit, že když kojím, nebo jsem u Anežky, tak ode mě nemůže nic očekávat a musí si počkat. Taky se konečně snaží oblíkat sama a vůbec dělat víc věcí samostatně.
Ale je fakt, že se mi po příchodu z nemocnice nastěhovala do postele.
4. únor 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 aj ja som nechala v porodnici 10 a sice mi potom zostavalo z tych tehu kil len 5, ale tiez chcem dat dole 10... no a dve uz som dala, tak sa z toho tesim :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. únor 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly tak super, ne? Mě u prvního těhu šlo dolu všechno a celkem rychle. Prý je to kojením :wink:
4. únor 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky zatím se loučím. Jdu vykoupat děti, pak přijde manžel a já večer zase odpadnu. Snad si najdu víc času na MK aspoń o víkendu :slight_smile:
Pěknej večer :slight_smile:
4. únor 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte všetky :slight_smile: už každa porodila??? ako tu pozeram, tak tu je malo tuž ehotných báb. kde ste všetky?? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. únor 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky a do akej miery je to spinenie normalne?
4. únor 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 ja som uz tiez rozmyslala nad sukromnou skolkou, no nikde nas nezoberu teraz ........ vsetko je plne ..... maly by velmi chcel ist do skolky, o nicom inom nehovori.........
a len dufam, ze sa trosku osamostatni, on sa nevie este ani sam pohrat, a pri jednej hracke vydrzi max. 5min. Esteze mame tie DVD Krtkov :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tak sa drzte, pekny vikend, papa
@edinka20 ja som tu a tehotná a máme rovnaký termín :wink:
@mafynka to sú ťažké otázky. ak krvácaš moc, utekaj do nemocnice, radšej, ako niečo zanedbať, držíme palce.
4. únor 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
gratulujem vsetkym novym maminam a babatkam. Uz si pripadam ako opakovaci papagaj, ale prajem vela zdravicka a mliecka :slight_smile:
@mafynka ja by som na tvojom mieste zavolala doktorovi. Mas ho zaplateneho, tak najlepsie je to skonzultovat priamo s nim. Mne moj povedal, ze keby daco mam volat.
4. únor 2011 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no je to hnede,,ale uz na celu vlozku
4. únor 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ahoj vy ste este v kope? :slight_smile: Akurat vcera som na tebe myslela, ze asi uz aj ty mas Jasminku pri sebe :wink:
4. únor 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sigsauer mne uz z toho cakania zacina sibat. Som nervozna a podrazdena :frowning2: uz som si vcera myslela, ze to pomaly zacina. mala som pravidelne bolesti asi dve hodiny. dala som si sprchu a potom to preslo :frowning2: citim sa ako by ma presiel parny valec. vsetko ma boli a som strasne unavena a nic sa mi nechce :frowning2:
4. únor 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka chod radsej do nemocnice. Ja aj ked som spinala po vysetreni, tak toho bolo malo....
4. únor 2011 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 a ako dlho si spinila?
4. únor 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som iba trosku a chvilu. Maximalne na 1 intimnku.
4. únor 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 moj drobec bol zadockom dole a tiez bude mat vraj okolo 4 kg a bolo mi povedane, ze to nie je indikacia cisarskeho. pred dvoma tyzdnami sa drobec nastastie otocil. prirodzeny porod je urcite lepsi ako cisarak.
4. únor 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek