• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte cajores...tak ja mam za sebou kludnu noc, iba nadranom ma zacali strasne boliet krize, tak som teraz nevedela, ci je to uz predzvest porodu alebo co, ale ked som vstala z postele, tak to z minuty na minutu preslo:slight_smile: najprv som sa zlakla, ze som niekde prechladla a ze ma bolia oblicky, ale mozno len maly na nieco zatlacil a ked som sa postavila, tak prestal tlacit aj on:slight_smile: Takze mi pokracujeme v oddychovani, s pravidelnym prisunom sladkeho a s konikovanim:slight_smile:))
Zmenilo sa nieco od vcera? Odisla nejaka v noci do nemky???:slight_smile:
8. únor 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca kráásne bruško...a myslim že kleslo...../čo sa tyka zátky mne nič neodišlo, ani plodova voda/ len bolesti kt.sa stupnovali a prichádzali neskor v pravid.intervaloch..drz sa....
8. únor 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa mňa tam bolí celú noc..ani sa nemôžem poriadne otočiť :frowning2:
8. únor 2011 v 10:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mám taký divný pocit od včera..a ked som malej ráno povedala, že ked už ide von nech trikrát kopne a ona to urobila :grinning: ale tato tvrdí, že ešte nevie počítať...
8. únor 2011 v 10:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. únor 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 dakujem :wink:
8. únor 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčence. Pekne je to tu rozbehnuté teším sa s vami z vaších detiečiek a dodatočne blahoželám všetkým čerstvým maminkám.
Ja som tiež feruárovka ale asi budem rodiť až medzi poslednými, tak zatial si užívam prípravy.Dnes mi kamoš poslal pekný link na jednu uspávanku pre detičky tak možno sa zapáči aj vám ja som si ju už od rana pustila asi 5 krát. Tak posielam lin, dúfam že to možem, no a ked nie tak mi to asi admin vymaže...tak uvidííííme....Prajem vám pekný dník....
http://www.youtube.com/watch?v=FRBBIuxwmPI
8. únor 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veverka_ gratulujem ten je naaaaadhernýýý :wink:
8. únor 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb no pri dcérke som mala ovela ovela menšie tak uvidime aky to bude chlapisko :grinning:
a už máš malinku otočenú dole hlavou?
8. únor 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca dakujem len už sa tam malý dost tlačí...hlavne pod pravé rebro stále kope a do pečienky :slight_smile:
8. únor 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojte...kočky otázočka ohladom mliečka ..nakolko ho mam viac chcem si odsavat a uskladnit kolko vydrzi v chladnicke mliecko?? lebo niekde pisu 24 hod, niekde 2-3 dni....potom ho dam samoska ze do mraznicky len neviem kolko ho mozem mat v pohari v chladnicke...dik
a este nejaka rada ohladom papania malinkej..kedze coskor nastupim do skoly ako to mam riesit mliecko davat malinkej z flasky ked nebudem doma??? alebo je aj iny sposob? striekacka??......=D
8. únor 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,
@veverka_ pripajam sa ku gratulaciam, malinky je naozaj nadherny , si stastna mamina :slight_smile:
Baby chcem sa spytat, viem ze tu niektore pijete ten caj z ostruziny malinovej, myslite ze sa mi ho este oplati kupovat ked mam 2 dni do terminu? poslala by som dnes manzela kupit, len ci to este ma zmysel vobec :unamused:
8. únor 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 Ahoj,ja pijem ten čaj od 36tyzdna.Tak sa aj odporuča a potom každy tyžden zvyšovat dávku.Myslím si,že už to nemá velky zmysel začat ho pit ,ked máš 2 dni do termínu.Inak o nič si neprišla,lebo viaceré z koníka ho pijeme a nie každej chutil,no ani mne :sweat_smile:
8. únor 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahoj.. ja ak si dobre pametam tak len tych 24hodin v chladničke, viac by som asi neriskovala a ked to chceš dat do mrazničky tak niekde predavaju špecialne flašky alebo niečo take v čom sa to uskladnuje a v mrazničke myslim že max 3mes.to može byt. ale v tej chladničke si nemyslim že by si to mliečko mala nechávat len tak v pohári otvorené, skor dobre uzavreté,aby predsa neskyslo, ved ked si dáš aj obyčajné kravské mlieko do pohára a necháš ho 24hod v chladničke tak už nie je také čerstvé a neviem či aj neskysne a materské mlieko máš ešte citlivejšie kedže je pre babatenko.. skusim sa spytat švagrinej, ona je zdravotná sestra a nedávno si robila kurz laktačnej sestry,tak ked zistím dam ti vediet :wink: a ak ti bude vediet papat zo striekačky môžete jej aj tak dávat, ale bude to samozrejme chciet trošku trpezlivosti...flaška sa nepoužíva velmi u novorodenca hlavne kvoli tomu aby si babetko na nu nezvyklo na ten dudel lebo sa potom može stat že ti bude odmietat prsník čo by bola škoda :wink: ja som moju kojila len 4,5mesiaca, lebo som ochorela, mala som horúčky a bala som sa kojit ju aby to nechytila ale bola to blbost, kamoška kojila aj napriek horúčke a malej nič nebolo, ja som len zbytočne mlieko stratila :frowning2:
8. únor 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa mna tiez boli na lavej strane v urovni pupka. Nie stale, ale ked sa vela pohybujem. Doktor povedal, ze tam ma maly chrbticu a tlaci mi nou na brusko ci co.
8. únor 2011 ve 12:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahoj, neviem ako dlho byvas v skole, ale Miska to tak riesila, ze vzdy isiel niekto s nou do skoly aj s malou a ona ju cez prestavku nakojila. Je to namahavejsie, ale nemala problem s mlieckom, ani s odsavanim a mala bola tiez spokojna. Ale neviem teda, od kedy uz ides do skoly. :slight_smile:
8. únor 2011 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no dakujem ,skus sa opytat este .......skoda ze si nekojila citala som ze sa ma kojit aj ked si chora........co uz......
@slavetka....aha...tak skusim to teda zariadit tak aby vzdy isiel niekto s malinkou.....skola mi uz zacala ale zacnem chodit az po krste dufam ze do mesiaca....ale na buduci pondelok ideme s malinkou na klbiky a mam vtedy len 1,5 jedno cviko tak tam by som isla....uvidime....nechcem ju ucit na cumel aby mi potom neodmietla prsnik...prinajhorsom ak budem na cviceni vtedy pouzijeme striekacku, alebo trpezlivost aby pockala na mna =D
8. únor 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tak už mi švagriná odpísala toto:
mlieko v chladnicke moze byt 24 hodin, v mrazaku 3 mesiace. moze ho davat aj z flasky ale je vecsie riziko ze potom nebude chciet chytit prsnik. mlieko ale NESMIE zohrievat v mikrovlnke. len v horucej vode!!!!!!!!
8. únor 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baby, no my sme uz doma z porodnicwe, no co vam poviem, pre mna najhorsi zazitok v zivote, totalny masaker :frowning2: teraz mi mnohe poviete, ze som fest sebecka, no ja som z toho uplne hotova, vobec sa neviem z maleho tesit, staram sa akokeby z povinnosti, nemam na to energiu ani silu, iba stale strasne bolesti :frowning2: :frowning2: prosim, drzte nam palce, nech sa z toho dostaneme, lebo ja uz som zufala :frowning2: :frowning2:
8. únor 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Ahoj,to mi je luto,že máš teraz také pocity a bolesti,ale asi potrebuješ čas,aby si si zvykla na novu situáciu.Skus sa tešit z malinkého,ved je to maly pokladík,ktory ta potrebuje a určite ta nechcel potrápit.Manželovi som vravela práve o tebe,že akoby som menila s tebou,že si to mala za 4 hodinky a že už máš babtko pri sebe.Určite Ti držím palce,aby si sa z toho dostala a bola veselá a štastná.Cakáme fotky o Jurkovi..
8. únor 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Hmmm...no ked Ta potesim, tak urcite taketo stavy neprezivas sama, citala som o tom a mala to aj moja kamoska...ale vsetko prejde, neboj sa....bolesti pominu a ty sa budes stale viac tesit na to male klbko, ktore Ta potrebuje...drzime palceky a kludne nam svoje stavy opis, ved to moze zazivat hociktora z nas...Posielame s Leom pozitivnu energiu:slight_smile:))
8. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer dakujem velmi pekne za odpoved....
@marhulka13 ahoj marhulka....mne si sa zdala nejaka smutna uz v porodnici....a preco sa tak citis???? co ta boli?? zo spodu sitie??? skus mysliet na malinkeho ze ake mas stastie si ho nosila 9 mesiacov pod srdcom tesila si sa naneho...teraz ho mas pri sebe.......drzim velmi paste aby si dostala silu a tesila sa z malickeho......
a inak co sa ti stalo s okom??
8. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 a len mi pripomen, ty si rodila cisarom alebo klasicky?
8. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ešte mi toto švagriná doplnila : daju sa na to uskladnenie kupit sterilne sacky v lekarni, alebo musi tie poharky v ktorych to chce mat vyvarit aby boli sterilne......aj flasku v ktorej to ma v chladnicke musi vyvarit
8. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no dufam ze to robim spravne.....mala som jednu flasku s porodnice /kt.nam dali keby mame vela mliecka, zabudla som im ju vratit, tak ta bola vysterilizovana/ tu som uz naplnila.....teraz som vysterilizovala pohar vo vode a este som ho dala raz sterilizovat do parneho sterilizatora do mikrovlnky..tak hadam to bude v poriadku.....a odsavam tak ze zlievam do pohara uzatovreneho vysterilizovaneho na tych 24 hod potom oznacim a dam do mraznicky....može byt tak? =D
8. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 rodila klasicky ak si spominam dobre
8. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ahoj, tak to ma velmi mrzí ale nedávaj vinu na seba, je jasné že teraz si ubolená a potrebuješ klud a oddych, ale tvoj maličký synček je závislý iba na teba, spolieha sa že mu dáš všetko čo potrebuje, celých 9mesiacov bol v bezpečí v tvojom brušku a teraz je pre neho ako aj pre teba všetko nové a chce to len čas aby ste si zvykli a vytvorili svoj režim potom budeš kludnejšia a bude to lepšie :wink: a samozrejme tebou lomcujú ešte hormony, na to treba tiez čas aby sa to upravilo neboj všetko bude dobré a ochvilu si budeš naozaj užívat svojho synčeka :wink: viem čo hovorím, tiež to pre mna bolo velmi tažké zo začiatku :slight_smile:
a prečo to bol pre teba taký hrozný zážitok?
8. únor 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer ano moja už je otočená od 20 tyzdna .... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
No vidíš asi dievky naberaju inač na váhe.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 mna tiež mrzí že sa cítiš zle...Ale to prejde ...ako dievčatá hovorili musíte si len nájsť svoj režim... :wink: :wink: :wink: Držím vám obom prsty!!! :wink: :wink: :wink:
8. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka přesně tak, taky jsem si dneska přesně v 11:35 říkala, tak honzíčku už máš týden, TO TAK LETÍ!!! chci aby zůstal pořád takto malinký roztomilý smíšek!! :sweat_smile: :sweat_smile:
8. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek