• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@domigb asi hej, moja mala 49cm a 3150gramov a pribrala som pri nej 16kg tak tento vajčak bude asi o dost večší..jeho tatko mal 4,05kg :sweat_smile: moj sa otočil dost neskoro, až po 30tt.
8. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ahojky marhulko! Mám také týdenního chlapečka :wink: takže jsme rodily stejný den. :confused:
Úplně chápu tvé pocity!! Je to prostě obrovská změna a já přesto, že jsem měla pravé bolesti cca 2 hodiny a malý byl venku na 5 zatlačení, tak to také celé beru tak nějak se smíšenými pocity, člověk 9 měsíců nosí mimi, mění se mu tělo, pak ten porod , teď se člověk celý den nezastaví, po dvou hodinách krmí a přebaluje a tak dále - prostě obrovská změna to pro nás je a ty hormony!!!
8. únor 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule, sorky ze sa ozyvam az teraz ale nemala som na nic cas , maly sa narodil 30januara o 00:00hod :grinning: hlavicka a polovica tela vysla 29jan a cely uz 30jan :grinning: :grinning: :grinning: mali sme 3.53kg a vysoky 53cm
8. únor 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 nádherný klučíček!!!! Náš Jeníček se narodil 1.2.2011 a také mám pocit, že nemám na nic čas, ale zároveň, nic nedělám!! není navařeno, vyžehleno, já se stihnu akorát vysprchovat ! :slight_smile: :slight_smile:
Majusko, jsou už vašemu malému vidět celá očička?
8. únor 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 Blahozelame:slight_smile:)) A aky datum bude mat v rodnom liste???:slight_smile:
8. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 jaj, moja, no my sme mali z porodu masaker...ako som tu uz vravela, ze mam problemy s chrbticou, tak napokon sa to pri porode nezvladlo, ja som nevedela chodit, vstat, sediet, ja mam nenormalne bolesti v tom chrbte, akoby som bola stuhnuta... a strasne tlaky na konecnik, niekedy na zblaznenie... este k tomu to oko, mala som poskriabanu rohovku a cele zapalene, pri porode som nemala otvarat oci... a aby mi malo nebolo, dostala som vnutorny zapal, doteraz mam teploty do 38 a este dalsi bonus dnes do rana este aj chripku, takze sa bojim, nech to maly nechyti....mlieko som uz skoro stratila, dokrmujeme teda...proste cele zle :frowning2: ked som v porodke videla ostatne maminy ako si chodia po chodbe, mojkaju sa s babatkami a ja lezim ako taka kalika v posteli, ledva sa hybem, este k tomu si ho nemozem pritulit, aby som ho nenakazila, nemozem ho nakrmit, nemam mlieko, no proste nervy mam v kybli
8. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Och,to sa zle číta ,nieto este chudatko si to musela prežit.Prajem Ti,nech sa rychlo zahojíš ,bolesti a choroba rychlo pominu.
8. únor 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Ahojky, to je mi líto, že si to tímto musíš procházet :cry: Bohužel nemáme všechny to štěstí, aby bylo všechno jako po másle, ale určitě to brzy přejde a o to větší pak budeš mít radost a budeš na sebe pyšná, stejně jako my na tebe, žes to všechno zvládla..Budeš taková naše zasloužilá mamina co všechno zvládla :wink: Chřipka i u nás strašně řádí, no zatím se jí bráním zuby nehty, i návštěvy jsou u nás v porodnici zakázané, což mě štve, ani můj přítel za námi nesmí přijít!K porodu může, ale potom na lůžkové už ne :frowning2: A s tím mlíčkem nevěš hlavu! Kamarádce také odešlo téměř žádné už neměla a s pomocí laktační poradkyně jí po měsíci dokrmování malé umělou výživou zase naběhlo :wink: Moc na tebe myslím!
8. únor 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 ten je krásný, moc gratuluju, i to datum je perfektní, no a míry ukázkové :slight_smile:
8. únor 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: @veverka_ no uz ich pekne otvara tie okale :grinning: a nemam cas na nic tiez takze z toho si nic nerob :grinning:

@leonard2002 moja v rodnom liste je 30jan
@marhulka13 moja no mala si tiez tazky porod, ja tiez, rodila som 20hodin, 27 o 10min 11 mi odtiekla plodova voda, isli sme do nemocky, overili dieta a poslalli nas domov, kontrakcie som mala co 7min do nejakej 10rana, potom to preslo ako nic, sli sme s drahym na prechadzku, proste ako by sa nic nedialo, potom ma to znova chytilo okolo 23:00 a to som vydrzala doma kym som nemala kontrakcie kazdych 4,5 min, to sme dosli do nemocky okolo 6 rano, overili ma ze som otvorena iba na 1cm, no dobre nechali ma uz v nemocke lebo moja plodova voda uz odtiekla, o 1poobede boli kontrakcie uz co 1min, 1min a pol, to uz som mala taky pocit ze chcem tlacit maleho von, overili ma ze ok som otvorena na 8cm preniesli ma na porodnu salu a tam ma o hodinku znova overili a ze sa pomylila ze som otvorena ibana 4cm, ale to som uz bola tak vystavena ze som nemala silu a mm ma donutil si dat epiduralku, no tak mi dali epi a potom som si aj troska pospinkala a maly vysiel o polnoci, huncut jeden vysla mu hlavicka a ramienka a uz plakal :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. únor 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer no ja som doposial pribala 10 kil...čo je uplne super....Niekedy si ani nepripadám jak tehotná...Minule som tak vybehla po schodoch,že suseda zírala čo to je... :wink: :wink: :wink:
Ale zasa mam také dni,že ma bolí chrbát,rebro,podvozok a tak..... :unamused: :unamused: :unamused:
No veru aj moj muž sa narodil 4 kilový a ja zasa 3100 gr tak som zvedava aku vahu nam prichystá naša Stella... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Pred dvoma tyzdnami na poradni už mala cez 3 kilá no tak už neviem....Aaa ešte ked budem prenášať!!!Toho sa najviac bojím... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Pozerám,že ty máš termín 21.2....Aj mne ho doktor dával ako druhú alternatívu podla velkosti bábatka...Ale nakoniec sa riadime menštruaciou čiže 16.2... :wink: :wink: :wink:
8. únor 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 gratulujem....Je velmi zlatý.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@marhulka13 mrzí ma čo si si vytrpela v tej nemocnici...Ako dievčatá spominali každy porod je individualny.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Ty budeš naša zaslúžila mamina...Inač aj na mna čosi lezie......minuly tyzden teplotoval muž a ja mam teraz zapchaty nos... :frowning2: :frowning2: :frowning2: Dufam že to nebude isť k ničomu horšiemu... :wink: :wink: :wink:
8. únor 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. gratulujem k novym babtkam.

my sa nemame cim chvalit. vcera sme mali sono a male ma asi 2,3kg. cosi sa im ale nepozdavalo,takze mozno mi zajtra povedia viac. som uz z toho vsetkeho hrozne vycerpana. este aj pri uzivani liekov sa mi prejavili vedlajsie ucinky,takze dalsie problemy. som zvedava,co so mnou budu robit :confounded:
8. únor 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ahoj, vydrz toto obdobie, coskoro prejde a bude zasa dobre... skus si pustit oblubenu hudbu, nech ti uvaria dobry cajik a vezmi si maleho na ruky... skus sa mu pritom zadivat do tych malych ociek a spomenut si na to, ako si sa citila, ked bol este v brusku... ak si sa tesila, ked ho uvidis... pojde to asi pomaly, ale pojde to, musis verit !!! uz ked si prezila porod, toto bude malina... budem ti drzat palce, nech to coskoro prejde a nech ti je lepsie, aby si sa mohla z maleho vytesovat
8. únor 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majuska7979 gratulujem, kraaasne babatko :slight_smile: vyzera spokojne, nech je taky staale :slight_smile:
8. únor 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopula proste to nedokazem, najradsej by som vratila cas a nemala ziadne dieta, proste nic
8. únor 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte bambuľky :slight_smile: marhulka13 - myslíme na teba - Vás všetky, veď si naša :slight_smile: .
8. únor 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 vydrž to, to je len popôrodná depresia, určite si o nej počula... muž ti určite pomôže :wink: a odmenou ti bude krásny synčekov úsmev, a najviac ked ti tvoj synček bude hovorit ako ta velmi lúbi :wink:
8. únor 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer :frowning2: :frowning2: :frowning2: snad mas pravdu, lebo teraz som uplne z formy, nenormalny pocit zufalstva :frowning2: :frowning2:
8. únor 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ešte mi odpísala švagriná že už ked máš to mlieko 24h v chladničke už ho už určite nemáš dávat do mrazáku, už by bolo pokazené po tych 24h, máš si skúsit vyrátat kolko asi bude maličká potrebovat a len to množstvo nechat v chladničke, ostatné hned ako vychladne dat do mrazničky :wink:
8. únor 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 jasné že mám ved mam dcerku tak viem o čom hovorím :wink: občas ma síce dokáže fakt nahnevat ale to dokáže iba milovaný človek na ktorom ti velmi záleží.... tvoj synček ti bude raz velmi dakovat a postupom času ako bude rást, začneš chápat aj svoju maminu že to naozaj s tebou lahké tiež nemala ale budeš jej vdačná že to nevdzala tak ani ty nevešaj hlavu :wink:
8. únor 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lopula gratulujem :slight_smile:
@veverka_ krasny chlapcek :slight_smile:
@majuska7979 dodatocne gratulujem :slight_smile:
@marhulka13 juuuuj, moja, tak to si si teda zazila... drzim palce, nech sa das co najskor do poriadku...

ja som mala dnes poradnu a som sklamana :frowning2: ale aj stastna.
mam vsetko pozatvarane, vsetky vysledky super, vobec nic sa oproti minulemu tyzdnu nezmenilo :sweat_smile: tlak mam 120/85 uplne ukazkovy :slight_smile: neskuktocne sa tesim, ze je vsetko ok, ale tie bolesti :confounded: ze mam este vydrzat a ze urcite sa vidime na dalsej poradni v utorok :unamused: streptokoka chvalabohu nemam a aj krvne testy su vsetky ok :slight_smile: podla mna budem tehotna este do leta :grinning:
a zasa mi nechcel povedat vahu malej :angry:

kupila som si ricinovy olej a teraz rozmyslam, ci si ten koktejl namiesam a ci nie :sweat_smile: ved pri najhorsom sa iba poser.. :grinning:
8. únor 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 Ahoj, mě už zbývají jen dva dny do termínu a pak jdu taky do ricinového, už jsem se rozhodla, nebudu posera...teda možná vlastně jo, po požití :grinning:
8. únor 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 A samozřejmě gratuluju k dobré kontrole! Je fajn, že je vše tak jak má.
8. únor 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 :grinning: :grinning: :grinning: no ja mam do terminu este dost casu, ale strasne sa bojim, ze je mala velka a budu mi chciet urobit cisarsky. a naozaj sa uz len trapime :cry:
dakujem, samozrejme sa velmi tesim, ze je vsetko ok a hlavne, kedze som tak strasne vela pribrala, ale uz naozaj nevladzem :confounded:
ja to asi dnes vyskusam a ked nic nebude, dam druhu davku zas o tyzden :zipper_mouth:
8. únor 2011 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 Hodně jsi přibrala?No moje kámoška přibrala při prvním mimi 25 kg, byla jak kulička a do tří měsíců byla jak proutek, ale je fakt,že ty konce už jsou hrozně těžký. Já mám vždycky už hrůzu z toho, že si budu obouvat ponožky :grinning: Však o nevadí, že máš ještě do termínu čas, sice jsem četla, že to ta paní, co ten koktejl vymyslela odsuzuje, ale na druhou stranu pokud není mimi připravené, jak říkáš, jenom tě to prožene..V jakém si ho uděláš poměru?A sehnala jsi meruňkový džus nebo dáš kompot?..Hlavně mě informuj ať vim, co mě čeká, protože já tomu nevěřím, že do čtvrtka porodím, tak po něm sáhnu :slight_smile:
8. únor 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ahoj, no aby si nebola prekvapená ak bude mat maličká napr len 3kg, pretože tie merania vobec nemusia byt presné, sú to iba odhady a večšina mojich známich ktorým rôzny doktori povedali odhady kolko bude ich babatko vážit tak skoro vždy sa to líšilo aj o 1kg...napr.švagrinej povedali že malá bude mat 4,5kg a ked sa narodila, tak mala 3,5kg. doktori len zmerajú nejaké kosti myslím že stehennú a ešte niečo a podla toho len odhadujú kolko asi môže vážit, ale oni netušia ako velmi je babatko obalene tukom takže vôbec by som sa na to nespoliehala tak sa zbytočne nestresuj :wink: ja som tiež velmi vela pribrala tak uvidime aky bude náš maličký... ja čakám radšej že pôrod bude dlhý, bolestivý a tažký, a ked bude lahší tak budem len rada :wink: ved už nejak vydržíme, už to nemame ani 2tyzdne a ja som tiež stále uplne zatvorená, teda uvidíme zajtra na kontrole ale ešte minuly tyžden som bola uplne zatvorena... :wink: ale otvorit sa žena môže za pár hodín takže to môže príst naozaj hocikedy :grinning:
8. únor 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby mam pre vas dobru spravu, pisala mi akurat janett, ze 5.2 @potokin porodila dcerku Emiliu - 49cm a 2950g. stretli sa v nemocnici. potokin blahozelam a prajem obom vsetko dobre :wink:
8. únor 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 no ja som pribrala 31 kg :sweat_smile: praveze neviem aky pomer mam dat. v lekarni som kupila ricinovy olej a je na flasticke napisane, ze 50g, ale to sa mi nezda ako pol deci. no a ked si to teda spravim, tak pouzijem stavu z marhuloveho kompotu. o marhulovom dzusi som este nepocula :sweat_smile: stale nie som rozhodnuta. bojim sa, co ked to naozaj pride? :grinning: :grinning:
8. únor 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Jůůů další adnílek je na světě, tak to já @potokin samozřejmě taky moc moc moc gratuluju :slight_smile:
8. únor 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek