• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pepies
@sunny1112
@neelaa dobru noc..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. únor 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies papa a dobru noc :wink:
8. únor 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb dobrou noc :slight_smile: i malinké:slight_smile:
8. únor 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky dobrou noc a zítra ně me prosím myslete (poradna), paa :slight_smile:
8. únor 2011 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievčatá,prepáčte,že som sa vám sem votrela,začala som vás čítať,ale píšem sem až teraz....
všetkým mamičkám a narodeným bábätkám gratulujem a tým čakajúcim prajem,aby to mali čím skôr a úspešne za sebou :slight_smile:
mamičky-druhorodičky,ktoré ste už porodili,ako reagujú vaše staršie deti na súrodenca?lebo ja mám aj z toho strach ako to príjme moja staršia dcéra,keď už nebude bábo "iba"v brušku.... :unamused:
9. únor 2011 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja som sa po narodení dcéry tiež necítila najlepšie,mne pôrod dopadol dobre,ale potom tiež na mňa dolahla depka.....dokonca som si v pôrodnici poplakala,jednoducho to bolo všetko pre mňa nové,musela som sa naučiť prebalovať,kúpať,obliekať malého mrňúsa....,čo som dovtedy nikdy nerobila.....mlieko som tiež strácala a ako som prišla domov tri mesiace som ledva kojila, s tým,že som musela aj dokrmovať.....v nemocnici som strávila týždeň pre teploty a museli ma čistiť,k tomu keď prišla za mnou pediatrička s prístrojom na meranie žltačky,,že ju mala dostala a takú vysokú,že aj ona bola prekvapená-malú mi odniesli na infuzky,vyšetrenia,pod lampu,no koniec....a k tomu nedostatok spánku :frowning2:
a keď mi mama po týždni odišla a zostala som na malú sama,muž v robote,tiež to nebolo bohviečo,hlavne keď mi prvé dva mesiace zaspávala o polnoci, pociťovala som strašný deficit spánku a stres....tiež som si v duchu hovorila,že druhé už nechcem a hop :wink:
ale zvykli sme si na seba :slight_smile:po čase prišiel aký taký režim a teraz je z nej 3ročná dievka :slight_smile:
občas si s mamou na tie časy spomíname....
prajem ti preto marhulka13 veľa trpezlivosti,neboj to zvládneš :wink:
9. únor 2011 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko kočky, dnes sme vstali veľmi skoro, tak už sme tu .............

@zuzufek začiatky sú veru ťažké............... je dobré, ak má človek niekoho pri sebe, kto mu pomôže ...............
a treba si dávať veľký pozor aj na popôrodnú depresiu, nie je to sranda ..........
potom, keď už bude mať bábätko aký taký režim, už je lepšie ..................... ja som bola veľmi vyčerpaná z kojenia - kojila som 15 mesiacov v noci každú hodinu, teraz som pyšná, že som to nevzdala a vydržala som dohromady 2 roky .... :slight_smile:
tak pozdravujeme Martinku a držíme palce :slight_smile:
9. únor 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratuluju novým mimčům a maminkám :slight_smile:

@zuzufek naše Eliška reagovala překvapivě dobře. Anežku chodí hladit a pusinkovat, když jí kojím a chová se k ní hezky. Nepřijde mi, že by na ní žárlila :slight_smile:
@pepies s tím kojením jsi mě uklidnila. Včera jsme byly na poradně a doktorce se nezdálo, že málo přibrala. Prý 100g za týden. tak jsem musela nakojit a zvážit jí. Ona vypila za 10 min 20ml. Prý nic moc. Ale ona mi při tom usne i když se jí snažím budit a pak do půl hodinky si řekne znovu.Takže kojení s tím ostatním máme tak na hodinu. Řekla jsem jí, že mi nepřipadá, že by byla hladová. Nepláče atd.,Jinak se mi budí po 3 až 4 hodinkách. To bylo do včerejšího večera. Pak nastala změna, nevím jestli to bylo prdíky, nebo, že začala víc vnímat a chce chovat, nebo vspur ve 3. týdnech :stuck_out_tongue_closed_eyes: Budila se mi dnes v noci po 2 hod. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies môžeš si tú žiadosť aj stiahnuť z netu :wink:
@lasavon vitaj medzi nami, nechceš aj k nám do tabuľky? :slight_smile:
@majuska7979, @potokin - gratulujem k detičkám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@marhulka13 je mi veľmi ľúto čím všetkým si si prešla, aj ja sa veľmi bojím, že ma chytí popôrodná depresia, súhlasím so všetkým čo tu baby píšu, ty si také naše slniečko, už máš pri sebe aj svoj Pokladík, aj manžel ti bude podľa mňa rád oporou, je to ťažké, ale vy to zvládnete...... a možno aj potom začnete plánovať druhé bábo, inak to s tými očami mala aj sestra, tiež mala otvorené pri tlačení a potom musela ísť na očné vyšetrenie, držím vám palce :slight_smile:

ja som bola včera v poradni, no žiadna sláva: malinký sa má dobre, má asi 3,2 kg, plodovej vody je na spodnej hranici minima :frowning2: placenta 2, krček je úplne spotrebovaný, ale zatvorený ako nejaký poklad, čo ma ale desí najviac je môj tlak, mám 150/80, v piatok mám ísť na kontrolu, ak to bude stále zlé, nastúpime do nemocnice, alebo sa potom s dokim uvidíme znova v utorok
9. únor 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies vďaka,veru tie prvé mesiace boli ťažké a verím,že aj vďaka tomu stresu som veľmi skoro prišla o mlieko :frowning2:
dúfam,že sa teraz druhýkrát z toho poučím, lebo verím,že potom sa ten stres a nepokoj prenáša aj na bábätko :unamused:
el267 to si ma potešila, tá moja sa na sestričku teší,už od vianoc sa pýta kedy príde,hovorí ako ju bude kŕmiť,prebalovať,kočíkovať,požičiavať hračky a pod.,len či jej to nadšenie aj vydrží :grinning:
9. únor 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca budeme držať palce
@el267 držím palce s kojením ............ ja som si povedala, ze aj ked nahodou kojit nebudem, tak to nebudem brat tragicky, prezila som si pri kojení svoje, iné by to už dávno na mojom mieste vzdali, tak uz to teraz beriem trosku inac. tentokrat by som chcela kojit tak max. rok :wink:
@zuzufek aj nás Jakubko sa veľmi teší na sestričku, no obávam sa, že keď zbadá, aká bude realita, bude to ťažšie.......
9. únor 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ďakujem, potom to vyzerá, že možno porodím v normálnom termíne, aj keď na vyvolávačku :dizzy_face:
9. únor 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca však uvidíš, ako sa to vyvinie, neboj, zvládneš to :wink: budeme držať palčeky :slight_smile:
9. únor 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies, @zuzufek - presne ako ste písali - pre mňa bol pri Romankovi najhorší prvý polrok - kým som si zvykla čo a ako - ja som ho kvôli mojim zdravotným problémom mohla kojiť len do 9-tich mesiacov. Keď mal 7 mesiacov - tak mi zistili začínajúcu osteoporózu a doktorka mi dala dva mesiace na odstavenie - bolo to pre mňa dosť náročné - lebo mliečka som mala dosť a prechádzanie na umelé mlieko bolo fakt zaujímavé - odmietal fľašu aj akýkoľvek cumeľ - tak sme začínali lyžičkami.
9. únor 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ahoj, to Ti verím, že to muselo byť náročné, ale pokiaľ má žena zdravotné problémy, žiaľ, nič s tým nenarobíš ...... a to je dosť vážna diagnoza. a ako teraz? je to lepšie?
ja si hovorím, že budem kojiť max. polroka, ale ako sa poznám, bude to určite min. rok - teda ak kojiť vlastne budem.
a nech si hovorí čo kto chce, malú budem od polroka učiť aj na umelé mliečko, pretože výsledok môjho kojenia je, že Jakubko odmieta akékoľvek umelé mliečko, čo tiež nie je dobre .......
9. únor 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek vitaj.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Ja myslím,že tvoja dcéra si na surodenca zvykne...Budem držať prsty.... :wink: :wink: :wink:
My zasa riešime to,ako sa vysporiada s mojou malou náš yorkshír...Je na mna velmi naviazany!!! :unamused: :unamused: :unamused:
Ale ked nebude sam s malou hádam sa nič nestane.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@natalca aj ja ti držím prsty....Možno ti ten tlak vystupil takto stresom....Ja mám vždy tlak 90/60 a už som mala aj nižší....A na poslednej poradni mi namerali 130/90 tak u mna to bolo istotne stresom..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tiež by som chcela kojiť,ale ja ako dnes pozerám všetky mamky okoja maximalne mesiac dva a šup na umele mliečko....Verím,že niektoré nemožu,ale občas si myslím,že sme taka čudná generácia.... :unamused: :unamused: :unamused:
9. únor 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: ziadne babo nepribudlo? :astonished:
9. únor 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky, tak nejako nestiham sem chodit. Aj ked niekedy je cas, ale radsej upratujem:slight_smile:
Gratulujem k novym babatkam a tehulkam prajem rychli porod, nech uz mate mimca u seba. Nasa kocena ma zajtra mesiac. Rastie ako z vody, resp. z miecka:slight_smile:
@el267 moja za 3 tyzdne pribrala 500g, kojenie trva nanajvys 10 minut. Ja som ju zo zaciatku stale budila, aby mi pri prsniku nspala a nenaucila sa pri nom spat. TAkze nakojime, odgrcneme a sup do postielky. V noci sa udi 2x. Neprebalujem, len ju vezmem k sebe, nakojim, odgrcne a do postielky a uz aj spinka, takze niekedy ani neviem ci som kojila, alebo nie, lebo je to vsetko este v polospanku:slight_smile:
Simonko zacl picohat do malej, je uzasny:slight_smile: ehehe, volaju Dadada. Ozve sa najma ked place:slight_smile: Pripajam nejake fotecky a utekam upratovat
9. únor 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
@domigb dakujem, no nevstúpol mi ten tlak, už ma to drží mesiac, stúpa pozvoľne, ale vždy je nad 135/80, no veď uvidím, dnes mi kamoška požičia tlakomer, tak sa budem sledovať, ja si stále myslím, že som v kľude, nikam sa nenaháňam, tak si myslím, že v tomto smere by to mohlo byť ok, idem teraz do sociálnej poisťovne, nech za mňa štát platí II. pilier, neodídem odtiaľ kým to nevybavím, zase mi z toho stúpne tlak ak ma odbijú ako minule, ale ja sa nedám :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ahoj... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Tak to už mesiac zbehol tak rýchlo...Je to ako včera ked si písala,že už más malú... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Veru,že je z nej už velká kočena..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
A máš krásnu rodinku...Tak vám držím prsty a prajem vela zdravia... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@lubinka26 ja veru neviem,ale sa mi zdá že nas kazdym dnom ubúda.... :astonished: :astonished: :astonished:
9. únor 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ajoj, pekné nové foto v pase :slight_smile:
no práveže teraz je trend kojenia, v mojom okolí koja všetky baby min. 2 roky - samozrejme, ak sa dá ............ moja sestra kojila dokonca 3 roky, a kojila by snad aj dalej, len zo zdravotnych dovodov odstavila............... takze kojenie je teraz jednoznacne in :slight_smile:
@arrett som rada, že sa dobre držíte, ste krásna rodinka, len tak ďalej. ešte mi prosím Ťa povedz, ako dosiahneš to, že Ti malá nezaspí na prsníku........ mne v začiatkoch sestričky kázali kojiť z jedného prsníka min. 20-30 min a prsníky striedať, preto sa mi zdá strašne málo tých 10 min. tak neviem, ako to je? a malý mi vždy zaspinkal na prsníku ........
9. únor 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett nááááááááááááááádherné fotečky, ste krááááááááááááááásna rodinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
vaše anjeliky sú úžasné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. únor 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca ja som bola v pondelok a bez problemov som to vybavila. vyplnila som len prvu cast A a ze druhu cast B mam vyplnit po porode. a dali mi nejake formulare, ktore ma doniest s rodnym listom priatel.
@arrett ahoj. kraaaaasa. ake sa to zda vsetko jednoduche, krasne si to popisala :slight_smile:
9. únor 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies - no ja mám tú osteoporózu ako sprievodné ochorenie Crohnovej choroby. Liečba mi vtedy zabrala - takže už 2 roky beriem na osteo len vitamíny. Tak ja by som chcela kojiť tiež aspoň tých 9 mesiacov - uvidíme. My sme Romankovi dávali do 2,5 roka vždy ráno a večer Nutrilon a je stále dosť mliekový. :slight_smile:
9. únor 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett - to je normálne, že pri dvoch malých deťoch stíhaš pomenej sem chodiť. Krásne fotky rodinky si nám pridala.
9. únor 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca tak to mi je ľúto, každopádne držíme palce, nech Ti zdravotný stav dovolí kojiť čo najdlhšie......
my sme skúšali všetky značky mliečka, malý len, že najlepšie je maminkine sladučké mliečko - no darmo, už mal 2 roky, ked sme prestali ................
ale našťastie sa mi dobre napapká, zje aj 2-3 mliečne výrobky za den, naučil sa piť Actimelček a kakavíčko večer, tak aspoň niečo.......... je to síce kravské mliečko, ale čo narobím, keď z ostatných mliečok ho naťahuje ........
9. únor 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujeme
@pepies podla mna uplne staci na rozbehnutie laktacie 10 minut z jedneho a 10 z druheho. Potom uz iba na striedacku, raz z jedneho, dalsie kojenie z druheho. Pod bradickou ma dieta nejaky reflex, Staci ak tam "zatlacis" a ona prehltne. Ale robila som jej zlost. Chytala za rucku, tukala do bradicky, do licka a ked prestala tahat, tak som jej vybrala prsnika ona sa v tom momente prebrala:slight_smile: Teraz v jednom kuse taha tych 10 inut. Nie tak, ze zadrieme, potom sa preberie a papa dalej, To by som pri simonkovi ani nemohla. Proste 10 minut taha, odgrcne na pleci ako stary chlap :grinning: a ked vidim, ze je spokojna ide do postielky. Ak nie, tak ju este prilozim. No akonahle zaspava, ide dole z prsnika. Deticky rady spinkaju pri cicine, najmy ak sa znici tok mliekca. Si potom uz len cumlikuju:slight_smile: Takze aj ked laktacne poradkyne odporucaju kojit na poziadanie, alebo ako dlho to babatko chce,ja to tak nerobim. Potom babatko zaspinka a o hodinku je zasa hladne, lebo sa poriadne nenajedlo. ja pri kojeni budim, nech sa poriadne nacuca a potom vydrzi naozaj tie 3 hodinky. Pol hodinky si len tak lenosi, pozera, dviha hlavicku a zvysok spinka.
9. únor 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

gratuluji všem novám maminkám a přeji dětičkám at Vám dělají jen samou rados.

Arrett krásné foto :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

u nás vše ok, užívám si svých dětiček všech :slight_smile:
9. únor 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
No tak neviem,ale u nás asi všetko ešte lezie po zadu :unamused: :unamused: :unamused:
Mám teraz pät kamošiek nedávno odrodili a ani jedna nekojí.... :unamused: :unamused: :unamused:
Uvidím ako na tom budem ja moja mamka ked ma kojila velmi schudla napriklad..Mala len 45 kíl...No veru vyschnutá byt nechcem a ak bude tak asi tiez prestanem.. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
9. únor 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek