• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ono to kojenie chce naozaj davku trpezlivosti na zaciatku. Mne sa v nemocnici tak naliali prsniky, ze som mala teloty 38 a znizovali mi ich infuziami. Stale som len nahrievala, odsavala a nechavaladetickam. Proste nie a nie sa to mliecko uvolnit. Mala som prsia snad az pod pazuchami a pod bradov. No potom uz sa mliecko uvolnilo a kavpka a strieka kade tade. Bradavky ma prestali boliet po tyzdni. Ja som fungovala metodou napocitat do 10 pri tej bolesti. Zatla som zuby a bolo. No a teraz si kojenie uzivame, tak ako pri simonkovi. SKoda ze sa aj on neprisal:-/ no odsavam mu. Kazdy den tak 300ml. Baby, nevzdavajte sa. Na zaciatku prikladat a prikladat. Dietatko budit, ked bude mat zltacku a bude spave. Staci rozbalit, prebalit, vybozkat, prilozit a znova dat spinkat. drzim palce
9. únor 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett pekne si to napísala... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Takže narátať 10 dní...Budem sa toho držať... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett myslis že staci 10 min z jedneho a 10 z druheho? lebo ja si pamatam, ze ked sa Kubko narodil, nic ine som nerobila, len som kojila - 20min z jedneho, 20 z druheho, potom zaspal, ja som si zatial odsavala, lebo som mala vela mlieka a kym som toto vsetko absolvovala, uz bol hore a zasa dookola to iste ............ bolo to strasne narocne a
ja len dufam, ze dievky nie su take mamine cecky, ako chlapci, lebo pre Jakuba bol moj prsnik uplne vsetko .........
9. únor 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies myslim si ze staci.
Neboj nic, ked jakubko uvidi ze kojis, prisaje sa aj on ana druhu cicinu:slight_smile: Bude kricat cicinuuuuuuuuuuuuuuuumamaaaa..hehehe.. a ty budes ako automat na mliecko:slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb však uvidíš ................... ja som pri kojení zasa pribrala, mala som nesktočný apetít ........ :slight_smile:
9. únor 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ja stojim na vahe, ale zato kolace zeriem na kilaaa
9. únor 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ďakujem,aj ja dúfam,že si dcéra rýchlo zvykne :wink:
@pepies no ja by som bola rada,keby som aspoň pol roka kojila...prvá dcéra bola od 3.mesiaca úplne na umelom mlieku, od asi 20.mesiaca akoby uťal,začala ho odmietať,aj akúkoľvek inú ochutenú formu umelého mlieka,doteraz nechce ani kravské mlieko, jogurty tiež iba pobrble,krupičnú kašu,uvarené pudingy absolútne nechce,ani nevarím iba ak pre mňa a muža...a to my s mužom sme úplne opační,my mlieko pijeme denne na litre :slight_smile:
preto sme do 2,5 roka užívali vigantol-vit.D....ale celkovo moja dcéra nie je teda veľký jedák v ničom :slight_smile:
9. únor 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek no dievčatá moc nie sú veľkí jedáci. aj Jakub mal také zlé obdobie, že som ho naháňala celé dni s lyžičkou, aby niečo zjedol, no jedného dňa ako keby uťalo a toľko sa naje, že nechápem, kde sa to v ňom stráca, pretože je taký drobnejší ..... najradšej má ryžku s mäskom - to pýta aj na raňajky, poje kopec ovocia, jogurty, cestoviny ...... no najradšej má varenú stravu .......... tým pádom kaká 3x denne :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
9. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett
Ďakujeme za tvoje cenné rady, Aká si super maminka - chválim :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
9. únor 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. hehe, vdaka :grinning: :grinning: :grinning:
9. únor 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes sme boli na monitore - vše ok - ale tentokrát mi tam behali čísla aj na maternici - len to všelijako skákalo - tak tomu nechápem.Včera na poradni iba prietoky pozrela a ja by som bola rada, keby ma aj kukla, či sa niečo deje - asi to nerobieva :frowning2: . ja by som rada vedela ako sa telo pripravuje. bruško mi často tvrdne občas trocha zabolí - aj som jej to povedala a ona iba skonštatovala, že sa to pripravuje - no tak nič.
9. únor 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. Nekontrolovala ti krcok??
9. únor 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie
a pritom pracuje aj v pôrodnici v CA - kde budem rodiť.
NECHÁPEM - ja by som bola rada keby skontrolovala.
9. únor 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett nie
a pritom pracuje aj v pôrodnici v CA - kde budem rodiť.
NECHÁPEM - ja by som bola rada keby skontrolovala.
9. únor 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. zaujimave... mne na kazdej poradni robia monitor, prietoky a pozera zo spodu.
9. únor 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies áno mám skúsenosti z okolia,že dievčatá toho moc nepojedia,naša má teda 3 roky,v septembri pôjde do škôlky a doteraz ju musím naháňať a stať nad ňou,aby niečo zjedla,na druhej strane keď jej zachutí a je hladná,doje sa dobre,ale to je málokedy :unamused: to ti teda závidím...aj teraz pýta samotné slíže,keď jej poviem,že jej dám polievku,nie ona chce len slíže :stuck_out_tongue_closed_eyes: j
9. únor 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. to je cudne. Teraz by ti mala krcok kontrolovat na kazdej poradni. :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
9. únor 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies a s tým kakaním....tá moja aj každý štvrtý deň tvrdá stolica, pred polrokom aj zadržiavala aj teraz niekedy,tak som musela navštíviť lekárku....doteraz sme na nočných plienkach kvôli tomu... :unamused:
9. únor 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, my máme termín 18.2.2011...bratislavské Kramáre.. :slight_smile:
9. únor 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. aj ja sa čudujem,že ťa hlavne teraz nepozerá zo spodu,mňa napríklad doktor na každej poradni vyšetruje odspodu,akoby som aj inak vedela,že som na 1,5 cm otvorená :slight_smile:
9. únor 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek chudiatko moje. to ten náš Jakub tak nakladie do nočníka - on je za 10 sekúnd vykakaný a minule ked videl moj muz obsah nocnika, sa ho opytal, ci aj maminka kakala :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
moja neterka ma presne taketo problemy s kakanim, ona neje ziadne miecne vyrobky, tak to preto :frowning2:
@zuzufek moj doktor ma vysetroval zospodu naposledy v 37.t.t., ked mi bral kultivaciu, ked som sa ho pytala, ci ma ide vysetrovat, mi povedal, ze ak chcem skor porodit, tak kludne ze ma vysetri, ale ze nevidi dovod ma trapit, kedze nemam problemy a potom zeny krvacaju a pod .......... tak neviem ....
@lubinka26 mna tiez nepozera zospodu - chvalabohu ........ len krv a moc, tlak, kontroluje ozvy plus sono ....... a samozrejme kontruluje, ci nemam opuchy a hmata brucho, ako nizko je babo
9. únor 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 ahoj, tak budeme drzat palce :slight_smile:
9. únor 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!! davno som neprispievala, ale citam vas skoro kazdy den. mna dr. nevysetril uz 3 tyzdne a ani maleho. on zevraj od 37tyzdna nevysetruje :sweat_smile: to by mi ani tak nevadilo, ale to mi prekaza este viac, ze ani maleho nepozera, ziadne prietok, ctg ani sono. proste nic! ja len pridem na poradnu sestricka skontroluje co ma, a k doktorovi sa idem iba pozdravit a ze ako sa mam. to je cele! nezda sa vam to cudne?? a pritom dnes mam termin, ale so mnou sa nic nedeje :astonished:
9. únor 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@happyinka presne moj doktor urobi kultivaciu v 37.t.t. a potom uz zospodu zeny nevysetruje, pokiaľ nemaju problemy - tak som rada, ze nie som sama :slight_smile:
9. únor 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@happyinka no neviem, ale to je dost zvlastny pristup podla mna ... :unamused: mali by ti pozriet minimalne prietoky a to co tu pisu baby ...
9. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,chcem sa opytat k tomu kojeniu.Ked sa po narodení babatka spušta mliečko pár dní,tak čo sa dáva babatku papat?
9. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 no tu na SKK glukoza a ak to trva dlhsie, tak uz daju trochu UM
9. únor 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no hej, nech nevysetruje....aj ked si myslim, ze vynimocne pripady by mohol, lebo ja som mala vzdy CS na hranici tolerancie a uz 2x s tym lezela v nemocnici. ale to ma trapi najviac, ze maly sa nesleduje vobec!! :cry: ale vzdy sa ukludnujem tym, ze kope jak futbalista, tak hadam je vsetko ok! :slight_smile:
9. únor 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co poviete ? :grinning:
9. únor 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav prietoky u nas v meste zrusili!chodilo sa na ne do nemocnice, ale teraz chodia len tie co mali s nimi problem v priebehu tehotenstva. a moj dr. nema taky pristroj, aby ich mohol pozriet. ale zato sono mi mohol spravit, alebo aspon poslat na ctg. vsak ani nevieme ci sa nahodou neotocil, alebo ci je s nim vsetko ok, so srdieckom a tak....
9. únor 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek