• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka neviem co to moze byt, ale casto ma pobolievalo brucho kde tede. tiez som mala strach, ale nejako podvedome som vedela, ze so zenskymi vecami to nema nic spolocne, skor som mala pocit, ze to bola zapcha alebo od vracania...ak to nie su vajecniky alebo nieco s babom, tak ja som bola z toho v celku v pohode, ale to som ja a kazda to znasame inka a tebe moze byt uplne nieco ine. musis vediet odhadnut svoje telo a podla toho ist k lekarke. ked ta nechce zobrat gynekolog, comu aj rozumiem, tak bez na pohotovost, musia ti poskytnut zakladnu starostlivost.
29. čer 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka hlavně hodně pij at nejsi dehydrovaná. Jez suchý rohlíky, rýži a mrkev. Hořký čaj.
poradila bych ti smektu do vody, ale nevím jestli se může v těhotenství.

Já mám ted taky docela stres. Moje mamka má pásový opar(sice malej, ale má) byla jsem s ní celý víkend v kontaktu.
Doktorka jí řekla, že je to ted pro mě nebezpečný, když jsem těhu. A hlavně jsem v dětství neprodělala plané neštovice a ted to docela hrozí :astonished: A vůbec nevím v jaké době těhu je to nebezpečný. Na netu jsem zatím zjistila, že od 36tt a někdo mi zase řekl, že i v začátku. Tak se ted budu tiše modlit, aby bylo vše v pořádku :pensive:
29. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...čekám na apolomu jestli se ozve jak dopadla krev, držím palečky :wink:
29. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko najprv som tu stresovala ci je normalne ze mam suchu posvu a teraz som si uz asi treti den vsimla ze na nohavicky mam od zlteho vytoku myslite ze je normalny??? nechce sa mi ist ku gynekologovi :slight_smile:
29. čer 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak to mam aj ja, tak dufam, ze je to v poriadku.
29. čer 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 zrovna dneska jsem to taky hledala, protože kamarádka psala, že se jí klučina osypal :frowning2: já je naštěstí měla....
tohle jsem našla, držím palečky, ať je všechno v pořádku!!!!

Plané neštovice a těhotenství

Plané neštovice znamenají velké riziko pro těhotné ženy, které je dosud neprodělaly. Nákaza v těhotenství je nebezpečná zejména pro plod. Pokud se žena nakazí v prvním trimestru těhotenství, v jednom až dvou procentech případů hrozí vážné poškození plodu. V případě nákazy od začátku druhého trimestru do pěti dnů před porodem získá dítě od matky protilátky a infekce se u něj neprojeví nebo jen velmi mírně. Vysoké riziko hrozí, pokud se matka nakazí v období od pěti dnů před porodem do dvou dnů po porodu, kdy si nestihne vytvořit protilátky, které by mohla předat dítěti. V 17% případů přichází dítě na svět už infikováno, bez jakékoliv ochrany. Až u 30 % z infikovaných novorozenců má onemocnění smrtelný průběh. Onemocnění nehrozí ženám, které neštovice již prodělaly, nebo si jejich tělo vytvořilo protilátky po očkování.
29. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak mám podobnej problém a Dr. říkala, že je to normální. Tak snad jo.... :unamused:
29. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
babule, som v praci ako kazdy den a casto sa mi velmi kruti hlava, az mi je na odpadnutie. este pred otehotnenim som mala nizky krvny tlak a som chudokrvna. nerada by som v praci odpadla, lebo by to mohlo byt podozrive a bojim sa spadnutie. ako predchadzat takymto stavom? co robite ked sa vam to stane? uz sa neviem dockat ked pojdem z pracem, lebo po vcerajsom pohodovom dni je mi dnes riadne zle a citim sa na odpadntie.
29. čer 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mě ty horka dávají zbrat, každý dne jsem jak zmlácená a jen bych spala a spala. K tomu všemu nemám chuť k jídlu, ze všeho je mi akorát špatně.
29. čer 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie děkuji za info :slight_smile:
29. čer 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 asi Tě to moc neuklidnilo, co :frowning2: Ale třeba bude všechno v pořádku a žádná "potvora" na Tebe neskočila, neboj!!!!!!!
29. čer 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie jediný co mě uklidnilo jsou ty procenta. To je asi jako u amnio :pensive: A že se blíží 12tt
Musím doufat, že se mi to vyhne :pensive:
29. čer 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
patiee
taky jsem volala obvoďačce, ta mi řekla ať to konzultuju s gyndařem.........je na dovolený :frowning2:
Taky si prý můžu po poradě s ním nechat udělat nějaký odběr, jestli jsem je už neprodělala , ale v nějaké lehčí formě, že jsem ani nezjisila, že je mám.Ale sama mi to nenabídla :frowning2:
A Bětuška byla v kontaktu s tím klučíkem?
29. čer 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 Je fakt, že ta procenta jsou velmi malá, takže by byla velká šance, že mimi bude OK. Fakt moc držím palečky! Bětka s ním byla v kontaktu minulou středu a vysypal se tuším včera. Četla jsem, že, cituji "Jedinci s planými neštovicemi jsou nakažliví jeden nebo dva dny před výsevem vyrážky (hned, jak se objeví první příznaky) a až šest dní po prvním výskytu". To je info třeba i pro ostatní maminky.

Mrkni se ještě na tyhle stránky, možná tam je víc info.... http://plane-nestovice.cz/
29. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky řeším neštovice, měla je jedna známá a švagrová s ní strávila celý týden, když byla nejvíc infekční, ona už neštovice měla, ale já si právě nejsem jistá :frowning2:
29. čer 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@damaska to si myslím, že u tebe by nemělo být riziko
@pattie fakt moc dík za info a odkaz. Trochu jsi mě uklidnila :slight_smile: Bětka by se tomu taky měla vyhnout, ne?
Normálně začínám uvažovat o tom, že malou nechám proti nim očkovat. Slyšela jsem, že ja na to vakcína. U sebe to už nestihnu :frowning2:
29. čer 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já se picnu, normálně chodím s malou po obědě spát. A dnes se mi nechtělo a ona trhá rekord, uš spí pomalu 3hod!!!!! A to jsem jí šla už před půl hod vzbudit. To bude dnes vzhůru snad do 22hod :angry:
29. čer 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 My snad budeme OK, uvidíme.... doufám :slight_smile:
Vakcína proti tomu je, nám jí nabízeli na jaře společně s příušnicema a zarděnkama a nevím čím ještě. Ale známá dala holku naočkovat a ta se jí pak osypala kolem pusy a 14 dnů měla pusinku olezlou jak kdyby ty neštovice měla :frowning2: no nevím, my jsme to zavrhli, když si to prodělá, tak se se asi tolik nestane, tak snad to bude v pořádku a těhu zvládneme bez neštovic :slight_smile:
29. čer 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pattie no právě, taky chci těhu vzládnout bez nich. Jinak by mi to nevadilo, kdybych je pak prodělala s dětmi.
Já se loučím, Eliška se vzbudila.páááááááá
29. čer 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkuju, snad to teda nechytnu. Tak se loučím, vydávám se na cestu domů. :wink:
29. čer 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ahojte kocky nemam velmi dobre spravy... :frowning2: volala som o tie vysledky krvi a ze mi to stuplo o nejakych 200 cize mam asi 640to hcg!!! no ja neviem co bude s tym mojim tehotenstvom....ja si ale stale myslim ze som nenii tak ako hovori doktorka uz na zaciatku 6tt ale v nejakom 4tt a vtedy by to hcg podla tabulky bolo postacujuce no nie???no v kazdom pripade mam prist o 10dni na sono kde by uz potom malo byt nieco vidiet tak asi potom sa rozhodne ze co dalej!!!! ak nebudem mat ziadne problemy tak pojdem na utz buduci stvrtok...ach jaja.....
29. čer 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela som tie velmi dobre spravy ale v uvodzovkach samozrejme!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:
29. čer 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata,
@apoloma cize podla tvojho vypoctu je babatko vlastne 2tyzdnove, cize si 14 dni od pocatia.........
podstatne je, ze HCG stuplo, neboj nic, ved ono sa ti tam ledva usalasilo, daj mu cas.
O par dni HCG urcite poriadne podskoci hore.

Ja som dnes bola u svojho gynekologa, spravil mi sono :slight_smile: a videla som jedno krasne babuliatko a hopkajuce srdiecko. Sme 2,9 mm velky , 5+6 podla sona :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. čer 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
apoloma...ahoj, a kdy ti brali krev posledně? před kolika dny?
29. čer 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ved prvy krat mi brali 21.6 to som mala 227 potom o styri dni 25.6 som mala 478 no a o tri dni teda vcera 28.6 som mala 640.......hcg :unamused:
29. čer 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no roste to pomalu no, ale ještě to nemusí být nic ztraceno :wink: tak držím palce dál ať je to v pořádku a špiníš?
29. čer 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mony vies posledny menzes som mala 18.5 takze jasne ked mi to doktorka rata podla toho tak to vychadza na zaciatok 6tt no lenze mi cez menzes nesexujeme a nesexovali sme ani tyzden po lebo manzel bol casto prec...lenze neviem ako to mam vysvetlit dotorke vies oni sa budu drzat len svojich vypoctov a toho ze ja som vlastne rizikovy pacient a tak samozrejme hned myslia ze to je mimomaternicove tehu...a ja sa bojim aby mi to nevzali skor ako sa to moze este vyvinut v normalne tehu... :pensive:
29. čer 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
alienka chvalabohu nespinim(klopem 3x na drevo)
29. čer 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
apoloma....no a víš kdy jsi měla ovu? protože ta bývá tak 14dní od menstruace, někdy později
29. čer 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
alienka ved prave ze to neviem kedy som mala ovu lebo ja nemavam ziadne tie vseliake pocity pri ovulacii ako niektore baby...takze neviem...co by znamenalo keby som bola mala ovulku dajme tomu 14alebo 15den??????
29. čer 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek