• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@neelaa vsak termin mas az 13.2. ci chces ist na vyvolavacku?
budem drzat zajtra palce :slight_smile:
9. únor 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 dakujeme. zvlastne meno, ale nam sa paci - uz sme si zvykli ju takto oslovovat :wink: Mimochodom aj Terezka je krásne, to by sa páčilo môjmu mužovi, pretože je slovenské ....... :wink:
9. únor 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 áno rodila cisárskym a samozrejme predčasne,to hej kopance to museli byť riadne,ale aj teraz má doma veselo :slight_smile:
9. únor 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies No Terezka som vybrala preto, lebo som chcela, aby dietatko malo inicialky TT (moje priezvisko je Tichá a k takému rýdzo slovenskému priezvisku sa mi veľmi zahraničné meno nehodí, aj keď Jasmine a Samantha sú moje veľmi obľúbené zahraničné mená). Keby sme čakali druhé dieťatko chlapčeka, tak by som chcela,aby sa volal Tobias, ale to zasa neschvaľuje môj manžel, tak asi to bude nakoniec Miško po otcovi...alebo Šimonko sa mi veľmi páči zo slovenských...tak uvidíme... :wink:
9. únor 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 a to keby sa neozves ani neviem ze si to ty..........potvrdim ze som videla aka sa bola smutna, a velmi ubolena....verim vsak ze to coskoro prejde..a ze ti aspom trosku pomozu nase povzbudive slova...drzte sa....
9. únor 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies na vyvolávačku se mi ani moc nechce, ale dr. mě dneska říkala, že to na porod vůbec nevypadá, že se neotvírám, ale mám degener. placenty, tak mě raději už poslala na rizikovku a říkala, že když do neděle neporodím, tak se to bude řešit
9. únor 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 my sme tiež vyberali podľa priezviska a naše detičky budú mať iniciály JJ :wink:
ale stále uvažujem, či nechať len Jasmine alebo Jasmine Ella, aj Jakubko má dve mená, len to nechcem nejako zbytočne preháňať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Keby bol chlapec, bol by Daniel, ja som chcela veľmi Jonáša - zasa JJ, ale to by mi u manžela neprešlo, ale mne sa to zdá milé - Jonáško :wink:
a ako sa cítiš? už to vyzerá na pôrod? :slight_smile:
9. únor 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa aha, áno, ved to si vlastne písala ............ takže pôjdeš už zajtra ležať do nemocnice a tam sa potom uvidí - správne som to pochopila? však uvidíš, možno Ti dajú len nejaké čípky na otváranie .............. hlavne, nech to dobre dopadne ....... :slight_smile:
9. únor 2011 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tie co kojite- myslim, ze to su zatial vsetky co uz mate babatka....co jedavate??ja som na nervy z toho co nemozem-mozem, nechcem malemu niecim ublizit, ale zas o hlade tiez nemozem byt-z coho by som zila? tak pomozte :frowning2:
9. únor 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: Sranda, že máme podobné zmýšľanie, čo sa týka rovnakých iniciálok pre dieťatko...Ináč niekde som čítala, že deti s rovnakými iniciálkami mena a priezviska sú vraj silné osobnosti (a predstav si, hlavne keď pozerám televízne noviny, vidím dosť veľa ľudí s rovnakými iniciálkami mena a priezviska - ale to som sa asi ja tak nastavila, že si také veci všímam... :grinning:
Čo sa týka dvoch mien, zasa som čítala, že to nie je veľmi dobré, lebo dieťa môže byť zmätené (hlavne v prípade, keď ho jedni oslovujú tak a druhí zasa ináč). Ja som za jedno meno, ale ty si mamička svojej budúcej dcérky, tak daj na svoj vlastný pocit, nechcem ťa odhovárať..
A či to vyzerá na pôrod? No ja by som už aj chcela, ale malinkej je v brušku asi veľmi dobre, zatiaľ sa nepýta na svet...Zajtra ideme na Kramáre na obvyklú kontrolu, tak uvidíme, čo povie lekárka, či sa už náhodou aspoň trochu neotváram...ale termín mám až 18.2.2011... :wink:
9. únor 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies nene zítra jdu jen do rizikové poradny, zatím do nemocnice nenastupuju
9. únor 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
:slight_smile: Sranda, že máme podobné zmýšľanie, čo sa týka rovnakých iniciálok pre dieťatko...Ináč niekde som čítala, že deti s rovnakými iniciálkami mena a priezviska sú vraj silné osobnosti (a predstav si, hlavne keď pozerám televízne noviny, vidím dosť veľa ľudí s rovnakými iniciálkami mena a priezviska - ale to som sa asi ja tak nastavila, že si také veci všímam... :grinning:
Čo sa týka dvoch mien, zasa som čítala, že to nie je veľmi dobré, lebo dieťa môže byť zmätené (hlavne v prípade, keď ho jedni oslovujú tak a druhí zasa ináč). Ja som za jedno meno, ale ty si mamička svojej budúcej dcérky, tak daj na svoj vlastný pocit, nechcem ťa odhovárať..
A či to vyzerá na pôrod? No ja by som už aj chcela, ale malinkej je v brušku asi veľmi dobre, zatiaľ sa nepýta na svet...Zajtra ideme na Kramáre na obvyklú kontrolu, tak uvidíme, čo povie lekárka, či sa už náhodou aspoň trochu neotváram...ale termín mám až 18.2.2011... :wink:
9. únor 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
Takže ty máš už len jeden deň do pôrodu? Tak to ti silno držím palce, aby ti to všetko dobre dopadlo a tešíme sa potom na fotečky malinkej... :slight_smile:
9. únor 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa aha, tak uz mi je to jasne, som nevedela, ze existuju aj take poradne, tak drzime palce ...... :slight_smile:
@anjelik3 zeby silné osobnosti? no ja som bola 29 rokov PP a teraz som PJ :wink:
My sme druhe meno dali Jakubkovi dodatocne - po tatinkovi - chcela som mu urobit radost - takze Jakubko je Jakub Robert.......... Ale rozhodne ho nemienim volat Robko ...... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. únor 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 no u mna to tiez na porod nevyzera, asi bude prenasat, vsak uvidime ............... kazdopadne dakujem a hned podam infosky potom.
@pepies já to také nevěděla, ale snad už se aspoň něco vyřeší...děkuju:slight_smile:
@neelaa určite áno, neboj :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies docela jsem se těď vystresovala..četla jsem si o Hamiltonův hmat a ani se mi tam nechce...
9. únor 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja idem do poradne zajtra, tak som zvedavá, že čo a ako - ale na pôrod to ja ešte nevidím. :slight_smile:
9. únor 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ahoj,čo dobrého si pojedla?Tak si teraz poriadne oddychnutá po 4 hodinách spánku aj rodit by si mohla ist. :dizzy_face: Ja este stále nič a dnes mám termín porodu podla svk lekára a podla 4d ,ten termín 12.2 mám podla irskeho lekára. Tá naša malinká sa k nám vobec neponáhla,nie je na nás zvedava :sweat_smile:
9. únor 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked daju žene vyvolávačku,tak je to infuzia,po ktorej nastanu hned bolesti?
9. únor 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies @anjelik3 vy máte už mená aspoň vybraté,no my s mužom sa ani teraz tak ako pri prvom nevieme dohodnúť,ja chcem Alexandru odvtedy ako som sa dozvedela,že to bude dievčatko,ale jeho neviem na to akosi nalomiť :angry:
9. únor 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek Hmm, Alexandra je krásne meno, ale aj tak ju každý bude pravdepodobne volať Saška...Tak možno preto sa to manželovi nepáči...Ty musíš sama zvážiť...ale väčšinou radia mamičkám, že ak sa ti páči presne to meno, tak ho daj, lebo vraj mamička najlepšie cíti vibrácie dieťatka a keby mu z ničoho nič zmenila odrazu meno na iné, tak by to nemuselo dobre dopadnúť...Nie som poverčivá, ale tomuto verím...takže ak cítiš, že sa práve tak má volať tvoje dieťa, tak nepočúvaj ostatných (aj keď ty si práve ten prípad, že "ostatní" znamená aj tvoj manžel :grinning: , čo je dosť ťažký oriešok). Môj muž napr. chce, aby - keď budeme mať chlapca, aby sa vola Gerald alebo Melchior. No nezastrelíš ho?? :grinning:
9. únor 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 no prý jak kdo..někomu ty bolesti přijdou ,hned, a někomu zas ne... http://peceodite.cz/clanek-prenaseni-a-vyvolavani-porodu.html podívej se na tento odkaz, jsou zde dobré informace a ty jdeš na vyvolávačku?
9. únor 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek
Ja som sa už poučila, že nemám počúvať ostatných, a už vôbec nie čo sa výberu mena týka pre moje dieťa...doplatila som na to na mojej vlastnej svadbe, keď som sa pôvodne rozhodovala pre cyklaménovú kytičku, ktorá by naše svadobné fotky pekne oživila, no nakoniec ma ostatní presvedčili, aby som si dala bielu...a doteraz ma to mrzí, že som ich počúvla...mala byť tá cyklaménová...meno je na celý život, vyberaj podľa seba, nie podľa toho, čo ti povedia iní...
9. únor 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa dakujem za článok...Estemám 3 dni do porodu,ale tolko sa tu píše o vyvolávačke,tak som zostala zvedava ako to funguje
9. únor 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 já mám ještě 4 dny, ale zítra už jdu do rizikové poradny a pokud do neděle neporodím, asi mě čeká vyvolávačka...ty jsi už aspoň otevřená? nebo jak jsi na tom?
9. únor 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no dievcata, ja som davnejsie zachytila v mediach, ze to platenie do II. piliera vykona socpoist automaticky, nasledne mi to na klientskom centre potvrdili, tak neviem, kecali mi? Nemam ziadnu chut si tieto veci sama studovat - predpisy tykajuce sa soc. zabezpecenia fuuuj , tak poradte, ako to je?
9. únor 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 veď ja som na to pripravená,že by sme ju volali Saška,to sa mi páči,len ten mm....už mu to aj vyhadzujem na oči,že o chvíľu porodím a my nie sme pevne rozhodnutí,aké meno dáme :unamused: ale čo sa čudujem,veď aj meno pre prvorodenú sme na 100% vybrali v aute cestou do pôrodnice :grinning:
a tie chlapčenské mená,čo spomínaš....vidím ich prvýkrát :grinning:
9. únor 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Ja žijem v Irsku a tu zdola vyšetrenie pri konci nerobia.Ja ak neporodím do 12.2,tak idem k lekárovi 15.2 a urobia mi opat ultrazvuk a vyšetria aj zdola.Takže to je najhoršie,že ani neviem,či som otvorená a v akom stave mám krčok.Pokial by si neporodila do nedele,tak po kolkych dnoch Ti daju vyvolávačku?Lebo tu sa s tym čaká,nedaju to hned na druhy den po termíne.Nechcela by som velmi prenášat,aby babatko nemalo premoknutu pokožku.
9. únor 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek