• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denisa287 já vím, že jsem otevřená jen na špičku prstu a hrdlo mám uzavřeno, dr. říkala, že na porod to vůbec nevypadá, no a zítra se doufám dozvím více o t vyvolávačce, prý se dává ve 41+3, ale jde to také dříve když jsou nějaké komplikace..já mám degeneraci placenty III. stupně, tak by mi ji mohli dát už dříve, ale o tomhle zatím nevím
9. únor 2011 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@anjelik3 Ja som sa rozhodovala medzi tromi menami Vaneska,Sabinka a Tamarka.Naštastie nikto mi do mien nič nehovoril,ani samotny manžel.Povedal,že vyber nechá na mna.Ked sme boli na 4D a lekár povedal,že to bude dievčatko,tak hned som si pohladkala bruško a oslovila ju Tamarka a aj na dvdčko nám lekár napísal Tamarka.A odvtedy ju tak voláme.Pritom predtym sa mi viacej páčilo meno Vaneska aj k priezvisku by sa viacej hodilo,lebo obsahuje písmeno S. Neviem to vysvetlit,ale v tom momente to bola hned Tamarka.Určite v tom niečo bude,ako aj ty píšeš.
9. únor 2011 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa Tak som zvedava,čo ti zajtra povedia,potom nás informuj
9. únor 2011 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijusqa aj ja si ta pamätám...prajem všetko dobré :wink:
@leonard2002 @lubinka26 dali mi v soc.poisťovni 2 tlačivá, mám ich vypísať po narodení Martinka a zaniesť k nim naspäť aj s rodným listom
9. únor 2011 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@anjelik3 veď práve to nepočúvať ostatných,mne už svokra vymenovala mená,ktoré sa jej páčia a Alexandra medzi nimi rozhodne nebola,práve naopak :stuck_out_tongue_closed_eyes: to ma nasralo a už len kvôli tomu som rozhodnutá pre Alexandru...moji rodičia sa mi do toho nestarajú :wink:
9. únor 2011 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 jojo.....zítra dám vědět :slight_smile:
9. únor 2011 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 stačí si to vybaviť po pôrode
9. únor 2011 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Moj anjelik vo mne štikuta :grinning:
9. únor 2011 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@katuskal bola som tam v pondelok, takze mam cerstve info. uvidime, s cim pride @natalca
9. únor 2011 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca aha, uz si tu? mne dali teraz podpisat A cast a ze ked porodim, tak treba doniest cast B
9. únor 2011 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 aj ja som sa rozhodovala do poslednej chvile !!! a ked mi prisli kontrakcie som sa sla este pomodli do kostola a zrazu to bola linda :slight_smile: neviem prečo...proste mi to prislo ze je to linda a z kostola som uz odisla s linduškou v brušku :slight_smile:
9. únor 2011 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca prosim ta, tie tlaciva sa tykaju coho presne? , nerada by som nieco na zaver zanedbala :astonished:
9. únor 2011 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Joj baby, tak mi odlahlo, som zjedla cokoladu a maly sa trosku pomrvil...ma tu stresuje na koniec tehu, krpec jeden... :grinning:
9. únor 2011 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@stella231 Ešte si stihla ist do kostola ?! :slight_smile: A aké mená sa ti pácili? Linda je pekné meno,dá sa rozne sklonovat
9. únor 2011 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 mnam dostala som chut na čokoládu a žiadnu dobru nemame doma :unamused:
9. únor 2011 v 17:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 he he, tak to by sa mne nemohlo stat:slight_smile: vzdy musi byt nieco sladke poruke...ja sa uz normalne tesim, ked budem kojit a nebudem moct jest cokoladu, lebo ja som pred tehu nebola vobec na sladke...sem-tam som si nieco dala...a teraz som zavislacka...ale som si povedala, ze kym som tehu,tak si doprajem a potom uz budem mysliet hlavne na krpca, tak uz ma to nebude tak lakat:slight_smile:
9. únor 2011 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby, my sme v nemocnici na pozorovaní. Vidím že ste preberali vyvolávanie a prenášanie tak ja vám môžem dať čerstvé info ako to prebieha v slovenských nemocniciach.
Lekárom som bola upozornená že prenášanie sa začína rátať až 10 dní po termíne. Takže keď sme my mali termín 2.2. tak prenášam až po 12.2. Od 7.2. sme v nemocnici na pozorovaní kvôli placente a dieťatku. Keďže všetko bolo v poriadku tak vyvolávanie nerobili a čakali na spontánny pôrod. Až zajtra ráno dostaneme prvú vyvolávačku. Môže byť v podobe infúzie alebo čípku. Záleží od stavu bábätka a matky. Účinkuje približne 8 hodín a buď žena porodí alebo sa dá ďalšia vyvolávačka. Bolesti vraj nie sú silnejšie len prichádzajú hneď. Pri spontánnom pôrode vraj začínajú od malých a postupne sa zväčšujú, žena si na bolesť zvykne a tak sa jej zdá že sú bolesti menšie. Držte nám zajtra palce. Hádam to dáko zvládneme.
9. únor 2011 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 Presne tak,dobre robíš,len si dopraj.Ešteže byvame nad obchodom,idem si kupit :grinning: Ja som prvych cca 5 mesiacov vobec nemala chut na sladké,len na ovocie.Ale teraz pri konci už mnamka čokoláda.Nezapeká ta od vela čokolády a ked berieš aj železo?Ja jem susené slivky..
9. únor 2011 v 17:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 Preco nebudeš jesť čokoládu keď budeš kojit?
9. únor 2011 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@komarik Ahoj,tak Ti silno držím palce,aby si už mala maličké pri sebe a všetko zvládla lavou zadnou...A dakujeme za info,som zase o trošku mudrejšia...
9. únor 2011 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa hej už som tu..Do kelu jak tu sedím tak nepíšete a na trocha odbehnem tak hned taka super debata... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
No baby my sme mali celé tehu vybratu Barbaru...ale iba preto,lebo hrozne ladila s priezviskom a chcela som aby mala malá vela pismeniek R v mene..vraj je to tiež osobnosť...No a moje priezvisko je Geci-Borová... :wink: :wink: :wink:
Tak bolo by to dosť ťažke malej vyslovovať a navyše ešte keby nevedela vysloviť R :confounded: :confounded: :confounded:
No a čo ma najvaic vytačalo bolo to že už teraz ju kazdy volal Barborka,čo sa mi maximalne nepači....
Tak napokon budem mať Stellu je to také decentne aj v dospelosti.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
A čo ma neskutočne teší tak svokrovi sa nepáči takže je to isté... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2011 v 18:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@katuskal ja myslím, že sa treba na to prihlásiť v soc.poisťovni
ja som tete pri okienku povedala, že som na materskej od 9.1., že už mi prišlo aj rozhodnutie a že som sa prišla prihlásiť aby štát za mňa platil II.pilier, ona mi dala tie dve tlačivá ako som to napísala nižšie lubinke
@lubinka26 tak mne dali "vyhlásenie FO, že sa riadne stará o dieťa, na účely dôchodkového poistenia" to je len jedna strana a ešte mi dali "Registračný formulár FO" to je tiež len jedna strana, vzadu sú pokyny na vyplnenie a nie je tam žiadna časť A ani B :frowning2:
9. únor 2011 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett čokoláda sa pri dojčení vraj nemá jesť ani surové kakao, pretože je to alergén
9. únor 2011 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzufek Tak daj Alexandru, je to pekné meno...mne sa páči :slight_smile:
9. únor 2011 v 18:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca Ja jem všetko, tak ako v tehu a aj pri synovi. Aj citrusy, čokoládu, med, jahody aj nafukovacie som už mala a v pohode. No a bez čokolády si to neviem predstaviť. Davkujem sa ňou každý deň. Alebo koláče. Asi by som umrela teraz bez sladkeho :grinning:D
9. únor 2011 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@domigb :D Pekne si to napísala, že "páči sa mi, že svokrovi sa to meno nepáči, tak just bude Stela". Ale ja by som spravila asi to isté :grinning: Stela znamená hviezda, že? :slight_smile:
@stella231 ty si Stella??? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Milujem to meno :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@anjelik3 hej znamená hviezda..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: A si predstav,ked som to meno predtym počula vobec ma nenadchlo,ale iba tak zo dna na den...A prisla som na to že najlepšie veci su tie čo sa ti nepáčia na prvy dojem.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Aj mne sa pači Alexandra... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Ale ja ked budem mať chlapca tak to bude Sasha :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2011 v 18:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@komarik ahojky, ty jsi měla také nějaký nález na placentě? já mám degeneraci placenty III. stupně a zítra jdu do rizikové poradny a pokud do neděle neporodím, asi mě to také budou vyvolávat, ale myslíš, že by to díky té placentě mohlo být dříve než ve 41+3? a ty jsi otevřená?
9. únor 2011 v 18:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@domigb cauky....četla sis jak jsem dopadla v poradně?
9. únor 2011 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek