• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@anjelik3 v pondelok som bola na poradni a doktorka mi povedala, že to môže byť aj o 2 týždne skôr. Šak malý mal pred dvoma týždňami 3,5 kg, takže by už aj mohol ísť von. Pri každej práci sa hneď unavím, aj medzi vysávaním si musím dávať pauzy. A strašne nerada umývam riad, to ma bolia zase kríže. A niekedy zase môžem robiť hocičo a nič mi nieje. :slight_smile:
10. únor 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek skús cibuľu prevarenú alebo zaliatu horucou vodou, ale presne Ti nepoviem recept, to zaberá, len to nie je moc chutné ...... len neviem presne, ako sa to pripravuje - tak želáme, aby Ti to rýchlo prešlo.......
mne tečú sople :frowning2:
10. únor 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja chodim k havlasovi. nemozem na nho povedat kriveho slova, ale toto sa mi vobec ale vobec nepaci, ze uz skoro mesiac neviem nic o malom. rozhodla som sa tak, ze ked do piatka neporodim idem do nemocnice, nech mi ho tam vysetria. mozno budem vyzerat jak blba, ale nieco si vymyslim, napr. ze sa malo hybe. ta neistota je strasna, ked nic nevies...
10. únor 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
Babulky tehuľky viem,že ste všetky netrpezlivé a všetkým vám prajem,nech to máte rýchlo a šťastne za sebou.

Všetkým ďakujeme za uvítanie.som taká rada,že sme doma.

@jenny_fer pôrod som mala prirodzený a rýchly.a super.
o 4.15.mi odtiekla plodová voda,za pol hodinku začali pravidelné 10min.kontrakcie,tak som zavolala našim,aby prišli k malému,prišli po pol6,my sme išli do pôrodnice,tam sme prišli po pol7 so 4min.kontrakciami,otvorená som bola na 5cm,spravili mi monitor,išla som do sprchy,potom mi dali niečo od bolesti,lebo silneli fakt šialenou rýchlosťou,ale nezabralo mi to,lebo už mi začali už tlaky,to bolo 8hod aj niečo a do 10min.bol malý na svete.Tlačenie bola fuška,lebo nikto nerátal,že bude až taký veľký.Manžel bol pri pôrode až do konca a mne to veľmi pomohlo,hlavne psychicky.

@pepies minulý týždeň sme sa bavili o tom,že druhorodičky majú ísť do pôrodnice pri 10min.kontrakciách,zdalo sa nám to moc.keď ťa to chytí,určite to neodkladaj, a po nejakej 3-4choď.,lebo fakt to postupuje dosť rýchlo.keď sme odchádzali z domu mala som 10minútové a v aute po ceste mi hneď skočili na 4minútové,nič medzitým.
10. únor 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak uz aj my mame po...malinka sa zacala hlasit 2.2 vecer koklo 18tej nam odtiekla plodova voda a rano 3.2. o 1.25 hod uz bola na svete.....taka mala buchticka :slight_smile:)) 4070g 51cm
10. únor 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 moja, si to zvládla uplne super - klystir Ti stihli dat? a epidural si nechcela, či nestihali dat?
a na sone Ti kolko hovorili, ze bude vazit? boze, to je fakt krasna vaha a Ty si to zvladla uplne super .... :slight_smile:
Tak myslis, ze mam ist do porodnice, ked budu kontr. kazdych 10 min. po dobu 1 hodiny?
Teraz mi akurat mudr. hovoril, ze staci, ked pojdeme, ked budu kontr. kazdych 5 min., ze je to jedno, ci je zena prvo alebo druhorodicka - ale rozhodne nebudem radsej riskovat, aby mi stihli dat epi.
bože obdivujem ťa, ja by som to bez epi nezvládla - boli to moc silné bolesti? silnejšie ako pri prvom?
10. únor 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinessa2 blahoželáme a želáme maminke aj Noemi veľa zdravíčka a mliečka :slight_smile: krásna váha :slight_smile: a rýchly pôrod - super :slight_smile: ako sa cítiš?
10. únor 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca tak ja mám čerstvú infošku z martinskej pôrodnice, že otec ku pôrodu môže, len návštevy sú zakázané - jupííííí, tak ideme nato :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies mala som problem s tlacenim...kedze som tlacila do hlavy a nie na konecnik tak som mala uplne podliatu tvar aj plecia a strasne krvave oci...kontrakcie neboli moc silne,dali sa zvladnut a bol so mnou aj chlap...iba odporucam :slight_smile:) fakt velka pomoc pre zenu...malinka prve noci vobec nespala,cele noci preplakala,uz si ju chodili potom aj obzerat ze ktora to je ta nocna spevacka :DD ale uz je dobre,pekne spinka a citim sa uz fajn,ani sitie uz neboli...prajem aj vam nech uz to mate za sebou a hlavne rychle a bezbolestne :slight_smile:
10. únor 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak tym ze plakala som ju castejsie prikladala a na to pozor...na druhy den som mala uplne popraskane bradavky do krvi a neskutocna bolest...uz som myslela ze ju budem musiet odstavit...chvala bohu maste zabrali a uz je lepsie..
10. únor 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinessa2
Tak si to už len užívaj, nech bábätko poslúcha, ste zdraví a šťastní
10. únor 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinessa2 z celého srdiečka gratulujem, tak nech sa Vám s Noemi krásne darí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
@pepies kamarátka teraz rodila druhé a vravela, že pôrod bol rovnaký, ten čas vravela tiež janette4 že to bolo naozaj veľmi rýchle a už to tu niekto písal, ale ona ako druhorodička mala tiež väčšie bolesti keď sa jej sťahovala maternica už späť po pôrode, ale možno aj toto je individuálne a jej dali na noc nejakú tabletku od bolesti aby sa vyspala, rodila klasicky
10. únor 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinessa2 tak si to aj tak super zvládla na prvorodičku .............
a kde si rodila?
akurat sme to tu rozoberali, ze kvoli chrke su zakazane navstevy v nemocniciach, a niekde nepustaju ani sprievodnu osobu ku porodu, tak som mala obavy, ze aj v MT nepustia, ale zevraj je to ok ........
moj muz bol aj pri prvom porode, neviem, co by som tam bez neho robila :wink:
na bradavky si davaj preventivne naplaste Multimam od Bioclinu, aj balzam je vyborny, ja som si potierala uz v nemocnici, je to super vec, ak nemas, urcite si to kup v lekarni, hlavne tie naplaste su super v pociatkoch kojenia
Ja mam pripraveny cumlik do porodnice :wink: ked bude plac, jednoducho jej ho dam ...........
10. únor 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies moja cumlik vobec nechcela a ani nechce...inak nebola som prvorodicka :slight_smile:)) tie naplaste skusim...rodila som u nas v ZA
10. únor 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo.
@natalca dakujem vam...
10. únor 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 Juj, tak to bude riadny valibuk! :slight_smile: Moja mala by mala mat dnes okolo 3,5 kg, ale lekari sa tiez mozu mylit...Svagrina porodila o dva tyzdne a tri dni skor (chlapceka), mala obrovske brucho a maly vazil len 2800 g, pritom jej lekar uz vtedy tvrdil, ze ma nieco vyse troch kil....takze tych 500 g hore dole...teraz je z neho krasny chlapcek, pekne pribera... :slight_smile:
10. únor 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@happyinka No to sa cudujem, ze ta mesiac nevysetrili...To je ako mozne?? ja chodim posledny mesiac tehotenstva pravidelne kazdy tyzden na Kramare - prvykrat, ked som tam bola, mi robili aj ultrazvuk malej (miery, vaha, prietoky), potom kazdy tyzden monitor srdiecka a kontrola u pani doktorky (moc, tlak, krcok). Urcite sa dozaduj vysetrenia...
10. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinessa2 prepac, som to akosi prehliadla, vsak ty uz si tretorodicka...........
a bola si v ZA spokojna?tiez tam mate zakaz navstev kvoli chripke? resp. mali ste?
nas Jakub sa hned v porodnici vrhol na cumlik a ma ho doteraz - na spanie - namiesto cicikov :slight_smile:
@anjelik3 ta vaha-to vobec nezalezi od velkosti brucha :wink: :wink: :wink:
10. únor 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky možem sa spýtať či ste si kupovali kojenecké podprsenky? Ak áno tak viete poradiť kde kúpiť kvalitu za rozumnú cenu. Možno maminy ktoré už majú skusenosti tak poradia.Ďakujem...pekný dník
10. únor 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 ja som kupovala normalne v obchode so spodnou bieliznou, jedna stala okolo 20 eur :slight_smile:
10. únor 2011 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no musím asi zbehnut do nejakého, ale najradšej by som to objednala cez internet. No zrejme lepšie je vyskusat:slight_smile: Ale aj tak dikes :grinning:
10. únor 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 ja som tiez radsej isla do obchodu, lebo som skusala, cez net som sa bala objednat........ tak prijemne skusanie, a nech dobre sadnú :wink:
10. únor 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 aj ja som ich videla v obchode so spodnou bielizňou alebo v tehotke,ale tam sú určite predražené....
10. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek No ved to ked som videla niektoré ceny, tak veru sa mi hlava zakrútila, ale asi človek velmi nenavyberá. Jooooj ale tak sa mi nechce, ja nerada kupujem spodné prádlo. Pomooooooc:slight_smile:
10. únor 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies vďaka za radu,no z toho by som sa asi najskôr dogrc... :unamused: inak my sme dnešný deň nezačali práve najlepšie...ráno malej Maťke nič nebolo,ešte som ju opačovala či nemá teplotu,keď to mňa tak zrazu chytilo a pred hodinou som zistila,že celá horí...má 39,5 °C,dala som jej panadol,teraz leží na gauči ako živá mŕtvolka a spí :frowning2: keď príde muž z roboty neviem či ešte nepôjdeme na pohotovosť,ak jej neklesne teplota...a to som na ňu ráno bola zlá,keď bola mrzutá,normálne mám výčitky :cry:
10. únor 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 ja mám jednu,čo som si kupovala ešte keď som bola prvýkrát tehotná v tehotke,ale veru si nespomeniem koľko stála,no určite viem,že keď mi predavačka povedala cenu,tak som sa rozhodla iba pre jednu....ani teraz neplánujem už kupovať,vystačila som si aj z obyčajnými :wink:
10. únor 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 na poradnu sice chodim kazdy tyzden, ale to len moc, tlak a vaha. nic ine my nekontroluju! ja uz som pevne rozhodnuta, ze najneskor zajtra idem do nemocnice, ak ma to dovtedy nechyti, kedze uz som den po termine :unamused:

od rana ma strasne boli lavy bok bruska uplne dole. neviete co to moze byt??zeby mi maly na nieco az tak tlacil??
10. únor 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 kamoška si odtiaľ objednávala, ale najprv si ju skúsila v obchode a potom si túto značku objednala odtiaľto, bola spokojná http://www.mamka.sk/
10. únor 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 ja som kupila v lidli jedna 5 euro =D
10. únor 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca Já taky, ale teďka je ho fakt dost,no zítra jdu na konrolu tak uvidíme :slight_smile:
10. únor 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek