• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@natalca Ahoj, a kde sa chystáš rodiť? My máme termín 13-18. februára, bratislavské Kramáre...Adrika
11. únor 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 Ahojky, ja som zasa čítala, že 15-minutove drazdenie bradaviek moze vyvolat velmi silne kontrakcie, dokonca vacsie nez po podani oxytocinu, takze netreba to riskovat, pokial ti to nedovolila lekarka...spytaj sa jej na to...drzim palce! :slight_smile:
11. únor 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky. Tak ja som posol dobrých správ. :wink: Tak cinamon 7 porodila zdravu dcerku Liviu :wink: :wink: :wink:
11. únor 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Tak moc držím pěstičky, no je to běh na dlouhou trať s těma našima bobánkama...a teprve bude :grinning:
11. únor 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 No mě už lékařka radí i červené víno :grinning: Včera jsem měla termín porodu, takže bychom už všichni silné kontrakce uvítali, takže to asi teda večer vyzkouším...já jsem se včera spíš lekla, že to asi fakt pomáhá :sweat_smile: Protože cokoliv zkoušíme, tak jsem vůčui všemu imunní :grinning:
11. únor 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 Jéé to je nádhera, moc jí to přeju :slight_smile:
11. únor 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 - no ja pijem 1 dcl červeného vína každý večer od utorka a stále nič. Nezostáva nám nič iné len už vydržať.

@cinamon7 - blahoželám k dcérke :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 gratulujem k dievčatku a prajem veľa,veľa zdravíčka a radosti. :slight_smile:
11. únor 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa neboj aj ty to budeš mať za sebou už čoskoro uvidíš...Ja som chcela za každú cenu rodiť rychloa čo najskor a teraz ked viem kedy to bude sa toho bojím,ale aj sa teším..... :wink: :wink: :wink:
Najviac sa teším na to,že sa konečne vyspím na brušku.... :grinning: :grinning: :grinning:
Aaa neskutočne sa teším na to ,ako vybozkávam malú Stellu.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Baby je to pravda,že si máme všímať ako sa tvári naše miminko hned po tom ako vyklzne vonku???Ja som počula že hej....Sesternicina dcera vraj ani nezaplakala a tvárila sa tak,že ,čo odomňa chcete???´ a zostalo jej to dodnes....haha :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. únor 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
cinamon 7 aj ja gratulujem...Pekné meno!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. únor 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 no tak teda počúvni tú doktorku a užívaj tieto dni....alebo hodiny!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj a samozrejme všeeeetky vás pozdravuje. :wink: :wink: :wink: Narodila sa 9.2 2011 asi okolo 23-h
11. únor 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata, konecne som sa dostala na net..od porodu.. Maly drobcek sa ma fajn a akurat ideme papat. :slight_smile:
11. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra ahojki moja ta ty nič nedaš vedieť. Gratulkááááááá a kedy a kde si rodila??
11. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 deni, ja som nenormalne ze busy woman :slight_smile: rodila som pedsa v Saci nakoniec u Luptaka a maly sa narodil 30.1. a to 2 tyzdne skor. idem mu dat papat a pridem in a while ;)
11. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. únor 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra ako si bola so Šacou spokojná, lebo ja s doktormi ano ale šestonedelie katastrofa.
11. únor 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra Blahozelame k Leonovi:slight_smile: aj ja idem rodit do Sace, tak daj nejake uzitocne rady :grinning: Preco bolo sestonedelie o nicom?
11. únor 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky a tehulky - cakatelky..........
tak my sme mali rusnu noc - od nedele mavam vecer nepravidelne kontrakcie a vcera vecer takisto, tak som tomu neprikladala vyznam , no ked zacali byt silnejsie a bolestivejsie v intervaloch kazdych 15min, uz mi nebolo vsetko jedno.......... skusila som si 2x lahnut, no bolelo to jak svina, tak som radsej chodila po byte.............. O 1h. v noci som si napustila vanu, oholila sa a cakala som, ze co a po kupeli to nejako prestalo. O 2 sme si lahli s muzom do postele a ja som sa az do rana budila na kazdu kontrakciu, bolo to asi kazdu hodinu .............
dnes som cely den u nasich, lebo moj muz nam este muruje chodbu, tak dufam,ze to stihneme urobit cez vikend a potom mozem ist rodit............. Jakubko je u svokrovcov uz 3. den, vcera sme boli za nim, srdce mi puka, ze nie je so mnou, ale je to tak lepsie .............. on to berie uplne v pohode - ani si na nas nespomenie a ked sme prislil, pytal si cukricky, nic ine ho nezaujimalo - moj chlapcek :wink:
Teraz mam stahy tak kazdu hodinu-dve, aspon si zvykam na tu bolest .................. Inac mne sa dnesny datum paci - odpredu odzadu rovnake cisla....... :wink:
Tolko spravy z domova :slight_smile:
11. únor 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra jaj, to pisala denne73 o tom sestonedeli:slight_smile:
@palesandra blahoželáme k narodeniu Leona - prekrásne meno :wink: nech ste zdravučkí :wink:
@denne73 Preco sestonedelie katastrofa? Tiez idem rodit do Sace, tak posun nejake infosky:slight_smile:
@pepies tak to drzime palce, aby ste to do polnoci stihli:slight_smile:)) dnesny datum je fakt super:slight_smile:))

No my dnes urcite neporodime, bola som dnes na poradni a na fronte nic nove:slight_smile: vsetko po starom, kontrola o tyzden...
11. únor 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 vdaka. no fakt sa mi zda, ze sa to nejako blizi, len mi to je divne, ze to zacina takto, zakazdym vecer - tie kontrakcie........
11. únor 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí

@denne73
@leonard2002

tak babenky, uz dokojene a povytlacane ....nejako sa mi zapaluju prsniky a vytlacam furt tie hrudy a nemiznu..uz som zufala, masirujem a nic..no hrozne.

So Sacou som spokojna, som rada ze som sla rodit tam a nie v presove. Snazili sa o co najprirodzenejsi porod. V nedelu 30teho rano mi odtiekla plodova voda a tak sme isli do nemocky. Sluzil Luptak, na moje prekvapenie som ho tam necakala ..lebo je to moj gyndos a vobec som necakala ze tam bude on..prvdupovediac som sa obavala ze ako budeme spolu vychadzat lebo on je dost taky odmerany ale ked sme tam dosli, tak som bola nakoniec aj rada ze tam je on, lebo pozna moje diagnozy a podobne.
Teda asi o jednej sa mi zacali take pravidelne bolestivejsie kontrakcie a okolo pol tretej uz boli take silne, ze planovanu sekciu ktoru tam mali, museli kvoli mne prelozit a my sme rodili o tretej. Ani epiduralku sme nestihli, lebo najprv boli bolesti slabe podla mna a potom sa tak prudko spustili ze nebolo casu riesit epi :slight_smile: mali bol vonku na 2 zatlacenia a tretie placenta :slight_smile:
Lekari a sestricky boli na porodnej sale velmi mili, sestonedelie...lekari super a aj sestricky..jedine jedna tam bola taka madarka s tmavymi vlasmi, ze ked som ju videla, tak ma presla chut...hrozna a este jedna madarka sanitarka ci co..taka co upratuje a pripravuje jedlo..no majsterka sveta.
Ja som lezala na izbe c. 6 za 15ecok od 30,. do 6.teho. Leonko dostal zltacku, tak preto sme boli dlhsie, ale spolubyvajuce boli super.
Dost mi zarazilo ze hned na druhy den po porode som uz maleho mala na rooming-in a to ja som mala este problem so sebou a ked som ho chcela dat na noc na novorodenecke, tak bol problem..bo som podpisala rooming tak sa mam starat...no akoze na navorodeneckom boli povecsinou mile sestricky , hlavne ked si od nich nic nechcela ;) inak milota ustupila..ale celkovo sa dalo... a pani primarka a vsetci detsky lekari boli super, hlavne Kapec ci ako sa vola doktor, ten bol poklad, vsetko super povysvetloval a vidno ze to je detsky lekar ako ma byt.
A este hrozne tahalo od okien, ja som lezala pri okne ale citila som ako taha, a dokonca maly dostal prievan na usko.
Asi take moje dojmy.Pytajte sa co chcete este vediet ;)

Deni, a co ty? Ako sa ma mala? Dokedy ste tam boli? Ty si sla na sekciu, ze?
ja este len dnes som sa dostala k netu, tak kym precitam pristpevky, tak asi ani nebude tolko casu. Nestiham ;)
Inak som v piatok pred porodom kupila Bexu B3 od jednej holky z Ke :slight_smile: stihala som to LTT, farebna kombinacia ciernosiva so zltymi kruhmi :slight_smile: a mohli sme rodit ;) :grinning:
11. únor 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dakujeme,. Leonko si spinka a robi mamicke a ockovi radost, anjelik nas :slight_smile:
11. únor 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ahoj,aj ja mám bolesti len večer,cez den normálne fungujem.Aj mne je to zvláštne,preto si myslím,že budem rodit večer alebo v noci.Mne pomáha fitlopta
11. únor 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra a to novorodenencke je hned niekde pobliz sestonedelia? Ci ako to tam funguje? A ked si chcela ten nadstandard, ponukli Ti aj izbu s dvoma lozkami, alebo Ta dali rovno na tu za 15Eur? Kolko vas bolo na izbe?
11. únor 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra :slight_smile:
@denisa287 ahoj, no ja som uz fakt myslela, ze ideme v noci do porodnice, lebo pri Kubkovi mi zacali kontrakcie o 20tej a boli strasne silne a pravidelne a ked sme odchadzali z domu, bola polnoc a kontrakcie som mala kazde 3 minuty............
teraz to zacina vzdy vecer resp. v noci a trva to uz skoro tyzden ....................
najhorsia je tato neistota, ach jaj :unamused:
vidis, fitloptu nemam ......... :frowning2:
11. únor 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra gratulujem k malinkému. :slight_smile:
inak,ja som mala u nás malého na roomingu už 4hodiny po pôrode.
11. únor 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek