• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kkiki - blahoželám - Alan je úplne nádherný chlapček :slight_smile:

@peppies - ani sa nečudujem, že si unavená - tie kontrakcie dajú teda riadne zabrať

@mafynka - tak to si mala rýchly pôrod - ja som Romanka po odtečení plodovej vody rodila 24 hodín - teda kontrakcie som mala 22 hodín a samotný pôrod trval 2 hodiny. Dôležité je, že ste obidvaja zdraví a určite sa Ti všetko čoskoro zahojí.
12. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, možná trochu pozdě, ale přece...Včera jsem si půjčila v knihovně knížku Průvodce přemýšlivé ženy na cestu k lepšímu porodu. Je zaměřená na císařské řezy, epidurály, indukce porodu, porodní asistentky...prostě vše okolo porodu. Kniha je hodně tlustá, ale za večer jsem přelouskala téměř 130 stran. A teď jsem sama zaskočená a trošku i znechucená přístupem dnešního porodnického systému a mnoha zbytečným zásahům do porodu jen kvůli něčí nepohodlnosti (mnohdy hlavně lékařů) a také metodou, že u jiných to fungovalo, tak u vás taky bude..Celá kniha je podložena vědeckými výzkumy a našla jsem v ní tolik věcí, které bych vám chtěla říct, protože byste určitě změnily názor na indukci porodu, císařský řez plánovaný dopředu...Fakt moc doporučuju, jestli ještě teda stihnete přečíst :slight_smile: Protože lékaři nám fakt mnohdy sdělují bludy, které vůbec nejsou opodstatněné...Už kupříkladu termín přenášení. Neznamená, že neporodit do termínu= automaticky problém. Je zcela normální a přirozené, že se miminko prvorodičkám rodí až o osm dní později, vícerodičkám v průměru o tři. On totiž ani samotný termín porodu není přesný. Kdo ho vlastně stanovil? Na začátku 19. století si prostě jeden pán usmyslel, že těhotenství trvá 40 týdnů a tak to tak je, přitom ze statistik vyplývá, že tomu tak není...Fakt zajímavé věci, které si myslím, že by si každá mamka měla přečíst. :wink:
12. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem kocky,,v nemke mi dali aj sirup na zriedenie,,a hned potom dva tie glycerinove cipky,,ale to nic nezabralo,,aj slivky som si kupila aj susene,,aj vodu z nich zvarila,,aj uvarene ich jedla,,a nepomaha,staale tvrde,,,,boooze aj teraz mi treba,je mi z toho do placu
12. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 Bozinku, ten je milucky:slight_smile:)) krasne baby:slight_smile: blahozelam:slight_smile:
12. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojenie v pohode,,,len maly cez den len spi,,mi ide prsia roztrhnut,ked nepapa,,tak fungujem na odsavacke,,,maly sa zobudi so strasnym krikom,ze papat,,,potaha 10 minut a potom je tvrdy ako skala,,ze do neho uz nic nedostanem,,ale zatial nekremujem,,ani nehojim, lebo zatial je to v pohode,,,nemam podrazdene
12. únor 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 Suhlasim...dakujeme za zaujimavy pohlad na veci tykajuce sa porodu.. :slight_smile:
12. únor 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Ja som pouzivala asi od tretieho mesiaca bioolej Saloos a koncom osmeho mesiaca mi popraskalo brusko na obidvoch bokoch, takze zbytocne vyhodene peniazky? :unamused: Keby to bol clovek vedel... :slight_smile:
12. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Konecne som vas docitala cajores:slight_smile:)) Pridavam sa k cakatelkam, uz nas fakt nie je vela, mozeme uzatvarat stavky, ktora je na rade:slight_smile:)) Ja tiez uz nevladzem baby, bolia ma strasne slabiny, nevladzem sa ani na posteli otocit, kazda dalsia noc je horsia a horsia:( Ja som za prirodzeny neurychlovany porod, ale asi o par dni zmenim nazor a budem zobronit o vyvolavacku:slight_smile:)) Sak toto je cista trapenka..:(
@peppies moja, sucitim s Tebou a drzim palceky, nech to statocne dobojujete
@mafynka a este si nam neporozpravala ako sa teraz spravaju svokrovci...
12. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky a budúce mamičky. Konečne svieti slniečko. My sme včera boli na poradni a tam nám doktorka povedala, že ak do 17. -teho neporodíme, tak máme ísť do nemocnice na rizikovú poradňu. Neviete niektorá, čo tam robia, prípadne či už si nás tam nechajú, alebo pošlú domov. ďakujem a prajem krásny deň :slight_smile:
12. únor 2011 ve 14:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 ja som si podprdu kupila najprv v tehot.obchode za 14€ a hned nato som bola v Lidli a mali tam podobnu no neviem ci nie rovnaku len tam nebola znacka a stala okolo 5€ :grinning: zatial pouzivam iba tu lacnejsiu, ta mi ovela lepsie sedi
12. únor 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3 Já jsem taky používala olejíček od syloosu a taky jsem popraskala, ale prý se jizvičky rychleji a více zneviditelní, tak aspoň něco :sunglasses: Můj mi teď řekl, že jsem jeho tygřík :confounded: No nevim, jeslti mě to má těšit nebo zlobit :grinning: A co jinak? zatím vše v pohodě, nic se neděje? Já ůbec nic, až na ten výtok, ale ten už mám dýl. Dnes vyrazíme na procházku, venku je krísně :slight_smile:
12. únor 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aj mne hrozila po porode kyretaz. ale dostala som len dve injekcie a to zabralo. bala som sa, ze pojdem pod narkozu a ze co bude s kojenim. my sme sa uz vtedy kojili. ale dopadlo to nastastie dobre.
teraz maleho opalujem na slniecku - kvoli zltacke, ale normalne si to uziva :grinning: je ako jeho tatik :slight_smile: aj ten miluje slnko
12. únor 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 tak mate pekne povinnosti pred sebou :wink:
@kkiki moja,si si vytrpela .....
12. únor 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 dakujem. zas ma stahuje, ale uplne nepravidelne, tak chcem ist aspon za Jakubkom, lebo uz saliem bez neho .......... :unamused:
no je to naprd, uz by som to aj ja chcela mat za sebou - Ty to ako vidis? a kontrakcie nejake uz mas? so mnou sa to teda vlecie do prdele .........
12. únor 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja a kontrakcie??? cosi...nic...iba ta bolest v okoli slabin a na spodku bruska... :rolling_eyes: aj u nas je krasne, slnko svieti, ale ja sa uz ledva pohybujem, na prechadzku ani nemyslim, ledva som psa vyvencila:( Ale na poradni som stretla kamosku a ta mala to iste pred tyzdnom a po tyzdni jej to preslo...tak snad to prejde aj mna, lebo ak nie, ta neviem, jak zvladnem porod, lebo ma to drzi este len dva dni, ale som z toho off a total nervozna:(
Ale u Teba je to uz na spadnutie...vies ako sa hovori, s kazdou dalsou kontrakciou si blizsie k babatku:slight_smile:))
12. únor 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anjelik3
@anjelik3 Tak si ma trošku ukludnila,že aj používaním toho oleja sa vytváraju strie.Ale kašlat na ne,len nech máme zdravych krásnych drobčekov. Ten olejček naozaj nie je lacny ja som taku malinku flaštičku kupila za 9 libier.
12. únor 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 aj ja mam tu z lidlu a som velmi spokojna
12. únor 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 to ak ideš do NR nemocnice, mali by ťa vyšetriť zospodu, pôjdeš na pásy a CTG a na základe toho rozhodnú či ťa pošlú hore na oddelenie, alebo domov čakať :wink:
12. únor 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 co sa mliecka tyka, ja som citala a aj tak robim, ze zlievat mliecko mozes 12 hod. ja mam poharik v ladnicke a ten dolievam, potom sup do mrazaku.
12. únor 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki máš krásnu rodinku a Alanko? no úžasný je :dizzy_face:
@pepies držím palce aby si to rýchlo už dobojovala :slight_smile:

ja sa ráno budím na ukrutnú bolesť bedrových kĺbov, ktorá mi prechádza do celých nôh, máte to aj vy? môže to byť tým, že ležím len na bokoch? logika mi hovorí, že sa to tam dole všetko rozťahuje.... ale bolí to ako fras :confounded:
12. únor 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca ďakujem, tak snáď dovtedy porodíme. to čakanie je hrozne stresujúce. :frowning2:
u nás je veľká oslava, babka má 80. a ja sedím pri telke. :frowning2: Keby som bola bližšie k domovu, určite by som šla. Ach, jaj. čo neurobíme pre naše ratolesti.
12. únor 2011 v 17:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 och viem ako ti asi je, ja som si oslavu vytrpela cez týždeň, tiež by som bola najradšej doma, drž sa teda.... áno to čakanie je stresujúce, ale tých pár dní už vydržíme :wink: :dizzy_face:
12. únor 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby dakujem Vam :slight_smile: a vsetky co ste dtale kindervajicka , drzim palce a uz nech ste doma s babatkami ... :slight_smile:
12. únor 2011 v 17:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám pre vás čerstvú novinku:
lucy_lu sa dnes narodil krásny zdravý synček Sebastian o 10.10, miery: 3690g, 50cm, obrovská gratulácia :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 no já doufám, že se s nim také domluvim na vyvolávačku už v pondělí, jen doufám, že mě nenechá čekat ještě celý příští týden, co myslíš? podle mě je to ale jedno, kdy se ta vyvolávačka udělá, pokud to už jde, já jsem v pondělí 40+1, tak se bojím, aby mě neřekl, že je na vyvolávačku ještě čas
12. únor 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb vím co myslíš, také mě to dělá, já už jsem vážně úplně nemožná :unamused: taky pořád nějak doufám, že by to ještě mohlo přijít samo, třeba dneska v noci nebo zítra a ty už to do úterka přežiješ, to máš za chviličku, ale máš to prostě už jistý....já musim počkat do pondělka až co mě řekne a jako jestli mě řekne, že je na vyvolávačku ve 40+1 ještě brzo, že mě ještě nechá celý příští týden čekat,tak se už pěkně naštvu, protože, já si myslim, že když to nepříde do pondělka tak jako na co čekat, že? ale hrozně se bojim, že budu ještě celý příští týden mít Sebíka v bříšku a až ten další bych šla na vyvolávačku..to by bylo pěkne na h**** :unamused:
12. únor 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 ahojky já jsem byla v rizikové poradně poprvé už ve čtvrtek a ke své gynekoložce už do porodu vůbec nepůjdu, budu teď chodit už jen do rizikovky..a jak to tam probíhá? je to úplně stejné jako na gyndě...prohlídnou tě, udělají monitor, popřípadně ultrazvuk a pak ti prostě řeknou co a jak bude dál. :slight_smile:
12. únor 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahozelam maminky:slight_smile:

@pepies Ach moja drz sa. Už sa to blizi. Viem presne co prezivas... Je to ako zakliate. No o chvíľu budeš mat drobatko v náručí:slight_smile:
12. únor 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 Ahojky, ja zatial nic...myslela som, ze rano uz pojdem do porodnice rodit, ale boli to len falosne kontrakcie....potom cely den nic..uvidime, ci sa to iste zopakuje tuto noc... :unamused:
12. únor 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Ahoj Deniska, za 9 libier? To je strasne vela, ja som ho kupila cez internet za 4,50 €....
12. únor 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek